Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Yetenekli ve başarılı olmanıza rağmen istediğiniz bölüme yerleşemediyseniz Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi lisans eğitimi imkânlarından siz de yararlanabilirsiniz. Eurostar Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesine kayıt işlemleriniz sırasında profesyonel hizmet sunmaktadır.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

  Yurtdışında sınavsız bir şekilde üniversite okumak istiyorsan Azerbaycan hayalini gerçekleştirmen için en güzel seçeneklerden biridir. Kardeş ülkemiz Azerbaycan’da birçok farklı dil seçeneğinden birini tercih ederek dilediğin alanda öğrenim görebilme şansına sahipsinizdir. İngilizce, Rusça ya da Azeri Türkçesinde eğitim almak mümkündür. Öğrenciler en çok Azerbaycan Türkçesinde öğrenim görmeyi tercih etmektedirler. Çünkü dilimizle neredeyse aynıdır ve hiçbir şekilde zorluk çekmeden Azerbaycan dilini öğrenmek mümkündür. Tüm üniversitelerin hazırlık eğitimleri bulunmaktadır. Öğrenciler ilk yıllarını zorunlu hazırlık eğitimi alarak geçirmektedirler. Azerbaycan’da her üniversite belirli bir alanda uzmanlaşmıştır. Bazı üniversitelerde de birçok fakülte bir arada yer almaktadır. Azerbaycan’da eğitim kalitesi açısından dünya sıralamasında yer alan bir üniversite de yer almaktadır.

  Yurtdışında eğitim alacak öğrencilerin ÖSYM sınavına girmesine gerek yoktur. Bazı üniversiteler kabul aşamasında ÖSYM sınavına girmiş olmayı talep edebilmektedirler.  Bu okullar için Öğrencilerimiz ÖSYM sınava da girebilir. Eğitim alacakları bölümün alan puanında minimum barajı geçerek üniversite kayıtlarını yaptırabilirler. Dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan üniversite olan Bakü Devlet Üniversitesi alan puanında barajı aşan öğrencileri kabulde öncelik tanımaktadır. Üniversiteler hazırlık öğreniminden sonra kendi yazılı ve sözlü mülakatlarını da gerçekleştirmektedirler. Öğrenciler bu sınav ve mülakatlarda başarılı olmak için hazırlık senelerini iyi değerlendirmelidirler. Tüm bölümlerde ve tüm üniversitelerde sınav ve mülakat yoktur. Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi yazılı / sözlü mülakat gerçekleştiren okullarda mevcut.

  Özellikle yurtdışında eğitim öğrencilerin farklı kültürlerle bir arada yaşayabilme konusunda da geliştirmektedirler. Öğrencilerin mezun olduklarında ki iş yaşamına ve sosyal yaşamına da kalıcı başarı getirmiş olmaktadır.  Daha özgüvenli, daha aktif ve daha disiplinli bir hayata sahip olabilmektedirler. Bağımsız yaşamaya, kendilerini korumaya, kendi işlerini kendileri görmeye alışabilmektedirler. Azerbaycan’da eğitim alan öğrenciler de aynı disipline sahip olabilmektedirler. Bu da yurtiçinde öğrenim gören ve aileye bağımlı olan milyonlarca öğrenciden farklı olabilmelerini sağlamaktadır.

  Azerbaycan ve Türkiye Eğitim İlişkisi

  Ülkede ki bazı üniversiteler bazı alanlarda ÖSYM kılavuzunda yer almaktadır. Azerbaycan Tıp Fakültesinde tıp, Azerbaycan inşaat ve mimarlık fakültesinde yer alan mimarlık buna örnek verilebilir. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi lise mezunu olan tüm öğrencilerin sınavsız şekilde öğrenim görebileceği üniversiteler arasındadır. Bu okul geleceğin finans ve ekonomi dünyasında söz sahibi olabilecek uzmanlarını yetiştirmektedir. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Türkiye’den eğitim almak üzere kendilerini seçen öğrencilerimizi tam donanımlı bir şekilde yetiştirmektedir. Üniversiteden mezun olan öğrenciler hayal ettikleri standartlarda bir geleceğe sahip olabilecekleri ilk adımları atmaktadırlar.

