Gürcüce Üniversite Okumak

Hayalinizi kurduğunuz üniversiteler Gürcistan’da yer alıyorsa Gürcüce üniversite okumak lisans eğitiminiz için ideal olacaktır. Tüm detayları sizin için düşünerek Gürcistan üniversitelerine kolayca yerleştirilmenizi sağlayan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri ile keyifli bir öğrencilik dönemi geçirmeniz mümkün olmaktadır.

Gürcistan’da Eğitim

Gürcüce Üniversite Okumak

Gürcistan ın Hakkında Öğrenci Görüşleri
Gürcistan Üniversiteleri Eurostar Tek Kayıt Ofisi
Gürcistan Üniversileri Tek Kayıt Ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Gürcistan Uluslararası Kafkas Ünivesitesi

Karadeniz’in doğu kıyısında yer alan Gürcistan yurtdışı eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Yaklaşık 4 milyon nüfusa sahiptir. Başkenti Tiflis’tir. Ülkemize vize uygulamamaktadır. İlişkilerimiz de son derece iyidir. Ekonomik açıdan da öğrenciler için avantajlıdır. Ülkede hem okul ücretleri hem de yaşam maliyetleri açısından zorluk yaşanmamaktadır. Ülkede hem Gürcüce hem de İngilizce eğitimler bulunmaktadır. Öğrenciler burada diledikleri dili seçebilirler. Genelde sağlık alanlarında İngilizce eğitimler mevcuttur. Uluslararası birçok ülkeden de öğrencisi bulunmaktadır. Sınavsız bir şekilde öğrenci kabul etmektedir. Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Ayrıca Europass mavi diploma vermektedir. Bu diploma Avrupa ve Avrupa Birliği aday ülkelerinde de geçerlidir.


Neden Gürcüce?

Gürcüce, Gürcülerin konuştuğu resmi ve öğretim dilidir. Eski Gürcüce, Gürcü dil ailesinin atalarından olan dil ailesinde bulunmaktadır. Gürcüce, Kartvelli dilleri arasında yer alır. Çeşitli dillerden oluşan Kartvelli dilleri; Lazca, Snaveti, Megrelce, Samegrole gibi dillere sahiptir. Gürcü dilinden birkaç örnek vermek gerekirse; Erti Ori Sami Gürcüce bir- iki- üç anlamına gelir. Gürcücenin alfabesi ise farklı diyalektlere sahiptir.

Bir ülkenin kendi dilinde eğitim almak sizi eğitim aldığınız alanda daha başarılı yapar. O ülkede ki ana dilde kaynaklardan araştırma yaparsınız. Stajlarınız açısından da size yarar sağlar. Halkın yerel dili olduğu için herkesle daha rahat iletişim kurabilirsiniz. Her alanda rahat bir yaşam sunar. Alışverişlerinizi rahatça yapabilirsiniz. Sağlık kontrollerinizde kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Pratik olarak her işinizi halledebilirsiniz. Bu nedenle eğitim aldığınız ülkenin dilinde okumak çok daha avantajlıdır.  Ayrıca Gürcüce öğrendiğinizde birçok farklı fakültede eğitim alabilirsiniz. Bir kültürü tanımanın ve o kültürün içerisinde yaşayıp eğitim almanın en doğru seçeneği dilini öğrenmektir. Siz de Gürcistan’da eğitim almak istiyorsanız mutlaka o ülkenin dilinde eğitim almayı tercih etmeli ya da en azından tüm eğitiminizi İngilizce alacak olsanız bile B2 seviyesinde öğrenmelisiniz.


