Azerbaycan Milli Konservatuarı

Sanatsal alanların birinde kendini geliştirmek birçok sanatçının doğduğu eğitim kurumunda lisans eğitimini görmek istiyorsan Azerbaycan Milli Konservatuarı senin için ideal olacak. Büyük başarılara imza atan Azerbaycan Milli Konservatuarı dünya sanat konser kültürünü yaşatan en iyi üniversiteler arasında yer alıyor.

Azerbaycan'da Eğitim
Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

Azerbaycan Milli Konservatuarı

Üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği ülke Azerbaycan’dır. İki devlet tek millet olmamız sebebiyle öğrencilerimiz burada yabancılık çekmemektedirler.  Azerbaycan’ın müzik alanında ki başarısı uluslararası platformda bilinmektedir. Bu sebeple birçok ülkeden müzik eğitimi almak isteyen öğrenci adayları burada öğrenim görmek istemektedir. 13 Haziran 2000 yılında kurulan Azerbaycan Milli Konservatuarı yüzlerce öğrencimizi yetiştirmiştir. Yükseköğretim Kurumumuz tarafından da tanınan bir üniversitedir.

Öğrencilerimizin ÖSYM sınavına girmesine gerek bulunmamaktadır. Ancak üniversite ÖSYM tercih kılavuzunda yer almaktadır ve dileyen öğrenciler minimum taban puanını tutturup tercih yaparak öğrenciler arasında yer almaktadırlar.  Hem performans hem de bilim alanında eğitim veren fakültelere sahiptir. Şan eğitimi, Piyano, Geleneksel Müzik Enstrümanları, Müzik bilim tarihi gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Üniversite Bakü şehrinde yer almaktadır.

Azerbaycan Milli Konservatuarı geleceğe ürettikleri eserleri ile iz bırakacak öğrencileri yetiştirmeye devam etmektedir. Öğrenciler Azerbaycan dilinde öğrenim görmektedirler. Bu sebeple Türkiye’den kayıt yaptıracak öğrenciler dil öğrenme de zorluk yaşamamaktadırlar. Üniversite 1 yıl Azerbaycan dilinde hazırlık öğrenimi imkanı sağlamaktadır. Birbirinden kaliteli akademik kadrosu da öğrencilerimizle yakından ilgilenmekte ve onları yetiştirmek için büyük özen göstermektedirler. Okul birçok ülke de yer alan üniversitelerle işbirliği ve ortak çalışmalar gerçekleştirmektedir. Başarılı olan öğrenciler bu çalışmalarda tecrübelerini arttırabilir; yeteneklerinin uluslararası boyutta keşfedilmesini sağlayabilirler. Çağdaş, özgür ve müziğe değer veren bir ortamda ruhunuzu besleyecek; başarıdan başarıya koşarak sanatınızı icra edebileceksiniz. Uluslararası geçerli diplomanızla birçok ülkede çalışabilme olanağına sahip olabileceksiniz.

Azerbaycan’da birçok geleneksek müzik aleti de bulunmaktadır. Garmon, Goşa, Nağara, Balaban, Tütek gibi. Bu aletleri de çalmayı öğrenerek müziğe çok değerli katkılar sağlamanız mümkün olacaktır. Kendi yaratıcılığınızı kullanarak birçok ilgi çekici beste yapabilir; ününüze ün katabilirsiniz. Sıradan değil farklı olmak müzik sektöründe sizi zirveye taşıyacak en önemli şeydir. Uluslararası birçok sanatçı farklı müzik türlerini bir araya getirerek büyük eserler yaratmayı başarmışlardır. Queen grubu buna bir örnek olabilir. Birbirinden çok uzak tarzları bir araya getirmek ve unutulmaz bestelere imza atmak ve bunu senin başaracak olman harika olmaz mıydı?

Azerbaycan kardeş ülkemiz olması sebebiyle birçok öğrencinin yurtdışı eğitimde tercih ettiği yerdir. Üniversitelerinde öğrenim gören binlerce Türkiye’den öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca yaşam koşullarının da ekonomik olması, düşük yıllık harç ücretleri de burayı cazibeli hale getirmektedir. Bir öğrenci ortalama ayda 500$ harcayarak tüm masraflarını karşılayabilir. Özel yurtlar ya da evlerde kalınabilmektedir. Bazı okulların kendi yurtları da mevcuttur. Bunlarla ilgili bilgileri Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlarınızdan edinebilirsiniz. Ülkede yeme içmeden günlük yaşama kadar hiçbir alanda kendinizi yabancı hissetmezsiniz. Geleneksel lezzetlerini tadabileceğiniz restoranların dışında Türk yemeklerini yiyebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Üniversitenin başkentte olması nedeniyle birçok kültürel etkinliğe ve aktiviteye dahil olabilir; sosyal yaşantınızı da keyifli hale getirebilirsiniz. Güvenli bir ülke olması sebebiyle aileler de burada öğrencilerinin yaşamasından dolayı hiçbir endişeye kapılmamaktadırlar.

Azerbaycan Milli Konservatuarı öğrencileri arasında yerinizi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir. Eurostar Yurtdışı eğitimin uzman danışmanları ile hayallerinizi gerçekleştireceğiniz yola doğru ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Daha iyi bir gelecek, uluslararası kariyer ve daha yüksek standartlarda bir yaşam için üniversite öğreniminizi yurtdışında tamamlayın. Azerbaycan Milli Konservatuarı sizleri en iyi şekilde yetiştirmek üzere bekliyor. Uzman akademisyenlerden alacağınız eğitim ile hem ulusal hem de uluslararası başarılara imza atmaya hazır olun. Lise mezunu iseniz diploma ve transkriptiniz ile Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığına gelerek kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.