Azerbaycan'da İnşaat Mühendisliği

Hayallerinizde inşaat mühendisliği eğitimi görmek varsa ve bu hayalinizi ertelemek istemiyorsanız tercihlerinizde Azerbaycan’ı da dikkate almanızda fayda bulunmaktadır. Kendinizi bu mesleği yapmak için şartladıysanız ve bunu bir ideal haline getirdiyseniz bu yolda atacağınız adımlar sizlerin geleceğini belirleyici nitelikte olacaktır.

Azerbaycan'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Azerbaycan’da İnşaat Mühendisliği hakkında merak ettiğiniz her şeyi makalemizde bulabilirsiniz.

Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Azerbaycanda İnşaat MühendisliğiAzerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Azerbaycan'da İnşaat MühendisliğiAzerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
Azerbaycan'da İnşaat MühendisliğiAzerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

Azerbaycan İnşaat Mühendisliği Eğitimi Almak

Hayallerinizde inşaat mühendisliği eğitimi görmek varsa ve bu hayalinizi ertelemek istemiyorsanız tercihlerinizde Azerbaycan’ı da dikkate almanızda fayda bulunmaktadır. Kendinizi bu mesleği yapmak için şartladıysanız ve bunu bir ideal haline getirdiyseniz bu yolda atacağınız adımlar sizlerin geleceğini belirleyici nitelikte olacaktır.

Azerbaycan’da Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde eğitim alarak geleceğinize en güzel yatırımları yapmanız mümkündür. Konut yapımlarında ya da farklı projelerde yer almak ve imza yetkinizin olması toplumda oldukça iyi bir statüde yer almanızı sağlayacaktır.

Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

İnşaat mühendisliği okumak isteyen kişiler lisans bölümünde 4 yıl okumak zorundadır. Buna ek olarak 1 yıl hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfından sonra bölüm derslerine geçiş yapmanız mümkündür. Sonrasında ise staj yapma zorunluluğunuz bulunmaktadır.

YÖK Denkliği Var Mı?

YÖK denkliği başka ülkede üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça önemli bir konudur. Azerbaycan’da pek çok okul YÖK tarafından tanınmaktadır. Bunun yanı sıra denklik işlemleri de herhangi bir problem çıkmadan yapılabilmektedir.

YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Azerbaycan’da inşaat mühendisliği eğitimi gördükten sonra ülkenize dönüp çalışma hayatı içerisine girmek isteyebilirsiniz. Bunun için gerekli seviye belirleme sınavlarına tabii tutulmanız mümkün olabilir. Kimi durumlarda da yapılan stajlar bu sınavların yerine geçerlilik gösterebilir.

Okuyup Türkiye’de Çalışmak?

Azerbaycan’da eğitim hayatınız devam ederken Türkiye’de dönemsel olarak çalışma hayatına katılabilirsiniz. Oluşan tatil dönemleri bu fırsatları değerlendirmeniz için en uygun dönemler olabilmektedir. Aynı zamanda mezun olduktan sonra da mesleğinizi kendi ülkenizde yapmanızda herhangi bir engel olmamaktadır.

Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Eğitim hayallerinizin ertelenmemesi için çok uygun fiyatlara üniversite okuma fırsatlarını kaçırmamanız sizin için faydalı olacaktır. Azerbaycan’da inşaat mühendisliği eğitimi almak için hazırlıkta 1000$ ücret ödemeniz gerekebilir. Lisans programına geçtiğiniz zaman da 2000$ ödeme yapmanız gerekebilmektedir.

Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Gelecek planlamalarınızı yaparken aklınız sınavlara takılıyorsa artık bu durum için endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü Azerbaycan’da sınavsız üniversite eğitimi alabilmeniz mümkündür. Bunun için ödeyeceğiniz belirli ücretler sayesinde inşaat mühendisliği eğitimi alabilirsiniz.  Üniversiteye yerleşme stresi yaşamadan gerekli koşullar yerine getirildiği takdirde herkes üniversiteli olabilecektir.

Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Her yıl çok sayıda öğrenci Eurostar aracılığı ile Azerbaycan’a eğitim görmek için gitmektedir. Bu öğrencilerin sayısı 10 ya da 100 olarak ifade edilemez. Azımsanmayacak kadar çok sayıda kişi ülkede eğitim alıp mezun olabilmektedir. Bunun için Eurostar gerekli koşulları oluşturmakta ve gitmek isteyen kişilere her konuda yardımcı olmaktadır.  Her bölümde olduğu gibi Azerbaycan’da inşaat mühendisliği okuyan Türk öğrencilerle karşılaşmanız mümkündür.

Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

İnşaat mühendisliği eğitimi almak için hangi ülkeye gideceğinize karar veremeyebilirsiniz. Bu durumda Azerbaycan sizlere hem yakınlık hem de eğitim fırsatları açısından oldukça iyi gelecektir. Azerbaycan’da inşaat mühendisliği eğitimi hakkında bilgi almak isteyenler Eurostar ile iletişime geçebilir. Sizler için gerekli araştırmaları yaparak sizlere gerekli bilgileri sunacaklardır. Bunun için bu mesleği yapmaya istekli olmanız da bu yolda sizlere destek olucu bir motivasyon olacaktır.

Okumanın Avantajları?      

Herhangi bir sınav derdi ile uğraşmadan Azerbaycan’da inşaat mühendisliği okuyabilirsiniz. Hem kaygı çekmeden hem de iyi bir eğitim almak adına kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biri olacaktır. Hem uygun fiyatlı hem de stres yaşamadan eğitim dönemine başlamak sizlere her konuda katkı sağlayacaktır.

Bitirenler Mezunlarınız Var Mı?

Eurostar her yıl çok sayıda öğrenciyi Azerbaycan’da eğitim programlarına katılmaları için ülkeye göndermektedir. Eurostar aracılığı ile Azerbaycan’da eğitim gören kişiler her daim iletişim halinde kalmaktadır. Bu iletişim mezuniyet durumunda da son bulmamaktadır. Azerbaycan’da inşaat mühendisliği eğitimi görmüş ve mezun olmuş kişiler ile görüşme olanaklarınız da mevcuttur. Bunun için web sitesinden iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Burslu veya Ücretsiz İnşaat Mühendisliğinde Okuyabilir Miyim?

Azerbaycan’da hangi bölümü okuyor olursanız olun sunulacak fırsatlardan herkesle eşit ölçüde yararlanmanız mümkündür. Ücretsiz eğitim almak isteyen kişiler YÖK tarafından üniversitelere yerleştirilmeyi bekleyebilir. Çok ufak meblağlar ile eğitim almanız da mümkündür. Aynı zamanda başarı burslarından yararlanma hakkınız da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kurum ve kuruluşlara yapacağınız burs başvuruları sayesinde destek almanız da olası bir durumdur.

Okuyup Türkiye’de Çalışmak

İnşaat mühendisliği eğitimi aldıktan sonra mesleğinizi yapmak için Türkiye’ye dönebilirsiniz bunun için önünüze çıkacak herhangi bir engel yoktur. Bunun için yapmanız gereken şeylerin başında ise YÖK denkliği için dilekçe yazmanızdır. Dilekçeye gelecek cevap neticesinde mesleğinizi Türkiye’de yapabilirsiniz.