Gürcüce Üniversite Eğitimi Tercih Sebepleri

Gelecekte daha iyi yaşam standartlarına kavuşmak istiyorsan doğru tercih iyi bir üniversitede öğrenci olmaktır. Gürcistan’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler sınavsız eğitimden yararlanmaktadırlar. Diledikleri bölüme şartsız kabul edilmektedirler. Bu nedenle Gürcistan üniversiteleri tercih edilmektedir. Ayrıca üniversitelerin yıllık harç ücretleri de yüksek değildir. Gürcistan üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Uluslararası mavi diploma vermektedir. Özellikle Tıp, Diş Hekimliği, Fizik Tedavi gibi alanlarda Gürcistan’da üniversite eğitimleri tercih edilmektedir. Bu alanlarda İngilizce eğitimler mevcuttur. Ancak Gürcüce öğrenerek ana dilde eğitim alırsanız eğer staj süreleriniz ve ülkede ki yaşantınızda zorluk yaşamazsınız. Adaptasyon sorunu doğmaması açısından Gürcüce orada kalınan süre boyunca mutlaka bir şekilde öğrenilecektir. Bu sebeple en başından tek bir dil öğrenimi üzerine yoğunlaşmakta fayda vardır. Böylece kafa karışıklığı oluşmaz ve daha hedefli bir çalışma yapmış olursunuz. Gürcüce üniversiteler maliyetleri açısında da uygundur. Öğrenciler ve aileleri bu dilde eğitim alındığında daha ekonomik yıllık harç ücretleri öderler. Gürcüce üniversite eğitimi alan öğrenciler daha sosyal bir yaşam sürerler. Ülkede ki tüm düzenlenen etkinliklere dahil olabilir; her ortamda eğlenceli zaman geçirebilirler. Gürcüce öğrenin üniversite eğitimini yurtdışında tamamlamanın tadını çıkartın. Ana dil seviyesinde ikinci bir dile sahip olun.


Gürcüce Öğrenmek Zor Mu? Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Gürcüce öğrenmesi zor dillerden biridir. Telaffuzları ve yazılışı oldukça farklıdır. Ermenistan, Yunanistan’da da konuşulan bir dildir. Ayrıca Azerbaycan, Rusya, Türkiye ve İran’da da konuşulmaktadır. Dünyada 5 milyon kişinin bu dili konuştuğu dil düşünülmektedir. Beşi sesli olmak üzere toplam 33 harften oluşan bir alfabesi vardır. Ancak bu dili öğrendiğinizde hem lisans hem yüksek lisans hem de doktora eğitimlerinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. İster sağlık alanlarında isterseniz mühendislik alanlarında eğitim alabilirsiniz. Ana dilde eğitim ağırlıklı olarak sağlandığından ve yıllık harç ücretlerinin fazla olmamasından dolayı öğrenciler için avantaj sağlamaktadır. Bir yıllık bir hazırlık eğitiminde sizin de çabanız ağırlık verirse B2 seviyesinde bir Gürcüce öğrenmiş olursunuz. Ancak dil öğreniminde kişisel çaba son derece önemlidir. Bu unutulmamalıdır. Bu nedenle dil öğrenimi alındığı süre içerisinde uzun soluklu bir çalışma gerçekleştirilmelidir. Günde en az 4-5 saat ders çalışmak, ilgili dilde yayınlar okumak, müzik dinlemek, televizyon izlemek ve daha fazla sosyalleşerek insanlarla o dilde konuşma fırsatları yaratmak gerekmektedir. Bu şekilde bir çalışma sonucunda siz de herkes gibi Gürcüce öğrenebilirsiniz. Başarıyı yaratan farklı olmak için verilen emektir. Aynı standartları takip eden insanlar aynı hayatı yaşarlar. Siz farklı olmak için herkesten başka bir yön belirleyin. Gürcüce eğitim veren üniversitelerde bambaşka bir öğrenimi deneyimleyin.


Gürcüce Tıp Fakültesi Eğitimi

Gürcistan’da birçok Tıp Fakültesi yer almaktadır. Türkiye’den çok sayıda öğrenci burada eğitim almaktadır. Eğitim dilinin İngilizce olduğu üniversitelerin yanı sıra Gürcüce öğrenim imkanı da vardır. Öğrencinin ana dilde eğitim alması staj için oldukça önemlidir. Çünkü staj esnasında yerel halk İngilizce konuşmadığından iletişim sorunu yaşanmaktadır. Ancak Gürcüce öğrenen bir öğrenci bu aşamada çok daha fazla tecrübe kazanma şansına sahip olacaktır. Tiflis devlet tıp üniversitesi en çok tercih edilen okuldur. Ancak üniversite hazırlık sonrasında bilim sınavı yapmaktadır. Kimya ve biyoloji gibi alan derslerinden sınava giren öğrenciler başarılı olmak zorundadırlar. Üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Uluslararası mavi diploma vermektedir. Öğrenciler herhangi bir sınava girmeden sadece lise diplomaları ile Gürcistan’da eğitime başvuruda bulunabilirler. Herhangi bir taban ve tavan puan şartı bulunmamaktadır. Hayalinizde ki meslek doktorluk ise sınav telaşına girmeden yurtdışında eğitim alabilirsiniz. 1918 yılında kurulmuş olan Tiflis tıp üniversitesinde yükseköğrenimin kalitesini siz de hissedeceksiniz. Bunun dışında Uluslararası Kafkas üniversitesi de Türkiye’den birçok öğrenciye kapılarını açmaktadır. Burada da İngilizce veya Gürcüce eğitimler mevcuttur. Yıllık İngilizce eğitim harç ücretleri 4000$’dır. Zengin ve donanımlı bir alt yapısı mevcuttur. Öğrencilere mesleki bilgi ve yeterlilik konusunda önemli tecrübeler sağlamaktadır. İlk yıl hazırlık eğitimi verilmektedir. Öğrenciler dil öğrenimlerini tamamladıktan sonra tıp fakültesine direkt olarak devam edebilmektedirler.


