Azerbaycan Milli Konservatuarı

Sanatsal alanların birinde kendini geliştirmek birçok sanatçının doğduğu eğitim kurumunda lisans eğitimini görmek istiyorsan Azerbaycan Milli Konservatuarı senin için ideal olacak. Büyük başarılara imza atan Azerbaycan Milli Konservatuarı dünya sanat konser kültürünü yaşatan en iyi üniversiteler arasında yer alıyor.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Milli Konservatuarı

  Üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği ülke Azerbaycan’dır. İki devlet tek millet olmamız sebebiyle öğrencilerimiz burada yabancılık çekmemektedirler.  Azerbaycan’ın müzik alanında ki başarısı uluslararası platformda bilinmektedir. Bu sebeple birçok ülkeden müzik eğitimi almak isteyen öğrenci adayları burada öğrenim görmek istemektedir. 13 Haziran 2000 yılında kurulan Azerbaycan Milli Konservatuarı yüzlerce öğrencimizi yetiştirmiştir. Yükseköğretim Kurumumuz tarafından da tanınan bir üniversitedir.

  Öğrencilerimizin ÖSYM sınavına girmesine gerek bulunmamaktadır. Ancak üniversite ÖSYM tercih kılavuzunda yer almaktadır. Dileyen öğrenciler minimum taban puanını tutturup tercih yaparak öğrenciler arasında yer almaktadırlar.  Hem performans hem de bilim alanında eğitim veren fakültelere sahiptir. Şan eğitimi, Piyano, Geleneksel Müzik Enstrümanları, Müzik bilim tarihi gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Üniversite Bakü şehrinde yer almaktadır.

  Azerbaycan Milli Konservatuarı

  Geleceğe ürettikleri eserleri ile iz bırakacak öğrencileri yetiştirmeye devam etmektedir. Öğrenciler Azerbaycan dilinde öğrenim görmektedirler. Bu sebeple Türkiye’den kayıt yaptıracak öğrenciler dil öğrenme de zorluk yaşamamaktadırlar. Üniversite 1 yıl Azerbaycan dilinde hazırlık öğrenimi imkanı sağlamaktadır. Birbirinden kaliteli akademik kadrosu da öğrencilerimizle yakından ilgilenmekte ve onları yetiştirmek için büyük özen göstermektedirler. Okul birçok ülke de yer alan üniversitelerle işbirliği ve ortak çalışmalar gerçekleştirmektedir. Çağdaş, özgür ve müziğe değer veren bir ortamda ruhunuzu besleyecek. Başarıdan başarıya koşarak sanatınızı icra edebileceksiniz. Uluslararası geçerli diplomanızla birçok ülkede çalışabilme olanağına sahip olabileceksiniz.

  Azerbaycan’da birçok geleneksek müzik aleti de bulunmaktadır. Bunlar; Garmon, Goşa, Nağara, Balaban ve Tütek gibi aletlerdir. Bu aletleri çalmayı öğrenerek müziğinize değerli katkılar sağlamanız mümkün olacaktır. Kendi yaratıcılığınızı kullanarak birçok ilgi çekici beste yapabilir; ününüze ün katabilirsiniz. Sıradan değil farklı olmak müzik sektöründe sizi zirveye taşıyacak en önemli şeydir. Uluslararası birçok sanatçı farklı müzik türlerini bir araya getirerek büyük eserler yaratmayı başarmışlardır. Queen grubu buna bir örnek olabilir. Birbirinden çok uzak tarzları bir araya getirmek ve unutulmaz bestelere imza atmak ve bunu senin başaracak olman harika olmaz mıydı?

  Azerbaycan kardeş ülkemiz olması sebebiyle birçok öğrencinin yurtdışı eğitimde tercih ettiği yerdir. Üniversitelerinde öğrenim gören binlerce Türkiye’den öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca yaşam koşullarının da ekonomik olması, düşük yıllık harç ücretleri de burayı cazibeli hale getirmektedir. Bir öğrenci ortalama ayda 500$ harcayarak tüm masraflarını karşılayabilir. Özel yurtlar ya da evlerde kalınabilmektedir. Bazı okulların kendi yurtları da mevcuttur. Bunlarla ilgili bilgileri Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlarınızdan edinebilirsiniz. Ülkede yeme içmeden günlük yaşama kadar hiçbir alanda kendinizi yabancı hissetmezsiniz. Geleneksel lezzetlerini tadabileceğiniz restoranların dışında Türk yemeklerini yiyebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Güvenli bir ülke olması sebebiyle aileler de burada öğrencilerinin yaşamasından dolayı hiçbir endişeye kapılmamaktadırlar.

