Bulgaristan Sigorta İşlemleri

Komşu ülkemiz Bulgaristan giderek gençlerimiz için ideal bir eğitim ülkesi haline gelmiştir. Bulgaristan Avrupa Birliği'ne girmesiyle birlikte, birçok açıdan kalkınma anlamında önemli yol kat etmiştir. Avrupa Birliği'nden alınan ekonomik desteklerle üniversitelerin kalitesi son derece yükselmiştir.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Komşu ülkemiz Bulgaristan giderek gençlerimiz için ideal bir eğitim ülkesi haline gelmiştir. Bulgaristan Avrupa Birliği’ne girmesiyle birlikte, birçok açıdan kalkınma anlamında önemli yol kat etmiştir. Avrupa Birliği’nden alınan ekonomik desteklerle üniversitelerin kalitesi son derece yükselmiştir. Siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak şubelerimizden yardım alarak, Bulgaristan’ın seçkin üniversitelerinde eğitim almak için adımlarınızı atabilirsiniz. Ülkemizin komşu sınırımızda yer alması, öğrencilerimiz ve aileleri için çok avantajlıdır. Öncelikle, hem siz sıkça ülkenize gelip gidebilirsiniz, hem de aileniz sizi ziyaret edebilir. Üstelik Bologna kriterlerine uygun seçkin üniversitelerde eğitim alma ve sonrasında uluslararası anlamda geçerli diplomanızla kariyerine başlama imkanı bulursunuz.

Eurostar İle Bulgaristan’ da Sigorta İşlemleriniz Eksiksiz Olacak:

Ülkemizde ve düzenli yasaları, düzenlemeleri olan her ülkede olduğu gibi, Bulgaristan’da da sigorta işlemleri noktasında birtakım kurallar bulunmaktadır. Buna göre, bir Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan’da öğrencilerimizin giriş çıkış yapması ve oturma izni almaları için konsolosluğa başvurmaları ve onay almaları gerekmektedir. Bu işleme, öğrenci D vizesi adı verilmektedir. Konsolosluk tarafından yapılan incelemeler ortalama bir, bir buçuk ay içinde tamamlanır. Ülkeye giden öğrencilerimiz ayrıca oturma izni için gerekli başvuruyu yaparlar. Pasaport, biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt belgesi, adli sicil kaydı, banka hesapları ve üniversite kabul belgesi gibi belgelerin hazır edilmesi gerekir. Başvurularınızdan önce ve işlemleriniz sırasında takip işlemleri öğrenci danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Bulgaristan sigorta işlemleri (araba, ev, işyeri, hastane, sağlık, vize) noktasında ülkede kalış sürenizi kapsayacak şekilde, seyahat sağlık sigortası yaptırmanız da gerekmektedir. Bu zorunlu uygulama, aynı zamanda, sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. Buna göre, bir yıl boyunca geçerli olacak şekilde, senelik 100 EURO ödeyerek, 10.000 EURO teminat kapsamında olan sağlık sigortası yaptırarak, kapsamlı şekilde sağlık gereksinimlerini karşılayabilirsiniz. Ülkede hem kamu hastaneleri, hem de özel hastaneler bulunmaktadır. Vize başvurularınız için yaptırmanız gereken seyahat sağlık sigortası, hem vize almanızı sağlar, hem de sağlık hizmeti almanız gerektiğinde bunu en iyi şekilde karşılar.

Bulgaristan sigorta işlemleri (araba, ev, işyeri, hastane, sağlık, vize) için, araba ve ev sigortası düzenlemeleri de atlanmamalıdır. Bu ülkede eğitim aldığınız yıllarda, araba satın almak isteyebilirsiniz. Elbette başkent başta olmak üzere, şehirlerde toplu taşıma sistemleri de bulunmaktadır. Bunun dışında, uygun rakamlara, bütçenizle orantılı şekilde araba satın alabilirsiniz. Kendi aracınızla da ülkeye giderek, aracınızı kullanabilirsiniz. Aracınızla ülkeye geçiş durumunda, zorunlu trafik sigortası ödemelerinizi mutlaka yapmalısınız. Sınır kapılarında da bulunan gişelerde sigorta ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca, ülkemizde olduğu gibi, Bulgaristan’da da araç alımlarında bir miktar vergi ve trafik sigortası ödemesi olmaktadır. Ülkede eğitim yıllarında oturmak üzere ev satın alan gençlerimiz de ev sigortası ödemesi yapacaktır. Yasal anlamda bir zorluk yaşamamak için sigorta ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız. Bulgaristan sigorta işlemleri (araba, ev, işyeri, hastane, sağlık, vize) konusunda öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1