Gürcistan Diş Hekimliği

Diş hekimliği fakültesi 5 yıldır. Ayrıca ilk yıl hazırlık eğitimi alınmaktadır. Eğitim dili İngilizce ve Gürcücedir. Staj olanakları ve klinik uygulama imkanları mevcuttur. Öğrenciler burada teorik eğitimden ziyade pratik olarak tüm süreçlere dahil olmakta ve alanlarında en iyiler arasına girebilmek için gereken mücadeleyi vermektedirler. Dil eğitimi ilk yılı kapsamaktadır. Dil sınavında başarılı olanlar öğrenimine devam etmektedirler. Diş hekimliği öğrenimi sizler için bir hedefse bu hedefe Gürcistan üniversiteleri sayesinde ulaşabilirsiniz. Diş hekimliği sabır gerektiren bir meslektir. Uygulama konusunda el becerisinin gelişmesi gerekmektedir. Bölümün en zor kısmı pratik kısmıdır. Çok ciddi çalışma ve deneyim gerektirmektedir. Okuması zor ancak geleceğinizi düşündüğünüzde son derece önemli bir meslektir. Her geçen yıl daha da zorlaşan bir eğitim mevcuttur. Öğrenciler diş hekimliği eğitimi alacaklarsa tüm bu zorlukları iyice düşünerek karar vermeleri gerekmektedir. Diş hekimliği kazançları oldukça yüksektir. Sürekli aktif olarak çalışmayı gerektiren bir iştir. Sürekli ayakta durmak gerekebilmektedir. Yani bu alan masa başı bir hekimlik olarak görülmemektedir. Tüm mesleklerin elbette kendisine göre zorlukları mevcuttur. Öğrenciler seçimlerini sevdikleri ve emek vermek istedikleri alan doğrultusunda seçmelidirler. Bu anlamda Gürcistan üniversiteleri sizlere oldukça yardımcı olmakta ve dilediğiniz alanda eğitim almanızı sağlamaktadırlar. Hayallerinize doğru yelken açın ve Gürcistan üniversitelerinde hedeflediğiniz bölümün eğitimini almak üzere hemen harekete geçin.


Gürcüce Eczacılık Eğitimi

Gürcistan’da ister Gürcüce ister İngilizce olarak eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Eczacılık ilaç sektörü var oldukça ölmeyecek bir meslek olacaktır. Dünyanın her yerinde eczaneler ve eczacılar iş imkanına sahiptir. Elbette ülkemizde de bu diploma ile çalışabilmek ve eczane açabilmek mümkündür. Herhangi bir ÖSYM sınavı olmadan burada eğitim almaya başlayabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken konu seçeceğiniz üniversitenin tanınırlığı olup olmadığıdır. Tüm bölümlerde aynı prosedürü uygulamanızda fayda vardır. Gideceğiniz üniversitenin tanınırlığının olup olmadığını rahatlıkla YÖK’e dilekçe yazarak öğrenebilirsiniz. Direkt olarak Ankara’da ki YÖK’e giderek daha hızlı sonuç alabilirsiniz. YÖK tanınırlık sorgulama dilekçeleri karşılığında 50 TL talep etmektedir. Bu para YÖK hesabına yatırılarak dekontu eklemek suretiyle dilekçe Ankara YÖK’e gönderilmelidir. Ya da orada direkt olarak sorgulama sürecine hemen başlanmalıdır. Daha sonra sizden istenen tüm başvuru için gerekli evraklar tek tek hazırlanmalıdır. Böylece bize teslim ettiğiniz evraklar karşılığında işlemlerinizi hemen başlatırız. Siz de sene kaybı yaşamadan Eczacılık eğitimleri için gerekli hazırlık sürecine hemen başlamış olursunuz. Uluslararası kaliteli ve ekonomik yıllık harç ücretleri karşılığında gerçekleşecek eğitimlerden sonra kendinize birçok fırsat yaratabilirsiniz. Başlangıçta eczane açma maliyetleri 400-500 bin Türk lirasını geçmektedir. Yüklü bir ilaç alımı söz konusu olduğundan minimum bu rakamlara ihtiyaç olacaktır. Eğer bu şekilde bir sermayeniz yoksa da ilaç firmalarında uluslar veya uluslararası kurumlarda uzman olarak çalışabileceksiniz.


