Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Azerbaycan’da lisans yüksek lisans ve doktora eğitimi programlarından birinde eğitim görmek isteyen öğrenciler tercihlerini Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nden yana yapabilirler. Geleceğin kapılarını açan Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi işinde başarılı mezunlar yetiştirmektedir.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Nahcıvan Devlet Üniversitesi

  Nahcivan şehrinin Özerk Cumhuriyeti Azerbaycan’a bağlı kardeş ülkelerimizden biridir. Bu ülkede özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri vardır. Özellikle ülkede yer alan Nahcivan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın ve Nahcivan’ın önemli üniversitelerindendir. Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesi dünya sıralamasında da kendini kanıtlamış ilk bine girmiş ayrıca üniversitelerle yarışacak kalitede birçok bilim araştırmalarıyla adından söz ettirmiş bir üniversitedir.  “Ülkenin köklü üniversitelerinden biri olan Nahcivan Devlet Üniversitesi ne zaman kuruldu?” yanıtının cevabı ise 1967’dir. Devlet üniversitesinde okumak ve yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için bir kapı olarak birçok açıdan avantajlıdır. Üniversitede lisans, yüksek lisans ya da doktora düzeyinde Avrupa standartlarında eğitim alabilirsiniz.

  Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesinde Okumanın Avantajları Nelerdir?

  1-Benzer Dil ve Ortak Kültürel Değerlerle Evinde Hissedersin

  Eğitim dili Azerbaycan Türkçesi olan Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesinde Türk öğrenciler için çok zorlayıcı değildir. Çünkü Azerbaycan Türkçesi Dünya dillerinde dilimize en fazla benzeyen dil olması sebebiyle ülke halkının çoğu dilimizi rahatlıkla anlayabilmektedir. Bu da öğrencilerimizin eğitime adapte olma sürecini kısaltmaktadır. Özellikle benzer dili konuşuyor olmamızın sebebi, kültürel dinamiklerimizin benzemesidir. Hatta tarihimiz, milli, kültürel değerlerimiz ve milli ülkümüz birdir

  2-Nahcivan Devlet Üniversitesinde Küresel Bakış Açısı Kazanırsın

  Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesi hazırlık sınıflarında verdiği eğitim ve uluslararası yabancı öğrenci cazibe merkezlerinden biri olduğu için İran’dan Avrupa ve Asya devletleri arasında birçok yabancı öğrenci Nahcivan State Universityde eğitim almaktadır. Kültür çeşitliliği de bu üniversitede okuyan öğrencilere çok geniş bir yorumlama ufku kazandırır. Hayatı ve kültürleri geniş açıdan yorumlamayı öğrenmiş bireyler mesleki bilgilerini de uygularken bu yorum farklılığını kullanabilirler. Böylece de meslek sahalarına yeni bir anlayış ve uygulama genişliği kazandırmış olurlar. 

  3-Dil Çeşitliliği Artı Değeriniz Olur

  Çok kültürlü ortamda yaşamak ve bu kültürleri tanımak sizlere sadece ufuk açmaz. Aynı zamanda birden fazla dili ana dilini seviyesinde  konuşan kişilerden öğrenme fırsatınız da olur. Türkiye nin bir nevi Asya’ya açılan kapısı olarak Nahcivan  şehrinin hem konuşulan dilin çeşitliliği hem de birden fazla kültürün kardeş atmosferinde yaşatıldığı ülkede eğitim almak öğrencilerin yabancı dil yeteneğini de geliştirecektir. Bunun yanında dünya kültürlerini yakından tanıyan öğrencilerin özgüvenleri artacak öğrenciler dünya kültürlerine kendini yabancı hissetmeyecektir. 

