Gürcistan'da Diş Hekimliği

Türk öğrencilerimizin yurtdışı eğitimi kapsamında istediği bölümlerden biri diş hekimliği alanıdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak başvuru yapan öğrencilerimiz için Gürcistan Diş Hekimliği eğitimi alabilecekleri dünya çapında bilinen üniversiteleri önermekteyiz.

Gürcistan’da Eğitim

Gürcistan Diş Hekimliği

Gürcistan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Gürcistan Üniversiteleri Eurostar Tek Kayıt Ofisi
Gürcistan Üniversileri Tek Kayıt Ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Gürcistan Uluslararası Kafkas Ünivesitesi

Türk öğrencilerimizin yurtdışı eğitimi kapsamında istediği bölümlerden biri diş hekimliği alanıdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak başvuru yapan öğrencilerimiz için Gürcistan Diş Hekimliği eğitimi alabilecekleri dünya çapında bilinen üniversiteleri önermekteyiz. Yükseköğreniminize sınav stresi olmadan ve istediğiniz alanda adım atmak isterseniz danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Gürcistan Diş Hekimliği Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Gürcistan diş hekimliği eğitim süresi 1 yıl hazırlık ve 5 yıl diş hekimliği eğitimi olmak üzere 6 yıldır. Diş hekimliği alanına ilgi duyan, bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden diğer bilgileri öğrenebilir.

Gürcistan Diş Hekimliği Yök Denkliği Var mı?

Gürcistan diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler Yök tarafından tanınmaktadır. Bu nedenle diş hekimliğinden mezun olan öğrencilerimiz Yök denkliğini alma aşamasında sorun yaşamazlar. Üniversitelerin Yök denkliğini resmi Yök web sayfasından sorgulayabilir, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Gürcistan Diş Hekimliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Gürcistan diş hekimliği Yök denkliği sınavı mezun olan öğrencilerimizin seviye tespiti için yapılan yazılı sınav yerine geçmektedir. İlmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavı adı verilen bu sınav hakkında Yök her yıl internet sitesinden bilgilendirme yapmaktadır. Bunu takip ederek Yök denkliği için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gürcistan Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Gürcistan diş hekimliği okuyup Türkiye’de çalışma olanağına sahip olabilirsiniz. Yök denkliğini aldıktan sonra isterseniz diş hekimliği uzmanlık sınavına (DUS) girerek istediğiniz alanda uzmanlaşabilir, isterseniz kendi muayenehanenizi açabilir ya da hastanelerde çalışabilirsiniz.

Gürcistan Diş Hekimliği Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Gürcistan diş hekimliği eğitimi hazırlık sınıfı eğitim ücreti 1700-2000 Dolar, diş hekimliği eğitimi için yıllık üniversite harçları ise 3500-5000 Dolar arasındadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan hangi üniversiteyi tercih ederseniz eğitim ücretlerini net olarak öğrenebilirsiniz. Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerimiz eğitim ücreti artsa bile kayıt sırasındaki ücretlerden ödeme yaparlar.

Gürcistan Diş Hekimliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Gürcistan diş hekimliği eğitimi sınavsız olarak alınabilir. İsteyen öğrencilerimiz lise diplomaları ile başvuru yapabilir. Üniversite sınavına giren öğrencilerimiz ise taban puanı aldıktan sonra başvurularını Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan yapabilirler.

Gürcistan Diş Hekimliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Türkiye’de her yıl tıp, diş hekimliği gibi alanlarda üniversiteye yerleşmek zorlaşmaktadır. Bu nedenle Gürcistan diş hekimliği okumak isteyen Türk öğrencilerimizin sayısında artış olmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza Gürcistan diş hekimliği alanında kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz bu doğrultuda artmaktadır. Bu ülkeye her yıl binlerce öğrenci göndermekteyiz.

Gürcistan Diş Hekimliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Gürcistan diş hekimliği okumak isteyen öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza lise diploması aslı, fotoğraf, ikametgâh belgesi gibi belgeleri ile başvurusunu yapabilir. Üniversite sınavına giren öğrencilerimiz sınav sonuç belgesini getirmelidir. Başvuru sonrasında danışmanlarımız üniversiteye kaydınızı yapacak ve kabul belgenizi size verecektir.

Gürcistan Diş Hekimliği Okumanın Avantajları?

Gürcistan diş hekimliği okumak öğrencilerimize Avrupa Birliği ülkelerinde çalışma hakkı sağladığı gibi Türkiye’de de diş hekimliği mesleğini yapabilme avantajı sağlamaktadır. Ayrıca Bologna sürecine dâhil olan üniversitelerde Avrupa standartlarında üst düzey bir eğitim alabilirler.

Gürcistan Diş Hekimliği Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Gürcistan diş hekimliği okuyan ve bitiren çok sayıda mezun öğrencimiz bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvuruda bulunan öğrencilerimiz istedikleri takdirde mezun öğrencilerimizle görüşebilir, fikir alışverişinde bulunabilir.