Gürcüce İnşaat Mühendisliği Eğitimi

Gürcistan’da sınavsız öğrenci kabul eden birçok inşaat mühendisliği firması bulunmaktadır. Bunlar uygulamalı bir şekilde eğitim vermekte ve öğrencileri aktif olarak sektöre kazandırmaktadır.  Eğitimler oldukça kalitelidir. Avrupa standartları yakalanmıştır. Akademisyenler birbirinden kalitelidir. Gürcistan Teknik üniversitesinde bu bölümü okumak mümkündür. Gürcüce önemli bir dildir ve öğrenmesi kolay değildir ancak bir yıl hazırlık alan ve ülkede yaşayan bir öğrenci daha hızlı bir şekilde dile hakim olacaktır. Sınav şartı olmadan üniversiteye kayıt olabilirsiniz. Gürcistan üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadırlar. Gürcüce lisans ücretleri de 2000 USD’dir. İngilizce eğitim seçen öğrenciler yıllık 3000 USD ödeyeceklerdir. Hazırlık eğitimi mevcuttur. Bir yılda Gürcüce ya da İngilizce yeterli seviyeye gelmektedir. Tabi bu durum tamamen sizin elinizdedir. Mutlaka ders çalışmanız ve öğrendiğiniz dili aktif olarak kullanmak için sosyalleşmeniz gerekmektedir. Böylece dil eğitimi hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Hayallerinizi ertelemeyin. Gürcistan üniversiteleri sizleri sınavsız olarak kayıt almaktadır. Ayrıca lise diploma notunuzun da bir önemi yoktur. Sayısal ya da sözel eğitim almış olmanızın da bir dezavantajı olmayacaktır.  Taban ya da tavan puan aranmamaktadır. AÖF mezunu ya da meslek lisesi mezunu ayrımı da yapılmamaktadır. Bu üniversitede hayaliniz neyse onu gerçekleştirmeniz için size büyük bir fırsat tanınmaktadır. Gürcüce eğitim alan öğrenciler ülkede ki inşaat sektöründe daha rahat staj yapabilirler.


Gürcüce Mimarlık Eğitimleri

Gürcüce mimarlık eğitimi alacak öğrenciler son derece kaliteli bir eğitimi ekonomik fiyatlara almaktadırlar. Bu nedenle Gürcistan yurtdışı eğitimde en çok tercih edilen ülkedir. Ayrıca üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Öğrenciler bu nedenle diplomaları ile YÖK’e başvurup denklik alabilmektedirler. Ayrıca uluslararası mavi diploma vermesi sebebiyle yurtdışında da birçok ülkede hem staj hem de iş imkanı bulabilmektedirler. Gürcistan bu alanda iş potansiyeline sahiptir. Ayrıca üniversiteler erasmus olanağı da sunmaktadır. Uluslararası birçok üniversite ile karşılıklı Erasmus anlaşmaları bulunmaktadır. İmkanları olan öğrenciler bunlardan yararlanabileceklerdir. Gürcistan modern bir ülkedir. Birçok aktivite ve sosyalleşme olanağı sağlamaktadır. Böylece öğrenciler uluslararası bir çevre edinebilmekte ve kendilerini dil konusunda hızlıca geliştirebilmektedirler. Doğal güzellikleri de Gürcistan’ı tercih eden öğrencilere keyif vermektedir. Sakin bir ülkedir. Öğrencilerin Mimarlık alanında kendilerini geliştirmesi için bu alanda eğitim olanağı sağlayan fakülteler kendilerini güncel tutmaktadırlar. En son teknoloji ve olanakları da öğrencilere sağlamaktadırlar. İster İngilizce İster Gürcüce eğitim al. Öğrendiğin dil sana başarı basamaklarını daha da hızlı tırmanma fırsatı sunacaktır. Hem yurtdışı eğitim alacak hem de en uygun fiyatlara bunu sağlama fırsatını yakalayacaksın. Lise diploman ile başvurunu yapmak için geç kalma ve kontenjanları kaçırmadan mimarlık öğrenciler arasında ki yerini al. Geleceğin şehirlerini dizayn etmeye hazırsan Gürcistan üniversiteleri seni bekliyor olacak.


