Sokhumi Devlet Üniversitesi

Yurt dışında lisans eğitimi düşünüyorsanız Gürcistan üniversitelerini tercih edebilir ve kariyeriniz için doğru adımlar atabilirsiniz. Gürcistan üniversiteleri Türkiye’de üniversite maliyetine sınavsız eğitim vermeye devam ediyor.

Gürcistan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Sokhumi Devlet Üniversitesi

  Gürcistan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Gürcistan Üniversiteleri Eurostar Tek Kayıt Ofisi
  Gürcistan Üniversileri Tek Kayıt Ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Gürcistan Uluslararası Kafkas Ünivesitesi

  Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te bulunan Sokhumi Devlet Üniversitesine her yıl binlerce öğrenci farklı ülkelerden gelerek kayıt yaptırmaktadır. Verilen kaliteli ve donanımlı eğitimin katkısı bu ilginin en önemli olan nedenleri arasında yer alır. Diğer yönden ülkenin rahat yaşam koşullarına sahip olması ve aynı zamana güvenilirliği de diğer önemli olan durumlar arasındadır.

  Karadeniz bölgemize yakın olan ülkeye çok rahat bir şekilde giriş yapılmaktadır. Sadece kimlik yeterli olduğu için bu anlamda öğrencileri zahmete sokacak bir süreç asla yaşanmaz. Üniversitede alanında en iyi donanıma sahip çok sayıda akademisyen bulunuyor. Böylece dersler çok daha rahat ve verimli geçer. Ülkede yer alan üniversitelerin genelinde her türlü imkan ve olanak bulunmaktadır. Sadece eğitim anlamında değil, öğrencilerin stres atmaları ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayan aktivite yerleri de bulunuyor. Bunlar spor, müzik ya da el becerilerine yönelik olan faaliyetler olmaktadır. Ayrıca Sokhumi Devlet Üniversitesi içerisinde yer alan laboratuvar, kütüphane gibi yerler ders çalışma ya da uygulamalı eğitim sürecinde işe yaramaktadır.

  Ülke iklim olarak da ılıman olduğu için bu anlamda asla zorluk çekmezsiniz. Ülke halkı sevecen ve cana yakın olduğu için de iletişim ya da farklı olaylarda sıkıntılı durumlar asla yaşanmaz. Eğitimini bu ülkede geçiren kişiler her konuda avantaj sağlar. Sorun teşkil edecek olaylar asla olmaz. Ulaşım konusunda da İstanbul’dan başkent Tiflis’e uçak seferleri bulunduğundan rahat bir şekile kısa sürede geçiş yapılabilir. Şehir içi ulaşımında da halkın da ağırlıklı olarak tercih ettiği toplu taşıma araçları istenilen noktaya kişileri taşımaktadır. En önemli olan noktalardan geçen rotası ile minibüs ve otobüsler bu anlamda fazlasıyla iş görmektedir. Sokhumi Devlet Üniversitesinde dersler son derece keyifli geçmektedir. Dil konuusnda adaptasyon kısa sürede sağlanmaktadır. Şimdiye kadar bu konuda asla kişileri zorlayan durumlar yaşanmamıştır.

  Ülkeye turist olarak gelen kişi sayısı da oldukça fazladır. Fazla para harcamadan ülkenin güzelliklerini gezerek tatillerini bu şekilde değerlendiriyorlar. Barınma ihtiyacı için de otelleri tercih ediyorlar. Fiyatlar da her bütçeye uyacak şekildedir.Öğrenciler de genellikle ülkedeki gezilecek olan noktaları hafta sonu keşfetmeyi tercih ediyorlar. Doğal güzellikler dışında tarihi dokuda da çok sayıda yer bulunan ülkede maddi anlamda zorlayıcı rakamlar yer almaz. Öğrenciler için konaklama seçenekleri arasında ilk olarak yurtlar yer alır. Zaman içinde arkadaş edinen kişilerin birkaçı birleşerek ev kiralama alternatifi üzerinde yoğunlaşmaktadır. Böylece masrafları da eşit şekilde bölüşerek durumu ekonomik anlamda daha da cazip hale getiriyorlar. Evler geniş ve kullanışlı olduğu için rahat bir şekilde öğrencilik süreci geçirilir. Evlerde ısınma ile ilgili sorunlar da asla yaşanmaz. Evleri genellikle eşyalı olarak kiralayan öğrenciler için masraf edip eşya alma problemi de bu şekilde ortadan kalkmaktadır. Senelik olarak oteller ile anlaşma yapan öğrenci sayısı da bulunuyor.

