"

Bulgaristan'da İnşaat Mühendisliği

Bulgaristan’da eğitim almak istiyorsanız hemen Eurostar yurt dışı eğitim danışmanları ile iletişime geçin. Öss şartı olmadan Bulgaristan üniversiteleri sizleri bekliyor. Dilediğiniz alanda lisans eğitimi almak ve hayallerinizi süsleyen bir bölümden mezun olmak için artık beklemenize gerek kalmadı.

Bulgaristan’da Eğitim
"

Bulgaristan İnşaat Mühendisliği Hakkında Merak Edilenler

İçindekiler

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Bulgaristan İnşaat son dönemlerin popüler mesleği haline gelen inşaat mühendisliği ve ekonominin büyük çoğunluğunu elinde tutan inşaat sektörü gelişmeye ve ilerlemeye devam etmektedir.

İnşaat mühendisliği bölümü mühendislik fakültelerinde ki zor bölümlerin arasında yer almakta ve okuyan öğrenciler güçlük çekmektedir. Ancak mezun olan öğrencilerin günümüz şartlarında diğer mühendislik bölümlerine göre, daha fazla iş imkanı potansiyeli bulunmaktadır. Ayrıca en çok mezun veren bölümler arasında yer almaktadır. Eğer inşaat ve yapı bölümüne ilginiz var ise kesinlikle en başta tercih etmeniz gereken bölüm, inşaat mühendisliği olmalıdır. Bu bölüm sayesinde inşaat sektörünün merkezinde olacaksınız ve yapılacak olan tüm işler sizin elinizden geçmek zorunda olacak. Böylelikle ilginiz olan bir işi, sizin onayınız almadan yapılamaz durumda olacak. Bu çoğu insanın hayal ettiği mesleklerin başında geliyor. Sizin onayınız ile birçok köprü, bina, kanal, baraj ve yol yapılacak ve sizin imzanız olacak.

Ayrıca bu bölümü okuyacak olan arkadaşlar bölüm sayesinde takım çalışması, liderlik ve yaratıcı düşünce yeteneklerine sahip olacaktır. Böylelikle iş hayatınız dışında sosyal hayatınızı da etkileyecektir.


Bulgaristan İnşaat  Mühendisliği Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl ?

Bulgaristan’da eğitim süresi hazırlık hariç 4 yıldır. Ancak hazırlık eğitimini de dahil edecek olursak eğer eğitim süresi 5 yıla veya size bağlı olarak daha da uzayabilir. Bunun sebebi hazırlıkta kalmak veya bölümde kalmak olacaktır. Ancak tam tersi bir durumda söz konusudur. Eğer başarılı olursanız daha kısa sürede Bulgaristan’da eğitim hayatınızı bitirebilirsiniz.


Bulgaristan İnşaat  Mühendisliği Eğitimi Yök Denkliği Var Mı ?

Binlerce öğrencinin tercih ettiği yurtdışı eğitimi nedeniyle YÖK denkliği bulunmaktadır. Bulgaristan’da yök denkliği alarak Türkiye’de İnşaat mühendisi olursunuz ve ardından işinizin başında olursunuz.


Bulgaristan İnşaat  Mühendisliği Yök Denklik Sınavı Nedir ?

Bulgaristan YÖK denkliğine sahiptir. Aynı zamanda Bulgaristan’dan aldığınız diplomalar tüm Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir. Kısaca mavi diplomalı oluyorsunuz. Böylece sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa’da çalışma hakkı elde etmiş oluyorsunuz.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okuyup Türkiyede Çalışabilir miyim ?

Dünyada özellikle Türkiye’den mühendislik için giden birçok öğrenci bulunmaktadır. Türkiye’de ki firmalarda dönemsel olarak veya yaz tatillerinde çalışabilirsiniz. Yani Türkiye’de çalışabilirsiniz.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Eğitimi Kaç para, Fiyatları Nedir?

Tüm imkanların bulunduğu Bulgaristan’da okumak Türkiye’de özel bir üniversiteden okumaktan daha ucuza mal olmaktadır. Ortalama fiyatlar 2500 ile 3000 Euro arasında değişmektedir. Türkiye’de özel üniversitede ücretli okumak seçeneği ile karşılaştırdığınız da yurtdışında Bulgaristan’da inşaat mühendisliği eğitimi almak tabi ki daha avantajlı bir hal almaktadır.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü ?

Bulgaristan’da inşaat mühendisliği okumak için lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmak veya meslek yüksek okullardan mezun olmak yeterlidir. Bu yüzden hiçbir sınav stresiyle karşılaşmadan üniversiteden mezun olabilirsiniz.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir ?

Bulgaristan genelde Türk öğrencilerin tercih ettiği üniversite merkezlerindendir. Özellikle Sofya’da okuyorsanız her zaman Türk öğrenciler ile karşılaşabilirsiniz. Yani kendi ülkenizdeymiş gibi yabancılık çekmezsiniz.


Bulgaristan  İnşaat  Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım ?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına başvurarak detaylı bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca danışmanlarımız aracılığıyla üniversite ve bölüm hakkında bilgileri araştırarak sana uygun olan üniversiteyi seçebilirsin.


Bulgaristan  İnşaat  Mühendisliği Okumanın Avantajları ?

