Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi

Azerbaycan’ın ilk özel üniversitesi Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi’nde dünyanın farklı ülkelerinden gelen birçok öğrenci ile tanışarak eğitim görmek ve mezun olduğunuzda mavi diploma sahibi olmak istiyorsanız Eurostar tecrübeli ekibimden yararlanarak Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi kayıt ve başvuru işlemlerinizi hemen gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi

  18 Mart 1991’de kurulmuş olan Azerbaycan Özel Hazar üniversitesi Azerbaycan’ın en kaliteli özel üniversitesidir. Eğitimi ve sunduğu olanaklar ile tam donanımlı öğrenciler yetiştirmeye devam etmektedir. Üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Ayrıca uluslararası öğrencilere de kapıları açıktır.

  Bilgisayar Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Ekonomi ve İşletme Mühendisliği, Elektronik Telekomünikasyon ve Radyo Mühendisliği en çok tercih edilen alanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca; Finans, Uluslararası işletme, Yönetim, Ekonomi, Pazarlama, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Gazetecilik, İngilizce-Arapça, İngiliz Dili Edebiyatı, Tercüme, Uluslararası ilişkiler, Politik Bilimler, İngilizce-Farsça, Psikoloji, İlköğretim, Tarih ve Coğrafya, Matematik ve Bilgisayar, Kimya ve Biyoloji, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümlerinde öğrenim görebilirsiniz. İngilizce eğitim veren ilk üniversite olma özelliğine sahip olan Hazar Üniversitesi tüm öğrencilere iyi bir eğitim olanağı sağlamaktadır.

  Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi öğrenciler için birçok etkinlik ve sosyal imkânlar da yer almaktadır. Böylece eğitim öğretim sürecinde daha fazla sosyalleşme, farklı kültürlerle birlikte hedefe odaklanabilme gibi alışkanlıklar kazanılmaktadır. Farklı kültürlerle aynı amaç için el ele verip çalışabilme özellikle ileride ki iş yaşamında önemli bir başarı kazandırmaktadır. Uluslararası şirketlerin en çok aradığı özelliklerin başında gelmektedir. Modern alt yapısı ile okul öğrencileri eğitim hayatları boyunca  anlamda desteklemektedir. Spor olanakları da mevcuttur. Öğrencilerin lisans öğrenimlerini dolu dolu geçirmeleri için gerekli tüm çalışmalar yapılmaktadır. Yani tüm disiplinler gelişmelere göre müfredatlarını yenilemektedirler.

  Hazar Üniversitesi ve Azerbaycan

  Türkiye’den Azerbaycan’da eğitim almak isteyen binlerce öğrencinin de tercih ettiği okullar arasında yer almaktadır. Uluslararası özel üniversitelere bakıldığında fiyat olarak yüksek olmadığı görülmektedir. Özel Hazar Üniversitesi diploması uluslararası da geçerlidir. Birçok üniversite ile ikili anlaşmaları bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde de yükseköğretim kurumuna başvuruda bulunarak denklik alabilme olanağınız mevcuttur. Kendi eğitim aldığınız alan ile ilgili denklik alabilme şartları ülkemizde Yükseköğretim Kurumu tarafından belirlenmektedir.  Azerbaycan Özel Hazar genel hatlarıyla YÖK değerlendirmesinde ülkede kalış sürelerinize dikkat etmektedir. Ayrıca üniversitede aldığınız derslerin hangileri olduğuna ve içeriklerine bakmaktadır.

  Hazar Üniversiteleri İhtiyaçlarınızı Gideriyor

  Özellikle herhangi bir eksiklik gördüğünde o dersleri almanız için sizi ülkemizde ki üniversitelere yönlendirmektedir. Özel öğrenci statüsünde bu dersleri alabilmektesiniz.  Böylece Türkiye’deki müfredat ile aldığınız eğitimi eşitlemiş oluyorsunuz. Daha sonra komisyon tekrar inceleme yapıyor. Eğer size bir sınav kararı çıkarsa yine öğrenim gördüğünüz alan ile ilgili tüm dersleri içeren seviye tespit sınavına dahil oluyorsunuz. Azerbaycan Hazar Üniversitesi sınav tespit sınavında %40 başarılı olduğunuzda denklik süreci tamamlanmış olur. Ayrıca başarınıza bağlı olarak diploma denkliği sağlamış bulunuyorsunuz. Hayal ettiğiniz eğitimi böylece tamamlamış oluyorsunuz. Hazar üniversitesi ayrıcalığı ile İngilizce öğrendiğiniz için iş yaşamının arananları arasında yer alıyor hale geliyorsunuz.

