Gürcistan Sigorta İşlemleri

Doğu sınırında komşu ülkelerimizden olan Gürcistan, sıcak insanları ile yakın ilişkide olduğumuz bir ülkedir. Türkiye ile Gürcistan arasında vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle, iki ülke insanı birbiri ile yakın temas halindedir. Gürcistan'ın öne çıkan özelliklerinden biri, öğrencilerimizi üniversitelerinden sınavsız olarak kabul etmesidir.

Gürcistan'da Eğitim

Gürcistan Sigorta İşlemleri

Doğu sınırında komşu ülkelerimizden olan Gürcistan, sıcak insanları ile yakın ilişkide olduğumuz bir ülkedir. Türkiye ile Gürcistan arasında vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle, iki ülke insanı birbiri ile yakın temas halindedir. Gürcistan’ın öne çıkan özelliklerinden biri, öğrencilerimizi üniversitelerinden sınavsız olarak kabul etmesidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, hem başkent Tiflis’in hem de diğer şehirlerdeki en seçkin Gürcistan Üniversiteleri’nde eğitim almanız için işbirliklerimiz bulunmaktadır. Sınavsız olarak istediğiniz bölümde eğitim almak, bunu da kaliteli okullarda ve ülkemize komşu bir ülkede yapmak elbette avantajlıdır. Ülkemize yakın olması, hazırlıklar yapmamanız gerektiğini getirmez. Elbette o ülkenin kurallarına ve yurtdışına gitmenizi dikkate alarak, öğrenci danışmanlarımızın desteği ile işlemlerinizi yapmalısınız. Ülkeye gitmeden önce de Gürcistan Sigorta İşlemleri ni gerçekleştirmiş olmalısınız.

Eurostar İle Sigorta İşlemlerinizi Eksiksiz Olarak Yapabilirsiniz:

Öğrencilerimizin üniversitelere kayıt ve kabullerinden sonra, öğrenci oturma izni işlemleri gelir. Bazı ülkeler öğrenci vizesi başvurularında, sigorta poliçesini ister. Sağlık sigortası yapılmasını önemli kılar. Gürcistan’da yurtdışından gelen öğrenciler için sağlık sigortasının zorunlu olarak yapılmasını esas tutmaktadır. Ülkemizle Gürcistan arasında bir vize uygulaması bulunmamaktadır. Oturma izni alırken poliçenizi sunmalısınız. Sağlık sigortası yaptırırken öğrenci danışmanlarımızdan destek alacaksınız. Tüm bilgileri alabilir, işlemleri desteğimizle yapabilirsiniz. Ülkemizde ssk, bağkur, emekli sandığı bünyesinde sigortanız olabilir. Özel sigortanız da olabilir. Bunlar ülkemizde geçerlidir. Kamu sigortalarınızın kullanamazsınız. Öte yandan, özel sigortanız varsa, yurtdışında sigorta kapsamında yeniden bir düzenleme yaptıramazsınız. Kapsamlı bir sağlık sigortası için aylık 20 Dolar ödeme ile poliçenizi yaptırabilirsiniz.

Gürcistan sigorta işlemleri bünyesinde, sağlık sigortası yaptırmasının zorunlu olduğunu belirttik. Bundan başka, yaşamınızdaki detaylar için de sigorta gündeme gelebilir. Bunlardan biri trafik sigortasıdır. Eğitim aldığınız yıllarda kullanmak üzere, araç almanız söz konusu olabilir. Bu durumda, ülkemizde olduğu gibi, bu ülkede de trafik sigortası yaptırmanız gündeme gelebilir. Aracınızın güvence altında olması için özel araç sigortası yaptırmanız da söz konusu olabilir. Ülkemizdeki ehliyeti kullanabilir, hali hazırda ehliyetiniz yoksa, Gürcistan’da bir aylık sürecek bir eğitimin ardından siz de ehliyetinizi alabilirsiniz.

Gürcistan sigorta işlemleri, konut ya da ev satın alan öğrencilerimiz için de gündeme gelebilir. Ülkemizde olduğu gibi, bu ülkede de konut kapsamında, sigorta yapılması söz konusu olmaktadır. Aldığınız evin sigortalanması için senelik olarak sigorta yaptırabilirsiniz. Bu şekilde, aldığınız emlağın teminat altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Tüm sigorta işlemleriniz için öğrenci danışmanlarımızdan, hem ülkeye gitmeden önce, hem de eğitim yıllarınızda da bilgiler alabilirsiniz. Aylık ya da senelik olarak sigorta poliçelerinizi ödeyebilirsiniz. Yurtdışında bir ülkede olmanız, aslında ülkemize oranla sigorta işlemlerine biraz daha önem vermenizi gerektirmektedir. Sonuçta farklı bir ülke ve sigorta teminatından yararlanmanız her zaman lehinize olacaktır. Öğrenciler için özellikle sağlık sigortasının yapılması kesinlikle atlanmamalıdır. Kaldi ki devlet olarak Gürcistan’da bunun bilincinde olarak yurtdışından gelen öğrenciler için bunu zorunlu kılmıştır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1