Azerbaycan'da Üniversite

Azerbaydan’da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurtdışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Azerbaycan'da Üniversite Eğitimi

Azerbaycan 'da Eğitim Daha Ekonomik

azerbaycanAzerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi

azerbaycanAzerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar

azerbaycanAzerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

Neden Azerbaycan 'da Üniversite?

Mezuniyet sonrası çalışma izni veriyor.

Azerbaycan üniversitelerinden mezun olduğunuzda aldığınız diploma ile dünyanın birçok ülkesinde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Üniversite ve yaşam maliyetleri uygundur.

Azerbaycan’da öğrenciler için eğitim, konaklama, ulaşım ve yemek masrafları uygun fiyatlardadır.

İngilizce olarak eğitim alırsınız.

Azerbaycan üniversiteleri birçok farklı alanda ve bölümde 100% İngilizce eğitim vermektedir.

Azerbaycan YÖK denkliğine sahiptir.

Azerbaycan’da eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’de çalışmak isterseniz YÖK’ten diploma denkliğini alabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Avantajları

Özel ve Güzel Azerbaycan

Üniversite eğitimi dönemi, kişinin kariyer hayatını ve geleceğini belirleyen en önemli dönemdir. Bu süreçte en doğru kararı verebilmeniz için size yardımcı olmak amacıyla fırsatlar hakkında bir karşılaştırma tablosu hazırladık.

Azerbaycan ’da Üniversite Eğitimi

Azerbaycan bizim kardeş ülkelerimizden biridir. İki devlet tek millet olarak nitelendirmekteyiz. 9 milyon 762 bin nüfusa sahip bir ülkedir. Başkenti Bakü’dür. Türkiye’den giden vatandaşlara son derece misafirperver olarak yaklaşan bir ülkedir. Çünkü iki ülke arasında ki bağlar halen son derece güçlüdür. Daha havaalanından ilk girdiğiniz anda bunu siz de hemen hissedersiniz.

Yurtdışı Eğitim

Türkler yurtdışına gittiğinde ilk etapta yabancı dilden dolayı çekinirler. Çünkü dil bilmeden bir ülkede geçen her an son derece zorludur. Ancak Azerbaycan’da bu ortadan kalkar. Çünkü ülkede Azerbaycan Türkçesi konuşulmaktadır. Sizi herkes anlayacaktır. Bu da kendinizi çok daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Sanki Türkiye’de bir şehirden bir başkasına gitmiş gibi hissettirecektir. Özellikle Azerbaycan tarihi itibari ile de oldukça dikkat çekici bir ülkedir. SSCB’nin 1991’de çökmesi ile bağımsızlık kazanmıştır. Bakü sokakları birçok farklı kültüre ait eseri kalbinde barındırmaktadır. Bakü son derece modern bir şehirdir. Aynı zamanda kültür ve sanata da oldukça önem verilmektedir. Birçok müze yer almaktadır. En dikkat çekeni de minyatür kitap müzesidir. Son yıllarda oldukça popüler bir müzedir.

Tarihi Azerbaycan ve Parasal Birimi

Azerbaycan’ın en büyük gelir kaynağı petroldür. Özellikle her yerde yanan ateşleri görebilirsiniz. Ateşler ülkesi denir. Doğal kaynakları ve gelişmiş sanayisi ile göze çarpan bir ekonomiye sahiptir. Ayrıca para birimi manattır.  2.20 Türk Lirası 1 Manattır.

İklim olarak bakıldığında Ilıman bir kara iklimi söz konusudur. Rüzgarlı bir ülkedir. Özellikle Avrupa ve Asya arasında konumlanmıştır. Kış aylarında sıcaklık ortalama 10 derecedir.

Özellikle ülke güvenliği açısından oldukça avantajlıdır. Dünyanın en güvenli ülkeleri arasında ön sıralardadır. Ayrıca bu nedenle öğrenciler Azerbaycan’da eğitimi tercih etmektedirler. Azerbaycan üniversite öğrencilerimizin birçoğunu misafir etmektedir.