  4-Nahcivan Devlet Üniversitesi YÖK Diploma Denkliği

  Nahcivan üniversitesinde okumak mezuniyet sonrası alacağınız diplomayla da sizi rakiplerinizden farklı kılacaktır. Üniversiteler arasında işbirliği sayesinde Europass Mavi Diploma Eki diplomanız olur. Diplomanız Avrupa ülkelerinde geçer ve ülkemizde YÖK tanınırlığı vardır. Azerbaycan Nahcivan Denklik ile Türkiye’de geçerli olur diplomanız. Nahcivan Devlet Üniversitesi YÖK denklik imkanları sayesinde de öğrenciler mezuniyet sonrasında iş bulmakta zorlanmazlar.

  5-Nahcivan’a Ulaşım Kolaydır

  Nahcivan ile Türkiye’nin arası batı şehirlerinden biri olan İstanbul esas alındığında arabayla 1727 km uçakla 1410 km’dir. Ulaşım mesafesi de araçla (İstanbul’dan) araçla 1 gün uçakla 1 saat 45 dk. sürer. Ulaşımın kolay olması hem öğrencilerin yol stresini ve vatan hasretini azaltır hem de ailelerin içini rahatlatır. Özellikle Nahcivan’dan Iğdır’a ulaşım özel araçla 2 saatte sağlanabilmektedir. Tüm bu sebepler sonucunda da kız öğrencileri ve erkek öğrencileri yurtdışına üniversite okumak için gönderen ailelerin aklına ilk olarak Nahcivan üniversitesi gelmektedir.   

  6-Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesinde Sınavsız Okumak

  Zengin ve köklü geçmişi ile her zaman için eğitim dünyasında saygın bir yere sahip olan Azerbaycan Nahcivan Üniversitesinde Türk öğrenciler için sınav zorunluluğu bulunmamaktadır. Yani lise diplomasına sahip her vatandaşımız sınava tabi tutulmadan Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesine üniversiteye kayıt olabilirler, sınavsız üniversite okuyabilirler. Taban puan şartı da olmadığı için Türk öğrenciler Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesi’ne başvuru ve kabul aşamasında zorlanmazlar. Bu üniversite eğitim kalitesi yanında öğrencilerine yurtdışı değişim programları dahilinde de hizmet vermektedir. Uzaktan eğitimin bulunmadığı üniversite dışında uzaktan eğitim imkanı olan ülke ve üniversiteler birliği için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlıkla irtibata geçebilirsiniz. Bu üniversite eğitim kalitesi yanında öğrencilerine yurtdışı değişim programları dahilinde de hizmet vermektedir..

  7-Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesinde Ekonomik Lisans Eğitimi

  4 yıl lisans ve 2 yıl yüksek lisans eğitimleri ile öğrencilerini geleceğin şartlarına hazırlayan Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde okumak özellikle Türk öğrenciler için yurtdışı eğitimlerin de en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Gelişmiş eğitim sistemi ve deneyimli akademisyenleri ile her zaman için öğrencilerine gerekli güveni vermiş olan bu saygın üniversitenin eğitim ücreti birçok ülkeye göre çok daha düşüktür.

  Hukuk, mimarlık veya pedagoji gibi bölümler dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de son derece popülerdir. Bunun doğal sonucu olarak da bu bölümlerin maliyeti ülkemizde çok yüksek olabilmektedir. Hem maliyet fazlalığı hem de sınav engeli sebebiyle gençlerimizin çoğu hayallerinden vazgeçebilmektedirler. Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesi’nde bu bölümlerin maliyeti senelik 1500 ile 2800 dolar arasında değişir. Bu cüzi miktarlarda eğitim alma olanağı sayesinde gençlerimiz hayallerinden vazgeçmek zorunda kalmazlar.

  Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi Yatay Geçiş

  Yatay geçiş için YÖK tarafından verilir, mevzuatında bazı şartlar mevcuttur. Bu şartlar dahilinde düşünüldüğünde bu üniversitede okurken yatay geçişle eğitiminize ülkemizdeki üniversitelerde devam edemezsiniz. Fakat mezuniyetinizde diploma denkliği sağlayarak mesleğinizi ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde yapabilirsiniz.