Gürcistan Diş Hekimliği Bursları – Burslu veya Ücretsiz Tıp Fakültesi Okuyabilir miyim?

Gürcistan diş hekimliği bursları her üniversitenin kendi içinde belirlediği koşullara göre uygulanmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza gelen öğrencilerimiz bu konuda detaylı bilgi alabilirler. Burs koşullarını sağladıkları takdirde diş hekimliğinde burslu veya ücretsiz okuma olanağı elde edebilirler.

Gürcistan Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Gürcistan diş hekimliği okuyup aynı zamanda Türkiye’de çalışma isteği olan öğrencilerimiz ara tatilleri ve staj dönemlerini değerlendirebilir. Bunun dışında eğitim süresince derslere devam zorunluluğu bulunduğundan Türkiye’de çalışamazlar. Ancak mezuniyetten sonra Türkiye’de çalışma sıkıntısı yaşamazlar.

Gürcistan Diş Hekimliği Tıp Okumanın Şartları

Gürcistan diş hekimliği okumanın şartları lise diplomasını almış olmaktır. Eğer üniversite sınavına girmiş iseler taban puanı almaları yeterlidir. Bu koşullarda olan öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize kayıt başvurusu yapabilirler.

Gürcistan Diş Hekimliği Taban Puanları

Gürcistan diş hekimliği taban puanları bulunmamaktadır. Üniversitelerin çoğunluğu sınava giriş şartı aramazlar. Sınava giriş şartı olan üniversitelerde ise kayıt olmak için taban puanı almak yeterlidir.

Gürcistan Diş Hekimliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Gürcistan diş hekimliği fakültesine kayıt yaptırarak eğitimine başlayan öğrencilerimiz Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isterlerse ÖSYM tarafından yapılan üniversite giriş sınavına girerek 180 ve üzerinde bir puan almalıdır. Ayrıca diş hekimliği fakültesinin ilk yılındaki başarı seviyesi 40,2 olmalıdır. Bu koşulları sağlayan öğrencilerimiz kontenjan sorunu olmayan üniversitelere yatay geçiş başvurusu yapabilirler.

Gürcistan Diş Hekimliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Gürcistan diş hekimliği okumak isteyen öğrencilerimiz lise diploması aslı ve diğer belgeleri ile birlikte her yıl kayıtların başladığı 15 Mayıs tarihinden itibaren Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvuru yapabilirler. Üniversite sınavına giriş koşulu olan diş hekimliği fakültelerine başvuru yapmak isteyenler ise üniversite sınavı sonuç belgelerini de getirmelidir. Öğrencilerin tercih yapacakları taban puanı almaları yeterlidir.

Gürcistan Diş Hekimliği Okumak İstiyorum

Gürcistan diş hekimliği okumak isteyen öğrencilerimizin sayısal derslerdeki başarısı önemlidir. Bu alanda kariyer yapmak isteyenler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan danışmanlarımız ile görüşerek tüm detayları öğrenebilir, kesin kararını verebilir. Mezun olduktan sonra diş hekimi olarak kariyer yapmak istiyorsanız eğitiminizi doğru eğitim kurumlarından almanız gerekir.

Gürcistan Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Gürcistan diş hekimliği okumak isteyen Türk öğrencilerimizin sayısı her yıl artmaktadır. Bunda üniversitelerin verdiği eğitimin kalitesinin ve eğitim ücretlerinin makul düzeyde olmasının büyük payı vardır. Türkiye’de diş hekimliği okumaktan farksız maliyetlerle Gürcistan’da eğitim alabilirsiniz.

Gürcistan Diş Hekimliği Okumak Mantıklı mı?

Gürcistan’da diş hekimliği okumak detayları öğrendiğinizde size de mantıklı gelecektir. Üniversitelerdeki eğitim harçları dışında ülkedeki yaşam koşulları da son derece uygundur. Barınma, yeme içme, ulaşım giderleriniz makul ölçülerdedir. Ayrıca yeni bir kültürün içinde olmak, dilinizi geliştirmek gibi avantajlarınız da olacak.

Gürcistan Diş Hekimliği Okumak Zor mu?

Gürcistan diş hekimliği okumak Türkiye’de diş hekimliği okumaktan zor değildir. Tıp, eczacılık, bilgisayar mühendisliği, diş hekimliği gibi alanlar her ülkede zorludur. Bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilerimizin istekli olması son derece önemlidir. Eğitim hayatı boyunca derslerdeki başarıları buna bağlıdır.

Gürcistan’da Türkçe Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversitelerin Diş Hekimliği Fakülteleri Var mı?

Gürcistan’da diş hekimliği eğitimi veren üniversitelerin temel dili İngilizce olsa da üniversitelerde Türkçe destekli eğitim de verilmektedir. Diş hekimliği fakültelerinde okuyan Türk öğrencilerin sayısı fazla olduğundan derslerde Türkçe dil desteği verilmektedir. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 4.5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1