Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Kurulduğu günden beri büyük oranda gelişen Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi eğitim kalitesi ile Azerbaycan’ın en kaliteli üniversitesi olarak en fazla tercih edilen üniversiteler arasındadır. Taban ve tavan puanları nedeniyle lisans programlarına yerleşemeyen gençler üniversite harç fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilirler.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

  Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi hakkında tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Araştırmayı, bilimi, teknolojiyi öğretiyoruz. Doğayı eğitim sisteminde temel sektör Azerbaycan Gence Devlet üniversitesinde okumaya ne dersin? Araştırmak ve üretmek ve buluş etmek dünyaya ve ülkene bilimsel alanda yeni değerler katacaksın.

  Özellikle düşünmek ve araştırmak benim işim ve bundan büyük haz alırım diyorsan. Seçimini hemen yapmalısın. Ne kadar kaliteli ve köklü bir okulda okuduğunu öğrenmek ister misin? O durumda kısaca Azerbaycan Gence üniversitesini tanıyalım.

  14 Nisan 1938 yılında Gence’de 2 yıllık eğitim süresiyle muallim Enstitüsü şekilde kuruldu. İlk yıllarda uzmanlık, fen, fizik, matematik, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı olarak eğitim hayatına başlamış ardından Fen Fakültesi Fen-Coğrafya Fakültesi şekilde değişmiştir. 1949 yılında bu enstitü kapatılmış Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü şekilde yenilenmiştir. Hatta günümüze kadar modern ve bugünkü Gence üniversitesi’nde okumak isteyenlerin sayısı çoğaldığı için çok talep üzerine ülkenin en nitelikle devlet üniversitesi unvanını almıştır.

  Üniversitenin misyonu, Azerbaycan’ın eğitim ve bilimsel kurumlarını oluşturmak özellikle Azerbaycan kültürünü ve sanatının daha da geliştirilmesini sağlamaktır. Ayrıca düşünce özgürlüğü ve fikirlerin çeşitliliği üniversite toplumunun temel değerlerinden biridir. Özellikle araştırma ve eğitim süreciyle birlikte üniversitenin ana temasıdır. temel ve uygulamalı eğitim şarttır. Avrupa yapılan araştırmalardan yararlanarak eğitim sahasını genişletmek üniversitenin prensibidir.

  Gence Devlet Üniversitesi

  Bilimsel büyüme ve küresel araştırma merkezleri ile genişleyen ilişkiler Gence üniversitesinde ayrıcalıklı yönlere bilimsel sonuçların alınmasına imkânlar yaratmıştır. Özellikle büküm denklemler teorisi, ayrıştırmalı ve integral operatörler teorisi dalında çok fazla önemli sonuçlar almıştır.

  Okul analitik ve denklemler hakkında önemli gelişmeler kaydetmiş ve başarılı olmuştur. Ayrıca analitik fonksiyonun bu yeni tanımı analitik fonksiyonlar teorisini yeni metodoloji ve yeni terminolojiyle yazmaya imkan vermektedir. Bu mühim bilimsel sonuçlar elektronik teknolojisinin ve bilgisayar tekniğinin temel teorik sorunlarını çözümde büyük kolay ciddiyete ve oldukça çok matematikler teorilerin gelişiminde büyük ciddiyet taşımıştır. Diğer bilimsel sonuçlar ise eko sistemin ve biyolojik çeşitliliğin korunması, biyoloji ve botanik konusunda, Azerbaycan’ın batısındaki nebat örtüsünün incelenmesi dalında alınmıştır. Üniversite kimya ve biyokimya üzerinde araştırmalarda da bulunmuştur.

  Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi YÖK Denklik

  Birçok kişi için yurtdışında üniversite eğitimi almak meslek hayatında çok ciddi kapıların açılması ve avantajların elde edilmesi anlamına gelmektedir. Hatta bu konu hakkında doğru bir seçim yapmak oldukça zordur.

  Özellikle üniversiteler veya ülkeler hakkında bilgileri olmayan kişiler nelere dikkat etmeleri gerektiğini de bilmedikleri zaman ilerleyen zamanlarda geri dönüşü olmayan sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu konuda sorun yaşamamak için en doğru seçimlerden biri Azerbaycan üniversiteleri olacaktır. Özellikle türk öğrencilerin birçok konuda çok ciddi avantajlara sahiptir. Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi gibi saygın birçok üniversite bulunmaktadır.

  Tüm bu üniversiteler hem ülkemiz ile hem de daha birçok farklı ülke ile sahip oldukları denklik anlaşmaları sebebi ile öğrencilere ciddi avantajlar sunmaktadırlar. Yurtdışında eğitim alınacağı zaman üniversite seçimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında kesinlikle denklik konusu gelmektedir. Her ne kadar birçok kişi bu konular hakkında kesin bir bilgiye sahip olmasalar bile bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuları kesinlikle öğrencilere detaylı bir şekilde anlatıyoruz. Özellikle Gence Üniversitesi YÖK denklik işlemlerinin hem hızlı olması hem de bu üniversitenin ülkemiz ile denklik anlaşması olması sebebi ile bizler de birçok kişiye bu üniversiteyi öneriyoruz.