  Milli Konservatuarı ve Özel Öğretim!

  Azerbaycan Milli Konservatuarı öğrencileri arasında yerinizi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir. Eurostar Yurtdışı eğitimin uzman danışmanları ile hayallerinizi gerçekleştireceğiniz yola doğru ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Daha iyi bir gelecek, uluslararası kariyer ve daha yüksek standartlarda bir yaşam için üniversite öğreniminizi yurtdışında tamamlayın. Azerbaycan Milli Konservatuarı sizleri en iyi şekilde yetiştirmek üzere bekliyor. Uzman akademisyenlerden alacağınız eğitim ile hem ulusal hem de uluslararası başarılara imza atmaya hazır olun. Lise mezunu iseniz diploma ve transkriptiniz ile Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığına gelerek kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

  Operaya meraklı olan kişiler için Azerbaycan Milli Konservatuarı akademik eğitim vermektedir. Kendini geliştirme yönünde araştırmacı kişiliğe sahip öğrenciler için özellikle opera bölümü kişisel gelişim açısından da önemli rol oynamaktadır. Sanatını sergilemek isteyen ve bunu değişik konservatuar seviyesinde eğitim veren bir okulda gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için Azerbaycan gibi sıcakkanlı insanların olduğu bir yer bulunmaz bir ortam olacaktır. Azerbaycan halkının müziğe ve ayrıca sanata vermiş olduğu önem dünya çapında bilinmektedir.

  Azerbaycan Milli Akademik Eğitim

  Akademik seviyede opera eğitimi almak hem kişisel gelişim açısından hem de eğitim bilimleri önemlidir. Azerbaycan Milli Konservatuarı hazırlık programı uygulayan özellikle öğretim dilini Azerice üzerine ağırlık vermiş olması Türk öğrenciler açısından sorun teşkil etmemektedir. Çünkü zaten Türkçe ile özdeş dil konumundaki Azeri resmi dili eğitim öğretim alanında daha etkili bir unsur olmaktadır. Üniversite ortamında opera bölümü ve müzik aletleri bölümü etkin bir şekilde aktif öğrenci yetiştirme faaliyetini sürdürmektedir. Eğitim öğretim yılı içerisinde öğrenciler bir yıl boyunca hazırlık programına tabi tutulurlar.

  Hazırlık döneminden sonra yeterlilik seviyesine ulaşan öğrenciler düzenli harç ödemesini yapması gerekir. Okul yönetim programı içerisinde uyumsuzluk ortaya çıkarmadıkları sürece asıl bölüm eğitimi uygulanacak başlangıç seviyesine geçiş hakkını elde edeceklerdir. Azerbaycan’ın sanat alanında uluslararası tanınmış olması müzik, bale, tiyatro gibi konularda etkin çalışmalara önem vermesi sadece Türkiye’den değil dünya çapında Azerbaycan Milli Konservatuarı ilgi gören bir üniversite konumunda tanınmaktadır.

  Opera ve Müzik Hayallerinize Akademik Seviyeli Eğitim

  Azerbaycan milli konservatuarı seçkin eğitici kadrosu, teknik alt yapısı sayesinde dünya genelinde eğitim standartları beğenilerek takip edilen bir eğitim kurumu durumundadır. Özellikle deniz aşırı ülkelerden sanat merakı olan ve bu sanat merakını akademik seviyeli geliştirmek isteyen genç yetenekler burada eğitim almak üzere gerekli girişimlerde bulunmaktadır. Genellikle hazırlık sınıfına kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için lise seviyesini bitirmiş olmak yeterlidir.

  Yeteneklerin tespit edilmesi için müzik kulağı ve sanat yapısı açısından küçük çaplı mülakat sınavları yapılmaktadır. Eğitim öğretim ücretleri Azerbaycan Milli Konservatuarı olarak belirlenen 2000 dolar ile 5000 dolar aralığında değişim göstermektedir. Ayrıca üniversitenin yurt imkanı bulunmadığı için konaklama ihtiyacı kişisel olarak karşılanmaktadır.