Azerbaycan Bakü’de birçok üniversite yer almaktadır. Bunlardan en popülerleri, Bakü Devlet üniversitesi, Azerbaycan Tıp Fakültesi ayrıca Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Fakültesi, Azerbaycan Teknik üniversitesidir.

Üniversite Yönetimi

Üniversiteler belirli spesifiklere göre eğitim vermektedir. Her alanda her bölümde farklı bir üniversite seçeneği mevcuttur. Bu konuya özen gösterilmiştir. Ancak birçok bölümü içinde barındıran Bakü devlet üniversitesi gibi okullarda vardır.

Özellikle Bakü’de yer alan üniversiteler ÖSYM kılavuzunda da yer almaktadırlar. Bu nedenle öğrencilerimiz tercih yaparak burada okuyabilmektedirler. Örneğin Azerbaycan Tıp üniversitesi ÖSYM kılavuzunda olanlar arasında yer almaktadır. Öğrenciler milli eğitim ve yurtdışı temsilciliklerinde dosya açtırmaktadır. İlk 40.000 sıralamanın dışında kalan öğrenciler ÖSYM kılavuzu dışında tercih yapabilirler. ÖSYM kılavuzu üzerinden yerleşen Türk öğrenciler eğitim öğretimlerini bu programda sürdürerek tıp öğreniminin üç yılını Azerbaycan ’da başarı ile tamamladıktan sonra, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 10, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde 10, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 10, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 10 öğrenci eğitimlerinin kalan kısmını tamamlayacaklardır. ÖSYM kılavuzu dışında yerleşen öğrenciler ise eğitim öğretim süreçlerini Azerbaycan Tıp üniversitesinde tamamlamaktadırlar.

Öğrenciler ve Azerbaycan

Tüm Öğrenciler Azerbaycan ’da 1 yıl İngilizce, Azerice ya da Rusça zorunlu hazırlık görmektedirler. Bakü devlet üniversitesi için de aynı şartlar geçerlidir.

Azerbaycan ’da en popüler üniversiteler Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Azerbaycan Devlet, Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Azerbaycan Özellikle Pedagoji Üniversitesi, Slavyan Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi, Nahcivan üniversitesi olarak sayılabilir.

Öğrenciler kendi hedefleri doğrultusunda birçok farklı alanda eğitim almaktadırlar. Ayrıca tüm dünyada olduğu gibi sağlık ve mühendislik alanları burada da önem kazanmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde eğitim kalitesi yüksektir. Öğrenciler mezun olduktan sonra YÖK’e başvuruda bulunarak denklik alma şansına sahiptirler.

YÖK DESTEĞİ

Tüm üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Özellikle üniversitelerin hazırlık eğitimleri ve lisans eğitimleri hem kaliteli hem de ekonomiktir. Akademisyenleri kaliteli eğitim vermektedir. Özellikle çalışan bir öğrenci mutlaka akademik olarak kendisine çok şey katabilecektir. Azerbaycan üniversiteleri tercih sebebi Türkçeye en yakın dil olmasıdır. Ayrıca yıllık harç ücretlerinin uygunluğu da önemli bir sebeptir. Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu sebeple öğrenciler Azerbaycan ’da eğitim almayı tercih etmektedirler. Türkiye’den her yıl yüzlerce öğrenci eğitim için Azerbaycan’a gitmektedir. Eğitimler tamamen örgün olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler kaliteli bir eğitim almakta ve bu nedenle derslere katılım sağlamak zorundadırlar.

Azerbaycan üniversitelerinde herhangi bir giriş koşulu bulunmamaktadır. Öğrenciler lise diplomaları ile başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Türkiye’de sınavı kazanan öğrenciler ÖSYM belgesini ibraz etmek zorundadırlar.

Azerbaycan Üniversiteleri Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için Tıp hazırlığı uygulamaktadırlar. Bu nedenle hazırlık eğitimleri zorunludur. Azerbaycan ’da Tıp İngilizce, Azerice ve Rusça olarak verilmektedir. Azerbaycan ’da diş hekimliği bölümünde de aynı prosedür işlemektedir. Öğrenciler ilk yıllarında hazırlık eğitimine tabi tutulmaktadırlar. Tıp ve diş hekimliği en çok öğrenci alan bölümlerdir.