  Sokhumi Devlet Üniversitesi bünyesinde çok sayıda bölüm bulunuyor. İsteğe bağlı olarak bir tanesini seçebilirsiniz. Her bölüm için farklı harç ücretleri bulunuyor. Genel anlamda ücretler son derece uygun fiyatlıdır. Sosyalleşmek isteyen öğrenciler için de hem beslenme hem de eğlenme işlevli olan mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca tiyatro ve farklı sahne sanatları seçeneklerini de değerlendirerek kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Gezilecek yerler ile ilgili müze gezmek isteyen kişiler için de en iyi alternatfiler ülkede yer alır. Araba ve benzin fiyatları da son derece düşük olduğundan gezilecek olan yerleri kiralama ya da otomobil alarak yapabilirsiniz. Eurostar yurt dışı ğitim danışmanlığı firması bu anlamda kişilere her konuda yardımcı olmaktadır.

  Gürcistan ile ülkemiz arasında, çok önemli bağlar bulunmaktadır. Herşeyden önce doğu sınırımızla komşu olduğumuz bir ülkedir. İki ülke halkının giriş çıkışlarında vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu da aradaki bağların sağlam olmasından kaynaklanmaktadır. Bu bağların önemli olanlarından biri de eğitim noktasında ilişkilerin olmasıdır. Huzurlu ve istikrarlı bir ülke olan Gürcistan, eğitim oranı ve kalitesi yüksek bir ülkedir. Ülkede, tarihi temelleri uzun yıllara dayanan üniversiteler bulunmaktadır. Bu kurumlarda, öğrencilerimiz sınavsız olarak öğrenci olabilirler ve mavi diploma alabilirler. Çünkü, eğitim Bologna esaslarına uygun olarak yapılmaktadır. Bu seçkin kurumlardan biri de Sohkumi Devlet Üniversitesi’dir.

  Eurostar İle Gürcistan Üniversiteleri’nde Kaliteli Eğitim:

  Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, Gürcistan Üniversiteleri’ni tanımanız için sizlerleyiz. Bu önemli kurumlardan biri, eğitim hayatına 1932 yılında başlayan Sohkumi Devlet Üniversitesi’dir. Bu üniversite, hükümet kararı ile o dönem, eğitim sektöründe hizmet verecek kaliteli öğretmenlerin yetiştirilmesi için kurulmuştu. Günümüzde, gelişen yapısı ve modernizasyonu ile birçok alanda eğitim sunan, son derece donanımlı bir yüksek öğretim kurumudur. Sohkumi Devlet Üniversitesi, ülkemizden öğrencilerimizi, Dünya’nın birçok ülkesinden olduğu gibi, kabul etmektedir. Kabul edelim, ülkemiz öğrencileri, gençlerimiz okula kabullerde diğer öğrenciler oranla avantajlıdır.

  Üniversite bölümleri olarak, eğitim fakülteleri, hukuk fakültesi, insani bilimler fakültesi, iktisat ile işletme fakültesi, sosyal bilimler ile siyasal bilgiler fakültesi, matematik ve bilgisayar bilimleri fakültesi, doğal bilimler ve sağlık hizmetleri fakültesi olarak eğitim vermektedir. Bölümlerin her birinden, son derece özenli ve programlı eğitim verilmektedir. Bu sayede, öğrenciler eğitim aldıkları lisans bölümlerinde, meslek eğitimlerini eksiksiz olarak alırlar. Öte yandan, mezun olmalarını takiben farklı ve kendileriniz kariyer anlamında geliştirebilecekleri bölümlerde, master ve doktora yapabilirler.

  Yedi ana fakülte binası ve birçok detayı ile üniversite öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir kampusa sahiptir. Derslikler ve laboratuarlar, kütüphane ve her öğrenci için bilgisayar ve internet altyapısı eğitim binalarında bulunmaktadır. Öğrencilerin derslerinin yanında, sosyal yaşamlarına ve kişiliklerinin mükemmel şekilde gelişmesine de izin verilmektedir. Spor salonları, tenis kortları, fitness salonları gibi alanlar ve sağlık merkezi, yurtlar, dinlenme salonları ve kafeler,restoranlar, gezinti alanları gibi birçok alanda zaman geçirebilirsiniz. Hem arkada edinerek, öğrenci kulüplerinde zaman geçirebilirsiniz, hem de derslerinize mükemmel şekilde odaklanabilirsiniz.

  Mavi diploma alacaksınız, sevgili gençlerimiz ve bunun öneminin bilincinde olmanızı isteriz. Europass olarak adlandırılan bu diploma, Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir ve birçok ülkede kariyer yapabilirsiniz. Ülkemizde bu üniversite de YÖK tarafından tanınmaktadır ve YÖK denkliği başvurularınızda gerçekten çok avantajlısınız. Ülkemizde, hem özel sektörde, hem de kamu alanında çalışabilirsiniz. Bu nedenle, Gürcistan gibi komşu ülkemizde eğitim almak, istediğiniz zaman ülkemize gidip gelme şansınızın olması ve geçerli eğitimle diploma almanız çok avantajlı olacaktır. Öğrenci danışmanlarımızla sizleri bekliyoruz.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1