Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi’nde eğitim almayı düşünüyorsanız yurtdışında üniversite eğitiminiz boyunca kendinizi Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde güvende hissedebilirsiniz. En uygun lisans eğitim programları seçeneklerini sunan Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesinden mezun olarak mavi diploma sahibi olabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.
  Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
  Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

  Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

  Yeteneklerine güveniyor musun? Yaratıcı yönün tüm dikkatleri üzerine mi çekiyor? Öyleyse bu üniversite tam sana göre. Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi tüm yeteneklere kapılarını sonuna kadar açıyor. Hayallerinin ötesinde bir üniversite eğitimi fırsatı sunuyor. Alanlarında uzman akademisyenler ile seni yetiştiriyor ve geleceğin sahnelerinde kendine yer bulmanı sağlıyor.

  Azerbaycan sanat konusunda uluslararası bir üne sahiptir. Müzikten, tiyatroya birçok alanda uluslararası başarılara sahiplerdir. Bu sebeple güzel sanatlar alanında öğrenim görmek isteyen öğrenciler hem lisans hem de yüksek lisans öğrenimleri için Azerbaycan’ı tercih etmektedirler. Kendini asla yabancı hissetmeyeceğin ortak kültüre sahip olduğumuz bu kardeş ülkede kendini evinde hissedeceksin.

  Azerbaycan’da eğitimler İngilizce, Rusça ve Azeri Türkçesinde gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz dilimiz ile neredeyse tamamen aynı olan Azerbaycan Türkçesinde öğrenim görmeyi tercih etmektedirler. Hem ülkede yaşamak ve adapte olmak açısından hem de eğitim sürecinde zorlanmamak için Azerbaycan Türkçesi tercih edilmektedir.

  Hayallerine Ulaştıran Üst Standartlarda Eğitim İmkanı

  Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi öğrencilere seçtikleri dilde bir yıllık bir hazırlık öğrenimi olanağı tanımaktadır. Üniversite hazırlık sınıfına kayıt yaptırmak için herhangi bir liseden mezun olmak yeterlidir. Her üniversite kendi mülakatını yapmakta ya da kendi alanına göre bazı şartlar istemektedir. Bu üniversitemizde yeteneklerinizi görmek istemektedir. Bölüme göre portfolyo istenmekte ya da mülakat sınavları talep edilebilmektedir.

  Yurtdışında eğitim denilince hep yüksek fiyatlar akla gelmektedir. Ancak Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi eğitim öğretim yıllık harç ücretleri ailelerin bütçesini zorlamaz. Eğitim ücretleri üniversite ve bölüme göre değişmekle birlikte Azerbaycan genelinde 2000$ ile 5000$ arasında değişmektedir. Bu üniversitede eğitim ücretleri de 1500-2000 $ aralığındadır.

  Tiyatro, Moda Tasarımı, Drama, Ressamlık, Reklamcılık, Sanat Tarihi ve Teorisi, Edebiyat, güzel sanatlar, Kültüroloji, Sinema Aktörlüğü, Edebiyat gibi lisans alanları yer almaktadır. Ayrıca yine bu alanlarda birçok yüksek lisans ve doktora programı da yer almaktadır. Eğitim kalitesi yüksektir. Yurtdışında birçok ülkede birçok üniversite ile Erasmus anlaşması mevcuttur. Ayrıca ülkemizde de Mimar Sinan Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Marmara, Sakarya ve Atatürk üniversitesi ile de Erasmus yapabilme olanağı tanımaktadır.

  Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu okuldan mezun olan öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde denklik sürecinde zorlanmamaktadırlar. Eğitim almak istedikleri alanda herhangi bir ÖSYM giriş sınavı şartı üniversite tarafından istenmemektedir. Sadece Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler aynı alanda ÖSYM sınavında ülkemizde belirlenen en düşük taban puanı almalıdırlar. Yetenekle öğrenci alan özel üniversitelerimiz içinde en azından baraj puanını geçmeleri gerekmekte ve üniversitenin yetenekle ilgili değerlendirmelerinden geçmeleri gerekmektedir. Yatay geçiş yapmayacaksa herhangi bir sınava girmeye gerek kalmamaktadır.  Üniversiteyi başarıyla tamamlayan öğrenciler hem ülkemizde hem de tüm dünya da çalışabilme fırsatına sahip olabilmektedirler.