  Azerbaycan ve Keşfedilmesi Gerekilen Üniversite!

  Azerbaycan Hazar Üniversitesi, insan hayatının en önemli eğitim süreci ile yakından ilgilenir. Yaşamımızın en güzel anılarını üniversitede biriktirmekteyiz. Öğrenir, eğlenir ve yetenekler kazanırız. Bunlar bizi daha yüksek standartlarda bir yaşama taşıyacak en önemli unsurlardır. Yurtdışı eğitimin bir diğer avantajı olarak uluslararası bir çevreye de sahip oluruz. İlerleyen yıllarda bu bir network oluşturduğu için büyük kazanç sağlar. Uluslararası iş anlaşmaları yapabileceğimiz gibi Avrupa’da çalışabileceğimiz fırsatlar da yaratabiliriz. Siz de Azerbaycan’da eğitim almak istiyorsanız hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Lise mezunu iseniz herhangi bir ÖSYM sınavına girmeden kayıt yaptırabilirsiniz. Hayallerine doğru yola çıkmaya hazırsan Azerbaycan’da Azerbaycan Hazar Üniversitesi için seni bekliyoruz.

  Azerbaycan Hazar Üniversitesi, geçmişi sağlam Britsh Council onaylı çağdaş yapıya sahip bir üniversitedir.  1991 yılı itibari ile eğitim öğretim hayatına başlamış ilk özel üniversitedir. Azerbaycan’da ilk kurulan üniversite olmasının yanında İngilizce eğitim sağlayan ilk akademik kuruluş olmaktadır. Üniversite kapsamında ön lisans eğitimi verilmesinin yanında lisans seviyesinde eğitim de verilmektedir. Bunlarla sınırlı kalmayan eğitim seviyesi yüksek lisans ve doktora eğitimi alanında da varlığını sürdürmektedir. Amerikan kredi sistemi uygulanmaktadır.

  Üniversite Her Zaman Yanınızda Olacak!

  Özel Hazar Üniversitesi kapsamında Erasmus uygulanarak dünya çapında eğitim seviyesi tanınmaktadır. İngilizce eğitim yapan bir üniversite dünya genelinde alınmış olan eğitimler sayesinde çalışma vardır. Türk öğrencilerin özel hazar üniversitesi bünyesinde eğitim alması dönüşlerinde Azerbaycan kültür yapısı ile yetişmiş olmalarının avantajını da kullanmaktadırlar. Üniversite bünyesinde Amerika ve Asya gibi bölgelerden gelen öğrenciler transfer çalışmaları kapsamında kaliteli eğitimden faydalanmaktadır.

  Üniversiteye bağlı yedi fakülte 33 bölüm ve 2 enstitü bulunmaktadır. Bunun yanında Neftcilar kampüsü Downtown kampüsü Alatava kampüsü bulunan üniversite öğrencilerine yüksek seviyeli eğitim uygulamaktadır. İki bine yakın öğrencisi bulunan üniversitenin birçok program oluşturma açısından da etkin çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Azerbaycan Hazar Üniversitesi  bünyesinde zengin yapıya sahip, çağdaş ve kültürel yapıyı öğrencilerine sunan kütüphanesi bulunmaktadır.

  Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi YÖK Denklik

  Azerbaycan’da en kaliteli üniversite eğitimleri için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında sahip olduğu deneyim ile her zaman beklentileri karşılayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı özellikle Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi YÖK denklik işlemleri ve diğer konular hakkında ki tüm sorularınız kısa zaman içinde yanıtlamaktadır.

  Çok kaliteli olanaklara sahip olan bu başarılı üniversite özellikle gelişmiş imkânları vardır. Ülkemiz ile denkliği olan diploması ile türk öğrencilerin de ciddi bir şekilde ilgi alanlarına girmektedir. Bugüne kadar birçok Türk öğrenci ek olarak seçmiştir. Keyifli bir şekilde eğitim aldıkları bu başarılı üniversite hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bizlere sorabilirsiniz.