  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi öğrencileri arasında seninde yer almanı istiyoruz. Bizlerle iletişime geçebilir; düşük yıllık harç ücretleri ile kaliteli eğitim alabilme fırsatına sahip olabilirsin. Özellikle YÖK tarafından tanınan üniversitelerden biri olan bu okulumuzun dilediğin bölümüne kaydını yaptırabilirsin. Ayrıca Eurostar Yurtdışı eğitim olarak seninle gelecek inşa etmek istiyoruz. Fırsatlar dünyasının kapılarını seninle birlikte aralıyoruz. Kariyer belirlemeden üniversite kayıt işlemlerine kadar tüm aşamalarda uzman eğitim danışmanlarımız ile yapmaktayız. Desteği daima sağlıyor ve eğitim aldığın sürece bu desteği devam ettiriyoruz. Hayallerini birlikte gerçekleştirmeye biz hazırız ya sen hazır mısın?

  Yurtdışında eğitim almak ancak aldığı eğitimin YÖK tarafından da denk görülmesini isteyerek bu eğitimi almak istiyorsanız eğer Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi tam size göre. 1930 yılında Azerbaycan Devlet Üniversitesi’nin bölümleri ayrılmasıyla hikayesi başlayan bu üniversitesi öğrencilerine üst düzey bir eğitim vaad ediyor. Bu okuldan mezun olan öğrenciler hem ülkemizde hem de uluslararası alanda büyük çaplı şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalışabilme şansına sahip olmaktadırlar.

  Azerbaycan Üniversitesinde Yüksek Gelişim Fırsatı

  Azerbaycan Devlet İktisat Enstitüsü ismini 1990 yılında alan ve 10 sene sonra bünyesine Bakü Ticaret Enstitüsü’nü katarak Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi haline gelen bu okul öğrencileri için birçok imkan sunmaktadır. Özellikle tam teşekküllü hastanesinden öğrencilerinin ücretsiz olarak yararlanmasına izin veren okul bu özelliği ile benzer üniversiteler arasında bir adım öne çıkmaktadır.

  Özellikle Üniversite bünyesinde “Uluslararası İlişkiler Fakültesi”, “Maliye Fakültesi”, “Genel Ekonomi Fakültesi”, “Muhasebe ve Ekonomi Fakültesi”, “İşletme Yönetimi Fakültesi”, “Bilgisayar ve Yönetim Fakültesi”, “Ticaret Fakültesi”, “Üreticilik Fakültesi”, “Teknoloji ve Tasarım Fakültesi”, “Türk Dünyası İşletme Fakültesi”, “Hazırlık Fakültesi” olmak üzere toplamda 11 fakülte bulunmaktadır. “Türk Dünyası İşletme Fakültesi” harici diğer 10 fakültede Rusça ve Azerice eğitim verilmektedir. “Türk Dünyası İşletme Fakültesi” bünyesinde ise Türkiye Türkçesi ile eğitim verilmekte ve Azeri öğrenciler için 15 günlük bir hazırlık eğitimi bulunmaktadır.

  Azerbaycanda Üniversiteler ve Bölümler

  Azerbaycan Üniversitesi Azerbaycan Tıp Üniversitesi
  Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi
  Azerbaycan Teknik Üniversitesi Azerbaycan Devlet Üniversitesi
  Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi
  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi
  Slavyan Üniversitesi Nahçivan Üniversitesi

  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi ile Üst Düzey Eğitim İmkanı

  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi’nde toplamda “Hazırlık Fakültesi” dahil 11 fakülte ve 36 bölüm bulunmaktadır. “Hazırlık Fakültesi” bünyesinde Rusça ve Azerice eğitim verilmektedir. Özellikle hatırlamalısınız ki öğrenim sonunda girdikleri sınavlardan başarılı olan öğrenciler tercih ettikleri bölüme devam etmektedir. Ancak “Türk Dünyası İşletme Fakültesi” bünyesindeki işleyiş biraz farklıdır. Burada sadece Türkiye Türkçesi ile eğitim verilmektedir. Buraya gelen Azeri öğrencilere bu yüzden 15 günlük bir Türkiye Türkçesi eğitimi verilmektedir.

