Gabrovo Teknik Üniversitesi

Rekabetçi ortamda aldığınız eğitimin kalitesi önemlidir. Öğrencilere bilim ve teknolojiye dayalı eğitim veren Gabrova Teknik üniversitesi güçlü idari kadrosu ile kaliteli eğitim vermeye devam ediyor. Üstelik sınavsız lisans eğitimi ile avantajlar sizleri bekliyor olacak.

Bulgaristan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Yurtdışında Üniversite Okumak

  Özellikle Gabrovo Teknik Üniversitesi Bulgaristan’ın uluslararası bilinirliliği olan, mühendislik alanlarında iyi bir eğitim almak isteyenlerin tercih ettiği üniversiteler arasındadır. Ayrıca kuruluşu 30 Temmuz 1964 yılına kadar inen üniversite 1327 kişiyle ilk eğitim yılına başlamıştır. Üstelik günümüzde 3 fakülte ile eğitimin içinde olan üniversitede öğrenim gören öğrenci sayısı ise 5400 dür.

  ISO 9001:2001 kalite sertifikasını 2004 yılında alan Gabrovo Teknik Üniversitesinin Avrupa ülkeleri başta olmak üzere çok sayıda üniversite ile öğrenci değişim programı bulunmaktadır. Gabrovo Teknik Üniversitesi ülkeler arasında Türkiye, Ukrayna, Rusya, ABD, Almanya, Beyaz Rusya, Romanya gibi ülkeler vardır. Üniversitenin eğitim programları Avrupa standartlarında uygundur.

  2007 – 2008 öğretim yılında okuldaki bazı bölümlerde hazırlık sınıfı dâhil İngilizce eğitim verilmeye başlanmıştır. Özellikle üniversite bünyesinde 3 fakülte dışında, dil hazırlık bölümü ve bir kolej bulunmaktadır. Devlet yüksekokulu olan Gabrovo Teknik Üniversitesi öğrencilere lisans ve yüksek lisans düzeyinde 17 farklı alanda öğretim sağlamaktadır. Doktora yapmak isteyenler için de 30 farklı bölüm sunulmaktadır.

  Gabrovo Teknik Üniversitesi Tarafından Öğrencilere Sağlanan Olanaklar

  Gabrovo Teknik Üniversitesi öğrenimlerini tamamlayan öğrenciler için dallarında uzmanlaşmaları amacıyla eğitimlerinin devamlılığını sağlayan çalışmalar yapmaktadır. Mezun olan öğrencilere 30 farklı alanda doktora eğitimi olanağı sunmaktadır. Özellikle Gabrovo Teknik Üniversitesi eğitim ve öğretim Avrupa standartlarına uygun şekilde, üstün teknoloji ile gerçekleştirilmektedir.Üniversite bünyesindeki zengin içerikli kütüphane öğrenim görenlere bilgiye ulaşma kolaylığı sağlamaktadır.Üniversite sahip olduğu bilgiler ve programlar ile uluslararası alanda merkezi bir konumdadır. Ayrıca dünyada 14 farklı ülkeden 26 farklı üniversite ile yakından bilgi alışverişinde bulunmaktadır.

  Gabrovo Teknik Üniversitesi Avrupa’da bilim adamları ile yaptığı anlaşmalarla ERASMUS programı üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Gabrovo Teknik Üniversitesi eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler için kalabilecekleri yurtlar üniversite tarafından hazırlanmaktadır. Yurtlarda öğrenciler iki kişilik odalarda kalma olanağına sahiptir. Bunun dışında yabancı uyruklu öğrencilerin ailelerini ağırlayacak özel otel odaları bulunmaktadır.

  Öğrencilerin özel programlar üzerinde çalışma taleplerinin olması halinde verimli çalışabilmeleri için özel misafir odalarını kullanabilmeleri sağlanmaktadır.Yurtdışı eğitim için tercihiniz Gabrovo Teknik Üniversitesi olacak ise üniversitenin bulunduğu Gabrovo şehrinin ülkemize yakınlığı Plovdiv şehrinin ardından ikinci sırada olduğunu belirtmeliyiz. Hem yurtdışı eğitimi alabilir hem de ülkenize çok yakın olabilirsiniz. Üniversitenin bulunduğu şehir öğrenci şehri olarak anılmaktadır. Bu nedenle öğrencilere son derece ekonomik olanaklar sunmaktadır. Bu şehirde yaşam koşulları oldukça iyidir.

  Gabrovo Teknik Üniversitesi Hazırlık Eğitimi

  Gabrovo Teknik Üniversitesi öğrenim dili Bulgarca ve İngilizce olarak belirlenmiştir. Yabancı dili yeterli düzeyde olmayan öğrenciler için bir yıl süreyle hazırlık eğitimi verilmektedir. Ayrıca hazırlık eğitimi sırasında öğrencilere eğitim alacakları branşlarla ilgili olarak bazı alan dersleri de verilmektedir. Özellikle hazırlık yılı sonunda öğrencilerin başarısını ölçen bir sınav yapılmaktadır.

  Yurt ve Yaşam Olanakları

  Gabrovo Teknik Üniversitesi bulunduğu bölgede fakülteler ve yurt binaları bir aradadır. Hatta yurtta kalmak isteyen öğrenciler 50-70 Euro arasında değişen ücretler ödemektedir. Öğrenciler için şehirde yaşam oldukça kolaydır. Aylık olarak ortalama yaşam giderleri 250-300 Euro arasında değişir.