  Azerbaycan halkının sıcak yaklaşımı sayesinde akademik seviyeli almak istediğiniz eğitim için kendinize sıcak bir yuva elde edebilirsiniz. Dünya çapında konservatuar eğitimi konusunda özellikle opera ve müzik aletleri kullanımında öncü bir kuruluştur. Azerbaycan Milli Konservatuarı erasmus konusunda da ilk sırada yer alınmaktadır. YÖK tarafından da tanınan üniversite Türk öğrencilerin Türkiye standartlarında zorluk çekmemesine neden olmaktadır.

  Azerbaycan Milli Konservatuarı YÖK Denklik

  YÖK denklik işlemleri kimi zaman insanların yurtdışında üniversite seçimi yaparken çok dikkat etmeleri gerekir. Bu sebeple ciddi sorunlar yaşayabildikleri konulardan biridir. Özellikle mezun olduktan sonra mutlaka alınması gereken denklik belgeleri için çok ciddi kolaylıklar sağlar. Olan okullardan birini seçmeleri gerektiğini bilmeyen öğrenciler bunun bedelini uzun süren sıkıntılar ile ödeyebilmektedirler. Ancak dünya genelinde ilk 1000 sıra içinde yer alan üniversiteleri seçen kişiler kısa zaman içinde aldıkları denklik belgeleri amaca ulaştırır. Bu üniversitelerden biri olan Azerbaycan Milli Konservatuarı bugüne kadar birçok mezun vermiştir. Aynı zamanda ülkemiz de üniversite arayan kişilerin çok ciddi bir şekilde ilgisini çekmiştir.

  Türk öğrencilerin her zaman ayrı bir ilgi gösterdikleri Azerbaycan gibi özel bir ülke de olması öneme sahiptir. İnsanların sürekli olarak bu okul hakkında merak ettikleri soruları bizlere sormalarına neden olmaktadır. Bugüne kadar birçok kişiye bu tarz konular hakkında gerekli bilgileri vermiş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sahip olduğu deneyim ve dünyanın tüm üniversiteleri veya ülkeleri hakkında talep alabilmektedir. Ancak bizler özellikle konservatuar eğitimlerini yurtdışında almak isteyen kişilere her zaman için Azerbaycan Milli Konservatuarı gibi kendisini kanıtlamıştır. Başarılı ve güvenilir eğitim kurumlarını öneriyoruz.

  YÖK Denkliğinin Önemi

  Amaçları meslekleri için en kaliteli eğitimleri almak ve aynı zamanda mesleklerine ne gelişmiş bilgiler ile başlamak olan kişiler özellikle aldıkları diplomaların dünyanın her yerinde geçmesini de istemektedirler. Bu sayede mesleklerini dünya genelinde yapabileceklerini bildikleri için sürekli olarak bizlerden yardım almak isteyen kişiler hangi üniversiteleri seçmeleri gerektiğini kısa zaman içinde öğrenebilmektedirler. Özellikle Azerbaycan üniversitelerinin bu konuda çok cazip koşullar sundukları bilinmektedir.

  Hayallerinin kısa zaman içinde gerçek olmasını isteyen kişiler her zaman için uzmanlarımız ile görüşmelidirler. Kendileri için en doğru seçimin hangi üniversiteler olduğunu kısa zaman içinde anlayabilmektedirler. Azerbaycan özellikle ülkemiz ile denklik anlaşmaları olan üniversiteleri ile Türk öğrencilerin ilgilerini çekmektedir. Rahat bir hayat yaşayabilen ve eğitim hayatlarının sonuna kadar hiçbir konuda sorun yaşamayan kişilerdir. Bu sayede tüm dikkatlerini eğitim hayatlarına da verebilmektedirler. Bu sebeple bizler özellikle Azerbaycan Milli Konservatuarı YÖK denklik işlemleri hakkında tereddütleri olan kişilere verdiğimiz olumlu bilgiler ile insanların bu hayallerinin kısa zaman içinde gerçek olmasını sağlıyoruz.

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1