Öğrenci Dostu Azerbaycan

Öğrencilerimiz bu alanlara son derece rağbet göstermektedirler. Bunların dışında Azerbaycan tıp fakültesinde bir de eczacılık eğitimi yer almaktadır. Bu bölümde yine en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Azerbaycan ’da eczacılık eğitimlerinde de aynı şekilde hazırlık mevcuttur. Azerbaycan Tıp Fakültesi uluslararası ilgi gören bir üniversitedir. Özellikle İran vatandaşları yoğun bir şekilde başvuru gerçekleştirmektedir.

Kontenjanları son derece sınırlı hale gelmektedir. Kayıt süreleri çok erken dönemde bitmektedir. Açıkta kalmamak için mümkün olan en erken zamanda başvurunun gerçekleşmesi gerekmektedir. Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık kayıt başvurularının kesinlikle son günlere bırakılmaması gerekmektedir.

Azerbaycan ’da üniversite eğitimi alan öğrenciler ülkemizde denklik alabilmektedirler. Üniversiteler YÖK tarafından tanındığından dolayı bu olanak mevcuttur. Öğrenciler okulları bittikten sonra YÖK’e başvuracak ve o dönem ki yönetmeliğin gereklerini yerine getirme ihtiyacı duyacaklardır. Bugün denklik aşamasında Diş hekimliği mezunlarına STS sınavı yapılırken; Tıp mezunlarına klinik bilimler ve temel bilimlerden sınav yapılmaktadır.

ÖSYM ve Azerbaycan İlişkisi

ÖSYM üzerinden kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler mezun olduklarında herhangi bir sınava tabi tutulmamaktadırlar. İster ÖSYM üzerinden kazansın ister kazanmasın Azerbaycan ’da ki tüm eğitimler yıllık harç ücreti uygulamasına tabidir. Öğrenciler kendi alanlarında yapılan sınavlarda başarı göstermek ve Türkiye müfredatında yer alıp Azerbaycan müfredatında olmayan dersleri Türkiye’de ki devlet üniversitelerinde tamamlayarak denklik alabilirler.

Azerbaycan ’da birçok mühendislik alanında eğitim alabilme olanağı mevcuttur. Öğrenci adayları ziraat Mühendisliğinden İnşaat Mühendisliğine kadar birçok bölümde eğitim alabilirler. Azerbaycan ’da inşaat mühendisliği öğrencilerimizin en çok tercih ettiği bölümlerin başında yer almaktadır. Yine Azerbaycan ’da makine mühendisliği de kariyer olanaklarının çokluğu sebebiyle tercih edilmektedir. Ayıca öğrenciler Azerbaycan ’da elektrik mühendisliği eğitimini de tercih edebilirler.

Mühendislik

Tüm mühendislik alanlarında teorinin yanı sıra pratikte de eğitimler mevcuttur. Üniversiteler öğrencilere uygulamalı eğitim olanakları sunmaktadır. Böylece mezun olan öğrenciler tecrübe eksikliği de yaşamamış olmakta ve iş hayatına çok daha hızlı adaptasyon sağlayabilmektedirler. Ayrıca her üniversite öğrencileri için erasmus programları da sunmaktadır. Üniversiteler öğrencilerine farklı dillerde de eğitimler sunmakta ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadırlar. Azerbaycan’da bilgisayar mühendisliği bölümü de yer almaktadır. Bu bölümde eğitim olanakları oldukça geniştir. Uluslararası arenada geleceğin en öncelikli meslekleri arasında yer alan bilgisayar mühendisliği en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır.

Mimarlık, yetenekleri geliştirmeyi gerektiren; teoriden çok uygulamaya dayalı olması gereken bir bölümdür. Mimarlık üniversitesinde Türkiye’den birçok öğrenci bu alanda eğitim almaktadır. Kaliteli eğitimin adresi olan Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık fakültesinde öğrenciler mesleki tecrübeye de sahip olarak üniversiteden mezun olurlar. Bu nedenle kariyerlerine diğerlerine göre erkenden başlama şansına sahip olacaklardır.