  Azerbaycan Nahcivan Üniversitesi Konaklama İmkanları ve Yaşam Giderleri

  Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesinde okumak isteyen öğrenciler için üç farklı konaklama opsiyonu vardır. Nahçıvan Devlet Üniversitesi yurtları, özel yurtlar ve kiralık evler. Her seçeneğin maliyetleri de verilen hizmetlere göre değişmektedir. Yaşam giderleri de ülkemizin yaşam giderlerinden daha ucuz ve öğrenci yurdu son derece güvenilirdir. Zaten ülke genelinde güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Özellikle Türk öğrencilere karşı büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.

  Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi Ücretleri ve Kayıtları

  Nahcivan Üniversitesi kayıt şartları arasında sınav ve taban puan uygulaması yoktur. Akademik takvim, başvuru dönemleri ve başvuru ve kayıt için gerekli belgeler hakkında bilgi almak için üniversitenin mail adresine e-posta atabilirsiniz fakat tarafınıza dönüşler olmayabilir ya da gecikebilir. Her sene değişen bu prosedürler ve Nahcivan Devlet Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler hakkında en güncel bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketi uzmanlarından alabilirsiniz. Nahcivan Devlet Üniversitesi bölümleri fiyatları hazırlık sınıfı olup olmamasına ve programlara göre değişkenlik göstermektedir. Nahcivan Devlet Üniversitesi tıp fakültesi, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik,  hukuk gibi bölümlerin ücretleri hakkında bilgi almak için de uzmanlarımızla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

  Tıp 3000$
  Diş Hekimliği 3000$
  Veterinerlik 1800$
  Hukuk 3000$
  Eczacılık 3000$
  Mimarlık 1200$
  Uluslararası İlişkiler 1700$
  Arazi ve Islah Mühendisliği 1200$
  Ekoloji Mühendisliği 1200$
  Rus Dili ve Edebiyatı 1200$
  Kara Taşımacılığı Mühendisliği 1200$
  Psikoloji – Pedagoji 1300$
  İnşaat Mühendisliği 1300$
  Bilgisayar Mühendisliği 1300$
  Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 1300$
  Çeviri Bölümü (İngilizce Rusça) 1300$
  Rusça ve Doğu Dilleri 1300$
  Turizm – Turizm ve Otel Yönetimi 1500$
  Resim 1500$
  Tercümanlık (İngilizce, Fransız, Almanca, Rusça, Farsça, Arapça) 1500$
  Oyunculuk Sanatı 1800$
  Müzikoloji – Müzik Çalışmaları 2000$
  Şarkıcılık Vokal 2000$

  Ortak Çalışmalarda Buluşulan Üniversiteler

  • Zencan Üniversitesi (İran İslam Cumhuriyeti) – 1991
  • Van 100 YIL Üniversitesi (Türkiye Cumhuriyeti) – 1998
  • İstanbul Üniversitesi (Türkiye Cumhuriyeti) – 1999
  • Kars Kafkas Üniversitesi (Türkiye Cumhuriyeti) – 1999
  • Strasburg Üniversitesi (FRANSA) – 1999
  • Tebriz Devlet Üniversitesi (İran İslam Cumhuriyeti) – 2003
  • Kalumet Üniversitesi (Indiana, ABS) – 2003
  • Hilvan Üniversitesi (Mısır) – 2005
  • Kahire Üniversitesi (Mısır) – 2006
  • Kocaeli Üniversitesi (Türkiye Cumhuriyeti) – 2006
  • Çağdaş Ulusal Diller Üniversitesi (Pakistan İslam Cumhuriyeti) – 2006
  • Novosibirsk Devlet Üniversitesi–2007

  Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesi Bölümleri:

