Gürcistan'da Tıp Eğitimi

Ülkemizde tıp eğitimi almanın zor koşullarda olduğunu biliyoruz. Tıp eğitimi almak için önünüzde aşmanız gereken bir üniversite sınavı var. Sınavda yüksek puan aldığınız takdirde bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle yurtdışı eğitim fırsatlarını kaçırmamanızı öneririz.

Gürcistan’da Eğitim

Gürcistan Tıp Eğitimi

Gürcistan Tıp Eğitimi

Gürcistan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Gürcistan Tıp EğitimiGürcistan Üniversiteleri Eurostar Tek Kayıt Ofisi
Gürcistan Tıp EğitimiGürcistan Üniversileri Tek Kayıt Ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Gürcistan Tıp EğitimiGürcistan Uluslararası Kafkas Ünivesitesi

 

Ülkemizde tıp eğitimi almanın zor koşullarda olduğunu biliyoruz. Tıp eğitimi almak için önünüzde aşmanız gereken bir üniversite sınavı var. Sınavda yüksek puan aldığınız takdirde bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle yurtdışı eğitim fırsatlarını kaçırmamanızı öneririz. Sınavsız olarak Gürcistan tıp eğitimi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan ülkedeki tıp eğitimi olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tıp Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Tıp eğitimi almak isteyenler 1 yıl hazırlık, 6 yıl tıp eğitimi olmak üzere toplam 7 yıl eğitim süresini dikkate almalıdır. Tıp eğitimi emek vermeniz gereken bir alandır. Eğitiminiz süresinde teorik ve klinik bilgileri en üst düzeyde almanız gerekir. Ülkenin köklü devlet üniversitesinde alacağınız tıp eğitimi ile kariyerinize başarılı bir doktor olarak devam edebilirsiniz.

Tıp Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Tıp eğitimi veren üniversitelerin Yök denkliği bulunmaktadır. Yök tarafından tanınan üniversitelerde Avrupa standartlarında tıp eğitimi alma olanağına sahip olabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgileri Yök resmi web adresinden ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerinden alabilirsiniz. Mezun olduktan sonra diplomanız ile denklik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gürcistan Tıp Yök Denklik Sınavı Nedir?

Tıp eğitimi veren üniversitelerinden mezun olan öğrencilerimiz her yıl Yök tarafından duyurulan Yök denklik sınavına başvuruda bulunabilir. Diploma denklik sınavı kapsamında yapılan yazılı tespit sınavlarının yerine yapılan ilmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavına girerek Yök denkliğini alabilirsiniz.

Gürcistan’da Tıp Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Gürcistan’da tıp okuyan öğrencilerin Türkiye’de çalışmasının önünde bir engel bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra Tıpta Uzmanlık Sınavına (TUS) girerek kariyer yaşamlarına adın atabilirler. Gürcistan’da tıp eğitimi veren üniversiteler Yök tarafından tanındığı için Türkiye’de çalışma sorunu yaşamazsınız. Sadece Türkiye’de değil AB ülkelerinde de çalışmaya karar verebilirsiniz.

Gürcistan Tıp Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Gürcistan tıp eğitimi veren üniversitelerde hazırlık eğitimi 1700 Dolar, tıp eğitimi için yıllık 5000-7000 Dolar civarında eğitim harcı alınmaktadır. Temel dil olarak İngilizce eğitim veren tıp fakültelerinde üst düzey akademik kadrodan teorik, klinik ve laboratuvar koşullarında tıp eğitimi alabilirsiniz.

Gürcistan Tıp Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Gürcistan tıp eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerimizin Türkiye’de üniversite sınavına girmesi gerekmediği gibi eğitim alacakları üniversitelerde de sınava girmesi gerekmez. Sınavsız olarak bu ülkede tıp eğitimi almaya başlayabilirsiniz.

Gürcistan’da Tıp Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Her yıl Gürcistan’da tıp okumak isteyen Türk öğrencilerin sayısı hızla artmaktadır. Kariyer hedefi doktor olmak isteyen öğrenciler yurtdışı eğitimini mutlaka değerlendiriyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvuran Türk öğrencilerimiz sınavsız tıp okuma fırsatını kaçırmak istemiyor.

Gürcistan’da Tıp Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Sayısal alanda başarılı olan ve hayali tıp okumak isteyen her öğrenci Gürcistan’da tıp okumak için uygun adaydır. Türkiye’de üniversite sınavına girmenize bile gerek yok. Lise diplomanızı yanınıza alarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarına giderek kayıt için gerekli işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Gürcistan’da Tıp Okumanın Avantajları?

Gürcistan tıp eğitimi veren üniversiteler Bologna sürecine dâhil olduğundan Avrupa standartlarında eğitim alma şansına sahip olursunuz. İngilizce tıp eğitiminin yanında Türkçe destekli eğitim de alabilirsiniz. Üniversitelerin akademik kadrosu da son derece kalitelidir. Gürcistan’da tıp okuyan öğrenciler mezun olduklarında Türkiye’de ve Avrupa Birliğinde bulunan ülkelerde doktorluk mesleğini icra edebilir.

