Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Tıp eğitimini yurtdışında almayı düşünen öğrencilere harika bir önerimiz var. Azerbaycan Tıp Üniversitesi eğitim programları hakkında detaylı bilgi edinmek için ve kayıt işlemlerinizi hemen başlatmak için Azerbaycan Tıp Üniversitesi lisans bölümlerine göz atabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi

   

  Azerbaycan tıp üniversitesi oldukça köklü bir üniversitedir. Ülkenin resmi dili Azerbaycan Türkçesidir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan Cumhuriyeti sınırları içerisindedir. Azerbaycan Tıp üniversite 1919 yılında Azerbaycan Halk Cumhuriyeti tarafından kurulmuştur. Kurulduğu zaman ismi Bakü Devlet Üniversitesinin Tıp Fakültesi iken sonradan değiştirilmiştir. 1930 yılında Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetinin kararıyla Prof. Dr. Geray Geraybeyli rektörlüğünde ayrı bir üniversite olmuştur. Ayrıca Azerbaycan Tıp Üniversitesinde okumak Türk ve birçok yabancı öğrencinin hayalidir.

  Özellikle Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesinde; tıp, fizyoterapi, eczacılık, diş hekimliği eğitimi verilmektedir.  Diğeri ise Nahcivan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesidir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi kendi öğrencilerini kabul etmek için üniversite sınavı yapar. Fakat Türkiye, Irak ve İran gibi komşu ülkeler ağırlıkta olmak üzere burada birçok yabancı öğrenci eğitim almaktadırlar. Peki yabancı öğrencilerin üniversite sınavlarına girme zorunluluğu var mı? Hayır, yok. Bu sebeple Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin tercih listelerinde ilk sırada yer almaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi sıralama olarak,  dünya başarı sıralamasında 8163.dür.

  Azerbaycan Tıp Üniversitesinde Okumak İçin Sebepler

  Sağlık Bilimi Dünyada en fazla tercih edilen prestijli ve iş imkanı fazla bölümlerden biridir. Tıp, başta insan olmak üzere canlıların sağlığını korumayı hedefler. Buna ek olarak ve çeşitli nedenlerle oluşan sağlık problemlerini gidermeyi hedefler. Bunun için de  koruyucu sağlık politikalarını benimser. Aynı zamanda da yeni yeni rağbet gören alternatif tıp yöntemlerini de araştırma kapsamına almıştır. 

  Köklü Bir Üniversitede Prestijli Bir Eğitim Al

  1919 yılında kurulan üniversite 1980 yılında Neriman Nerimanov’un ismini almıştır. Daha sonrasında bu karar 1990larda feshedilmiştir. Üniversite 1991 yılında Azerbaycan’ın Sovyetler Birliğinden ayrılmasından sonra gelişimini sürdürmüştür. 2000 milenyum yılından itibaren de eğitim sisteminde Avrupa standartlarını esas almıştır. Bu süreç sonunda da üniversite akademik seviyesini sürekli yükseltmiştir. Ayrıca, öğrenci sayısı artışına paralel olarak da uluslararası öğrenci çeşitliliği artmıştır.  Bu çabalarının karşılığını da eğitimde uluslararası bilinirliğini artırarak almıştır. Azerbaycan Tıp Fakültesinde öğrenim görmüş tanınmış akademisyenler, bilim insanları, siyasetçi ve devlet adamları mezunları vardır. Özellikle Türkiye den fazlaca öğrenci eğitim için kabul etmektedir. Siz de Azerbaycan Tıp Üniversitesi Türkiye Temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Tıp Üniversitesi Avantajlarını Yakala

  Eğitim merkezlerinin ortak özellikleri şunlardır:

  -İlk olarak eğitim sistemi politikasının merkezine insanı, toplumu ve değişimi koymuşlardır. 

  -İkinci olarak da yaratıcılığı destekledikleri bilimsel çalışmalarından görülür.

  Azerbaycan Tıp Üniversitesinin Dahil Olduğu Uluslararası Birlikler Nelerdir?