  Gabrovo Teknik Üniversitesi Harç Ücretleri

  Üniversitede tüm fakültelerin hazırlık bölümü harç ücretleri 2000 Euro olarak belirlenmiştir. Özellikle lisans bölümleri 4 yıllık olup, harç ücretleri yıllık 2200 Euro, yüksek lisans bölümleri de 2400 Euro olarak belirlenmiştir. Yüksek lisans bölümleri de 4 yıllıktır.

  Yabancı dilde eğitim veren bölümlerin hazırlık sınıflar 2000 Euro, lisans bölümleri 2200 Euro, yüksek lisans bölümleri de 3000 Euro olarak belirlenmiştir. Bu bölümlerde eğitim 4 yıldır. 

  Gabrovo Teknik Üniversitesi Fakülteleri

  İletişim Araçları ve Teknolojileri Mühendisliği (İngilizce)

  Elektronik ve Elektrik Fakültesi

  Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

  Elektrik Mühendisliği (İngilizce)

  Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri Mühendisliği (İngilizce)

  Otomasyon Enformasyon ve Kontrol Sistemleri Mühendisliği (İngilizce)

  Çevre Mühendisliği

  Makina ve Alet İnşası Fakültesi

  Makina Mühendisliği (İngilizce)

  Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

  Tekstil Mühendisliği

  Malzeme Bilimi Teknolojileri Mühendisliği

  Endüstri Yönetimi Mühendisliği

  Hidrolik ve Hava Basınçlı Aletler Mühendisliği (İngilizce)

  Sosyal Faaliyetler

  Kamu Yönetimi

  Ticaret Ekonomisi

  İktisat Fakültesi

  Ekonomi Yönetimi

  Dolayısı ile Gabrovo Teknik Üniversitesi Bulgaristan’ın AB ülkesi olmasından dolayı bu üniversiteden mezun olduğunuzda ‘’Euro Pass-Mavi Diploma’’ sahibi olacaksınız. Üniversite YÖK tarafından da tanınmakta ve denklik başvurusu ülkemiz için de yapılabilmektedir. Üstelik okulun Erasmus kapsamında birçok farklı ülke ve üniversite ile anlaşması sayesinde farklı eğitim deneyimleri de yaşayabilirsiniz. ÖSYM sınav şartı aranmamakta olması da önemli bir avantaj sağlamaktadır. Ülkemize yakın olması da hem öğrenci hem de aileler için arada ki mesafeleri kısaltmakta ve birbirlerini daha sık görebilmeleri için imkan sağlamaktadır. Eğitim kalitesi yüksektir. 1347 yılından beri eğitim vermektedir. Hatta uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Devlet okuludur. Yüksek lisans ve doktora olanakları da mevcuttur. Üstelik bu eğitimler için de herhangi bir sınav ön koşulu bulunmamaktadır.

  Özellikle kütüphanesi, teknolojik alanda sunduğu olanaklar ile öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmelerini sağlamaktadır. Dolayısı ile alanlarında uzman akademisyenler ile yaptıkları laboratuvar çalışmaları ile kendilerini geliştirebilmektedirler. Hatta üniversitenin kendi yurtları vardır. Ailelerin geldiklerinde kalabilecekleri özel otel odaları da bulunmaktadır. Özellikle birçok ülke ve üniversitede bu olanak sunulmamaktadır. Eğitim dili İngilizce ve Bulgarca’dır. Öğrenciler diledikleri dili seçerek hazırlık eğitimi alabilmektedirler. Okul harç ücretleri de ekonomiktir. AB ülkesi olmasına rağmen 2000-3000 Euro yıllık harç ücretleri sayesinde aileler öğrencilerine eğitim aldırırken zorlanmamış olurlar.

  Gabrovo Teknik Üniversitesi Hakkında 

  Sayısal alan öğrencilerine hitap edecek olan Elektrik, Elektronik Mühendislikleri, Otomasyon, Bilgisayar Mühendisliği, Makine, Endüstri Mühendisliği, Tekstil ve Malzeme Mühendisliği gibi birçok alan da öğrenim görmek mümkündür. Ayrıca iktisat, işletme, ekonomi gibi bölümlerde de eğitim alınabilmektedir. Öğrenciler için lisans başvurusunda olduğu gibi yüksek lisans ve doktora başvurularında da Gabrovo Teknik Üniversitesi en doğru adres olacaktır. Yine herhangi bir ÖSYM sınavı şartı aranmayacaktır. Yani, ALES’e girmeniz gerekmemektedir. İngilizcenizin yeterli düzeyde olduğuna dair elinizde IELTS belgeniz varsa hazırlık eğitimi almak zorunda kalmadan yüksek lisans ve doktora öğreniminize burada devam edebilmektesiniz. Lisans eğitimlerinde de aynı durum geçerlidir. Böylece öğreniminizi erken tamamlayabilir; hayata daha hızlı ve erken bir adım atabilirsiniz.

  Gabrovo Teknik Üniversitesi, hepimizin hayallerini süsleyen öğrenimi bizlere sağlamaktadır. Lise mezunu iseniz ve eğitiminize kaliteli bir üniversitede, Avrupa’da devam etmek istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitimin uzman eğitim danışmanları ile görüşerek kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Diploma ve transkriptinizle ön kayıt işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Daha kaliteli bir eğitim, yurtdışında yaşama ve çalışma fırsatları, mezun olduktan sonra daha hızlı iş bulabilme şansı için hemen yola çıkmalı ve yepyeni bir hayat için ilk adımları bizimle birlikte atmalısın.

  #gabrovoüniversitesi #gabrovotekniküniversitesi #bulgaristandamühendislik #bulgaristanüniversitesi

  Gabrovo Teknik Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1