Azerbaycan'da Eczacılık Eğitimi

Eğitim hayatınız ile alakalı kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmek artık zor bir durum olmaktan çıkmıştır. Günümüzde gelişen ve değişen dünya düzeni ile rahatlıkla istediğiniz ülkede eğitim alma imkânınız bulunmaktadır.

Azerbaycan'da Eğitim
Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

Azerbaycan Eczacılık Eğitimi

Eğitim hayatınız ile alakalı kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmek artık zor bir durum olmaktan çıkmıştır. Günümüzde gelişen ve değişen dünya düzeni ile rahatlıkla istediğiniz ülkede eğitim alma imkânınız bulunmaktadır. Azerbaycan ülkemize yakınlığı ve eğitim anlaşmaları sebebi ile pek çok gencin dikkatini çeken bir ülkedir. Eczacılık mesleğini düşünen kişiler bu ülkede eğitim almaktan hiçbir şekilde çekinmemelidir.

Azerbaycan’da Eczacılık Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Eczacılık okumak isteyen kişiler bu meslek için hayatlarının belirli bir dönemini feda etmelidir. Eğitim alacağınız süre boyunca gerekli özverilerde bulunmak sizleri başarılı kılacaktır. Azerbaycan’da eczacılık eğitimi süresi 4,5 yıl olarak belirlenmiştir ve1 yıllık staj dönemi de bulunmaktadır.

Azerbaycan’da Eczacılık Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

YÖK tarafından denklik işlemlerinin yapılması ve üniversitelerin tanınması kendi ülkenizde mesleğinizi yapmanız için gerekli konular arasında yer almaktadır. Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkiler doğrultusunda YÖK gerekli denklik işlemlerini gerçekleştirebilmektedir bunun için dilekçe vermeniz gerekebilir.

Azerbaycan’da Eczacılık YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Sağlık meslekleri alanında alınan eğitimler sayesinde kendinizi geliştirdiğinizde ülkenize dönmek isteyebilirsiniz. Böyle bir düşünce içerisine girdiğiniz takdirde sizlere yapılacak seviye belirleme sınavlarına da hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Bu sınavlar her yıl YÖK tarafından belirlenen tarihlerde yapılmaktadır.

Azerbaycan’da Eczacılık Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Azerbaycan’da eczacılık eğitimi gören kişiler belirli tatil günlerinde Türkiye’ye dönebilir. Bu günleri de çalışarak değerlendirmek isterseniz dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz. Aynı zamanda aklınızda staj yapma fikri varsa bunu da Türkiye’de gerçekleştirmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Mezun olduktan sonra da gerekli denklik işlemleri yapıldığı takdirde mesleğinizi ülkenizde yapmanızda bir engel olmayacaktır.

Azerbaycan’da Eczacılık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Azerbaycan’da eğitim ücretleri kişileri fazla zorlayıcı bir yapıya sahip değildir. Sınavsız üniversite okumak isteyen kişiler belirli bir bütçe ile hayallerine kavuşabilmektedir. Bunun için elbette ödemeniz gereken bir miktar bulunmaktadır. Ülkede eczacılık eğitimi almak için hazırlık sınıfında 3000$ ödeme yapmanız gerekmektedir. Hazırlıktan sonra lisans sınıfları için ise yapmanız gereken ödeme 4000$ olarak belirlenmiştir.

Azerbaycan’da Eczacılık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Azerbaycan eğitim konusunda öğrencilere gerekli kolaylıkları sağlamaktadır. Özellikle başka ülkeden gelen öğrenciler için çeşitli ayrıcalıklar ve fırsatlar sunmaktadır. Sınava girmeden eczacılık okumak isteyen kişiler Azerbaycan’daki üniversitelerin açacağı kontenjan sayısını takip ederek bu hayalini gerçekleştirebilir. Üniversite sınavsız öğrencileri başvurularını kontenjanları dâhilinde değerlendirmektedir.

Azerbaycan’da Eczacılık Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Her yıl çok sayıda öğrenci Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde hayallerini gerçekleştirmek adına çeşitli ülkelere eğitim görme sebebi ile gitmektedir. Özellikle Azerbaycan ile olan ikili ilişkileri iyi bir seyirde devam etmesi sebebi ile çok sayıda öğrenci üniversite okumak için bu ülkeyi tercih etmektedir. Kişilerin yaptıkları araştırmalar sayesinde de her yıl bu sayı daha da artmaktadır. Ülkede hemen her bölümde eğitim görmekte olan Türk öğrencilerle karşılaşmanız mümkündür.