  -Kafkas Üniversiteler Birliği

  -Türk Dünyası Üniversiteler Birliği

  -Karadeniz Üniversiteler Birliği

  -DEDİN

  -Amerika-Avusturya Vakfı (AAF)

  -Almanya Akademik Mübadele Hizmeti (DAAD)

  -SAĞ

  -Dünya Bankası

  -British Council

  “Öğrenci değişim programları var mı?” sorusuna ise  ERASMUS (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students) ve Mevlana değişim programları ile işbirlikleri vardır şeklinde cevap verebiliriz. Ayrıca üniversite, Fulbright Bursu ile de kendini akademik anlamda geliştirmek isteyenlerin önündeki maddi engelleri kaldırmaktadır. 

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi Yatay Geçiş

  Türkiye’de YKS’ye girdiniz ama istediğiniz puanı alamadınız diyelim. Bu durumda gençler farklı seçenekler aramaya başlarlar. Yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin “Azerbaycan Tıp Fakültesi kaç puan?” şeklinde merak ediyorlar. Cevap olarak, üniversite ÖSYM tercih kılavuzunda yer almaktadır. Eğer ki, sıralamanız 50.000 de ise ÖSYM tercih kılavuzu dahilinde Azerbaycan Tıp Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Türkiye’de özel ya da devlet üniversitelerinde tıp fakültesine yerleşme sıralaması ilk 20.000’dir. Sınav stresinden istediği sonucu alamayan öğrenciler tarafından tercih edilen üniversitelerin başında Azerbaycan Tıp ve Bakü Tıp Üniversitesi gelmektedir. 

  Azerbaycan Tıp Üniversitesini ÖSYM tercih kılavuzu dahilinde tercih edebilirsiniz. Azerbaycan Tıp Üniversitesi şartları, lise diploma puanı başarı oranınız %65 ve TYT puanınız minimum 180 olmasıdır. Özellikle YÖK tarafından gönderilen Türk öğrenciler eğitimlerinin ilk 3 yılını bu üniversitede başarı ile tamamladıkları zaman Türkiye’deki üniversitelere yatay geçiş yapabilirler. Hatta şöyle ki bu öğrenciler için;  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi olarak bu devlet üniversitelerinde 10’ar kontenjan ayrılır. Ayrıca ÖSYM kılavuzu dahilinde üniversitelerin kontenjanlarına yerleşen Türk öğrenciler tıp eğitimlerinin kalanını bu üniversitelerimizde tamamlarlar. Sonrasında YÖK’e uygun, tanınan tıp diploma sahibi olurlar.

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi denklik var mı?

  1919 yılından bu yana öğrencilerine en kaliteli eğitimleri veren özellikle Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi günümüzde dünya genelinde saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmuştur. Peki bu üniversitenin denkliği var mı?

  Türk öğrencilerin yanında dünyanın birçok yerinden gelen öğrenciler de bu başarılı üniversitede eğitim almak isterler. Ayrıca bu üniversitenin diploması dahil olduğu denklik anlaşmasıyla ülkemizde denklik alınabilir.

  Bugüne kadar birçok mezun veren bu başarılı üniversite mezunlarına iş hayatlarında da önemli kapların açar. Bu sebeple bizler de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman için en kaliteli tıp eğitimleri için bu üniversiteyi öneriyoruz.

  Denklik işlemlerinde sorun yaşamak istemeyen kişiler ülkemiz de hangi üniversitelerin seçilmesi gerektiği hakkında gerekli bilgileri bizlerden alabilirler. İnternet sitemiz de her zaman yayınladığımız denklik veren üniversiteler listesini inceleyen kişiler Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile birlikte bu ülke de yer alan birçok üniversite ve fakültenin de denklik hakkı olduğunu görebilmektedirler. Öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimler ile meslek hayatlarında her zaman hayal ettikleri gibi bir kariyere sahip olmalarını sağlayan bu başarılı üniversitenin tüm olanakları hakkında en doğru bilgileri almak isteyen kişiler diledikleri zaman bizlerle iletişime geçebilirler. Ülke genelinde Türk öğrencilerin rahat etmeleri için gerekli tüm detayların düşünülmüş olması ve aynı zamanda eğitim kalitesinin de çok yüksek olması sebebi ile tüm Türk öğrenciler Azerbaycan üniversitelerine karşı ayrı bir ilgi göstermektedirler.

