Azerbaycan Bakü Müzik Üniversitesi

Hayatına müzikle renk katmak ve kariyer adımlarını atarken müzik alanında kendini geliştirmek istiyorsanız Azerbaycan Bakü Müzik Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Etkileyici melodiler eşliğinde Azerbaycan Bakü Müzik Üniversitesi’nde köklü bir eğitimi almak oldukça kolay olacak.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Bakü Müzik Üniversitesi

  Şehir merkezi Bakü’de bulunan üniversiteler sayesinde yurtdışından gelmek isteyen öğrenciler için ilgi çekicidir. Kaliteli köklü bir üniversitede kariyerinde kalıcı olmayı düşünüyorsan Azerbaycan Bakü üniversitesi tam sana göre. Özellikle Bakü Müzik Üniversitesi Azerbaycan şehri olan Bakü şehir merkezinde inşa edilmiştir. Öğrencilerden yüksek verim olmak üzere inşa edilen bu okul Bakü nün önde gelen okullarından olmuştur. Kültür şekilde kardeş olduğumuz Azerbaycan folklorunu, halk kültürünü öğrenmek ve kendi kültürünle harmanlamak istemez misin? Dilerseniz mektep konusunda kısaca bilgi edinelim, Ne dersiniz.

  Ayrıca bilmelisiniz ki Azerbaycan milli Konservatuvarı şekilde da isimlendirilen mektep 1922 yılında kuruldu. Okul ilk dönemlerde Müzik Koleji olarak ülkenin en eski müzik okuluydu. Ardından kendi bünyesinde yüksek okullar açtı. Okulun tarihi bu Müzik Kolejinde gizlidir. Okulun temeli 1885 yılında atılmış, 1895 yılında faaliyete geçmiştir. Özellikle eğitim olarak temelinde Moskova Konservatuvarının katkısı olmaktadır. 1901 yılında Bakü Müzik Sınıfları şekilde adlandırılmıştır.

  Müzik Kültürü

  Okul 1920 yılında Azerbaycan müzik kültürünün gelişmesine etkili olmuştur. O dönem halk Konservatuvarı kurulmuş ardından Azerbaycan Devlet Konservatuvarı adını almıştır. 1922 yılında doğu Konservatuvarı” adını alır. Daha sonraları Azerbaycan’ın meşhur sanatçıları burada yetişmeye başlar. Ünlü besteciler aracılığı ile Azerbaycan folkloruna ait bazı eserlerin derlemeleri yapılıp notaya dönüştürülmüştür. Vokal okulunun gelişme göstermesi için milli vokal folklorunun toplanması ve öğrenilmesi için Araştırma Müzik Kurulundan geçerek onaylanır. Özellikle ve özellikle Vokal Okulunun kurucusu Bülbül şekilde anılır. Azerbaycan Vokal okulunun gelişimi ulusal vokal folklorunun toplanması ve öğrenilmesi işi sıkı ilgilidir. Bu amaçla 1932 yılında Araştırma Müzik Kurulu onaylanır.

  Azerbaycan müzik kültürünü benimseyerek Azerbaycan’da lisans eğitimi verebilecek kapasitede müzik okulu açılması için toplumsal bir devinim başlatan Hacıbeyov, Azerbaycan’da müzik adına dev bir adım atılmasını sağlamıştır. Özellikle Hacıbeyov Azerbaycan da müzik akademisi açılması için bir rapor yazdı ve bu rapor da kısa süre içinde Azerbaycan Halkının Eğitim Komiserliğinden
  onay aldı. 25 Mayıs 1923’te Hacıbeyov’un çabası sayesinde Azerbaycan, müzik bilimi eğitimi sahasında bir üniversitenin sahibi oldu.

  Azerbaycan Ve Avrupa

  Bakü Akademisi’nin ilk eğitmenlerinden biri olan üzeyir Hacıbeyov, Azerbaycan müziğinin halbuki Avrupa yöntemlerine müsait bir şekilde yorumlanmasına yönelik çalışmalarda bulundu. Özellikle Müslim Magomayev ile “Azeri kamu şarkıları” isminde bir yapıt hazırlayan Hacıbeyov, 1939 senesindeAzerbaycan Akademisi başkanlığına da seçilmiştir. Özellikle Müzik ve sanat adına çok sayıda hizmette bulunan Azerbaycan Müzik Akademisi, 1991 senesinde üniversite biçimine getirildi.

  Uluslararası müzik çevrelerince saygı duyulan virtüözlere, bestecilere ve ses sanatçılarına eğitim verici müzik akademisi halbuki eğitim programlarının daha da gelişim göstermesi için çalışmalarını özellikle  sürdürmektedir. Muslim Magomayev, Vagif Mustafazadeh, Asaf Zeynallı, Gara Garayev, Polad Bülbüloğlu, Vladimir Shainsky, ödön Partos bunun gibi oldukça çok uluslararası şöhrete sahip sanatçının mezun bulunduğu Bakü Müzik Akademisi, gelecekte de oldukça çok başarılı sanatçının yuvası olmaya devam edecektir.

