Bakü Slavyan Üniversitesi

İstediğiniz bölümü seçerak özgürce okuma fırsatına sahip olmak isterseniz Bakü Slavyan Üniversitesi’nde eğitim alarak tüm dünyada geçerli diploma sahibi olabilir tanınan diplomanız ile Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde çalışma ve kariyer yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Bakü Slavyan Üniversitesi

  Bakü Slavyan Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi makalemizde bulabilirsiniz.

  Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Bakü Slavyan ÜniversitesiAzerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Bakü Slavyan ÜniversitesiAzerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
  Bakü Slavyan ÜniversitesiAzerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

  Bakü Slavyan Üniversitesi Hakkında

  Slavyan üniversitesi Bakü’de bulunan bir devlet üniversitesidir. Okulda Rusça ve Azerice eğitim verilir. Okulun kısaca tarihine bir göz atmak gerekirse şayet; mektep 13 şubat 1946 yılında öğretmenler enstitüsü şekilde kurulmuştur. 1994 yılında mektep uluslararası standartlara ulaşmıştır. 13 Haziran 2000 tarihinde Haydar Aliyev’in talimatı üzerine m. Axundov adına Azerbaycan Pedagoji Rus Dili ve Edebiyatı Enstitüsü bünyesinde Bakü Slavyan üniversitesi oluşturulmuştur.

  ülkenin tanınmış yazarı ve filoloji doktoru profesör bilim adamı Kemal Mehdi oğlu Abdullayev hükümet sebebi ile üniversitenin rektörlüğüne atanmıştır. Abdullayev’in yönetiminde mektep geniş reform programından geçmiş, eğitim öğretim, maddi ve teknik tabanı güncellenmiş ve Azerbaycan’ın modern okullarından bir tanesi olmuştur. Azerbaycan, şark Avrupa ülkeleriyle her zaman iyi ilişkiler içinde olmuş, bu ülkelerin yalnızca lisan ve edebiyatını değil, ekonomi, coğrafya, politik sistemini ve kültürünü yakından takip ettikleri için okulda yüksek vasıflı kadroların hazırlamasını sağlamıştır. Kısa sürede nitelikli profesyonel kadrolar, eğitim ve bilimsel potansiyele, modern altyapıya sahip büyük bir eğitim kapasitesine ulaşmıştır. mektep Rus, Slav dilleri ve edebiyatı üzerine ciddi araştırmalar yapmaktadır. Son zamanlarda ise Slav kültürünün de merkezi haline gelmiştir.

  Bakü Slavyan üniversitesi’nde 26 kafedra faaliyet gösteriyor. üniversitenin profesör-muallim kadrosuna 38 doktora, profesör, 184 bilimler adayı, doçent ve 200’den yukarı başöğretmen ve muallim içerir. 2000 yılından itibaren üniversitede 5 fakülte etkinlik göstermektedir: Rus Filoloji Fakültesi, Azerbaycan, ingiliz, Alman, Fransız Dili ve Edebiyatı ve Gazetecilik bölümleride yer alıyor. Bu yedi bölüm üniversiteye dahildir. şu anda fakültede 600’den fazla talebe eğitim almaktadır.

  “Lügat merkezi”, “Türk-Slavyan ilişkileri”, “çeviri sorunları”, “Uluslararası ilişkiler” bilimsel araştırma laboratuvarları ile bilimsel eğitim merkezi oluşturulmuştur.

  üniversitede “Bakü Slavyan üniversitesi’nin ilmi eserleri”, “Azerbaycan’da Rus Dili ve Edebiyatı” bilimsel metodik mecmua, akademisyen ve öğretmenlerin, bilimsel makaleleri, dergileri yayın yapılır ve “öğrenci Dünyası” gazetesi çıkarılmaktadır. Rus Edebiyatı tarihsel, edebiyat teorisi, kolay Rus dili, pedagoji, Rus dilbilimi ve bilimin başka sahalarında yüksek okul öğrencileri için ders kitapları ile “Azerbaycan-Rusça sözlük” yayınlanmasını sağlamıştır.

