Bakü Slavyan Üniversitesi

İstediğiniz bölümü seçerak özgürce okuma fırsatına sahip olmak isterseniz Bakü Slavyan Üniversitesi’nde eğitim alarak tüm dünyada geçerli diploma sahibi olabilir tanınan diplomanız ile Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde çalışma ve kariyer yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Bakü Slavyan Üniversitesi

  Slavyan Üniversitesi Bakü’de bulunan bir devlet üniversitesidir. Okulda Rusça ve Azerice eğitim verilir. Okulun kısaca tarihine bir göz atmak atalım. Mektep 13 şubat 1946 yılında öğretmenler enstitüsü şekilde kurulmuştur. 1994 yılında mektep uluslararası standartlara ulaşmıştır. 13 Haziran 2000 tarihinde Haydar Aliyev’in talimatı üzerine M. Axundov adına Azerbaycan Pedagoji Rus Dili ve Edebiyatı Enstitüsü bünyesinde Bakü Slavyan Üniversitesi oluşturulmuştur.

  Filoloji doktoru profesör bilim adamı Kemal Mehdi oğlu Abdullayev hükümet sebebi ile üniversitenin rektörlüğüne atanmıştır. Abdullayev’in yönetiminde mektep geniş reform programından geçmiş, eğitim öğretim, maddi ve teknik tabanı güncellenmiş ve Azerbaycan’ın modern okullarından bir tanesi olmuştur. Azerbaycan, Doğu  Avrupa ülkeleriyle her zaman iyi ilişkiler içinde olmuş, bu ülkelerin yalnızca lisan ve edebiyatını değil, ekonomi, coğrafya, politik sistemini ve kültürünü yakından takip ettikleri için okulda yüksek vasıflı kadroların hazırlamasını sağlamıştır. Profesyonel  kadrolar, eğitim ve bilimsel potansiyele, modern altyapıya sahip büyük bir eğitim kapasitesine ulaşmıştır. Mektep Rus, Slav dilleri ve edebiyatı üzerine ciddi araştırmalar yapmaktadır. Son zamanlarda ise Slav kültürünün de merkezi haline gelmiştir.

  Bakü Slavyan Üniversitesinde 26 kafedra faaliyet gösteriyor. Üniversitenin profesör-muallim kadrosuna 38 doktora, profesör, 184 bilimler adayı, doçent ve 200’den yukarı başöğretmen ve muallim içerir. 2000 yılından itibaren üniversitede 5 fakülte etkinlik göstermektedir: Rus Filoloji Fakültesi, Azerbaycan, ingiliz, Alman, Fransız Dili ve Edebiyatı ve Gazetecilik bölümlerinde yer alıyor. Bu yedi bölüm üniversiteye dahildir. şu anda fakültede 600’den fazla talebe eğitim almaktadır.

  Azerbaycan Bakü Slavyan Üniversitesi

  “Lügat merkezi”, “Türk-Slavyan ilişkileri”, “Çeviri Sorunları”, “Uluslararası ilişkiler” bilimsel araştırma laboratuvarları ile bilimsel eğitim merkezi oluşturulmuştur. Üniversitede “Bakü Slavyan Üniversitesinin İlmi Eserleri”, “Azerbaycan’da Rus Dili ve Edebiyatı” bilimsel metodik mecmua, akademisyen ve öğretmenlerin, bilimsel makaleleri, dergileri yayın yapılır ve “öğrenci Dünyası” gazetesi çıkarılmaktadır. Rus Edebiyatı tarihsel, edebiyat teorisi, kolay Rus Dili, Pedagoji, Rus Dilbilimi ve Bilimin başka sahalarında yüksek okul öğrencileri için ders kitapları ile “Azerbaycan-Rusça sözlük” yayınlanmasını sağlamıştır.

  Bakü Slavyan Üniversitesi ülkeler ve halklar arasında dostluk ve işbirliğinin güç kazanması , bilim ve kültürün geliştirilmesi için hususi çalışmalar yapmış hizmetler vermiştir. Bilimsel Konsey kararı ile fahri adaylığa layık görülmüştür. Rusya başkanı Putin, Rus Patriği ıı. Aleksiy, Ukrayna sözcüsü Plyusç, Rusya Federasyonu Konsey Başkanı Sergey Mironov, Bulgaristan Cumhurbaşkanları Jelyu Jelev ve Geori Piryanov, Yunanistan Cumhurbaşkanı K.Stefanopulos, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko ve Polonya Lech Kaczynski üniversitenin fahri doktorları olmuşlardır.

  Bakü Slavyan Üniversitesi YÖK Denklik

  2000 yılında Haydar Aliyev’in talimatı ile kurulmuştur. Bakü Slavyan Üniversitesi özellikle öğrencilerin meslek hayatlarına en kaliteli eğitimler ile hazırlanmasına yardımcı olan başarılı bir üniversitedir.

  Azerbaycan ve Türkiye dost bir ülke de olması sebebi ile her sene birçok Türk öğrencinin ilgisini çekmektedir. Özellikle meslek hayatlarına dünya genelinde saygınlığı olan başarılı bir üniversitedir. Hayata hazırlanmak isteyen herkes süreli olarak bu üniversitenin olanakları hakkında araştırma yapmaktadırlar.

  Bakü Slavyan Üniversitesinde verilmekte olan eğitimlerin kaliteleri çok yüksektir. Buna rağmen eğitim ücretleri de oldukça düşüktür. Aynı zamanda çok gelişmiş olanaklara sahiptirler. Bu başarılı eğitim kurumunda farkı diller de verilmekte olan eğitimler Türk öğrencileri çok zorlamamaktadır.