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi YÖK Denklik İşlemleri

  Özellikle denklik işlemleri konusunda sorun yaşatmayan Azerbaycan üniversitelerin de tıp eğitimi alarak ülkemize gelen kişiler hiçbir sorun yaşamadan gerekli denklik belgelerini alabilmektedirler. Bu sayede meslek hayatlarına en erken zamanda başlayabilen öğrenciler aynı zamanda kariyer basamaklarını da daha erken tırmanabilmektedirler. İsteyen herkesin sınavsız kayıt olanaklarını kullanarak hızlı bir şekilde kayıt olabildikleri tıp bölümü hayallerin gerçekleşmesi için birçok kişinin ilk seçimi olmaktadır. Bilindiği gibi ülkemiz de alınacak olan bir tıp eğitimi için çok ciddi sınav puanları ve aynı zamanda çok ciddi bütçeler gerekebilmektedir. Ancak Azerbaycan bu konular da öğrencilere birçok önemli avantaj sağladığı için her sene birçok Türk öğrenci bizlerle görüşmeler yaparak en doğru kararları vermektedirler.

  Her geçen gün artan bir ilgi ile karşılaşmakta Azerbaycan üniversiteleri özellikle tıp fakültelerinde verilen kaliteli eğitimler ve mezun olarak ülkemize dönen kişilere sağladığı avantajlar ile dikkatleri çekmektedir. Azerbaycan tıp üniversitesi YÖK denklik işlemleri hakkında bilinmesi gereken tüm bilgiler için bizlerden yardım alabilmektedirler. Saygın bir meslek sahibi olmak ve başarılı bir tıp kariyeri için en kaliteli eğitimler ve saygın bir diploma ile meslek hayatına başlamaları gerektiğini bilen kişiler ellerine gelen bu avantajı mutlaka değerlendirmeli ve bizlerden yardım almadan seçimlerini yapmamalıdırlar.

  Azerbaycan Tıp Üniversitesinde Okumak ve Sınavsız Üniversite

  Azerbaycan’da üniversite okumak için ne gerekli? Azerbaycan Tıp Üniversitesi puansız / sınavsız mı? Azerbaycan Tıp Üniversitesi’ne nasıl girilir?

  Bu yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en fazla merak ettiği husustur. Tıp okumak isteyen yabancı öğrenci statüsündeki kişilerin giriş koşulları arasında üniversite sınavlarına girmeden sınavsız giriş mümkündür. Giriş koşullarında bölümlerin Azerbaycan Tıp Üniversitesi puanları barajı olmadığı gibi taban puan şartı da yoktur. İlkokul eğitimlerinizi, genel orta eğitimlerinizi ve lise eğitimlerinizi başarıyla tamamladıktan sonra sadece diplomaları ile bu üniversitede eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Azerbaycan Tıp Üniversitesinde ÖSYM sınavı ile yerleşebileceğiniz bölümler de mevcuttur. 

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi Puansız mı? Azerbaycan Tıp Üniversitesi’ne Nasıl Girilir?

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi başvuru yapmak için ÖSYM üniversite sınavından yüksek puan almaya gerek yoktur. Azerbaycan Tıp Üniversitesine sınavsız giriş mümkündür.  Azerbaycan Tıp Üniversitesi giriş şartları ise bölümden bölüme değişmektedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi puanları, lise diploma puanı ve mülakat sonucuna bakılarak belirlenir. YKS Sınav puanın kriter olmaması nedeniyle Azerbaycan’da tıp eğitimi almak oldukça kolaydır.

  Azerbaijan Medical University (AMU) – Europass Mavi Diploma Eki

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi sıralamalarda üst sıralardadır. Bunun yanında uluslararası akreditasyonu olan bir eğitim kurumlarından biridir. Burada tıp okuyan Türkler mezuniyetleri sonrasında Europass Mavi Diploma Eki alırlar. Bu diploma eki üniversite mezunlarına mesleklerini Avrupa ülkelerinde ve ülkemizde yapma imkanı tanır. Yani “Azerbaycan Tıp Üniversite diploması Türkiye’de geçerli mi?” sorusunun cevabı belirli evettir. Çünkü Europass Mavi diploma eki YÖK tarafından tanınır.