Azerbaycan Mimarlık Eğitimi

Kabul konusunda herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. Bu sebeple öğrenciler lise diplomaları ile başvurularını rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Azerbaycan’da mimarlık eğitimleri için sınırlı sayıda kontenjanları göz önünde bulundurarak erken başvuru gerçekleştirmekte fayda vardır.

Azerbaycan’da Lisans tamamlama imkanı bulunmuyor. Ayrıca uzaktan eğitimde yoktur.

Azerbaycan-Bakü’de bir öğrenci aylık 700-800 USD ile geçimini sağlayabilir. 2 odalı bir evin kirası 600 AZN. Yani yaklaşık 1320 TL. Evler eşyalı. Ev fiyatları büyüklüğe ve eşyanın kalitesine ya da merkeze uzaklık yakınlığına göre değişiyor. Biraz lüksünüze düşkünseniz geniş dairelerin ya da villaların kiraları 3000-6000$ arasında değişiyor. %10 da genellikle aidat ödeniyor. Kiralamada en çok dikkat etmeniz gereken şey su deposunun olup olmadığı. Çünkü su kesintileri ile sık sık karşılaşılıyor. Doğalgaz mevcut. Doğalgaz kışın çok soğuk zamanlarda 600 m3’ü bulabiliyor.

TV

Bu tabi evin büyüklüğüne göre değişiyor. Bazı evlerin kiralarına faturalar da dahil olabiliyor. M3/10 qepik.

Kablolu yayında Türk kanalları mevcuttur. 10AZN ile 30 AZN arasında aylık ücretler değişiyor. İnternet 5 MBS hızında aylık olarak 30 Manat. Cep telefonu kontörü en az 10 manat olarak yüklenebiliyor. Türkiye’de ki gibi 3 ay içinde yükleme yapmanız gerekiyor. Türkiye’den telefonlarda dakikası 1 manat olarak ücretlendiriliyor. Hat almak bir yabancı için mümkün. Uzun bürokrasiler izlenmiyor. Standart hatlı bir Türkiye operatörü ile arama yapmanızı tavsiye etmeyiz. Her geçen dakika için ortalama 9 TL ödemek durumunda kalabilirsiniz. Türkiye’den cep telefonu götürüp Azeri hattı takarsanız 2 ay sonra telefon çalışmaz hale gelebiliyor. Poçt isminde ki postanelere pasaportunuzla gidip 5AZN’ye kayıt yaptırarak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Meyve sebze fiyatlarına gelince Türkiye ile paralel seyrediyor.

Azerbaycan mutfağı Türk kültürüne yakın yiyecekleri barındırır.

Terayağı ve kuyruk yağı yemeklerde kullanılır. Pilavlar, çorbalar, hamur işleri mevcuttur. Yemekleri baharattan zengin olarak yapıyorlar. Beş çayı son derece meşhurdur. Azerbaycan’da eğitim alan öğrenciler bu konularda zorluk çekmeyeceklerdir. Bozbaş en meşhur yemekleri arasında yer almaktadır. Azerbaycan damak tadına kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Bakü’de çok fazla Türk restoranı mevcuttur. Ancak bazılarının sahipleri Türkiye Türkleri değildir.

Zamanla Azerbaycan Türkleri tarafından restoranlar devralınarak işletilmeye başlanmıştır. Yine de lezzetlerinden çok fazla şey kaybetmeyen yemekleri yiyebilmeniz mümkündür. Bakü’de Mado pastanelerinin bir şubesi de yer almaktadır. Türkiye’ye ait damak zevklerinden asla mahrum kalmayacağınız bir ülkedir. Yine Özsüt’e ait bir şube burada bulunmaktadır. Yurtdışında yaşayanların en çok özlemini duyduğu simitlerin yer aldığı simit sarayı Bakü’de mevcuttur. Starbucks sorduğunuzu duyar gibiyim. Türkiye’de gençlerin bağımlısı olduğu Starbucks Bakü’de mevcuttur.

