Tiflis Devlet Konservatuvarı

Başarı merdivenlerini hızla tırmanmak ve kariyer hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak adımlar atmak için Gürcistan Tiflis Devlet Konservatuarı’nda lisans hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mesleğinizde yükselmenizi sağlayacak en iyi eğitimi veren üniversite öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Gürcistan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Tiflis Devlet Konservatuvarı

  Gürcistan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Gürcistan Üniversiteleri Eurostar Tek Kayıt Ofisi
  Gürcistan Üniversileri Tek Kayıt Ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Gürcistan Uluslararası Kafkas Ünivesitesi

  Gürcistan’da bulunan yükseköğretim kurumları arasındaki Tiflis Devlet Konservatuvarı ilk açılan enstitüler arasındadır. Kafkasya’daki Avrupa tarzında yüksek müzik okulu olarak yıllarca yerini korumuştur. Tiflis Konservatuarının ilk kuruluş tarihi 1 Mayıs 1917, devlet konservatuarı statüsüne girmesi ilse 1924 yılında gerçekleşmiştir. Konservatuar 1947 yılından sonra Gürcistanlı ünlü şarkıcı Vano Daradjishvili adıyla anılmaktadır. Eğitim kurumunun mimari yapısı ise Gürcistan kültürel mirası anotları içinde yer almaktadır.

  Tiflis Devlet Konservatuarı tarihinde seçkin Rus ve Gürcü besteciler ve müzisyenler eğitim kurumunun başında bulunmuştur. Günümüzde ünlü besteci ve müzisyen Rezo Kiknadze Konservatuvarın rektörü olarak görev yapmaktadır. Tiflis’te 19 yüzyılın ikinci yarısında henüz Konservatuvar kurulmadan önce etkin bir müzik ortamı bulunmaktaydı. Gürcistan halkının Rus ve Batı Avrupa klasik müziği ve opera ile tanışması bu dönemde olmuştur. Müzik merkezlerinin açılması, müzisyenlerin yetişmeye başlaması bu dönemde başlamıştır.

  Tiflis Devlet Konservatuvarı Kuruluşu

  Tiflis Devlet Konservatuvarı ile çalışmalar Anton Rubinstein tarafından 1981 yılında yapılan hayır konseriyle başlamıştır. Bu etkinlikte toplanan para ile A. Shimkevich tarafından tasarlanmış olan konservatuar binasının yapımı 1917 yılında tamamlanmıştır.

  Konservatuvar binası yeniden yapılandırıldığında büyük salon, resital salonu, antreler, lonca odası, modern sistemlerle donatılmış ses kütüphanesi ile kayıt stüdyoları oluşturulmuştur. Tiflis Devlet Konservatuarı sahip olduğu kütüphanesi ve Gürcistan’da müzik eğitiminin gelişimi, müzik kültürünün hatıralarına ev sahipliği yapan, konservatuvarın tarihine ışık tutan müzesi ile dikkat çekmektedir.

  Tiflis Devlet Konservatuvarı Başarısını Dünyaya Kanıtlamış Eğitim Kurumudur

  Tiflis Devlet Konservatuvarı kuruluşundan itibaren nesillere yayılan Gürcü besteciler ve müzisyenler çıkarmış bir eğitim kurumudur. Sanat icra etme düzeyi Gürcü toplumunda oldukça yüksektir. Konservatuvar mezunlarının dünyanın farklı ülkelerinde elde ettiği başarı üniversitenin iyi bir eğitim kurumu olduğunu gösterir en güzel kanıttır.

  Günümüzde konservatuvar içinde eğitim veren yaklaşık iki yüz profesör bulunmaktadır. Eğitmenler bilimsel etkinlikleri, profesyonel sanat gösterilerini ve çeşitli pedagojik etkinlikleri yürütmektedir. Seminerlerin düzenlenmesi, konserlerin verilmesi, derslerin yürütülmesi, Gürcistan’da ve yurtdışında düzenlenen sempozyumlara ve konferanslara yer alma gibi çeşitli faaliyetlerin içinde yer alırlar.

  Kurulduğu günden itibaren günümüze kadar Gürcistan’da önemli eğitim ve kültür merkezleri arasında giren Tiflis Devlet Konservatuvarı ilgi çekici kültürel etkinlikler düzenlemektedir. Konservatuvarın bünyesinde çeşitli müzik konserleri, öğrencilerin opera etkinlikleri bunlar arasında gösterilebilir.

  Tiflis Devlet Konservatuvarı dünya çapında uluslararası bağlantıları olan bir eğitim kurumudur. Ünlü müzisyenlerin 2000 yılından itibaren yürüttüğü “Yaz dönemi gösteri seminerleri” ile master sınıfları, yarışmalar düzenli etkinlikler kapsamında yapılmaktadır.

  Gürcistan’da konserlerin düzenlendiği yer olarak Tiflis Devlet Konservatuarı benimsenmiştir. Büyük salonda ve resital salonunda dünyanın önemli müzisyenleri farklı zamanlarda sanatlarını icra etmeye devam etmektedir. Ayrıca müzik sanatı alanında konservatuvarın önemli bilimsel merkezlerden biri olduğunu da belirtebiliriz. Konservatuvar bünyesinde uluslararası sempozyumlar ve bilimsel konferanslar düzenlenmektedir. Bilimsel alanda yayımlar çıkarılmaktadır. Bunun dışında 2004 yılından itibaren konservatuvarın çıkardığı elektronik bir dergi de bulunmaktadır.