Okuma Şartları

Azerbaycan’da inşaat mühendisliği okumak için sizleri çok zorlayıcı şartlar bulunmamaktadır. Bu sebeple gönül rahatlığı ile gerekli tercihleri yapabilirsiniz. Eğer sınavsız eğitim almak isterseniz bunun için gerekli ödeme miktarını ödemeniz ve kayıt yaptırmanız gerekir. Eğer sınav ile yerleşmek isterseniz de gerekli taban puanı almanız gerekir. Lise diplomanız bu yolda sizlere yardımcı olacak bir belgedir

Azerbaycan’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Azerbaycan’da sınavsız üniversite okuma şansınız bulunmaktadır. Ancak Türkiye’de yapılan üniversite sınavlarına girerek ve tercih yaparak da üniversiteye yerleşmeniz mümkün olmaktadır. Bunun için son yıl belirlenen taban puana denk bir puan almanız gerekebilir. Taban puan her yıl değişiklik gösterebilir. Bu yüzden araştırması her yıl yapılmalıdır.

Azerbaycan’da İnşaat Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Azerbaycan’da inşaat mühendisliği okuyan kişiler dilerse Türkiye’ye yatay geçiş yapabilirler. Öncelikle hazırlık bölümü notları ile geçiş yapmanız mümkün değildir. Birinci sınıfa geçtikten sonra yıl sonu ortalamanızın yüksek olması gerekir. Ayrıca ÖSYM’nin yapacağı sınavlara da katılmanız gerekir.

Azerbaycan’da İnşaat Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Üniversitelere başvuru tarihleri kimi zaman değişiklik gösterebilmektedir. Ancak Mayıs ayının 15inden itibaren gerekli takipleri yapmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemlerde Eurostar sizlere yardımcı olmaktadır. Başvuru tarihlerini ve gerekli belgeleri sizlere iletmektedirler. Ayrıca kabul belgelerini de tarafınıza iletmeleri mümkündür.

Azerbaycan’da İnşaat Mühendisliği Okumak İstiyorum

Azerbaycan’da inşaat mühendisliği okumak isteyen kişiler öncelikle bu mesleği yapabilecek kabiliyeti kendilerinde bulmalıdırlar. Sonrasında alacakları derslerde başarılı olmak için çalışmalıdır. Azerbaycan Türkiye’nin kardeş ülkesi olarak nitelendirildiği için iletişim alanında herhangi bir sıkıntı çekmeniz mümkün değildir.

Azerbaycan’da İnşaat Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Eğitim hayatınızın sekteye uğramaması için belirli bir para miktarını gözden çıkarmanız gerekir. Bu miktarlar sizlerin ekonomik durumunu zorlayıcı bir yapıya sahip değildir. Tam aksine oldukça uygun fiyata oldukça kaliteli eğitim almanız mümkündür. Bu sebeple kendinizi sınav stresine sokmadan üniversite ile tanışmanız son derece makul bir tercih olacaktır.

Azerbaycan’da İnşaat Mühendisliği Okumak Mantıklı Mı?

Türkiye’de sınavsız üniversite okuma şansınız olmadığı için Azerbaycan’da bu hakkınızı rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Bu sebeple oldukça mantıklı bir durum olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda farklı ülke tanımak ve farklı kültürel yapılar ile karşılaşmak sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra dil gelişiminizde olumlu sonuçlar verecektir.

Azerbaycan’da İnşaat Mühendisliği Okumak Zor Mu?

Azerbaycan’da okuyacağınız her bölümün elbette kendisine göre bir zorluğu bulunmaktadır. Ancak çok isterseniz ve gerekli çalışma sistemi oluşturursanız hiç zorlanmadan devam edebilirsiniz. İnşaat mühendisliğini zaten herhangi bir sıkıntı yaşamadan tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz takdirde özverili bir biçimde devam ederseniz herhangi bir zorluk yaşamanız mümkün olmayacaktır.

Azerbaycan’da Türkçe İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Fakülteleri Var Mı?

Azerice Türkçeye oldukça benzeyen bir dildir. Bu sebeple Türkçe eğitim almamanız sizleri asla zorlamayacaktır. Azerbaycan’da inşaat mühendisliği eğitimi Azerice, Rusça ya da İngilizce olarak verilmektedir. Bu durum dil gelişiminize oldukça katkı sağlayacaktır. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 4]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1