Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Öğrencilerin yurtdışı eğitim konusunda yoğun talep gösterdiği üniversitelerden biri olan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi yüksek standartlarda eğitim kalitesi ve geniş imkânlarıyla alanında uzman bireyler yetiştirmeye devam etmektedir. Eurostar profesyonel hizmetleri ile Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

  Kültür ve Sanatın özellikle Tiyatro, Opera, balenin sanat merkezlerinden biri olan Sovyetler Sosyalist Cumhuriyeti döneminde Azerbaycan birçok alanda olduğu benzeri sanat alanında da okulların aslını atmıştı. İçindeki sanat tutkusunu şark-garp senteziyle birleştirin. Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Fakültesi bu manası taşıyan bir üniversite arasında tiyatro aşkı mı var? Aktör olmak mı istiyorsun? yahut opera yada bale. Azerbaycan Devlet Kültür Dünya sanat kültürünün tüm niteliklerini barındıran ve çok aşırı ünlü sanatçıların doğduğu okulda sen de yerini almak ister misin?
  içindeki sanat ışığını yakmak ruhundaki sanat aşkına bağlı. Şark-garp sentezinin içinde doğan bir sanatçı olmak zor değil. Dilersen okumak istediğin okulun yapısına kuruluşuna dair biraz bilgi edinmeye ne dersin? Azerbaycan Devlet Kültür ve Sanat üniversitesi 90 yaşında eğitim ve yaratıcılık sahasında büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Özellikle 1923 yılında Azerbaycan Maarif Komiserliği’nin kararı ile oluşturulmuş ve temeli Bakü Tiyatro Okulu’nda atılmıştır.

  Üstelik 1923 senesinde Bakü Tiyatro Okulu adıyla 40 öğrenciye eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar üniversitesi, sahne sanatları ve aktörlük konusunda eğitim vermiştir. 1988 de oldukça çok bölümün eklenmesi ile eğitim çeşitliliği büyük oranda artmıştır. Ayrıca okul 1991 de üniversite haline gelmiştir. Müzecilik, Sanat Eleştirmenliği, Tiyatro ve Reklam dizaynı, Dekoratif Sanatlar, TV Dramaları, Yazarlık, Mimarlık, iç Mekan ve Ekipmanları, Sinema ve Yönetmenlik Sanatı bölümleriyle kapsamlı bir eğitim verici okul olmuştur. Özellikle Eğitiminin çeşitliliği kadar kalitesini de gelişmeyi başarmıştır.

  Azerbaycan Devlet Kültür

  Üstelik dekoratif Uygulamalı Sanatlar ve Kültür bölümleri eklendi. 1945 yılında yüksek mektep statüsü elde eden okul, 1968 yılında da Devlet Sanat Enstitüsü olmuştur. Azerbaycan Devlet Kültür olduktan sonra okulun eğitimi tekrar geliştirilmiş ve yeni bölümler açılmıştır. Müzecilik, Sinema, Sinema Yönetmenliği, TV Dramaları, Yazarlık, iç Mekan dizaynı, Reklam tasarımı, Tiyatro tasarımı ve Sanat tarihsel, Resim, Vokal, Sanat Eleştirmenliği, Sanatçı dizaynı bölümlerinin de 1991 yılında eklenmesinin ardından Moda tasarımı ve Moda çizim kısmı bunun gibi moda üzerine de eğitim vermeye başlayan enstitü, devlet kararı ile Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar üniversitesi yapılmıştır.

  Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar üniversitesi Avrupa standartlarında eğitimi kalitelidir. Ayrıca Dünyanın oldukça çok ayrıcalıklı ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği Yönetmenlik ve TV Yapımcılığı bölümleriyle de eğitim kalitesini ortaya koymaktadır. Özellikle Azerbaycan Devlet Kültür Uluslararası çevrelerce tanınan ve saygı duyulan başarılı sanatçılardan oluşuyor. Akademisyen kadrosu ile Medya dizaynı ve Tiyatro Yönetmenliği alanlarında da üst düzey eğitim programları vaat ediyor. Üniversite, televizyon ve sinemanın birçok sektörü için uzmanlar yetiştirmektedir. 7 lisans, 1 hazırlık ve 1 yüksek lisans fakültelerinin olduğu üniversitenin yekün bölüm sayısı 34’tür. Üst düzey eğitim programlarına günümüze dek çok sayıda sanatçı yetiştirildi.