Azerbaycan’da Eczacılık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eczacılık gibi kutsal bir mesleği yapmak isteyen kişiler öncelikle bu mesleği ne derece arzuladığını ölçmelidir. Gerçek anlamda yapabileceğinize inandığınız takdirde bu mesleği edinebilmek için eğitim hayatınızı düzene sokmanız gerekmektedir. Sınava girip ya da sınavsız bir şekilde Azerbaycan’da eczacılık eğitimi almanız mümkündür. Bunun için gerekli araştırmaları yapmalı ve bir program oluşturmalısınız.

Azerbaycan’da Eczacılık Okumanın Avantajları?

Her ülkede kendi eğitim sistemlerine göre verilen eğitimler olduğu gibi Azerbaycan’da kendisine has eğitim sistemi ile öğrencilere bilgi aktarımında bulunmaktadır. Farklı kültürler ve farklı sistemler kişilere pek çok açıdan katkı sağlamaktadır. Alacağınız eğitim sayesinde kendi ülkenize döndüğünüz zaman uygulayacağınız farklık teknikler sayesinde kendinizden söz ettirmeniz olası bir durum halini alacaktır. Aynı zamanda hem maddi açıdan hem de bilgi açısından zarar etmeden yaşamınızı sürdürmeniz de mümkün olacaktır.

Azerbaycan’da Eczacılık Bitirenler Mezunlarınız Var Mı?

Azerbaycan’da eğitim görmek isteyen kişiler önceki yıllarda orada bulunmuş kişilerden gerekli bilgileri almak için pek çok araştırma yapabilmektedir. Bu kişilere soracakları sorular sayesinde kendilerine bir yol çizmek istemektedirler. Eurostar her yıl çok sayıda kişinin eğitim hayatına yön verebilmektedir. Bunların geri dönüşleri de elbette olmaktadır. Azerbaycan’a gönderilen kişilerin mezuniyetten sonra düşüncelerine değinirler. Aynı zamanda Eurostar web sitesi üzerinden sizlerle mezunlar arasında bir iletişim kanalı oluşturmaktadır. Bu sayede sorularınıza gerekli yanıtları almanız da mümkün olmaktadır.

Azerbaycan Eczacılık Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Eczacılık Fakültesi Okuyabilir Miyim?

Azerbaycan’da burslu bir şekilde üniversite okumak için devletin vereceği burslara başvuru yapabilirsiniz. Verilecek burslar çoğu zaman başarı odaklı olabileceği gibi ihtiyaç halinde bulunan kişilere de sunulmaktadır. Burs başvuru tarihlerini sürekli kontrol etmeniz ve gerekli başvuruyu yapmanız gerekir. Ücretsiz üniversite okumak isteyenler YÖK tarafından devlet üniversitelerine yerleştirilebilir. Ülkede eğitim çok pahalı olmadığı için ücretsiz okuyamayan kişiler dilerse belirli ücretler karşılığında eczacılık okuyabilmektedir.

Azerbaycan’da Eczacılık Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Eğitim aldığınız süre boyunca belirli işlerde çalışma isteğiniz olabilir. Bu isteğinizi kendi ülkenizde de değerlendirmeye alabilirsiniz. Mezun olmadan önce eğer dönem arası tatiliniz ya da farklı tatiliniz varsa Türkiye’de belirli süreliğine iş hayatına dahil olabilirsiniz. Mezun olduktan sonra Türkiye’de çalışmak isterseniz de öncelikle YÖK tarafından denklik belgesi almanız gerekir. Bu belge için YÖK’e dilekçe yazmanız gerekir. Alacağınız belge sayesinde mesleğinizi ülkenizin her ilinde yapabilirsiniz.

Azerbaycan’da Eczacılık Okumak Şartları

Azerbaycan’da eczacılık eğitimi almak isteyen kişiler istekler doğrultusunda belirlenmiş sınavlara girmek zorunda kalabilir. Ülkede sınavsız üniversite okumanız mümkündür ancak bazı bölümler ve üniversiteler sınavlar yapabilmektedir. Bu sınavlara özellikle dil sınavları örnek gösterilebilir. Sağlık sektöründe verilen eğitimin farklı dillerde olması sebebi ile bu dil sınavlarından geçmeniz önemli bir durum halini almaktadır. Aynı zamanda YÖK tarafından yerleşmek isterseniz de kendi ülkenizde yapılan üniversite sınavlarına girmeniz gerekmektedir.

