Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi

Azerbaycan’ın ilk özel üniversitesi Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi’nde dünyanın farklı ülkelerinden gelen birçok öğrenci ile tanışarak eğitim görmek ve mezun olduğunuzda mavi diploma sahibi olmak istiyorsanız Eurostar tecrübeli ekibimden yararlanarak Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi kayıt ve başvuru işlemlerinizi hemen gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.
  Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
  Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

  Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi

  18 Mart 1991’de kurulmuş olan Hazar üniversitesi Azerbaycan’ın en kaliteli özel üniversitesidir. Eğitimi ve sunduğu olanaklar ile tam donanımlı öğrenciler yetiştirmeye devam etmektedir. Üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Uluslararası öğrencilere de kapıları açıktır.

  ilgisayar Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Ekonomi ve işletme mühendisliği, Elektronik telekomünikasyon ve radyo mühendisliği en çok tercih edilen alanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca; Finans, Uluslararası işletme, Yönetim, Ekonomi, pazarlama, Beşeri ve sosyal bilimler Fakültesi, Gazetecilik, İngilizce-Arapça, İngiliz Dili Edebiyatı, Tercüme, Uluslararası ilişkiler, Politik Bilimler, İngilizce-Farsça, Psikoloji, İlköğretim, Tarih ve Coğrafya, Matematik ve Bilgisayar, Kimya ve Biyoloji, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümlerinde öğrenim görebilirsiniz. İngilizce eğitim veren ilk üniversite olma özelliğine sahip olan Hazar Üniversitesi tüm öğrencilere iyi bir eğitim olanağı sağlamaktadır.

  Üniversitede öğrenciler için birçok etkinlik ve sosyal imkânlar da yer almaktadır. Böylece eğitim öğretim sürecinde daha fazla sosyalleşme, farklı kültürlerle birlikte hedefe odaklanabilme gibi alışkanlıklar kazanılmaktadır. Farklı kültürlerle aynı amaç için el ele verip çalışabilme özellikle ileride ki iş yaşamında önemli bir başarı kazandırmaktadır. Uluslararası şirketlerin en çok aradığı özelliklerin başında gelmektedir. Modern alt yapısı ile okul öğrencileri eğitim hayatları boyunca hem teknolojik hem de kültürel anlamda desteklemektedir. Spor olanakları da mevcuttur. Öğrencilerin lisans öğrenimlerini dolu dolu geçirmeleri için gerekli tüm çalışmalar yapılmakta ve dinamik bir eğitim olanağı sağlamaktadır. Yani tüm disiplinler gelişmelere göre müfredatlarını yenilemektedirler.

  Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi Türkiye’den Azerbaycan’da eğitim almak isteyen binlerce öğrencinin de tercih ettiği okullar arasında yer almaktadır. Uluslararası özel üniversitelere bakıldığında fiyat olarak yüksek olmadığı görülmektedir. Azerbaycan Özel Hazar Üniversitesi diploması uluslararası da geçerlidir. Birçok üniversite ile ikili anlaşmaları bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde de yükseköğretim kurumuna başvuruda bulunarak denklik alabilme olanağınız mevcuttur. Kendi eğitim aldığınız alan ile ilgili denklik alabilme şartları ülkemizde Yükseköğretim Kurumu tarafından belirlenmektedir.  Genel hatlarıyla YÖK değerlendirmesinde ülkede kalış sürelerinize dikkat etmektedir. Ayrıca üniversitede aldığınız derslerin hangileri olduğuna ve içeriklerine bakmaktadır. Herhangi bir eksiklik gördüğünde o dersleri almanız için sizi ülkemizde ki üniversitelere yönlendirmektedir. Özel öğrenci statüsünde bu dersleri alabilmektesiniz.  Böylece Türkiye’de ki müfredat ile aldığınız eğitimi eşitlemiş oluyorsunuz. Daha sonra komisyon tekrar inceleme yapıyor. Eğer size bir sınav kararı çıkarsa yine öğrenim gördüğünüz alan ile ilgili tüm dersleri içeren seviye tespit sınavına dahil oluyorsunuz. Seviye tespit sınavında %40 başarılı olduğunuzda denklik süreci tamamlanmış oluyor ve başarınıza bağlı olarak diploma denkliği sağlamış bulunuyorsunuz. Kısacası diploma denkliği tamamen bireysel bir süreç ve sizin kendi başarınıza bağlı olarak neticeleniyor.  Hayal ettiğiniz eğitimi böylece tamamlamış oluyorsunuz. Üstelik Hazar üniversitesi ayrıcalığı ile İngilizce öğrendiğiniz için iş yaşamının arananları arasında yer alıyor hale geliyorsunuz.