Azerbaycan-Bakü metro hattı oldukça başarılıdır. Metro ile şehir içi birçok yere ulaşım mümkündür. Ücretleri 20 qepik. Bakü kart çıkartarak ülkemizde ki akbil şeklinde kullanabiliyorsunuz. Turnikelerden kartı basarak genellikle geçebiliyorsunuz. Otobüslerde 20 qepik ancak bazı mesafelerde ücret artabiliyor. Otobüslere parayla binilebiliyor. Ancak bazı otobüslerde sadece kart geçiyor. Kart ücretleri 2 manat. Taksi hizmetleri de oldukça çeşitli. Taksimetre olmayan araçlar 5 AZN’ye hizmet veriyor. Ancak diğer araçlarda taksimetre fiyatları geçerli oluyor. Taksi dünyanın neresine giderseniz gidin son derece dikkatli, kontrollü almanız gereken bir hizmettir. Azerbaycan’da da azami dikkat göstermeniz gerekir.

Azerbaycan’da sağlık hizmetlerinin devlet elinde çok iyi olduğu söylenemez. Ancak birbirinden başarılı Türk doktorlar kliniklerde görev yapıyor. Azerbaycan halkı da Türk doktorları tercih ediyor ve genel olarak Türkiye’ye gelip sağlık kontrollerinden ve tedavilerden geçiyorlar. Yurtdışına çıkacak öğrencilerin kendilerine yurtdışında tüm tedavileri üstelenecek bir özel sigorta yaptırmayı nereye giderse gitsin ihmal etmemeleri gerekiyor. Azerbaycan’da da özel sigorta mümkündür. Yaklaşık olarak 1000 AZN civarında özel sigorta oradan da yapılabilir. Ancak yine de Türkiye’de ki özel sigorta yaptırmayı ihmal etmemeli.

Türkiye Uçak – Otobüs – Tren – Gemi Seferleri açısından incelenecek olursa birçok seçenek karşımıza çıkmaktadır. Azerbaycan’a karayolu ile ya da uçakla gitmek mümkündür. Azerbaycan sınır kapılarında herhangi bir vize uygulaması Türk vatandaşları için bulunmamaktadır. Bakü Haydar Aliyev Havaalanında Türk vatandaşları 1 aylık vize alabilmektedirler. Ancak kara yoluyla giden vatandaşlar Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvurmaktadırlar. Bu işlemlerde öğrenciler danışmanlık firmamız tarafından yönlendirilmektedirler. Öğrencilerimizin tamamı ülkeye uçak ile gitmektedirler. Türkiye’den Azerbaycan’a her gün THY seferi bulunmaktadır. İstanbul-Bakü arası uçuşlar ortalama 2 saat sürmektedir. Ayrıca AZAL havayolları ile de uçuş sağlamak mümkündür. Uçak biletleri de genel olarak makul fiyatlara sahiptir. Ancak önceden bilet almakta elbette ki yarar vardır.

Azerbaycan Üniversiteleri

Azerbaycan üniversiteleri kayıt başvuru merkezi olan Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlık firması sizlere danışmanlık hizmeti veriyor. Karar verdiğiniz bölümün en iyi olduğu üniversite seçenekleri sizlerin kriterleri, bütçesi göz önünde bulundurularak belirleniyor. Sonrasında sizden istenen evrakları hazırlıyorsunuz ve Eurostar yurtdışı eğitimin uzman danışmanlarına teslim ediyorsunuz. Danışmanlarımız sizlerin okul kayıtları, vize ve oturum başvurularını gerçekleştiriyor. Özellikle okulların akademik takvimleri belli olduğu andan itibaren öğrenciler Azerbaycan’a gitmek üzere hazırlanmaya başlarlar. Danışmanlarının yönlendirmeleri ile uçak biletlerini alırlar ve tüm öğrenciler aynı uçakla danışman eşliğinde ülkeye gider. Havaalanından iner inmez öğrencilere ülke ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapılır. Azerbaycan hatlarını alırlar. Şehir gezisi gerçekleştirilir.