  Hepimiz daha iyi bir yaşamı hak ediyoruz. Daha iyi bir yaşama da sevdiğimiz mesleği yaparak sahip olabiliriz. Ve eğitim bir işte en iyi olabilmek için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Siz de kendi alanınızda uluslararası bir kariyer hedefliyor; büyük düşünüyorsanız öyleyse Azerbaycan’da eğitim için hazırsınız demektir. Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçerseniz yeni hayatınızın ilk gününde sizlerle tanışmanın mutluluğunu yaşamış oluruz. Bütün başarılar sadece hayallerini gerçekleştirecek yolda ilk adımı atmaya cesareti olanlarındır. Öyleyse sizinle tanışmak için sabırsızlandığımızı ve çıkacağınız yolda profesyonel eğitim kadromuz ile sizi desteklemek için burada olduğumuzu bilmenizi isteriz. Hemen bizlere ulaşın ve Eurostar Yurtdışı Eğitim ayrıcalıklarından siz de faydalanmaya başlayın.

  1968 yılında kurulan Tedris Tiyatrosu’ndan bugüne evrimleşerek gelen Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi öğrencilere birçok olanak sunmaktadır. Eğer siz kabuğunuzu kırıp, yurtdışında yeteneğinize değer verilen bir yerde eğitim almak istiyorsanız tercihiniz Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi olmalıdır. Öğrencilerine hem uygun ücretlerle hem sınırsız olanaklarla hem de yüksek kalitede bir eğitim sunan Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi her sene sayısız sanatçı ve tasarımcı yetiştirmektedir.

  85 yıllık bir geçmişe sahip okulun çok geniş bir kütüphanesi bulunmaktadır. Bu kütüphanede öğrenciler ve öğretmenler için ayrı ayrı odalar bulunmaktadır. Bu kütüphanenin ayrıca diğer kütüphanelerle ilişkisi de bulunmaktadır. Üniversite içinde 1997 yılında açılan okulun 85 yıllık tarihinin, sergilendiği 1 ekspozisyon salonu ve 6 odadan oluşan ADMİU Müzesi de bulunmaktadır.

  Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi İle Kendinizi Aşın!

  Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi’nin Türkiye, İran, Ukrayna, Sırbistan, Almanya, Mısır, ABD, Hindistan, Gürcistan ve Tataristan’daki bazı üniversiteler ile ortaklıkları bulunmaktadır. Bu üniversiteler ile kurdukları ortalıklar sayesinde öğrencilere staj, ERASMUS, farklı hocalarda eğitim alma gibi olanaklar tanımakta ve öğrencilerinin çok yönlü bir sanatçı ya da tasarımcı v.b. olabilmesi için her türlü olanağı onlara sağlamaktadır. Hem bünyesinde verdiği eğitimle onları en iyi şekilde eğiten hem de yurtdışı ortaklıkları sayesinde öğrencilerini geleceğin sanatçıları ve tasarımcıları olarak onlara farklı bakış açıları sağlamak için her şeyi yapan Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi size bambaşka bir dünyanın kapılarını açmak için bekliyor!

  Üniversite bünyesinde “ Tiyatro, Drama, Moda Tasarımı, Reklamcılık, Ressamlık, Sanat Tarihi ve Teorisi, Sinema Aktörlüğü, Edebiyat, Kültüroloji, Güzel Sanatlar” olmak üzere içlerinde farklı uzmanlık kürsüleri barındıran toplamda 10 bölüm bulunmaktadır.

  Azerbaycan içinde bulunan üniversite ücretleri genelde 2000 Dolar ile 5000 Dolar arasında değişmektedir. Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi’nde ise ücretler 2000-2500 Dolar civarındadır. Yani Türkiye’deki özel üniversite ücretlerine göre çok daha uygun ücretlerle yurtdışında okuma imkanınız bulunmaktadır.

  Bir sanatçı, bir tasarımcı olarak kendinizi aşmak için en iyi öğretmenlerle birlikte çalışmak ve kendinizi geliştirmek isteyen bir Türk vatandaşı olarak Azerbaycan sizin için en doğru tercih olacaktır. Burada hep hayal ettiğiniz o eğitimi en iyilerinden alma şansı bulacaksınız. Ancak bu süreci başlatmak için kendinizde o cesareti görmüyorsanız uzun süreli yurtdışı danışmanlık deneyimi olan Eurostar olarak size yardımcı olmak isteriz. Bu yolun en kolay şekilde yürümeniz için gerekli tüm adımları beraber atacağımıza emin olabilirsiniz. Bunun tek yapmanız gereken bizi arayıp randevu almak olacaktır. Randevunuz olduğu günden itibaren hep beraber yepyeni bir dünyanın kapılarını sizin için açıyor ve beraber bu yolu yürümeye başlıyor olacağız.


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1