Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesi

Üniversite harç ücretlerini ödemek zor geliyorsa ekonomik fiyatlar ile geleceğinizi sizdençok düşünen Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesinde lisans eğitimi alabilirsiniz. Farklı kültürlerden insanlarla bir arada aynı ortamda kalacak ve uluslararası çevre edinmeniz kolaylaşacaktır.

Bulgaristan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Galeri

  Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesi

  Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesi Bulgaristan’ın en önemli üniversitelerinen bir tanesi olduğu için her yıl çok sayıda öğrenci kayıt için başvuru yaptırmaktadır. Verdiği kaliteli eğitim ve alanında uzman olan hocaların üniversite bünyesinde olması öğrencilerin ilgisini arttırmaktadır. Türkiye ile komşu olan ülkeye gitmek için uçak ya da kara yolu tercih edilebilir. Ülkenin Türkiye’ye yakın olması kültürel anlamda benzerlik ve aradaki yakınlık öğrenciler için avantaj sağlayacak konular arasında yer alır.

  Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesinin imkan ve olanakları son derece fazla olduğu için öğrenciler donanımlı bir şekilde eğitim görmektedir. Verilen eğitim teoride kalmayarak uygulamalı olarak da yapılmaktadır. Bunun için de laboratuvar ve benzer mekanlar kampüs içinde yer alır. Hocalar öğrencilere kendi tecrübe ve birikimlerini de aktararak her anamda onlara bir şey katarak gelişmelerini sağlıyorlar. Dersler dışında okul içinde vakit geçirmek isteyen öğrenciler için spor, müzik ve farklı alanlarda aktivite merkezleri bulunmaktadır. Burada sınav ve ders stresi atarak eğlenceli saatler geçirebilirler. Öğrencilerin özellikle sınav dönemlerinde ziyaret edip saatlerini geçirdiği geniş arşivli bir kütüphane de bulunmaktadır. Ülkedeki Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesine sınav ve puan şartı olmadan kayıt yaptırmak mümkündür. İstenilen bölümü de kişiler seçebilir. Genellikle yatkınlık ve becerilere bağlı olarak seçim yapan öğrenciler eğitimlerini daha başarılı bir şekilde tamamlamaktadır.

  Bölümler arası harç fiyatlarında ufak farklılıklar olmaktadır. Genel anlamda ücretler son derece uygundur. ailelerin bütçeleri olumsuz anlamda asla etkilenmez. Verilen eğitim kalitesine oranla ücretler son derece düşük fiyatlıdır. Dersler çok keyifli bir şekilde geçtiği için çok daha verim alan öğrencilerin kariyerleri iyi bir grafik kazanmaktadır. Mesleki yaşamları da bu duruma göre oldukça başarılı geçer.

  Diplomanın geçerliliği Türkiye de kesinlik kazanmıştır. İstenilen yere iş başvurusu yaparak sorunsuz bir şekilde çalışmak mümkündür. Plovdiv Paissi Hilendarski Üniversitesi bu anlamda problem yaşanmayacak özelliklere sahiptir. Öğrencilerin kayıt sonrası en önemsediği konular arasında konaklama gelmektedir. Bunun için hem merkezi hem de üniversiteye yakın mesafede yer alan evleri öğrenciler tercih ediyorlar. Birkaç arkadaş birleşerek ve masrafları bölüşerek bu şekilde eşyalı kiralık ev seçeneğini değerlendirmektedir. Ülkedeki evler geniş, ferah ve kullanışlı olduğundan rahat bir eğitim süreci huzurlu bir şekilde bu evlerde geçirilir. Güvenilirlik anlamında da kesinlikle kişileri tehlikeye sokacak ya da tedirgin edecek olaylar yaşanmaz. Ülke halkı çok sevecen ve cana yakın olduğu için de iletişim konusunda asla problem olabilecek diyaloglar olmaz. aileler de bu anlamda rahat bir nefes alabilirler.

  Ülke yaşam standartları olarak da oldukça ideal koşullara sahiptir. Güzel caddeleri ve sokakları ile meşhur olan ülkede akşam yürüyüşleri yapılarak sakin saatler geçirilir. Alışveriş imkanları da uygun fiyatlar ile semt pazarı ve marketlerden yapılmaktadır. Bölge halkı da yine aynı şekilde bu yerlerden alışverişlerini yapmaktadır. Dışarıda yemek yeme ihtiyacını görmek isteyen kişiler için de farklı konseptlerde mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlarda ücretsiz internet fırsatından da yararlanabilirsiniz. Böylece hem sosyalleşip hem de keyifli zamanlar geçirilebilir. Şehir içi ulaşım için de toplu taşıma araçları en merkezi noktalardan geçiş sağladığı için tercih edilmektedir. Ülke halkı da minibüs ve otobüs gibi araçları kullanmaktadır. İsteğe bağlı olarak taksi de tercih edilebilir. Ülkenin tarihi dokusu turistlerin dikkatini çektiği için belirli dönemlerde gezi için gelen kişiler de oldukça fazladır. Öğrenciler de hafta sonlarını bu şekilde geziler için ayırıp bu güzel yerleri keşfedebilir. Bu ve daha farklı konularda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması öğrencilere her anlamda destek sağlayarak kafalardaki soru işaretlerini gidermektedir.