  Ayrıca ülkenin ünlü sanatçıları Milan ve Kiev şehirlerinde eğitim almıştır. Opera sahnesinin ilk profesyonel şarkıcısı, SSCB kamu sanatçısı şevket Memmedova’nın teklifi ve girişimi ile oluşturulan bu sanat okulu günümüze kadar büyük büyüme sergilemiştir. Özellikle okulda ilk yıllardan başlayarak ders vermiş ve onun gelişiminde hizmetleri olmuş sanatçılardan Abdurrahim bey Haqverdiyev, Cafer Cabbarlı, Hüseyin Cavid, Abbas Mirza Sharifzadeh, ülvi Recep, Mirseyfəddin Kirmanşahlı, Alexander Tuqanov, Rıza Sarabski bunun gibi ünlü ve değerli sanatçılar mücadeleleriyle emek vermişlerdir.

  Azerbaycan Devlet Kültür Merkezi

  Yönetmenlik Sanatı bölümünün eğitim kalitesiyle ayrıca talep odağı biçimine gelen ve televizyon sahasının lokomotif sahası olan Reklam tasarımı bölümünün yaratıcı eğitim modeliyle de Avrupa’dan bile talep gören Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar üniversitesi, geleceğin sinema ve televizyon uzmanlarını yetiştirmektedir. Kozmetik eğitimi ve halı tasarımı eğitinin dışında bütün Azerbaycan’da mimarlık eğitiminin de ilk tercihi olan üniversite, Avrupa seviyesinde eğitimini oldukça geniş sosyal ve kültürel imkanlarıyla da desteklemektedir. Azerbaycan Devlet Kültür Yabancı lisan laboratuarları, lojman, sağlık merkezi, kantin, banka, öğrenci kulüpleri, market ve otel bunun gibi imkanların da olduğu üniversite, eğitim kalitesiyle olduğu kadar sosyokültürel manada da Avrupa standartlarındadır.

  Azerbaycan Devlet ve Kültür’ün Büyük Önemi

  Kayıttan kabule, yerleşimden karşılama ve danışmanlığa kadar ihtiyacınız olan birçok alanda profesyonel ekibi ile en kaliteli çözümleri sunmayı ilke edinen Point Yurtdışı Eğitim, yükseköğretim hayatınızın özellikle sorunsuzca bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.  Point Yurtdışı Eğitim’in uzmanları sebebi ile koordine edilen hizmetlerden en müsait fiyatlar ile yararlanmak için bizimle irtibata geçmekte acele edin.

  Azerbaycan Kültürel Önemi ve Üniversitesi

  Vokal, kozmetik eğitimi, medya dizaynı, aktörlük, yönetmenlik sanatı, sanat tarihsel, sanat eleştirmenliği, müzecilik, resim, heykeltıraşlık, mimarlık,moda tasarımı, moda çizim kısmı ile uluslararası seviyede eğitim sağlayan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar üniversitesi, yurtdışı eğitimin en güvenilir ve kaliteli adresi olan Point Yurtdışı Eğitim ile size bir telefon kadar yakın. Sosyal ve sanatsal anlamda tüm bu geniş imkanlarını daha da geliştirmek için çalışmalarına aralıksız devam ederek kampüsünü küçük bir şehre dönüştüren Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar üniversitesi, öğrencilerinin tamamına akademik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri de sağlamaktadır. Azerbaycan Devlet Kültür Sanat, sosyal, teknoloji, kültür, teknik yönünde tüm öğrencilerine geniş imkanlar sunmak için çalışmalarını sürdüren üniversitede; kablosuz internet alanları, kütüphane ve etüt merkezleri, bilgisayar merkezleri ve laboratuarlar, açık ve kapalı yüzme havuzları, bireysel çalışma alanları, çeşitli açık ve kapalı spor kompleksleri, televizyon ve radyo kanalı, matbaa ve baskı merkezi, sinema salonları, sinema ve televizyon setleri gibi olanaklar mevcuttur.


  Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri

  • Kültür
  • Müzecilik
  • Uygulamalı Kültür
  • iktisat ve Danışma
  • Kültür Fakültesi: Kültür ve Eğitim Fakültesi şekilde 1959’da kuruldu. Bu fakülte; işletme, Turizm ve Otelcilik, Kültüroloji ve Uluslararası ilişkiler dallarında uzmanlık eğitimi vermektedir.

  Aktör Sanatı Fakültesi: Tiyatro Okulu olarak tanınan ve kuruluşu 1923’e kadar dayanan fakülte, 1945 yılında okulun enstitü statüsüne yükseltilmesinin en büyük nedenlerinden birisi olmuştur. Yüksek seviyeli eğitimi sunan fakülte şekilde Tiyatro ve Sinema Sanatı Fakültesi, daha sonra da Aktör Sanatı Fakültesi olmuştur.