  Yurtdışında Eğitim Almak Artık Çok Daha Kolay

  Son derece kaliteli ve gelişmiş olanaklara sahiptir. Bu başarılı üniversite özellikle türk öğrenciler için her zaman farklı konular hakkında sunduğu olanaklar ile dikkatleri çekmektedir. Yabancı dil bilme zorunluluğu olmamasından günlük yaşama adapte olmayı öğretiyor. Birçok farklı konuda istediklerini elde eden öğrenciler bu sayede kendilerini direk olarak eğitimlerine verebilmektedirler. Öğrencilerin rahat bir hayat yaşayabilmeleri için gerekli tüm detayların eksiksiz bir şekilde düşünülmüştür. Bizler de özellikle yurtdışında eğitim almak isteyen birçok kişiye mutlaka Azerbaycan gence devlet üniversitesini önermekteyiz. Bu konu hakkında sorun yaşamak istemeyen kişiler bize başvurma vakti. Diledikleri zaman bizlerle iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilir. Hatta kendilerine verdiğimiz bilgiler ile gelecek hayatlarına en doğru adımı atabilirler.

  Özellikle Devlet Üniversitesi yök denklik işlemleri hakkında yardım almak veya mezun olduktan sonra kendilerini bekleyen avantajları öğrenmek isteyen kişiler sık sık uzmanlarımız ile iletişime geçmektedirler. Bugüne kadar birçok türk öğrencinin büyük bir keyifle eğitim alarak meslek hayatlarına rakiplerinden bir adım önde başlayabildikleri bu başarılı üniversiteleri daha yakından tanımak isterseniz sizde dilediğiniz zaman bizlerle iletişime geçebilir ve en kısa zaman içinde istediğiniz bölüme yerleşip hayallerinize doğru bir yolculuğa başlayabilirsiniz.


  Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi Bölümleri

  Matematik Fakültesi

  Fiziki Bilimler Fakültesi

  • Analitik Matematik
  • Uygulamalı Matematik
  • Cebir ve Geometri
  • Matematik öğretimi
  • Fizik
  • Umumi Fizik
  • Üretim Esasları
  • Eğitim Süresi: 1-4
  • Veterinerlik: 1-5
  • Hazırlık: 1300$
  • Lisans Programları: 1000$-1500$
  • Ülke: 200$

  Yurt İmkanı

  • 4 kişilik evlerde kişi başı: 200$-250$ (talebe kendi öder.)
  • Oturum ücreti: 150$
  • Sağlık raporu: 50$
  • Danışmanlık (Kayıt masrafları, karşılama, yerleştirme): 2250$
  • Üniversitede memleket imkanı bulunmamakta.

  Tahsil Dili

  Azericedir. Hazırlık eğitimi Azerbaycan Mimarlık ve inşaat üniversitesinde verilmektedir. Hazırlık eğitim ücreti 550 ABD Doları’dır. Gence devlet üniversitesinde eğitim ücreti yıllık 1000 ABD Dolarıdır.

  Azerbaycan üniversiteleri ve özelinde Gence Devlet Üniversitesi Türk öğrencilere sınavsız ve ÖSYM sonucu olmadan lise diploma notuna bakılarak ek kontenjandan Türk öğrencileri kabul edebilmektedir. Fakat Azerbaycan Tıp Üniversitesi ve Bakü Devlet Üniversitesi mülakat yoluyla öğrenci almaktadır.

  Gence Devlet Üniversitesi Türkiye'de YÖK tarafından diploma denkliği tanınan üniversiteler arasında yer almaktadır. Denklik ve tanınma ayrı başlıklar altında değerlendirilir. Denklik için kişinin okumak istediği bölümle alakalı gideceği sene en düşük puanı aldığı takdirde direkt denklik alma hakkı doğar. Fakat puanı olmadan da Gence Devlet Üniversitesinde okuyabilir. Mezun olduktan sonra okuduğu alandaki derslerden sınava tabii tutulur ve 40 üzeri puan alarak Türkiye'de diplomasını geçerli saydırabilmektedir.

  Akademik Kadro

  Güvenlik

  Sosyal Hoşgörü

  Uzaktan Eğitim (Yok)

  Uygun Yıllık Ücret

  Yüksek Lisans & Doktora

  Kütüphane & Laboratuvar

  Sektörel Bağlantılar

  Şehiriçi Lokasyon

  • Azerbaycan Gence Tarım Üniversitesi
   Azerbaycan Gence Tarım Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 13 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1