  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi’ndeki eğitim ücretleri bölüme göre değişmekle beraber 2000-5000 Dolar arası değişmektedir.  Ayrıca Azerbaycan’ın genelinde geçerli olan bazı burs imkanları da bulunmaktadır. Hatta bunlar “Haydar Aliyev Bursu”, “Sosyal Aktivite Bursu”, “Başarı Bursu” olarak sayılabilir. Bu burslarda Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi’nde okuyan tüm öğrencilerin koşulları karşıladığı takdirde yararlanabilmektedirler.

  Hem geldiği coğrafi kültür konumundan dolayı Dünya çapında eğitim veren okullara sahip olduğu için hem de uygun ücretlerle bu eğitimi alma şansınız olacağınız için Azerbaycan’ı tercih etmelisiniz. Üstelik benzer diller konuşmamız ve benzer kültürlere sahip olmamız Azerbaycan’a alışmanızı kolaylaştıracağı için herhangi bir yabancılaşma korkusu olmadan kısa sürede burada yaşamaya alışacaksınız.

  Ancak bu yolda eğer kendinizi yalnız hissettiğinizi düşünüyorsanız uzun süredir yurtdışında Türk vatandaşlarına danışmanlık hizmeti veren Eurostar’ın uzman ekibi size seve seve yardımcı olmaya hazır. Dilediğinizde bizi arayarak randevu alabilir ve Azerbaycan maceranıza sorunsuz bir şekilde başlayabilmeniz için bizden destek almaya başlayabilirsiniz.

  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Denklik Var mı?

  1992 yılında Bakü’de kurulan ve o günden bu yana birçok mezun vermiştir. Ekonomi dünyasına başarılı isimler kazandırmış olan Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Türk öğrenciler tarafından ilgi görmektedir. Ülkemiz ile denkliği de olan bu başarılı üniversite de eğitim alan kişiler kısa zaman içinde ülkemize gelerek denklik belgelerini alabilmekte ve mesleklerine resmi olarak başlayabilmektedirler.

  Özellikle yabancı dil sorunu yaşamıyor. En kaliteli eğitimleri almak isteyen kişiler için Azerbaycan üniversiteleri her zaman için en doğru seçimlerdir. 2001 yılında iktisat ve işletme bölümünün yanında aynı zamanda uluslar arası ilişkiler bölümünde de eğitim vermektedir.

  Öğrenim ücreti genellikle yılda 800-2500 $ 'dır. Sağlık sektöründe öğrenim ücretleri genellikle yıllık 3000-4000$ arasındadır. Azerbaycan eğitim sisteminde genel olarak lisans eğitimi 4 yıl, lisansüstü eğitim 2 yıl ve doktora eğitimi 3 yıldır.

  Türki Cumhuriyetlerden biri olan Azerbaycan'da eğitim kalitesi yüksektir ve üniversiteler eğitim için en son teknolojik altyapıyı sağlar. Azerbaycan Üniversitesinden başarıyla mezun olduktan sonra alacağınız diploma tüm Türk Cumhuriyetlerinde geçerlidir.

  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi İle Hayaller Gerçek Oluyor

  Bu üniversitenin ders programları ve içerikleri hazırlanırken İstanbul üniversitesi örnek almıştır. Zaten çok gelişmiş ve köklü bir eğitim sistemine sahip olan Azerbaycan ülkemize öğrencilerin yurtdışı eğitim planların da her zaman için listenin ilk sıralarında yer almaktadırlar. Bu sebeple insanlar bu ülkenin üniversitelerine her zaman ayrı bir ilgi göstermektedirler.

  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi hakkında ciddi bir araştırma yapılmalıdır. Bu üniversite hakkında bilgi alınmalıdır. Güvenilir olan Eurostar özellikle seçimlerinde yanılmak istemeyen kişiler için en doğru adrestir.

  Tercih Sebepleri

  Şehiriçi Lokasyon

  Uzaktan Eğitim (Yok)

  Sosyal Hoşgörü

  Güvenlik

  Uygun Yıllık Ücret

  Yüksek Lisans & Doktora

  Kütüphane & Laboratuvar

  Sektörel Bağlantılar

  Akademik Kadro

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1