  Çok Kültürlü Ortamda Yabancılık Çekmezsin

  Küresel bir bakış açısına sahip olmak insana hayatı yorumlamada her zaman artı bir değer katar. Bu gerçeği de herkes bu şekilde kabul eder. Böylece sadece mesleğinizde değil sosyal çevrenizde de aranan kişi olursunuz. Bunun içinde birden fazla kültüre ait bireylerin ortak potada eritildiği sosyal bir ortamda bulunmak gerekmektedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi kampüsü de yabancı öğrencilerin yanında Türk öğrencilere de böylesi bir ortam sunar. Kardeş ülkelerimizden biri olan Azerbaycan’da kardeş dilimiz Azeri Türkçesi ile iletişim zorluğu yaşamayız. Üniversite hazırlık fakültesinde İngilizce veya Rusça dil eğitimi alabilirsiniz. Kazanacağınız yabancı dil yeteneğinizle bu küresel ortamda iletişim kurmakta zorlanmazsınız. Diğer kültürleri tanırken milli kültürümüzü bu kültürlerin içinde daha iyi konumlandırırsınız. Türk öğrencilerin diğer yabancı öğrencilerin içinde kültür şoku yaşamaması ailelerin milli kimlik endişelerini giderir. Bu da öğrencilerin kendilerini yetiştikleri kültüre yabancılaşmadan geliştirmelerine imkan yaratır.

  Öğrenci eğitim kulüplerine dahil olmak öğrencileri sosyal anlamda tamamlar. Aynı zamanda öğrenciler, tıp donanımı eksiksiz uygulama laboratuvarlarında öğrendiği teorik bilgilerin uygulanabilirliğini denetlerler.

  Ulaşımı Kolaydır

  “Azerbaycan Tıp Üniversitesine nasıl gidilir?” sorusunun birden fazla cevabı vardır. Azerbaycan Türkiye arası İstanbul esas alındığında 2.183 km’dir. Araçla takriben 27 saat giderek tıp üniversitesinde okumak avantajına sahip olabilirsin.  Her gün sefer düzenleyen havayolu şirketleri de vardır. Evlatlarını merak eden aileler için bu avantaj Azerbaycan’da üniversite okumayı daha cazip hale getirmektedir. Öğrencilerimiz böylece vatan hasreti çekmeden kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenirler.

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi 

  Üniversitenin en köklü bölümlerinden biridir. Tıp fakültesinde eğitim almak öğrencilere tıp bilimi ve hizmetlerini geliştirme noktasında gelişiminize çok şey katarsınız. Azerbaycan Tıp Üniversitesinde okumak sizlere tıpta öncü olma fırsatı yaratacaktır. Alacağınız eğitim sonrasında hizmet birimlerinde pratiğinizi geliştirebileceğiniz akademik kariyer yaparak sağlık biliminin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Azerbaycan Tıp Fakültesi kaç yıl / kaç yılda tamamlarım? gibi sorulara verilecek en doğru cevap 1 yıl hazırlık, tıp eğitimi 6 olmak üzere toplamda 7 yıldır. Fakültenin eğitim süresi hazırlık ve lisans sınıfları kapsamaktadır.

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi Bölümleri 

  • Tıp
  • Diş hekimliği
  • Eczacılık
  • Fizyoterapist ve Tıbbi Rehabilitasyon

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi Ücretleri – Fiyatları

  İngilizce ve Azeri Türkçesi Hazırlık Ücreti: 4.000$

  Azerbaycan Üniversitesi Tıp Fakültesi fiyatları;

  Lisans Ücreti: 5.000$

  Doktora Ücreti : 7.000$

  Azerbaycan Tıp Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

  Eczacılık sağlık hizmetlerine yardımcı bir bilim dalıdır. Bunun yanında gelişim alanının çeşitliliği ve alt dallarının fazlalığı nedeniyle ayrı bir birim olarak adlandırılır. Eczacılık fakültesini tıp üniversitesinde okuyarak doğanın iyileştirici gücüne daha yakından bakabilirsiniz. Eczacılık fakültesi yabancı öğrenci kabul etmemektedir. Eğitimin kaç yıl olduğu hususunda 1 yıl hazırlık 5 yıl lisans olmak üzere 6 yıldır.

  Diş Hekimliği Fakültesi

  Tıp eğitiminin bir parçasıdır fakat ağız ve çene sağlığı üzerine uzmanlaşmayı gerektirmektedir. Bununla birlikte Azerbaycan Diş Hekimliği Fakültesi de yabancı öğrenci kabul etmemektedir. Diş hekimliği eğitimi kaç yıl? 1 yıl hazırlık eğitimi 5 yıl lisans eğitimi olmak üzere 6 yıldır.