Gürcüce Makine Mühendisliği

Makine mühendisliği eğitimi alabilmek için oldukça yüksek puan almak gerekmektedir. Ancak yurtdışında puan şartı bulunmamaktadır. Öğrenciler ve aileler yurtdışı eğitim maliyetlerinin yüksek olacağını düşünmektedirler ancak bu her ülke için geçerli değildir. Gürcistan bu noktada en ucuz eğitim fırsatlarının hala devam ettiği ülkedir. Eğitim kalitesi de yüksektir. Öğrencilerin tam donanımlı bir şekilde mezun olmalarını sağlamak için gerekli akademik çalışmaları gerçekleştirmekte ve laboratuvarlarını güncel bir şekilde tutmaktadır. Ayrıca son teknolojik imkanlardan da öğrencileri faydalandırmaktadır. Kariyer servisleri ile öğrencilerin staj işlerini ayarlamaktadırlar. Hayallerinde ki eğitimi almak istiyor ancak giriş sınavlarında başarısız oluyorsan bu eğitim tam sana göre. Gürcistan’da oku ve hedeflediğin mesleğe hızlıca kavuşmanın keyfini yaşa. Sene kaybı gibi olumsuz hiçbir şey ile karşı karşıya kalmadan eğitimini tamamla. Gürcüce eğitimlerde yıllık harç ücretleri oldukça düşüktür. Bu nedenle öğrenciler Gürcistan’da eğitimi tercih etmektedirler. Sen de uygun fiyatlara kaliteli eğitim almak istiyorsan Gürcistan’da eğitimi düşünebilirsin. Lise diploman ile taban tavan puan talebi olmadan kayıt olabilirsin. Lise türü de önemli değil. İster sözelci ol ister sayısalcı dilediğin  gibi Makine Mühendisliği eğitimi alabilirsin. Hayallerini öteleme ve yepyeni bir başlangıç için Gürcistan’da eğitime başvur. YÖK tarafından tanınan üniversitelerde uluslararası geçerli diploma şansı elde etmek için hemen harekete geç ve eğitim danışmanlığımızdan yararlanmak üzere bizlere başvurunu gerçekleştir.


Gürcüce Elektrik Mühendisliği

Ülkemizde en çok tercih edilen mühendislik bölümleri arasında yer alan elektrik mühendisliği Gürcistan’da puan şartı ve sınav şartı aranmadan okunabilmektedir. Öğrenciler lise diplomaları ile başvurabilmekte ve hazırlık eğitimi sürecine dahil olabilmektedirler. Gürcistan üniversiteleri kayıt ofisi olarak bizler size uluslararası diploma fırsatlarını Gürcistan aracılığı ile sunmaya devam ediyoruz. Siz de bu üniversitelerde ekonomik harç ücretleri ile kaliteli üniversitelerde eğitim alma şansına sahipsiniz. Mühendislik eğitimlerini pratik uygulamalarla sunan bu üniversiteler öğrencileri uluslararası standartlarda yetiştirmektedirler. Bu sebeple diplomalar uluslararası geçerli mavi diploma özelliği taşımaktadır. Elektrik hepimizin hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle elektrik mühendisleri hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda daima geçerli bir diplomaya sahip olacaklardır.


Gürcüce Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği hem eğlenceli hem zor hem de son derece geçerli bir meslektir. Bilgisayar dünyasında, slikon vadisinde görev almak yaşam standartlarınızı yükseklere taşıyacaktır. Ancak bu alanda eğitim alacak öğrencilerin kendilerini yetiştirme konusunda sabırlı olması gerekmektedir. Bir alana özel olarak eğilmekte kendilerini daha yüksek başarılara doğru yöneltecektir. İngilizce ve Gürcüce bilgisayar mühendisliği eğitimi almak mümkündür. Öğrenciler bu eğitimleri ekonomik rakamlara alabilmektedirler. Bu nedenle Gürcistan hem yaşam hem de eğitim maliyetleri açısından oldukça avantajlıdır. Lise diploması ile de kayıt yapılabilmektedir. Herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Eğitimlere hemen başvurunuzu gerçekleştirin hayatınızı değiştirecek olan hayalleriniz gerçeğiniz olsun.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1