  Fakültede Altı Bölümde Dersler Yapılıyor

  • Sahne Danışmanlığı
  • Aktör ve Yönetmenlik Sanatı
  • Vokal
  • Müzikal Sanatı
  • Koreografi ve Plastik Sanatlar
  • Pop Sanat

  Bölüm bünyesinde; Drama ve Sinema Oyunculuğu, Pop ve Koreografi Sanatçılığı, Müzikal bu gibi alanlarda eğitim verilir. Üniversite bünyesinde bununla beraber gövde Eğitimi ile ilgili eğitim programları da bulunmaktadır. Yönetmen Sanatı Fakültesi: Edebi Yaratıcılık Fakültesi şekilde da isimlendirilen fakülte 2001 yılında kurulmuştur.


  Fakültede Dört Bölümde Ders Yapılır

  • Tiyatro Yönetmenliği
  • Kitlesel Etkinlikler ve Seyir Yönetmenliği
  • TV Yapımcılığı
  • Yönetmenlik

  Öğrenciler; Sinema Yönetmeni, Tiyatro Kurumları Müdürlüğü eğimi görmekte. Bunun yanında TV Program Yönetmeni, Müzikal Yönetmeni, Sanat Operatörü gibi alanlarda eğitim alırlar. Sanatçılık Fakültesi: 1991 senesinde Tiyatro Fakültesi’nin bir kolu şekilde eğitim vermeye başladı.  Bu fakülte, zamanla çağdaş ve Sanatçılık Fakültesi durumuna gelmiştir.


  Fakültenin Altı Kısmı Olmaktadır

  • Tiyatroculuk
  • Sinema ve Televizyon Dramaları
  • Azerbaycan Dili ve Edebiyatı
  • Yabancı Diller
  • Sosyal Siyasal Bilimler
  • Amatör ve kamu Sanatları

  Öğrenciler; Sinema ve Televizyon Gazeteciliği, Televizyon Dramaları ve Yayıncılığı, Film çalışmaları gibi bölgelerde eğitim almaktadır. Yabancı Diller Fakültesi: lisan programlarına kayıt yaptıracak yabancı öğrencilerin dil Kursları vasıtasıyla eğitim aldığı fakültedir. Müzik Sanatı Fakültesi “Konservatuar”: 2001 yılından bu yana üst düzeyli eğitim programları uygulanmaktadır.


  Fakültenin Altı Bölümü Bulunmaktadır

  • Üstelik-Müzik çalışmaları
  • Üstelik-Müzik Disiplinleri ve şef çalışmaları
  • Üstelik-Enstrümantal Performans
  • Üstelik-Popüler Müzik ve çeşitli Performanslar
  • Üstelik-Muğam (Makam) Sanatı
  • Üstelik-Aşık Sanatı

  Öğrenciler; Popüler Müzik, Müzisyenlik, Solo Performans ve şarkıcılık, iletimcilik bu gibi alanlarda uzmanlık eğitimi almaktadır. Güzel Sanatlar Fakültesi: Resim, Grafik ve Heykeltıraşlık eğitimini Azerbaycan’da vermeye başlayan ilk ve “tek” fakülte olarak, 1990 yılından buyana Güzel Sanatlar Fakültesi ismiyle eğitim vermektedir. Azerbaycan Devlet Kültür Eğitimi


  Fakültede Üç Bölüm İle Eğitim Yapılmaktadır

  • Özellikle Resim ve Moda çizim bölümü
  • Özellikle Sanat Eleştirmenliği bölümü
  • Özellikle Uygulamalı Dekorasyon Sanatı kısmı

  Ayrıca Öğrenciler; Tiyatro tasarımı, Sanat tarihsel, Medya dizaynı, Moda dizaynı bunun gibi alanlarda eğitim almaktadır. Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi’de uygar yüksek sanat anlayışıyla verilen kaliteli eğitimden faydalanmak istemez misin? Derhal gel ve yerini al.

  Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Bölümleri

  • Özellikle-Edebiyat (4 Yıllık) (SOZ2) (Senaryo Yazarı)
  • Özellikle-Edebiyat (4 Yıllık) (SOZ2) (Senaryo Yazarı)(Burslu)
  • Özellikle-Sanat tarihi Ve Teorisi (4 Yıllık) (SOZ2)
  • Özellikle-Ressamlık Fakültesi
  • Özellikle-Sahne Sanatları Fakültesi

  Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Hazırlık Programı

  • Öğretim dili Azericedir. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmekte.

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1