  Eğitim, insan hayatının en önemli sürecidir. Yaşamımızın en güzel anılarını üniversitede biriktirmekteyiz. Öğrenir, eğlenir ve yetenekler kazanırız. Bunlar bizi daha yüksek standartlarda bir yaşama taşıyacak en önemli unsurlardır. Yurtdışı eğitimin bir diğer avantajı olarak uluslararası bir çevreye de sahip oluruz. İlerleyen yıllarda bu bir network oluşturduğu için büyük kazanç sağlar. Uluslararası iş anlaşmaları yapabileceğimiz gibi Avrupa’da çalışabileceğimiz fırsatlar da yaratabiliriz. Siz de Azerbaycan’da eğitim almak istiyorsanız hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Lise mezunu iseniz herhangi bir ÖSYM sınavına girmeden kayıt yaptırabilirsiniz. Hayallerine doğru yola çıkmaya hazırsan Azerbaycan’da eğitim için seni bekliyoruz.

  Geçmişi sağlam Britsh Council onaylı çağdaş yapıya sahip bir üniversitedir. Azerbaycan (Özel) Hazar Üniversitesi 1991 yılı itibari ile eğitim öğretim hayatına başlamış ilk özel üniversitedir. Azerbaycan’da ilk kurulan üniversite olmasının yanında İngilizce eğitim sağlayan ilk akademik kuruluş olmaktadır. Üniversite kapsamında ön lisans eğitimi verilmesinin yanında lisans seviyesinde eğitim de verilmektedir. Bunlarla sınırlı kalmayan eğitim seviyesi yüksek lisans ve doktora eğitimi alanında da varlığını sürdürmektedir. Amerikan kredi sistemi uygulanmaktadır.

  Azerbaycan (Özel) Hazar Üniversitesi kapsamında erasmus uygulanarak dünya çapında eğitim seviyesi tanınmaktadır. İngilizce eğitim yapan bir üniversite olmasından dolayı dünya genelinde alınmış olan eğitimler sayesinde çalışma imkânının bulunması artı bir avantajdır. Türk öğrencilerin özel hazar üniversitesi bünyesinde eğitim alması dönüşlerinde Azerbaycan kültür yapısı ile yetişmiş olmalarının avantajını da kullanmaktadırlar. Üniversite bünyesinde Amerika ve Asya gibi bölgelerden gelen öğrenciler transfer çalışmaları kapsamında kaliteli eğitimden faydalanmaktadır.

  Üniversiteye bağlı yedi fakülte 33 bölüm ve 2 enstitü bulunmaktadır. Bunun yanında Neftcilar kampüsü Downtown kampüsü Alatava kampüsü bulunan üniversite öğrencilerine mesleki eğitim programları kapsamında yüksek seviyeli eğitim uygulamaktadır. İki bine yakın öğrencisi bulunan üniversitenin birçok program oluşturma açısından da etkin çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Üniversitenin bünyesinde zengin yapıya sahip, çağdaş ve kültürel yapıyı öğrencilerine sunan kütüphanesi bulunmaktadır. Araştırma yapma aşamasında dünya çapında yayınlanan akademik ve ekonomi dergilerini takip ederek birçok sosyal ve kültürel yaşam hakkında bilgi alma fırsatını değerlendirmektedir.

  YÖK Denkliği Bulunan Özel Üniversite Fırsatı

  Azerbaycan (Özel) Hazar Üniversitesi genel olarak İngilizce eğitim vermesinin yanında Türkçe tercih edenler için ayrı bir fırsat yaratmaktadır. YÖK tarafından denkliği kabul edilen üniversite burada eğitim gören öğrenciler için büyük bir fırsat olmaktadır. Birçok bölümünün 2009 yılında denkliği kabul edilmiş olmasına rağmen diğer bölümlerinde tanınma işlemleri yürütme kurulu kararları kapsamında devam ettirilmektedir. Üniversite bünyesinde misafirhane, öğrenci yurtları, lojman, spor tesisleri için ayrılmış 7000 metre kare alan bulunmaktadır.

  Bütün fırsatların yanı sıra Azerbaycan halkının Türk kültürüne yakınlık göstermesi sayesinde Türk öğrencilerin burada yabancılık çekmeden eğitim seviyelerini akademik seviyeye taşımalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’den buraya katılan öğrenciler dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen öğrencilerle kültürel etkileşim yaşamaktadır. Üniversitenin fakülte ve bölümleri içerisinde mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, insan bilimleri, hukuk, eğitim, tıp gibi önemli fakülteleri bulunmaktadır. Bu bölümlerden yararlanarak mezun olan öğrenciler doktora yapmak isterlerse üniversite tüm bölümleri için doktora programlarına fırsat yaratmaktadır.

  .Azerbaycan (Özel) Hazar Üniversitesi eğitim ücretleri 3000 Euro ile 5000 euro arasında değişim göstermektedir. Özellikle tıp bölümünde öğrenim görecek öğrenciler 4000 Euro harç ödemesi yaparken diğer bölümlerde bu miktarın 3500 olduğu görülmektedir. Azerbaycanlın Türkiye tarafından fazla ilgi görmüş olması öğrenci alışverişinde de etkili bir rol oynamaktadır. Üniversite bölümündeki bütün fakültelerde yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler arasında Türk öğrenciye rastlamak mümkündür.

  Galeri


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1