Azerbaycan’da Eczacılık Eğitimi Taban Puanları

Taban puanları her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Üniversiteye başlamadan önceki yılın taban puanlarını dikkate almanız çalışma durumunuzu belirleyecektir. Bu sayede açıkta kalma ya da yerleşememe durumunuz ortadan kalkacaktır. Eczacılık için sayısal bölümden sınava girebilirsiniz ancak diğer bölümlerden de puanınız yeterse tercih yapabilirsiniz. Bunun için taban puan olarak 420 puanın altına düşmemenizde fayda bulunmaktadır.

Azerbaycan Eczacılık Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Azerbaycan’da eğitim gören kişiler kendi ülkelerine dönüş yapmak isterse bunun için belirli şartları yerine getirmelidir. Öncelikle geçiş yapmadan önce aldığınız derslerden belirli bir oranda başarı elde etmeniz gerekmektedir. Bu oran %40 üzeri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan yatay geçiş sınavlarından en az 180 puan almanız gerekmektedir. Sonrasında geçiş işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Azerbaycan’da Eczacılık Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Azerbaycan’da dilerseniz sınava girerek dilerseniz de ücretli ancak sınavsız eğitim alabilmeniz mümkündür. Bunun için içinde bulunduğunuz durumları gözden geçirmeniz gerekmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak ya da yardımcı olunmasını isterseniz Eurostar yurtdışı eğitim ve danışma merkezlerine ziyaretler yapabilirsiniz. Sizlere her konuda detaylı bilgi aktarımı yapacaklardır. Başvurular genelde Mayıs ayının 15’i olarak kabul edilmektedir ancak sürekli takip edilmesinde yarar vardır.

Azerbaycan’da Eczacılık Okumak İstiyorum

Azerbaycan’da eczacılık için üniversite okumak isteyen kişiler öncelikle belirli süre ülkelerinden uzak kalacağını göz önünde bulundurmalıdır. Aynı zamanda bu mesleğin gerektirdiklerini yapabileceklerini ve uzun süren eğitim sürelerine katlanabileceklerini kanıtlamalıdır. Eczacılık gerçekten istenilerek yapılabilecek bir meslektir. O sebeple öncelikle kişiler bu duruma karar vermelidir. Azerbaycan Türkiye ile ortak özellikler taşıdığı için orada bulunduğunuz süre boyunca sıkıntı çekmek gibi bir durumunuz olmayacaktır.

Azerbaycan’da Eczacılık Okumanın Maliyeti Kaç Para?

Sınavsız üniversite okumak isteyen kişiler belirli bir ücreti gözden çıkarmak durumunda kalabilirler. Ancak bu ücretler maddi açıdan kişileri zorlamaz çünkü Azerbaycan’da eğitim pahalı değildir. Gerekli temel ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yetecek miktarda paranız olmalıdır elbette. Harç ücretleri ve yıllık ödeyeceğiniz miktarlar belirlidir ve çok pahalı değildir.

Azerbaycan’da Eczacılık Okumak Mantıklı Mı?

Türkiye’de yapılan sınav sonuçlarına göre üniversitelere yerleşip yerleşemeyeceğiniz belirlenmektedir. Bu sizleri stres altına sokabilir ve moralinizi bozabilir. Ancak bu durum eğitim hayatınızın sonu olmayacaktır. Azerbaycan’da çok daha düşük puanlar alarak eğitim hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz hatta sınavsız eğitim alma hakkı da sizlere tanınabilecektir.

Azerbaycan’da Eczacılık Okumak Zor Mu?

Üniversitede hangi bölüme gidilirse gidilsin bu bölümlerin elbette kendisine göre bir zorluğu bulunacaktır. Ancak özverili bir şekilde ve disiplinli bir tutum içerisinde kişiler bu durumda zorlanmadan eğitim hayatlarını devam ettirebilmektedir. Azerbaycan’da eczacılık okumak Türkiye’de eczacılık okumaktan daha zor değildir.

Azerbaycan’da Türkçe Eczacılık Eğitimi Veren Üniversitelerin Eczacılık Fakülteleri Var Mı?

Azerbaycan’da eczacılık eğitimleri Azerice, Rusça ve İngilizce olarak yapılabilmektedir. Bu sebeple Türkçe eğitim verilmemektedir. Ancak Azerice Türkçe ile oldukça benzer bir dildir. Bu sebeple kişilerin anlamaması mümkün değildir. Diğer diller için ise gerekli eğitimleri aldığınızda zorluk çekme durumunuz bulunmayacaktır.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1