  Bakü Slavyan üniversitesi ülkeler ve halklar arasında dostluk ve işbirliğinin güç kazanması , bilim ve kültürün geliştirilmesi için hususi çalışmalar yapmış hizmetler vermiş ve Bilimsel Konsey kararı ile fahri adaylığa layık görülmüştür. Rusya başkanı Putin, Rus Patriği ıı.Aleksiy, Ukrayna sözcüsü Plyusç, Rusya Federasyonu Konsey Başkanı Sergey Mironov, Bulgaristan Cumhurbaşkanları Jelyu Jelev ve Geori Piryanov, Yunanistan Cumhurbaşkanı K.Stefanopulos, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko ve Polonya Lech Kaczynski üniversitenin fahri doktorları olmuşlardır.

  Bakü Slavyan Üniversitesi YÖK Denklik

  2000 yılında Haydar Aliyev’in talimatı ile kurulmuş olan Bakü Slavyan Üniversitesi özellikle öğrencilerin meslek hayatlarına en kaliteli eğitimler ile hazırlanırken aynı zamanda manevi değerlerini de geliştirebildikleri başarılı bir üniversitedir.

  İlk günden bu yana verdiği kaliteli eğitimler ile artık yurtdışında eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de çok önemli bir seçenek haline gelen bu üniversite özellikle Azerbaycan gibi dost bir ülke de olması sebebi ile her sene birçok Türk öğrencinin ilgisini çekmektedir. Özellikle meslek hayatlarına dünya genelinde saygınlığı olan başarılı bir üniversite ile hazırlanmak isteyen herkes süreli olarak bu üniversitenin olanakları hakkında araştırma yapmaktadırlar.

  Bakü Slavyan Üniversitesinde verilmekte olan eğitimlerin kaliteleri çok yüksek olmasına rağmen eğitim ücretleri de oldukça düşüktür. Aynı zamanda çok gelişmiş olanaklara sahip olan bu başarılı eğitim kurumunda farkı diller de verilmekte olan eğitimler Türk öğrencileri çok zorlamamaktadır.

  Azeri ve Türk dilinin birbirine çok yakın olması sebebi ile bu ülke de eğitim almakta olan tüm öğrenciler eğitim hayatları boyunca bir sıkıntı çekmemektedirler. Köklü geçmişi ile her zaman için öğrencilerine güven veren ve aynı zamanda verdiği saygın diploma ile dünyanın birçok ülkesinde mesleki kariyer yapabilme olanağı sunan Bakü Slavyan Üniversitesi hakkında her zaman olumlu duyumlar alınmaktadır.

  Azerbaycan Eğitim Sistemi İle Hayata Emin Adımlar İle Yürüyün

  2000 yılında Haydar Aliyev tarafından verilen komut ile geniş bir profesör kadrosuna sahip olması ile o günden bu yana birçok kişi için hayata hazırlık konusunda her zaman güvenilir bir isim haline gelmiş olan Bakü Slavyan Üniversitesi özellikle dünyanın birçok ülkesi ile sahip olduğu denklik hakları ile dikkatleri çekmektedir. Bilindiği gibi tüm öğrenciler aldıkları diplomaların geçerli olması için mutlaka denklik belgelerini de almak zorundadırlar. Bu belgeler ile diplomalarını gittikleri ülkeler de geçerli hale getirmekte olan öğrenciler bu sayede mesleklerine de kolay bir şekilde başlayabilmektedirler. Ülkemize de çok önemli YÖK diploma denkliği konusunda sorun yaşamayacaklarını bilen öğrenciler sürekli olarak Bakü Slavyan Üniversitesi hakkında araştırmalar yapmaktadırlar.