  Tiflis Devlet Konservatuvarında günümüzde yaklaşık dört yüz öğrenci eğitim görmektedir. Öğrenciler konservatuvarın bilimsel ve konser yaşamında kendilerine aktif bir şekilde yer bulmaktadır. Dünyada düzenlenen zorlu ve prestijli uluslararası yarışmalarda ödül kazanmış olan öğrencilerin sayısı bir hayli fazladır. Konservatuvar 1945 yılından itibaren iki adımlı Avrupa tarzında eğitimsel çalışma sistemini de benimsemiştir.

  Tiflis Devlet Konservatuvarı 2006 yılında Avrupa Konservatuvarlar Birliği AEC üyesi olmuştur. Ayrıca 2005 yılından itibaren transfer ve kredi sistemi bulunan Bologna sürecinin içine dâhil olmuştur. Bologna süreci Avrupa genelinde akademik ve yükseköğretim alanında standartların geliştirilmesi ve birbiriyle uyumlu yükseköğretim alanının oluşturulmasını kapsayan bir programdır.

  Sanat eğitimi deyince, Gürcistan’da akla ilk gelen okullardan biri kesinlikle Tiflis Devlet Konservatuar‘dır. Avrupa stilinde müzik eğitimi veren çok önemli bir okuldur ve uzun yıllar, Kafkasya coğrafyasında bu alanda tek okul olarak eğitim vermiştir. Bu seçkin kurum, 20. yüzyılın başından bu yana, Mayıs 1917 tarihinden itibaren eğitim hizmeti sunmaktadır. 1924 yılından itibaren bir konservatuar olarak eğitim vermektedir. Bu önemli okulda, öğrencilerimiz de eğitim alabilirler. Bu yazımızı okuduğunuzda, konservatuar hayallerinizin asla uzakta olmadığını anlayacaksınız ve hemen başvurmak isteyeceksiniz. Siz de Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te sanat eğitimi alan şanslı ve başarılı olması kesin öğrencilerden biri olabilirsiniz.

  Eurostar İle Seçkin Konservatuarda Öğrenci Olmak:

  Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile, siz de yurtdışında, özellikle yakın coğrafyalarımızdaki son derece kaliteli üniversiteleri keşfedebilirsiniz. Bir sınav şartı olmadan, liseden mezun olduktan sonra, başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız bu harika okulları keşfetmeniz için sizlere yardımcı olacaklar. Gürcistan’ın size sunacağı en iyi müzik konservatuarı olan bu okulda, diplomanız ve ilgili belgelerinizi sunarak, siz de puansız ve sınavsız kayıt olabilirsiniz.

  Tiflis Devlet Konservatuarı son derece özel, görsel anlamda mükemmel bir kampusa sahiptir. Tarihi özellikleri olan, mimari açıdan parmakla gösterilen binalarında eğitim alırken ayrı bir zevk yaşayacaksınız. Ayrıca, öğrencilerin müzik eğitimlerini, kaliteli hocalarından birebir şekilde almaları için özel müzik hocaları da dizayn edilmiştir. Konser ve çalışma salonları akustik açıdan mükemmeldir. Hem müzik dersleri, hem de öğrencilerin alması gereken zorunlu dersler için eğitim altyapısı son derece uygundur. Öğrencilerin pratik kazanmaları için sıkça resitaller ve konser etkinlikleri düzenlenir. Ayrıca ünlü müzisyenlerin de kampusta sıkça etkinlikle düzenledikleri ve festivallerin de bulunduğunu belirtelim.

  Okulun günümüzde, yüzlerde öğrencisi bulunmaktadır ve ülkemizden öğrencilerimiz de eğitim almaktadır. Master ve doktora programları da bu seçkin konservatuarlarda alınabilir. Okulun bölümleri, piyano majör bölümü, eşlik etme becerileri, genel piyano bölümü, oda topluluğu bölümü, üflemeli ve vurmalı orkestra, tek kişilik şarkı performansı bölümleri, opera tiyatrosu, koro şefliği bölümlerinde eğitim verilmektedir.  Tiflis Devlet Konservatuarı uluslararası kurumlar ve sanat merkezleri ile konservatuarlarla da ilişkileri olan bir okuldur. Seminerler ve konser etkinlikleri, özel çalışmalar düzenlenmektedir. Öğrencilerin bu şekilde, sanat alanında kendilerini etkili şekilde geliştirmeleri sağlanmaktadır.

  Konservatuarın en önemli özelliklerinden biri, hem klasik müzik eğitiminin uygulanması, hem de eğitim noktasında modern müzik eğitimine önem verilmesidir. Çok önemli bir diğer özellik ise, 2000 li yıllarından başından bu yana, okulun artık bir AEC Avrupa Konservatuarlar Birliği üyelerinden biri olmasıdır. Öte yandan, yine aynı süreç içinde, 2000 lerin başından itibaren konservatuar Bologna sürecine uygun bir eğitim vermektedir. Bu sayede, öğrenciler mezun olduklarında mavi diploma almaktadır. Bu diploma tüm Avrupa Ülkeleri’nde kariyerlerini yapabilme olanağını vermektedir.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1