  Fizyoterapist ve Rehabilitasyon

  Çağımızın ergonomik olmayan çalışma koşulları sonucunda postür bozuklukları oluşumu çok yaygındır. Bunu düzeltmek ve kısmi ağrıların sebeplerini ortadan kaldırmak üzerine Fizyoterapi ve ergonomi bölümleri gelişmiştir. Aynı zamanda fiziksel aktivitelerin en uygun süre aralığını ve nasıl olması gerektiğini de araştırırlar. Bu araştırmalar sonucunda da değişen çalışma koşullarını insan sağlığına uygun hale getirmenin yollarını belirlerler. Bununla birlikte de oluşan sağlık problemlerine çözüm üretme odaklı bilimsel çalışmalar yaparlar. Böylece çalışanların çağın iş ortamlarına adaptasyonu kolaylaştırır.

  Üniversite fakültelerde lisans derecesinde eğitim alabileceğiniz gibi yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim alırsınız. Yurtdışı eğitimle akademik kariyerinize iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Tıp üniversitesinde okumak ayrıcalıktır.

  Konaklama ve Yurt İmkanları

  Konaklama maliyetleri şehirden şehre ve muhite göre değişkenlik göstermektedir. Devlet ve özel yurt imkanları olduğu gibi öğrenci yurdu arkadaşlarınızla ortak ev tutabilirsiniz. Böylece de evlerin kiralarına ekonomik çözümler bulmanız mümkündür. 

  Tıp Üniversitesinde Okumak İçin Gerekli Belgeler

  Azerbaycan Tıp Üniversitesinde okumak için eğitim ücretleri fakültelere ve bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Tıp fakültesi ücretleri ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz. Ayrıca bizi arayarak da ofislerimize gelmeden ön bilgi alabilirsiniz. “Azerbaycan Tıp Üniversitesine başvuru için gerekli belgeler, Azerbaycan Tıp Üniversitesi ne zaman açılıyor? Akademik takvimi nedir? Tıp başarı sıralaması, Türkiye denklik var mı? Koşulları nelerdir? Fakültelere göre eğitim dili nedir? Azerbaycan Tıp Üniversitesi öğrenim görmüş tanınmış kişiler Bunlar gibi veya vb. soruların cevabı ve Azerbaycan üniversiteleri hakkında en güncel bilgiler için yurt dışı eğitim danışmanlık uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Tıp okumak yorumlarına da en doğru haliyle sayfamızdaki Azerbaycan’da tıp okuyan Türk öğrenci videolarından ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızda da günlük paylaştığımız öğrenci yorumlarını takip edebilirsiniz. 300 binin üzerinde öğrenciye danışmanlığı yapmanın verdiği tecrübe ile başarıyla aranızda sağlam bir köprü kurabiliriz.

  Doktorluk benim mesleğim olmalı ve bu yolda geleceğimi idame ettirmeliyim diyorsan hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık hayallerinizi gerçekleştirmeniz için her zaman yanınızda. Yeter ki karar verin.


  Eğitim Süresi

  Tıp doktoru 1+6
  Diş Hekimliği 1+5
  Eczacılık 1+5

  Sıkça Sorulan Sorular

  Bölüm Adı Puan Türü Taban Puanı
  Tıp (Ücretli) SAY 414,79025 482,68803 449,45637 421,62089

  Üniversite sadece Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültesine yabancı uyruklu öğrenci kabul etmektedir. Hazırlık kursları için yıllık 3.000$ ve diğer kurslar için yıllık 4.000$. Yurt imkanları vardır ve aylık ücret 1.000 manattır.

   

   

  Tercih Sebepleri

  Turistik Yerler

  Ucuz Ulaşım

  Etkin Güvenlik/Polis

  İyi Sağlık Sistemi

  Düşük Yaşam Maliyeti

  Birçok Müze

  Ucuz Restoranlar

  Güzel Hava

  Sosyal Hoşgörü

  Uygun Fiyatlı Giyim

  Kamu Spor Tesisleri

  Ücretsiz Sokak WiFi’leri.

  • azerbaycan tıp üniversitesi

  -phone-square” size = “xl” align = “merkez” css_animation = “none” link = “url: https%3A%2F%2Fwww.eurostaryurtdisiegitim.net%2Filetisim%2F|||”]
  [ vc_column width = “1/3”
  none” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.eurostaryurtdisiegitim.net%2Filetisim%2F|||”][/vc_column]

  Puanla
  [OY: 25 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1