Özellikle öğrenciler konaklayacakları evlere yerleştirilir. Ertesi gün bir çevre gezisi gerçekleştirilir; öğrenciler okullarına götürülür ve okulu, okul çevresini tanımaları sağlanır. Bundan sonra ki süreçte eğitim aldıkları tüm yıllarda bilgiye ihtiyaçları oldukları durumlarda Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlarına ulaşıp bilgilendirme hizmeti alabilirler. Eğitimle ilgili her türlü konuda yol gösterilir. Yılın her dönemi ön kayıt yaptırabileceğiniz Azerbaycan üniversitelerine kesin kayıtlar yaz döneminde gerçekleşmektedir. Ayrıca daha önce de bahsettiğimiz gibi kontenjan kısıtlılığı sebebiyle erken başvuru şarttır. Öğrenciler bu nedenle beklememeli ve evraklarını hemen hazırlayarak kayıt işlemlerini başlatmalıdırlar. Ayrıca tecrübeli kariyer danışmanı olan uzman danışmanlarımızdan kararsız kaldıkları bölüm seçimi aşamalarında da destek alabilirler.

Eurostar Profesyonel Desteği Sizin Yanınızda

Sizde acele edin ve hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığına başvurunuzu gerçekleştirin. Hedefe giden yolda birlikte adım atalım ve sizi geleceğe taşıyalım. Gideceği limanı belirlemeyenlerden olmayın. Rotanızı çizelim ve gideceğiniz liman belli olsun. Özellikle bu şekilde başarı merdivenlerini tek tek ve emin adımlarla tırmanabilir. Hedeflediğiniz standartlarda bir kariyere ve yaşama sahip olabilirsiniz. Bizlere telefonla ulaşabilir ya da yüz yüze görüşmeye ofislerimize gelebilirsiniz.


Türk Cumhuriyetlerinden bir tanesi olan Azerbaycan’da eğitim son derece kaliteli ve teknolojik yapıda yürütülmektedir. Eğitim dili Azerice, Rusça ve ingilizcedir. Türk nüfusunun sık olduğu ve Türkçenin konuşulduğu bir ülkedir. müşterek tarihsel kültürel yapıya sahip olduğumuz için Azerbaycan’da eğitim almaktan memnun kalacaksınız. Alacağınız diploma tüm Türk Cumhuriyetlerinde geçerlidir. Eğitim son derece kaliteli ve pratiktir. Özellikle lisans eğitimleri 4 yıl olup sıhhat bölümlerinde Tıp altı yıl diğer bölümlerin eğitimi 5 yıldır.

Bakü Devlet Üniversitesi

Bilinen ve tercih edilen üniversitelerin başında Azerbaycan Teknik üniversitesi, Bakü Devlet üniveristesi, Gence Devlet üniversitesi, Azerbaycan Tıp üniversite’sidir. Vize sıkıntısı bulunmayan ülkedir. Eğitim sistemini aşırı yönlü yeteneğe ayrıca yüksek kültüre, sorumluluk bilincine, ileri dünya görüşüne sahip olan ve onu her zaman geliştirmeye çalışan bireyler yetiştirmek üzerine kurmuştur. ülkelere göre talebe gözetimi yapmaksızın eşit kurallar çerçevesinde devinim etmektedir. Eğitim kurumlarını partilerden, sosyal, siyasi ve dini örgütlerden bağımsızlaştırılmasını temel almıştır. Özellikle bilimsellik esas olup, hümaniter bir yapıya sahiptir. Eğitimde bireyselliğe ciddiyet verir. Eğitim sistemini siyasi hayattan irak tutmuştur. milli değerlerine, kültürüne ayrıca bağımsızlık ve demokrasi ilkelerine son derece bağlı bir ülkede eğitime başlamak istiyorsan Azerbaycan’ı tercih edebilirsin.