  Bakü Slavyan Üniversitesi YÖK denklik bilgilerini almak isteyen kişiler YÖK ile iletişime geçebildikleri gibi aynı zamanda diledikleri zaman Eurostar uzmanları ile görüşerek de gerekli bilgileri alabilmektedir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Azerbaycan’da da tüm öğrencilere ülkeye ilk ayak bastıkları andan itibaren yardımcı olan firmamız kayıt işlemlerinden konaklama yeri bulmaya kadar tüm konular da işleri kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda üniversite seçimlerinde zorlanan insanlar diledikleri zaman bizlerle iletişime geçerek gerek denklik gerekse diğer konular hakkında aradıkları bilgileri kısa zaman içinde elde edebilmektedirler. Bu konuda zorlanmak istemeyen ve gelecek adına doğru adımlar atmak isteyen herkes gibi sizi de kısa zaman içinde firmamıza bekliyoruz.

  Bakü Slavyan Üniversitesinin Dahil Olduğu Uluslararası Anlaşmalar

  üniversite birçok yabancı yüksekokulları ile sıkı ilişkiler kurmuştur. Okulun hariç işleri Rusya, Fransa, Ukrayna, Bulgaristan, çek Cumhuriyeti, Polonya, Yunanistan ve diğer ülkelerinde prestijli okullarının bilimsel ve sosyal kurumlarıyla anlaşmalar yapmaktadır. ASPuşkin adına Devlet Rus Dili Enstitüsü (Rusya, Moskova), bölgelerarası Kaynakları Yönetimi Akademisi (Ukrayna, Kiev), Slavyan üniversitesi (Ukrayna, Kiev), “Ovidius” üniversitesi (Yunanistan, Konstanta), şumen üniversitesi (Bulgaristan, şumen ), B.Xmelnitski adına çerkask Devlet üniversitesi (Ukrayna, çerkassk), Moskova Devlet Uluslararası ilişkiler üniversitesi (Rusya, Moskova), iNALKO şark Dilleri ve Medeniyetleri Enstitüsü (Fransa, Paris) ile anlaşmalar imzalamıştır.

  üniversitede spor salonu, konferans salonu, kütüphane, bilimsel dernekler, aktivite dernekleri yer almaktadır. Voleybol, hentbol, basketbol takımları spor müsabakalarında yüksek başarı sergilemiştir. Slav ve şark dillerini öğrenmek ve bu kültüre ilgin varsa şayet Bakü Slavyan üniversitesi bu dileğini yerine getirebilecek nitelikte bir okul. Point Yurtdışı Eğitim’in danışmanlığında bu hayalini gerçekleştirebilirsin. Yeter ki kararlı ol ve adımlarını at.


  Eğitim İmkanı

  • Eğitim Süresi: 1+4
  • Hazırlık: 1200$
  • Lisans Programları: 1500$-2500$

  Yurt İmkanı

  • Yurt:60$
  • 4 Kişilik evlerde kişi başı 200$-250$ (Öğrenci kendisi öder.)
  • Oturum ücreti:150$
  • Sağlık Raporu: 50$

  Bakü Slavyan Üniversitesi Bölümler

  • Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği
  • Yabancı Dil Öğretmenliği ( Alman Dili)
  • Yabancı Dil Öğretmenliği (İngiliz Dili) ÖSYM tanıyor
  • Yabancı Dil Öğretmenliği ( Rus Dili) ÖSYM tanıyor
  • Yabancı Dil Öğretmenliği ( Fransız Dili)
  • İlk Okul Öğretmenliği
  • Filoloji bölümü (Azerbaycan Filolojisi)
  • Filoloji bölümü (Alman Filolojisi)
  • Filoloji bölümü (İngiliz Filolojisi)
  • Tercumanlık (Azerbaycanca-İngilizce)
  • Tercumanlık (Polonca-Azerbaycanca)
  • Tercumanlık (Çekce-Azerbaycanca)
  • Gazetecilik
  • Bölge Uzmanlığı (Azerbaycan)
  • Bölge Uzmanlığı (Rusya)
  • Bölge Uzmanlığı ( Türkiye)
  • Uluslararası İlişkiler

  Galeri

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1