Gürcistan’da Tıp Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Gürcistan’da tıp eğitimi veren üniversiteler oldukça köklü tanınmış eğitim kurumlarıdır. Bu nedenle her yıl Gürcistan tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısı artmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan kayıt yaptırmış ve mezun olmuş çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır. Yeni başvuru yapacak öğrencilerimizi ve karar vermekte zorlanan öğrencilerimizi istedikleri takdirde tıp bitiren mezunlarımız ile görüştürüyoruz.

Gürcistan Tıp Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Tıp Fakültesi Okuyabilir miyim?

Gürcistan tıp eğitimi bursları üniversitelerin bünyesinde belirlenmektedir. Öğrencilere verilecek bursların koşulları üniversite mütevelli heyeti tarafından belirlendiğinden Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda bu konuda bilgili danışmanlarımız yardımcı olacaktır. Koşulları sağlayan öğrencilerimiz burslu veya ücretsiz tıp okuyabilirler.

Gürcistan’da Tıp Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Gürcistan’da tıp okuyup Türkiye’de çalışmak isteyenler bunu eğitim yaşamı boyunca ertelemelidir. Öğrencilerimiz sadece ara tatillerde ve staj dönemlerinde Türkiye’de çalışabilir. Mezun olan öğrencilerimiz ise denklik başvurusu yaparak, tıpta uzmanlık sınavına girerek Türkiye’de çalışmaya başlayabilir.

Gürcistan’da Tıp Okumanın Şartları

Tıp okumanın şartları bulunmamaktadır. Tıpta başarılı olacağını düşünen her öğrencimiz sınava girmeden lise diplomasını aldıktan sonra Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan üniversite kaydını yaptırabilir.

Gürcistan Tıp Eğitimi Taban Puanları

Tıp eğitimi için taban puanlara ihtiyacınız olmayacak. Tıp eğitimi veren üniversitelere kaydınızı yaptırmak için sınava girmeniz gerekmediğinden taban puan aranmamaktadır. Lise diplomanızı alınca başvurunuzu yapabilirsiniz. Bazı üniversitelerde lise diploması için not ortalaması aranabilir. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda danışmanlarımız sizlere yol gösterecektir.

Gürcistan Tıp Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Tıp fakültesinde okuyan öğrencilerimiz Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isterlerse Türkiye’de düzenlenen üniversite sınavına girerek 180 ve üzerinde puan almalı ve birinci sınıftaki ders ortalaması da 40,2 ve üzerinde olmalıdır. Yatay geçiş yapmak istedikleri üniversitelerin kontenjanları uygun olursa hemen başvurularını yapabilirler.

Gürcistan’da Tıp Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Gürcistan’da tıp okumak isteyenler her yıl 15 Mayıs’tan itibaren Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvuru yapabilirler. Başvuru sırasında lise diplomalarını yanlarında bulundurmaları gerekir. Bunun dışında gerekli olan belgeler danışmanlarımız tarafından kendilerine bildirilecektir.

Gürcistan’da Tıp Okumak İstiyorum

Gürcistan’da tıp okuma hayaliniz varsa Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza uğramanız yeterli olacak. Liseden mezun olduktan sonra Gürcistan’da tıp okumak için kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Gürcistan’da Tıp Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Gürcistan tıp okumak için tercih edebileceğiniz ülkelerden biridir. Burada tıp okumanın maliyetti düşündüğünüz gibi yüksek değildir. Tıp fakültesi eğitim harcı dışında ülkede barınma, ulaşım, yemek gibi temel giderleriniz Türkiye’deki giderlerinizden fazla değildir. Tıp eğitiminizi alırken İngilizce diline hâkim olur, yeni bir ülke kültürü ile tanışma fırsatı da bulabilirsiniz.

Gürcistan’da Tıp Okumak Mantıklı mı?

Gürcistan’da tıp okumak sizlere Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışma kapısını aralayacaktır. Bologna sürecine dâhil olan üniversitelerde kaliteli tıp eğitimi alma fırsatı yakalamış olursunuz. Sınav sürecinin stresini yaşamadan tıp eğitimi almak için Gürcistan’ı tercih edebilirsiniz.

Gürcistan’da Tıp Okumak Zor mu?

Tıp okumak her ülkede zordur. Tıp eğitimi öğrenciler açısından özveri ister. Bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz kararını verdikten sonra Gürcistan’da tıp okumak onlar için zor olmayacaktır. Üst düzey eğitim veren üniversitelerde tıp eğitimi alarak kariyerlerinizde bir adım önde olabilirsiniz.

Gürcistan’da Türkçe Tıp Eğitimi Veren Tıp Üniversitelerinin Tıp Fakülteleri Var mı?

Gürcistan’da eğitimi veren üniversitelerde temel dil seçeneği İngilizce olup, öğrencilere Türkçe destekli tıp eğitimi de verilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde öğrencilerimize danışmanlarımız tarafından bu konuda detaylı bilgi verilmektedir. Gürcistan Tiflis Devlet Üniversitesi tıp eğitiminde öğrencilerine Türkçe eğitim olanağı da vermektedir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1