  Azeri ve Türk dilinin birbirine yakındır. Bu sebebi ile bu ülke de eğitim almakta olan tüm öğrenciler eğitim hayatları boyunca bir sıkıntı çekmemektedirler. Köklü geçmişi ile her zaman için öğrencilerine güven vermiştir. Aynı zamanda verdiği saygın diploma ile dünyanın birçok ülkesinde mesleki kariyer yapabilme olanağı sunan Bakü Slavyan Üniversitesi hakkında her zaman olumlu duyumlar alınmaktadır.

  Azerbaycan Eğitim Sistemi İle Hayata Emin Adımlar İle Yürüyün

  2000 yılında Haydar Aliyev tarafından verildi. Komut ile geniş bir profesör kadrosuna sahip olması birçok kişi için hayata hazırlıklıydı. Her zaman güvenilir bir isim olmuştur. Gelmiş olan Bakü Slavyan Üniversitesi özellikle dünyanın birçok ülkesi ile sahip olduğu denklik hakları ile dikkatleri çekmektedir. Bilindiği gibi tüm öğrenciler aldıkları diplomaların geçerli olması için mutlaka denklik belgelerini de almak zorundadırlar. Bu belgeler ile diplomalarını gittikleri ülkeler de geçerli hale getirmektedir. Öğrenciler bu sayede mesleklerine de kolay bir şekilde başlayabilmektedirler. Ülkemize de çok önemli YÖK diploma denkliği konusunda sorun yaşamazlar. Bunun bilen öğrenciler sürekli olarak Bakü Slavyan Üniversitesi hakkında araştırmalar yapmaktadırlar.

  Bakü Slavyan Üniversitesi YÖK denklik bilgilerini almak isteyen kişiler, diledikleri zaman Eurostar uzmanları ile görüşerek de gerekli bilgileri alabilmektedir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Azerbaycan’da da tüm öğrencilere ülkeye ilk ayak bastıkları andan itibaren yardımcı olan firmamız kayıt işlemlerinden konaklama yeri bulmaya kadar tüm konular da işleri kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda üniversite seçimlerinde zorlanan insanlar diledikleri zaman bizlerle iletişime geçmelidirler. Denklik ve diğer konular hakkında aradıkları bilgileri kısa zaman içinde elde edebilmektedirler. Gelecek adına doğru adımlar atmak isteyen herkes gibi sizi de kısa zaman içinde firmamıza bekliyoruz.

  Bakü Slavyan Üniversitesinin Dahil Olduğu Uluslararası Anlaşmalar

  Bakü Slavyan Üniversitesi birçok yabancı yüksekokulları ile sıkı ilişkiler kurmuştur. Okulun hariç işleri Rusya, Fransa, Ukrayna, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Yunanistan ve diğer ülkelerinde prestijli okullarının bilimsel ve sosyal kurumlarıyla anlaşmalar yapmaktadır. ASPuşkin adına Devlet Rus Dili Enstitüsü (Rusya, Moskova), bölgelerarası Kaynakları Yönetimi Akademisi (Ukrayna, Kiev), Slavyan Üniversitesi (Ukrayna, Kiev), “Ovidius” üniversitesi (Yunanistan, Konstanta), Şumen üniversitesi (Bulgaristan, Şumen ), B. Xmelnitski adına Çerkask Devlet üniversitesi (Ukrayna, Çerkask), Moskova Devlet Uluslararası ilişkiler üniversitesi (Rusya, Moskova), INALKO şark Dilleri ve Medeniyetleri Enstitüsü (Fransa, Paris) ile anlaşmalar imzalamıştır.

  üniversitede spor salonu, konferans salonu, kütüphane, bilimsel dernekler, aktivite dernekleri yer almaktadır. Voleybol, hentbol, basketbol takımları spor müsabakalarında yüksek başarı sergilemiştir. Slav ve şark dillerini öğrenmek için ayrıca ideal bir üniversite. Point Yurtdışı Eğitim’in danışmanlığında bu hayalini gerçekleştirebilirsin. Yeter ki kararlı ol ve adımlarını at.


  Eğitim İmkanı

  • Eğitim Süresi: 1+4
  • Hazırlık: 1200$
  • Lisans Programları: 1500$-2500$

  Yurt İmkanı

  • Yurt:60$
  • 4 Kişilik evlerde kişi başı 200$-250$ (Öğrenci kendisi öder.)
  • Oturum ücreti:150$
  • Sağlık Raporu: 50$

  Bakü Slavyan Üniversitesi Bölümler

  • Üstelik- Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği
  • Üstelik- Yabancı Dil Öğretmenliği ( Alman Dili)
  • Üstelik- Yabancı Dil Öğretmenliği (İngiliz Dili) ÖSYM tanıyor
  • Üstelik- Yabancı Dil Öğretmenliği ( Rus Dili) ÖSYM tanıyor
  • Üstelik- Yabancı Dil Öğretmenliği ( Fransız Dili)
  • Üstelik- İlk Okul Öğretmenliği
  • Üstelik- Filoloji bölümü (Azerbaycan Filolojisi)
  • Üstelik- Filoloji bölümü (Alman Filolojisi)
  • Üstelik- Filoloji bölümü (İngiliz Filolojisi)
  • Üstelik- Tercumanlık (Azerbaycanca-İngilizce)
  • Üstelik- Tercumanlık (Polonca-Azerbaycanca)
  • Üstelik- Tercumanlık (Çekce-Azerbaycanca)
  • Üstelik- Gazetecilik
  • Üstelik- Bölge Uzmanlığı (Azerbaycan)
  • Üstelik- Bölge Uzmanlığı (Rusya)
  • Üstelik- Bölge Uzmanlığı ( Türkiye)
  • Üstelik- Uluslararası İlişkiler

  Galeri

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  Puanla
  [OY: 2 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1