Alanında uzman profesörler ve eğitim görevlileri ile aldığınız eğitim her zaman sizin için avantajlı olacak. Ayrıca farklı ülkede okumuş olmanız açısından girdiğiniz işlerde her zaman önde olacaksınız.


Bulgaristan  İnşaat  Mühendisliği Bitirenler Mezunlarınız Var mı ?

Bulgaristan inşaat mühendisliği fakültesinden her yıl çok sayıda mezunlar verilmektedir. Bu mezunlar Türkiye’ye gelip iş bulmakta zorluk çekmeden firmalara yerleşebiliyor. Bu da sizin için bir avantaj haline dönecektir.


Bulgaristan  İnşaat  Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz İnşaat Mühendisliğinde Okuyabilir miyim ?

Bölümleriniz fark etmeksizin, yani sayısal veya sözel bölüm ayırt edilmeden Bulgaristan’da inşaat mühendisliği okuyabilirsiniz. Burslarınız ücretsiz , yarı ücretli veya KYK tarafından geri ödemeli olarak verilmektedir.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Yabancı dil sıkıntısı çekmeden, yurt dışında okuyarak Türkiye’ye geldiğiniz de sizler bir ışık olarak karşılanacaksınız. Bu nedenden dolayı Türkiye’de normal seviyede bir üniversite okumuş diğer öğrencilerden her zaman daha yukarıda olacaksınız ve işe alınma konusunda önceliğiniz olacaktır. Bulgaristan’da inşaat mühendisliği okuyarak Türkiye’de çalışma imkanı bulmanın bir diğer avantajı ise yeni kültürler gördüğünüz için firmalar sizlere daha fazla önem gösterecek ve sizin aldığınız farklı bilgileri kullanmaya çalışacaktır.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okumak Şartları

Lise veya meslek yüksek okulu mezunu olduktan sonra pek fazla bir şart aranmamaktadır. Bu sayede Bulgaristan’da inşaat mühendisliği okuyarak çok daha rahat edebilirsiniz. Herhangi bir taban veya tavan puan sistemi yoktur.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Daha önce bahsettiğim üzere Bulgaristan’da herhangi bir puan sistemi olmadığından dolayı üniversitelerin taban veya taban puanları bulunmamaktadır. Bu sayede Türkiye’de üniversite sınavına giren öğrencilere nazaran daha az stresli ve daha emin adımlarla üniversitenize giderek inşaat mühendisliği bölümünü rahatlıkla okuyabilirsiniz.


Bulgaristan’da İnşaat Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır ?

Sektörün öncüsü olan inşaat mühendisliği bölümünü diğer bölümler gibi yatay geçişlerde belli şartları yerine getirmenizi istiyor. Türkiye’de olduğu gibi yatay geçişlerde 1. Sınıfta sizden başarı bekleniyor. Yani 1. Sınıf bitince ortalama yapmanız beklenmektedir. 1. Sınıfta ortalama yaparak Türkiye’ye yatay geçiş yapabilirsiniz.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

İnşaat sektöründe söz sahibi olmak isteyen inşaat mühendisi adayların, okulların internet siteleri üzerinden tarihleri takip edebilir veya Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarından bu konuda destek alarak eğitimini orada tamamlamak istediğini söyleyerek tarihleri takip edebilir.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okumak İstiyorum

Bulgaristan inşaat mühendisliği okumak isteyen mühendis adaylarının belli kriterlere sahip olması gerekmektedir. Analitik ve çözüm odaklı düşünen bireyseniz eğer bu konuda hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Mühendislik alanında kendinizi hazır hissediyorsanız eğer, bu bölümünü okumanızı tavsiye ediyoruz.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Bulgaristan İnşaat mühendisliği eğitimi almak istiyorsanız eğer çok küçük miktarlarda harç yatırmanız gerekmektedir.  Bu harçlar üç dönem olarak yatırılmaktadır ve çok ufak miktarlardır.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okumak Mantıklı mı ?

Bulgaristan İnşaat sektörüne ve bu mesleğe saygı duyuyorsanız, nerede okuduğunuz bir önemi olmadığı için bölüm odaklı düşünün. Bulgaristan’da inşaat mühendisliği okumak tabi ki diğer özel okullarda okumanın yanında mantıklı ve birçok avantajı bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı Bulgaristan’da inşaat mühendisliği okumak çoğu açıdan mantıklıdır.


Bulgaristan’da  İnşaat  Mühendisliği Okumak Zor mu ?

Bulgaristan İnşaat mühendisliği bölümü okumak isteyen öğrencilerin herhangi bir puana gerek duymadan okullara yerleşmesi mümkündür. Sayısal veya sözel bölümden mezun olmanız pek bir şey ifade etmemektedir. Bunun dışında mühendislik okumak her yerde aynıdır. Mühendislik açısından zorluğu her yerde olduğu için genel bir tanı konulmaz.


Bulgaristan’da İnşaat  Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Fakülteleri Var mı ?

Bulgaristan İnşaat üniversite çok fazla mevcuttur. İnşaat mühendisliği için pek çok üniversite’de kontenjan açılmaktadır. Bir yurtdışı eğitim danışmanlığına giderek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan İnşaat
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1