Azerbaycan Tıp üniversitesi’nde;

 • Tıp 6 yıldır. Lisans 3625$dır.
 • Yatay geçişle 3 yıl okuduktan sonra Türkiye’ye geçiş yapıp mezun olabilirsiniz.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nde;

 • Makine-Elektrik Elektronik bölümü Lisans 1000$‘dır.
 • işitme Zihinsel Engelliler öğretmenliği bölümü Lisans 1200$‘dır.
 • Azerbaycan Mimarlık ve yapı Üniversitesi’nde Lisans 2500$‘dır.

Azerbaycan İçin Neden Eurostar’ı Tercih Etmelisiniz?

Profesyonel Hizmet

Kaliteli ve güvenilir hizmet veren ekibimiz sayesinde en iyi danışmanlık hizmetini sunuyoruz.

7/24 Destek

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Hızlı ve Kolayca Kayıt

Üniversitelere kolayca kayıt olabilmeniz için tüm evraklarınızı en hızlı şekilde hazırlamaktayız.

Güvenilir Akreditasyon

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Güçlü Altyapı

Üstün teknolojilerle güçlendirdiğimiz danışmanlık hizmetlerimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Başarılı referanslar

Öğrencilerimizin memnuniyetlerini referanslarımız sayfasındaki yorumlardan okuyarak anlayabilirsiniz.

Öğrenci memnuniyet Takibi

Memnuniyet garantili hizmet veren tek eğitim danışmanlığı firmasıyız. Takip sisteminden eğitim gören öğrencilerimize verilen hizmetleri takip etmekteyiz.

YÖK Denkliği

Denkliği Türkiye’de tanınan üniversiteler ile iş birliği anlaşmaları yapmaktayız.

Mavi Diploma

Lisans eğitiminizi yurtdışında alarak tüm dünyada geçerli mavi diploma sahibi olabilirsiniz.

Sınavsız Üniversiteye Yerleşme Kolaylığı

Keyifle eğitim alacağınız kaliteli üniversitelerde istediğiniz bölümü seçerek okuma özgürlüğüne sahipsiniz.

Yurtiçinde Sunduğumuz Hizmetler

azerbaycanEurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak yurtdışında eğitime karar veren kişiler için araştırmalar yaparak destek sağlamaktayız. Özellikle eğitim hayatı boyunca tecrübeli ve güvenilir ekibimiz öğrencilerin ve ailelerin memnuniyeti odaklı olarak hizmet sağlamaktadır. Ayrıca en iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri için doğru adrestesiniz.

Hizmetlerimiz Kısaca

 • Üstelik- Size en uygun ülke, şehir ve üniversiteyi belirleyebilmenizi sağlıyoruz.
 • Üstelik- Okula kayıt işlemlerinizi yapıyoruz.
 • Üstelik- Vize danışmanlığı hizmeti veriyoruz.
 • Üstelik- Ekonomik uçak bileti organize ediyoruz.
 • Üstelik- Havaalanında karşılama ve transfer ayarlıyoruz.
 • Üstelik- Sağlık Sigortanızı ayarlıyoruz.
 • Üstelik- Konaklamanızı ayarlıyoruz.
 • Üstelik- Üniversite kayıt işlemlerinde yardımcı oluyoruz.
 • Üstelik- Şehir ve üniversite oryantasyonu yapıyoruz.
 • Üstelik- İkamet izni ve diğer resmi başvurularda yardımcı oluyoruz.
 • Üstelik- Acil durumlarda destek veriyoruz.

Sizin Başarınız Bizim Başarımızdır. Mutluluğunuz için Çalışıyoruz!

Sizin Adınıza Her Şeyin En İyisini Düşünürüz. Kararınızı Hemen Verin, Hayallerinize Geç Kalmayın!

Azerbaycan'da Üniversite Akreditasyonlarımız

azerbaycan-teknik-universitesi-logo
azerbaycan-devlet-petrol-ve-sanayi-universitesi-logo
azerbaycan-devlet-diller-universitesi-logo
azerbaycan-tip-universitesi-logo

20

Yıllık Tecrübe

2026

Toplam Öğrenci

332

Resmi Temsilcilik

96

Vize Onayı

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
whatsapp1