  Bünyesinde barındırdığı farklı bölümler ile sizlere her zaman hayal ettiğiniz gibi eğitimler sunabilmektedirler. Azerbaycan’ın en kaliteli ve en güvenilir özel üniversitelerinden biridir. Her geçen gün gelişmekte olan ülke eğitim sistemini en başarılı şekilde yansıtan üniversitelerden biri olması sebebi ile insanlar sürekli olarak bu üniversite ve olanakları hakkında bilgiler alabilmek için bizlerden yardım almaktadırlar. Bilindiği gibi Türk öğrenciler için yurtdışında eğitim almak her zaman en ciddi hayallerden biridir. Ancak insanların karşılarına genellikle yabancı dil, yabancı kültür ve buna benzer sorunlar çıkabilmektedir. Fakat Azerbaycan Hazar Üniversitesi altında eğitim almak isteyen bir kişi için bu tarz sorunlar kesinlikle yaşanmamaktadır.

  Denklik Belgesi Alma Konusunda Sorun Yaşamamak İçin Doğru Karar

  Özellikle iki ülke halkı arasındaki samimi iletişim ve aynı zamanda iki ülke dilinin birbirine çok benzemesi sebebi ile insanlar Azerbaycan da eğitim almanın en doğru seçimlerden biri olduğunu düşünebilmektedirler. Özellikle dil ülke de yer alan üniversitelerin hem ülkemiz ile hem de birçok farklı ülke ile olan denklik anlaşmaları sebebi ile alınan diplomalar da direk olarak denklik hakkına sahip olacağı için öğrenciler ülkemize döndükleri zaman çok ciddi avantajlar ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi yök denklik işlemleri hakkında hem de ülkenin öğrencilere sunduğu farklı avantajlar hakkında gerekli bilgileri veriyor ve en doğru kararları alabilmeleri için yanlarında oluyoruz.

  Türk öğrencilerin her zaman en çok ilgi gösterdikleri ülkelerden biri olması ve aynı zamanda birçok kişinin sürekli olarak bu ülkenin üniversiteleri hakkında bilgi alabilmek için bizlerden bilgi istemeleri sebebi ile biz de her zaman için insanlara bu ülke hakkında gerekli bilgileri veriyoruz. Bilindiği gibi birçok kişi sürekli olarak yurtdışında kendilerine en kaliteli ve en güvenilir hizmetleri sunacak olan üniversiteleri araştırılıyor. Ancak birçok kişi maalesef denklik konusuna dikkat etmemektedirler. Diplomaların ülkemize geçerli olma konusunda sorun yaşamak istemeyen kişiler kesinlikle Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi gibi ülkemiz ile denklik anlaşmaları olan üniversiteleri seçmelidirler.

  YÖK Denkliği Bulunan Özel Hazar Üniversite Fırsatı

  Özel Hazar Üniversitesi genel olarak İngilizce eğitim vermesinin yanında Türkçe tercih edenler için ayrı bir fırsat yaratmaktadır. YÖK tarafından denkliği kabul edilen üniversite burada eğitim gören öğrenciler için büyük bir fırsat olmaktadır. Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi birçok bölümünün 2009 yılında denkliği kabul edilmiş olmasına rağmen diğer bölümlerinde tanınma işlemleri yürütme kurulu kararları kapsamında devam ettirilmektedir. Üniversite bünyesinde misafirhane, öğrenci yurtları, lojman, spor tesisleri için ayrılmış 7000 metre kare alan bulunuyor.

  Bütün fırsatların özellikle Azerbaycan halkının Türk kültürüne yakınlık gösterir. Türk öğrencilerin burada yabancılık çekmeden eğitim seviyelerini akademik seviyeye taşımalarını sağlamaktadır. Hatta Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi Türkiye’den buraya katılan öğrenciler dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen öğrencilerle kültürel etkileşim yaşamaktadır. Üniversitenin fakülte ve bölümleri içerisinde mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, insan bilimleri, hukuk, eğitim, tıp gibi önemli fakülteleri bulunmaktadır.

  Azerbaycan (Özel) Hazar Üniversitesi eğitim ücretleri 3000€  ile 5000€ arasında değişim göstermektedir. Tıp bölümünde öğrenim görecek öğrenciler 4000€ harç ödemesi yaparken diğer bölümlerde ise 3500€ olduğu görülmektedir. Azerbaycanlın Türkiye tarafından fazla ilgi görmüş olması öğrenci alışverişinde de etkili bir rol oynamaktadır. Üniversite bölümündeki bütün fakültelerde yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler arasında Türk öğrenciye rastlamak mümkündür.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  Galeri

  Azerbaycan İngiliz Dili ve Edebiyatı

  Puanla
  [OY: 2 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1