Bulgaristan Uzaktan Eğitim

Komşu ülkemiz Bulgaristan, bir Avrupa Birliği ülkesi olarak, giderek gelişmekte ve kaliteli eğitim kurumları ile dikkat çekmektedir. Öğrencilerimiz, Bulgaristan üniversitelerinde son derece avantajlı şekilde eğitim görebilirler.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışı Eğitimi Rehberi

Komşu ülkemiz Bulgaristan, bir Avrupa Birliği ülkesi olarak, giderek gelişmekte ve kaliteli eğitim kurumları ile dikkat çekmektedir. Öğrencilerimiz, Bulgaristan üniversitelerinde son derece avantajlı şekilde eğitim görebilirler. Bulgaristan Üniversiteleri Avrupa Birliği yüksek öğrencim kriterlerinde olan ve Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim veren kurumlardır. Bu durumun öğrencilerimiz için avantajlarla dolu olduğunu belirtelim. Bologna kriterlerine uygun, modern eğitim veren okulların diplomaları uluslararası geçerlidir ve mavi diploma statüsündedir. Mavi diploma, Europass, tüm Avrupa Birliği Ülkeleri’nde geçerli olan özelliği ile öne çıkmaktadır. Bulgaristan Üniversiteleri’nden mezun olan öğrencilerimiz de ülkemiz yanında, AB ülkelerinde de kariyerlerini hedefleyebilirler. Bulgaristan Üniversiteleri Uzaktan Eğitim ihtimalleri de bu kapsamda değerlendirilmektedir.

Europass İle Bulgaristan Üniversiteleri’nde Uzaktan Eğitim Fırsatları:

Öğrencilerimiz sınavsız olarak ülke üniversitelerine kabul edilmektedir. Vize alarak, lise diplomanızla lisans eğitimleri için başvurabilirsiniz. Elbette, bu ülkede normal eğitimde öğrenci olmak için, ulaşım giderleri, konaklama gibi yaşamsal masraflarınızı yapmak durumundasınız. Yeni nesil bir eğitim olan, uzaktan eğitimi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimize sunmak isteriz. Bulgaristan Üniversiteleri uzaktan eğitim fırsatları ile öğrencilerimiz, mevcut düzenlerini bozmadan, ülkelerinden ayrılmalarına gerek kalmadan eğitimlerini alabilirler. Bu durumda, öğrencilerimiz kampus ortamına gelme zorunluluğunu yaşamadan, derslere girmeden, online şekilde eğitimlerini almaktadır.

Bulgaristan Üniversiteleri uzaktan eğitim fırsatları ile kariyerinize, yaşam düzeninize ara vermeden, seçkin bir Avrupa Üniversitesi’nde öğrenci olma şansını yakalayacaksınız. Altını çizerek belirtelim, uzaktan eğitim öğrencisi olmak, okulda ikinci seviyede, daha az değerli bir öğrenci olmak anlamına gelmemektedir. Normal eğitim ile online eğitim öğrencileri aynı seviyededir. Eğitim müfredatı ve kalitesi aynıdır. Hatta, üniversiteler yeni nesil bir eğitim sistemi olduğundan, online eğitim sistemine ve öğrencilerin eğitim kalitesine çok özen göstermektedir.

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, ön kaydınızı yaptırabilirsiniz. Liseden mezun olan gençlerimiz, bir sınav şartı olmadan, hatta eğitimlerine uzun yıllar ara verseler bile, yıllar sonra kaydolarak uzaktan eğitim sistemi ile alabilirler. Kayıt için istene belgeler, normal eğitim için istenen belgeler ile aynıdır. Okul harç ödemeleri ile normal eğitim ile aynı rakamlardadır. Bu eğitim sisteminin, ancak ve ancak modern, kaliteli, altyapısı gelişmiş üniversitelerde verilebileceğini belirtelim.

Uzaktan eğitim ile ülkemizden öğrencilerimiz, lisans eğitimleri ile lisans tamamlama eğitimlerini alabilirler. Ön lisans mezunlarımız Bulgaristan Üniversiteleri’nde iki sene daha uzaktan eğitim alarak lisans diploması alma fırsatlarını kaçırmayınız. Bu konuda öğrenci danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Hem de bir Avrupa Üniversitesi diploması alacaksınız. Yüksek lisans eğitimleri ve doktora eğitimleri için de uzaktan eğitim ile öğrenci olabilirsiniz. Bu eğitim yıllarına gelen öğrencilerimiz, genellikle bir kariyere başlamış olduklarından, bunu bırakamayıp eğitimlerini sonlandırmaktalar. Aslında uzaktan eğitim ile bu şekilde bir fedakarlık yapmanıza kesinlikle gerek yok. Siz de Bulgaristan Üniversiteleri’nde sınavsız başvurularınızı yaparak, yüksek lisans ya da doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1