  Bulgaristan’ın Plovdiv Kenti’nde bulunan, Plovdiv Paisi Hilendarski Üniversitesi, öğrencilerimizi bekliyor. Sınava girmeden ve ÖSS sınavı ile bağlantılı olmadan, siz de bu seçkin okulun bir öğrencisi olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, size mükemmel bir meslek eğitimi sunacak bu okulda öğrenci olmanız için yardımcı olmaktayız ve desteğimiz her zaman sizinle. Bulgaristan’ın güzel ve modern, başkent Sofya’dan sonra ikinci büyük kentidir aynı zamanda huzurlu ve sevimli kentlerinden biri olan Plovdiv, size eğitim yıllarınızda kucak açacak. Huzurlu ve mutlu bir öğrencilik yaşamanın avantajını elde edeceksiniz. Öğrenci danışmanlarımız yardımcı olmak üzere sizleri bekliyorlar.

  Eurostar İle Bulgaristan Üniversiteleri’nde Kaliteli Eğitim Şansları:

  Plovdiv Paisi Hilendarski Üniversitesi, 1962 yılında eğitim hayatına başlamıştır. 10.000 üzerinde ve giderek artan sayıda öğrencileri ile donanımlı bir sistemi mevcuttur. 500 üzerinde akademik personeli ile oturmuş eğitim kalitesi dikkat çekmektedir. Bu üniversite bulunduğu bölgenin en önemli eğitim ve kültür kurumudur demek yanlış olmayacaktır. Şehrin en büyük, ülkenin ise ikinci büyük üniversitesidir. Bu seçkin kurumda eğitim almak demek, gerçekten altyapısı mükemmel  bir meslek eğitimini de almak anlamında gelmektedir. Birçok bölümü ile eğitim veren kurumun, ülkemizden öğrencilerimizi sınav şartı olmadan kabul ettiğini belirtelim. Ayrıca, ÖSS sınavı ülkemizle geçerli olmakla birlikte, bu üniversite için geçerli değildir.

  Plovdiv Paisi Hilendarski Üniversitesi, kayıtlarını Mayıs aylarında başlatır ve sömestre başı olan Eylül ortalarında sona ermektedir. Lise diplomalarınızla başvurularınızı yapabilirsiniz ve amaçladığınız fakültede eğitim alabilirsiniz. Bundan sonra, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinize de devam edebilirsiniz. Üniversitenin bölümleri, çok önemli başarılara imza atan filoloji fakültesi, felsefe ve tarih fakültesi, pedagoji fakültesi, matematik ve bilgisayar programcılığı fakültesi, fizik ve biyoloji fakülteleri, kimya fakültesi, hukuk fakültesi, ekonomi ile sosyal bilimler fakültesi bölümlerinde, öğrencilerimiz de eğitim alabilirler. Öğrencilerin eğitim almaları için diğer öğrencilerin kesinlikle ayrılmayacakları, dünya ülkelerinden farklı öğrencilerle kaynaşma ortamı bulacaklarının altını çizelim.

  Bu bölümlerde, alanlarında üst düzey olan hocalar tarafından eğitim verilmektedir. Okul, akademik personeli bakımından çok şanslıdır ve bu konuya çok özen gösterilmektedir. Eğitiminizde yol gösterecek isimlerden derslerinizi almanız kesinlikle derslerinize motive olmanızı sağlayacaktır. Modern tekniklerle, her dersin bilgisayar ile izlenmesi ile dersler verilmektedir. Laboratuar ve çalışma sahaları da derslerin pratik şekilde öğrenilmesini sağlamaktadır. Kampus içinde, doğal güzellikler ve yeşillikler içine yerleştirilmiş, kütüphane, yurtlar, kafe ve restoranlar, dinlenme ve spor alanları, öğrenci kulüpleri, sağlık servisi gibi birçok kompleks bulunmaktadır. Yaşamınızı kampus içinde, sıkılmadan, bunalmadan geçirebilirsiniz. Derslerinizi gördükten sonra, etüt odalarınızda tekrarlarınızı yapabilir, sosyal tesislerde eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

  Bulgaristan ve özellikle sevimli ve ikinci büyük kent, Plovdiv öğrencilik yıllarınızı mutlu olarak yaşamanızı sağlayacak. Bu kentte mutlu bir öğrenci olacaksınız.

   

  #plovdivpaissihilendarskiüniversitesi   #plovdivüniversitesi #bulgaristanüniversitesi #


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1