  • Üstelik-Azeri dili ve Edebiyatı
  • Üstelik-Türkçe ve Edebiyat
  • Üstelik-Tarih
  • Üstelik-İngilizce
  • Üstelik-Fransızca
  • Üstelik-Roma dilleri
  • Üstelik-Rus dili ve Edebiyatı
  • Slav dilleri ve edebiyatı
  • Felsefe Politika Alman Dilleri
  • Dünya edebiyatı
  • İktisadi Hukuk
  • Muhasebe ve Maliye
  • Hukuk
  • Kamu Yönetimi
  • Gümrük ve iktisat
  • Turizm
  • Biyoloji
  • Coğrafya
  • Kimya
  • Botanik
  • Veterinerlik
  • Tıbbi Biyoloji
  • Pedagoji
  • Psikoloji
  • Fizik ve Matematik Fakültesi
  • Bilgisayar Öğretmenliği
  • Fizik Enerji
  • Matematik Finans
  • Askeri Teknik Fakülte
  • Ön askeri-fiziksel hazırlık
  • Yol hareketinin teşkili Mimarlık
  • Üstelik-Bilgi sistemleri
  • Üstelik-İşletme
  • Üstelik-Sınıf Öğretmenliği
  • Üstelik-İngiliz dili ve edebiyatı
  • Üstelik-Ekoloji ve cevre
  • Üstelik-Spor Pedagojisi
  • Üstelik-Beden eğitimi ve spor
  • Üstelik-Müzik eğitimi
  • Üstelik-Vokal ve kondüktör
  • Üstelik-Piyano
  • Simli araçlar
  • Halk çalgı Araçları
  • Kondüktör
  • Tasviri sanat ve resim
  • Kitapçılık

  Nahcivan Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Ücretleri

  Eczacılık, sağlık alanında kilit bir role sahip olan meslek dalıdır. Nahcivan Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, bu önemli mesleği geleceğin Eczacılarını yetiştirmek için öğrencilere eşsiz bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Nahcivan Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, alanında uzman, deneyimli ve yeniliklere açık bir öğretim kadrosuna sahiptir. Öğrencilere sadece teorik bilgiyi değil, aynı zamanda pratik becerileri de kazandırmak için modern eğitim yöntemlerini benimsemektedir. Nahcivan Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, öğrencilere sadece mesleki bilgi ve beceriler kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda etik değerlere, sosyal sorumluluk anlayışına ve sürekli öğrenmeye vurgu yaparak onları çağın gereksinimlerine uygun bir şekilde yetiştirir. Eczacılık bölüm ücretleri günümüz şartlarında yıllık 3000$dır.

  Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi

  Azerbaycan Nahcivan Devlet Üniversitesinde tıp fakültesi okumak hem ekonomik hem de kalitelidir. Kampüs imkanlarının eğitime katkısı ve ücretleri düşünüldüğünde yurtdışında sınavsız tıp okumanız özellikle mümkündür. Ayrıca dilimize benzerliği olan Azeri Türkçesinin anadili samimiyetinde tıp eğitiminin zorluğunu azaltabilirsiniz. Tıp fakültelerinden oldukça verim alınmaktadır. Azerbaycan Nahcivan Tıp Fakültesi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

  Nahcivan Devlet Üniversitesi İletişim

  Telefon
  Adres
   0212 709 8 709  İstiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat: 5 Taksim / İstanbul

  Bu numaradan iletişime geçtiğinizde iletişimde sorun yaşayabilirsiniz. Danışmanlık şirketimizi ararsanız daha sağlıklı bir iletişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca sizlere her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

  Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nde eğitim ücretli olup, 2022-2023 eğitim öğretim yılı Güzel Sanatlar Akademisi derslerinin yıllık öğrenim ücreti 1200-2000 ABD Doları arasındadır. Hazırlık eğitimi üniversite bünyesinde gerçekleşir.

  Nahçıvan Üniversitesi'nde Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık okumanın en büyük avantajlarından biri de Türk öğrencilere sınavsız kayıt imkanı sunmasıdır.

  Tercih Sebepleri

  Kütüphane & Laboratuvar

  Şehiriçi Lokasyon

  Uygun Yıllık Ücret

  Güvenlik

  Akademik Kadro

  Yüksek Lisans & Doktora

  Sosyal Hoşgörü

  Sektörel Bağlantılar

  Uzaktan Eğitim (Yok)

  Puanla
  [OY: 14 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1