Gürcistan Teknik Üniversitesi

Hayallerinizi süsleyen mesleğe adım adım yaklaşmak için artık sınav sistemine tabi tutulmayacaksınız. Gürcistan Teknik üniversitesi zorlayıcı sınav sisteminden öğrencileri kurtarıyor ve istedikleri bölüme kolayca yerleşmelerini sağlıyor. Başarı merdivenlerini artık tırmanmak oldukça kolay.

Gürcistan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Gürcistan Teknik Üniversitesi

  Gürcistan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Gürcistan Üniversiteleri Eurostar Tek Kayıt Ofisi
  Gürcistan Üniversileri Tek Kayıt Ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Gürcistan Uluslararası Kafkas Ünivesitesi

  Yurtdışında üniversite eğitimi almak, söz konusu iş bulmaya geldiğinde adayı birkaç adım öne çıkarır. Özellikle de yabancı dilin bu denli önem kazandığı günümüzde, yabancı dili o ülkede öğrenmek büyük avantaj. Elbette yurtdışı üniversitelerin de bu anlamda çalışmaları bulunuyor. Yılın belli dönemlerinde Türk öğrencileri kabul eden bu üniversiteler, adaylarına hem alan dersleri, hem de dil eğitimleri veriyor. Bu üniversitelerden biri de Gürcistan Teknik Üniversitesi.

  Gürcistan Teknik Üniversitesi 1922 yılında başkent Tiflis’te Politeknik Fakültesi olarak eğitime açılmış ve 2001 yılında da Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üye olmuştur. 2005 yılında ise Bologna eğitim sürecine katılmış olan üniversite, mezunlarına mavi diploma vermektedir. Bu diploma tüm Avrupa Birliği ülkelerinde denklik getirmektedir. Dolayısıyla bu diplomaya sahip olan öğrenciler Avrupa Birliği ülkelerinde çalışma ve yaşama şansı da yakalamaktadır. Zaten bu üniversite Avrupa Komisyonu Vakfı ve ABS Uluslararası Kalkınma Ajansı gibi kurumlar tarafından da finanse edilmektedir. Bunların arasında dünya markalarından biri olan Siemens de bulunmaktadır.

  Gürcistan’da eğitim almak pek çok öğrencinin hayali. Çünkü ülkemize 2 saat uzaklıkta bulunan Gürcistan, Türk kültür ve geleneklerine de aşina. Tabi insanları oldukça sıcakkanlı ve misafirperver. Türk kültürüne olduğu kadar, Avrupa eğitim sistemlerine de oldukça aşina olan Gürcistan Teknik Üniversitesi, dünyanın dört bir yanında öğrenci kabul ediyor. Ayrıca bu ülke sosyal olanak bakımından da gençlere onlarca farklı fırsat sunmakta. Pek çok ülkeden daha ucuz olması da yine öğrenciler için büyük bir avantaj oluşturuyor. Gürcistan Teknik Üniversitesi son yılların en popüler mesleklerine ilişkin de pek çok bölüm açıyor

  Gürcistan Teknik Üniversitesi aynı zamanda 4 farklı dilde eğitim vermektedir. Bunlar İngilizce, Almanca, Rusça ve Gürcücedir. Dünyanın her yerinde büyük rağbet gören İngilizce, Almanca, Rusça ve Gürcüce dillerinde eğitim veren üniversite, aynı zamanda TELL ME MORE dil eğitim yazılımını da lisanslamış bulunmakta. Bu yazılım içerisinde Fransızca, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Amerikan İngilizcesi, İngiliz İngilizcesi ve Almanca dilleri de bulunmaktadır. Dolayısıyla öğrenciler birden fazla dili, anadili gibi öğrenme fırsatı da yakalamaktadır.

  Gürcistan Teknik Üniversitesi bölümleri ülkemizdeki gibi sınav sistemi ile belirlenmiyor. Yani öğrenciler diledikleri bölümlerde okumak hakkına sahipler. Üstelik harç bedelleri, diğer Avrupa ülkelerine göre hayli düşük. Yani öğrenciler çok düşük maliyetlere hem yabancı dil öğrenebiliyorlar, hem hayallerindeki mesleğin bölümünde okuyabiliyorlar, hem de farklı kültürleri tanıma imkânı yakalayabiliyorlar. Üstelik yurtdışı üniversitesinden alınmış bir diplomanın avantajı sayesinde, kolay iş bulma imkânı da yakalayabiliyorlar.

  Gürcistan Teknik Üniversitesi’nde yalnızca lisans bölümleri değil, yüksek lisans ve master bölümleri de yer almaktadır. Bu sayede üniversite eğitimini ülkemizde alan bir öğrenci, Gürcistan Teknik Üniversitesi Master programlarından da faydalanabilir. Ayrıca Erasmus öğrenci değişim programlarından faydalanmak da mümkündür. Yani istenilen bölüm için öğrenci değişim programlarına geçiş yapılabilir. Güçlü akademik kadroya sahip olan bu üniversite diploması sayesinde, pek çok Avrupa ülkesinde de kolaylıkla iş bulmak mümkündür.

  Gürcistan Teknik Üniversitesi’nin en büyük özelliklerinden biri de, eğitim alanında hiçbir masraftan kaçınmıyor olmasıdır. Özellikle uygulamalı bilim odaları, zengin kütüphaneleri, teknolojik araştırma odaları sayesinde, teorik bilgilerin pratik ögeler ile pekiştirilmesini sağlamaktadır. Üniversitenin 59 tane Bilimsel Eğitim Merkezi, 127 tane de Bilimsel Araştırma Enstitüsü bulunmaktadır. Hem ekonomik, hem de donanımlı eğitim almanın adresi olan Gürcistan, yeni adaylarını bekliyor. Sizler de Gürcistan Teknik Üniversitesi’nde eğitim almak ve dünyaya açılmak isterseniz Eurostar Danışmanlık firmamızdan destek alabilirsiniz.


  Galeri

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1