Azerbaycan Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kariyerinize havacılık alanında en iyi fiyat garantisi ile yön vermek isteyen kişiler arasındaysanız Azerbaycan Havacılık Üniversitesinde okumak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Azerbaycan Havacılık Üniversitesi hem maliyet açısından hem de hayallerinizi gerçekleştirmek açısından gençlere önemli avantajlar sunuyor.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Ulusal Havacılık Üniversitesi

  Önce düşün, sonra inan. Daha sonra düşle. En sonunda cesaret et! Eğer bir hayalin varsa peşinden gitmelisin! Gerçekleştirmek için sonunu düşünmeden bir yola çıkmalısın ve o hayali gerçek kılana kadar tüm benliğinle mücadele etmelisin. İşte aslında bu tam da Pilotların içinde bulunduğu meslek aşkını anlatıyor. Uçsuz bucaksız mavi göklerde süzülmek, tıpkı bir kuş gibi özgür olmak iste. Son derece iyi bir eğitimden geçmeli, zorlu sınavların üstesinden gelmeli ve ciddi bir emek harcamalısın. Ama büyük zaferler için büyük bir çaba göstermek gerekmez mi? Kendini kokpitte ve gökyüzünde bir hayal et. Peki, ne yapmak gerekiyor. Eğer ÖSYM sınavlarına girmeden bir lisans eğitimi almak istiyorsan yurtdışı eğitimi düşünmelisin.

  Azerbaycan Ulusal Havacılık Üniversitesinde Denklik Var Mı?

  Azerbaycan Ulusal Havacılık Üniversitesi uluslararası birçok öğrenciye lisans eğitimi alma fırsatı sağlamaktadır. Sınava girmek zorunda kalmadan siz de hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bu okulumuza lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Azerbaycan Ulusal Havacılık  Üniversite 1992 yılında kurulmuştur. Başkent Bakü’de yer almaktadır. En son teknolojilerin kullanıldığı okulda en güncel müfredata da yer verilmektedir. Üniversitemizden mezun olduklarında kendi eğitim aldıkları alanla ilgili olarak tam donanımlı bir şekilde yetişmiş olmaktadırlar. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri yapılabilmektedir. Pilot olmak isteyen öğrenciler mutlaka gerekli sağlık koşullarını sağlamak zorundadırlar. CPL ve PPL iki farklı sertifika özellikle programına mutlaka katılmaları gerekmektedir. Bu öğrenim gördükleri süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Uçak mühendisliği, Havacılık Elektroniği, Uçak Mühendisliği, Hava Trafik Kontrol, Hidrometoroloji, Havacılık meteorolojisi, Hava Taşımacılığı, Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi birçok farklı disiplinde de öğrenim olanağı sağlamaktadır. Yıllık harç ücretleri 2500$’dır. Öğrencilerimiz aile bütçelerini sarsmadan lisans eğitimlerini alabilmektedirler. Ancak, CPL ve PPL sertifikaları için gerekli uçuş eğitim ve ücretleri farklıdır.

  Öğrenci Dostu Azerbaycan Ulusal Havacılık Merkezi

  Öğrenci pilot lisansı SPL, Hususi Pilot Lisansı PPL, Ticari Pilot Lisansı CPL, Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı ATPL; Planör pilot Lisansı ise GPL olarak geçmektedir. Pilot lisansı alabilmek için 18 yaşını tamamlamış ve üniversite mezunu olmak gerekmektedir.  Öğrenci pilot lisansı için 16 yaş ve üzeri ibaresi geçmektedir. 1. Ve 2. Sağlık sertifikasına da sahip olması önemlidir.  PPL sertifikası için en az 17 yaş ve lise mezuniyeti şartı aranmaktadır. Sertifika eğitimi ücretleri yüksektir. Pilotluk sertifikaları ortalama 65-70 bin doları bulmaktadır. Bu sebeple iyi bir birikime sahip olmak gerekmektedir. Ancak pilotluk mesleği daha sonrasında bu harcamaları misli ile kazandırmaktadır.

  Azerbaycan Ulusal Havacılık Üniversitesi Pilotluk Sertifikası

  Özellikle eğitimlerini alırken bu sertifikaları da almak gerekmektedir ki Pilotluk yapılabilsin. Sertifikalar uluslararası geçerlidir. Tüm ülkelerde ve hatta Türkiye’de geçerlidir. Lisans eğitiminin uçak mühendisliği alanında gerçekleştirilmesi öğrenciye üst düzey teknik bilgi sağlayacağından pilotluk yaptığı sürelerde çok daha önemli bir avantaj sağlayacaktır. Azerbaycan Ulusal Havacılık Üniversitesi Azerbaycan Türkçesinde öğrenim görülmektedir. Ancak pilotluk mesleğini seçen kişilerin İngilizceyi iyi bilmeleri gerekmektedir ve İngilizce sınavlarına daima tabi tutularak hava yolu şirketlerinde çalışma olanağı verilmektedir. Ancak pilotlar ne kadar çok dil öğrenirlerse onlar için daha fazla avantajlar söz konusu olacaktır.

