Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesi

Üniversite harç ücretlerini ödemek zor geliyorsa ekonomik fiyatlar ile geleceğinizi sizdençok düşünen Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesinde lisans eğitimi alabilirsiniz. Farklı kültürlerden insanlarla bir arada aynı ortamda kalacak ve uluslararası çevre edinmeniz kolaylaşacaktır.

Bulgaristan'da Eğitim

Galeri

Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesi

Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesi Bulgaristan’ın en önemli üniversitelerinen bir tanesi olduğu için her yıl çok sayıda öğrenci kayıt için başvuru yaptırmaktadır. Verdiği kaliteli eğitim ve alanında uzman olan hocaların üniversite bünyesinde olması öğrencilerin ilgisini arttırmaktadır. Türkiye ile komşu olan ülkeye gitmek için uçak ya da kara yolu tercih edilebilir. Ülkenin Türkiye’ye yakın olması kültürel anlamda benzerlik ve aradaki yakınlık öğrenciler için avantaj sağlayacak konular arasında yer alır.

Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesinin imkan ve olanakları son derece fazla olduğu için öğrenciler donanımlı bir şekilde eğitim görmektedir. Verilen eğitim teoride kalmayarak uygulamalı olarak da yapılmaktadır. Bunun için de laboratuvar ve benzer meknalar kampüs içinde yer alır. Hocalar öğrencilere kendi tecrübe ve birikimlerini de aktararak her anamda onlara birşey katarak gelişmelerini sağlıyorlar. Dersler dışında okul içinde vakit geçirmek isteyen öğrenciler için spor, müzik ve farklıalanlarda aktivite merkezleri bulunmaktadır. Burada sınav ve ders stresi atarak eğlenceli saatler geçirebilirler. Öğrencilerin özellikle sınav dönemlerinde ziyaret edip saatlerini geçirdiği geniş arşivli bir kütüphane de bulunmaktadır. Ülkedeki Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesine sınav ve puan şartı olmadan kayıt yaptırmak mümkündür. İstenilen bölümü de kişiler seçebilir. Genellikle yatkınlık ve becerilere bağlı olarak seçim yapan öğrenciler eğitimlerini daha başarılı bir şekilde tamamlamaktadır.

Bölümler arası harç fiyatlarında ufak farklılıklar omaktadır. Genel anlamda ücretler son derece uygundur. ailelerin bütçeleri olumsuz anlamda asla etkilenmez. Verilen eğitim kalitesine oranla ücretler son derece düşük fiyatlıdır. Dersler çok keyifli bir şekilde geçtiği için çok daa verim alan öğrencilerin kariyerleri iyi bir grafik kazanmaktadır. Mesleki yaşamları da bu duruma göre oldukça başarılı geçer.

Diplomanın geçerliliği Türkiye de kesinlik kazanmıştır. İstenilen yere iş başvurusu yaparak sorunsuz bir şekilde çalışmak mümkündür. Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesi bu anlamda problem yaşanmayacak özelliklere sahiptir. Öğrencilerin kayıt sonrası en önemsediği konular arasında konaklama gelmektedir. Bunun için hem merkezi hem de üniversiteye yakın mesafede yer alan evleri öğrenciler tercih ediyorlar. Birkaç arkadaş birleşerek ve masrafları bölüşerek bu şekilde eşyalı kiralık ev seçeneğini değerlendirmektedir. Ülkedeki evler geniş, ferah ve kullanışlı olduğundan rahat bir eğitim süreci huzurlu bir şekilde bu evlerde geçirilir. Güvenilirlik anlamında da kesinlikle kişileri tehlikeye sokacak ya da tedirgin edecek olaylar yaşanmaz. Ülke halkı çok sevecen ve cana yakın olduğu için de iletişim konusunda asla problem olabilecek diyaloglar olmaz. aileler de bu anlamda rahat bir nefes alabilirler.

Ülke yaşam standartları olarak da oldukça ideal koşullara sahiptir. Güzel caddeleri ve sokakları ile meşhur olan ülkede akşam yürüyüşleri yapılarak sakin saatler geçirilir. Alışveriş imkanları da uygun fiyatlar ile semt pazarı ve marketlerden yapılmaktadır. Bölge halkı da yine aynı şekilde bu yerlerden alışverişlerini yapmaktadır. Dışarıda yemek yeme ihtiyacını görmek isteyen kişiler için de farklı konseptlerde mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlarda ücretsiz internet fırsatından da yararlanabilirsiniz. Böylece hem sosyalleşip hem de keyifli zamanlar geçirilebilir. Şehir içi ulaşım için de toplu taşıma araçları en merkezi noktalardan geçiş sağladığı için tercih edilmektedir. Ülke halkı da minibüs ve otobüs gibi araçları kullanmaktadır. İsteğe bağlı olarak taksi de tercih edilebilir. Ülkenin tarihi dokusu turistlerin dikkatini çektiği için belirli dönemlerde gezi için gelen kişiler de oldukça fazladır. Öğrenciler de hafta sonlarını bu şekilde geziler için ayırıp bu güzel yerleri keşfedebilir. Bu ve daha farklı konularda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması öğrencilere her anlamda destek sağlayarak kafalardaki soru işaretlerini gidermektedir.