  Azerbaycan Ulusal Havacılık Eurostar’ da

  öğrencileri arasında yer almak istiyorsanız şimdi Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanları ile iletişime geçebilir; göklerin fatihleri arasında siz de yer alabilirsiniz. Zor olan daima daha çok kazandırır. Hem dünyayı dolaşacak hem de yüksek gelire sahip olacaksınız. Ayrıca göklerde süzülerek kuş gibi uçmanın keyfini yaşayacağınız bir mesleğe sahip olacaksınız. Herkesin size hayranlıkla bakacağı pilotluk mesleğine ilk adımlarınızı atmanız için sizleri bekliyoruz.

  Azerbaycan Havacılık Üniversitesi Özellikle Azerbaycan havayolları destekli yüksek öğretim seviyesi gerçekleştiren bir kamu kurumudur. Aynı zamanda uluslararası mühendislik akademisi olarak değer görmektedir. Havacılık alanında iyi bir kariyer elde etmek istiyorsanız bu alanda eğitim alabilirsiniz. Başarılı kariyer sahibi olmak geleceğini havada görmek isteyenler için Azerbaycan havayolları Türkiye’den gelecek öğrencilere en güzel eğitimi vermek için hazır bekliyor. Eurostar danışmanlığında gerçekleştirilen başvuru sistemi Türkiye ofisleri tam yetki sahibidir. Fakat burada bilinmesi gereken Türk öğrencilere sınırlı kontenjan ayrıldığı için havacılık alanında aklında şüphe bulunan kişilerin başkalarının hakkını yememek amacı ile başvuru yapmaması önerilir.

  Azerbaycan Havacılık Üniversitesi Başvuru

  İçin erken başvuru yapmak avantaj elde etme konusunda yararlı bir girişim olacaktır. 5 yıllık bir eğitim programı uygulayan üniversite hazırlık bölümünde dil eğitimi 1 yıllık bu dil eğitiminden sonra 4 yıl lisans eğitimi alan öğrenciler gerekli koşulları tamamladığı anlaşıldığında mezun edilmektedir. Havacılık bir meraktan çok cesaret gerektiren bir konu oluşturduğu için zorlu geçecek eğitim süreci sonunda profesyonel pilotlar ortaya çıkacaktır.

  Azerbaycan havacılık üniversitesi için yapılacak müracaatlar ve kayıt için lüzumlu bütün belgeler Eurostar öğrenci danışmanlığı programından elde edilebilir. Aynı şekilde gerekli belgeler hazırlandıktan sonra Eurostar Azerbaycan eğitim merkezi aracılığı ile teslim edilmektedir. Havacılık kariyerinize bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız başvuru için acele etmelisiniz. Cesaret, yetenek ve akıl birleşimi sonucunda uçmaya hak kazanan öğrenciler için 5 yıllık zorlu eğitim süreci uçuş hakkını verecektir.

  Uçuş Tekniklerini ve Hava Operasyonlarını Öğreten Üniversite

  Havacılığa meraklı bireyler için oluşturulmuş bir fırsattır. Azerbaycan Havacılık Üniversitesi teknik alanda da yetenekli kişileri havacılık sektörüne kazandırmaktadır. Özellikle havacılık alanında uzmanlık gerektiren bütün konuları detaylı bir şekilde NBA eğitimi süreci içerisinde 5 yıllık zorlu eğitimi 5 fakülte 21 bölüm kapsayacak şekilde gerçekleştirilmektedir. En önemli fakülteleri uçan ve teknik operasyon, Air transport üretimi eğitimi ön plandadır. Uzay fakültesi, ekonomi ve hukuk, yazışmalar okulu, merkezi havacılık personel eğitimi gibi konularda da faaliyet göstermektedir.

  Azerbaycan Ulusal Havacılık

  Azerbaycan havacılık üniversitesi uçuş teknikleri alanında eğitim ve uzmanlık alanı oluşturur. Hava operasyonları fakültesi ile operasyon uçak pilotluğu, hava seyrüsefer, hava trafik kontrolü, havacılık mühendisliği güvenlik, uçak motorları, uçak bakımı, meteoroloji ve aynı zamanda klimatoloji mühendisliği gibi alanlarda eğitim sistemini etkin bir şekilde uygulamaktadır. Hava taşımacılığı alanında uzmanlık gerektiren bölümlerde eğitim sağlar. Üniversite organizasyon hava taşımacılığı, otomatik uçuş kontrol sistemleri mühendisliği alanında da eğitim vermektedir.

  Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

  Bünyesinde hukuk, iktisadi fakültesi olarak eğitim verir. Uluslararası ekomunki ilişkileri işletme ve avukatlık, ekonomi yönetimi gibi konularda da eğitim verilmektedir. Bütün bu zorlu eğitim süreçlerini bitiren öğrenciler dünya havacılık alanında görev almaya hazır bireyler olarak yetişmektedir. Üniversite Türkiye’de denkliği kabul edilen bir eğitim kurumu olmasının yanında buradan yetişen teknik personeller bütün öğrenciler kaliteli eğitim seviyesinden dolayı dünya çapında iş imkânına kolay kavuşan bireyler olmaktadır.

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1