  Büyük Bülbül’şöhret yardımıyla Azerbaycan’ın zengin folklor malzemeleri toplanmıştır. Zakir Bağırov , Fikret Amirov , Seid Rüstemov ve öteki besteciler birliket kamu şarkılarını toplamış ve notaya dökülerek derlenmiştir. bu günlerde akademinin öğretmenleri arasında C.Hacıyev, A.Melikov, T.Quliyev , X.Qasımova , S.Elesgerov, X.Mirzəzadə , F.Bedelbeyli , V.Adıgözəlov , A.Rzayev, A.Babayev, R.Quliyev ve öteki önemli müzisyenler özellikle çalışmalarını sürdürmektedir.

  YÖK Denklik

  Özellikle yurtdışında bu eğitimleri almak isteyen öğrenciler kesinlikle çok titiz bir şekilde seçim yapmalı ve denklik konularını da kesinlikle ihmal etmemelidirler. Özellikle ülkemiz ile denklik anlaşmaları olan üniversiteleri seçmenin kendileri için çok ciddi bir avantaj olacağını bilmeleri gereken öğrenciler bu konuda kesinlikle risk almamalıdırlar. Bu konular hakkında en uygun üniversitelerin yer aldığı ülkelerden biri de Azerbaycan’dır. Ancak bu ülkede eğitim almak isteyen kişiler kesinlikle Müzik Üniversitesi YÖK denklik bilgilerini diledikleri zaman bizler ile iletişime geçerek alabilmektedirler.

  Alınan diplomaların ülkemizde geçerli olması için mutlaka denklik belgelerini de almaları gereken öğrenciler bu sayede müzik kariyerlerine kendilerinden emin bir şekilde adım atabilmektedirler.

  Hayallere Giden Yolda Doğru Seçimler

  Denklik konusunda sorun yaşamak istemeyen kişiler kesinlikle dünya sıralamasında ilk 1000 sırada yer alan üniversiteleri seçmeleri gerektiğini bilmelidirler. Çünkü bu üniversitelere ülkemizde direk olarak denklik hakkı verilmektedir. Bu sıralamanın dışındaki üniversitelerin seçilmesi ise insanların hem ülkemizdeki üniversite sınavlarına girmelerini gerektirmekte hem de kendilerini belli bir puan ortalaması almak zorunda bırakmaktadır. Doğal olarak insanlar bu gereksiz stresi çekmek yerine bizler ile iletişime geçtikleri takdirde gerekli denklik belgelerini çok kolay bir şekilde alabilmektedirler. Her türlü konu hakkında türk öğrenciler için çok ciddi avantajlar sağlayan bu başarılı üniversiteler hakkında gerekli tüm bilgiler YÖK denklik kurumundan veya internet sitesinden temin edilebilmektedir.

  Özellikle geleceğini düşünen kişiler bu konular hakkında asla bilinçsiz bir şekilde adım atmamalıdırlar. Aldıkları diplomalar ile mesleklerine sorunsuz bir şekilde başlamak isteyen kişiler diledikleri zaman Eurostar yanlarında olacaktır. Bakü Müzik Üniversitesi YÖK denklik bilgileri hakkında gerekli bilgileri alan kişiler kısa zaman içinde bu üniversitelerin kendileri için en doğru seçimlerden biri olduğunu sonucunda net bir şekilde görebilmektedirler.


  Bakü Müzik Üniversitesi Okulunda Dört Fakülte Mevcuttur

  • Piyano
  • Yorumculuk
  • Tarih ve Teori
  • Eğitim

  Bu fakültelerde Azerice ve Rusça dillerinde özellikle eğitim veriliyor.


  Bakü Müzik Üniversitesi Uzmanlıklar

  • Piyano
  • Organ, klavsen
  • Keman
  • Violo
  • Çello
  • Kontrabas
  • Flüt
  • Qoboy
  • Klarnet
  • Fagot
  • Valtorna
  • Trompet
  • Trombon
  • Tuba
  • Arp
  • Davul
  • Tar, kemençe
  • Klasik vokal
  • Müzikbilim
  • Bestecilik

  Opera stüdyosu, stüdyo, kütüphane, kayıt kurulu, öğrenci bilimsel toplumu, doktora şubesi ve yenileme fakültesi vardır. Akademide 315 öğretmen dahil 7 doktora, 49 profesör, 52 doçent, 58 bilimler adayı görev yapmaktadır. Okulda Sivil Savunma kursu da verilmekte. BMA günümüzün birçok yüksek müzik eğitimi okulları ile verimli ilişkiler kurmuştur. Mezun olan öğrenciler daha sonra Kültür ve Eğitim Bakanlığı’nın kadrosuna dahil olur.

  Özellikle Azerbaycan Bakü Müzik üniversitesi köklü gelenek ve kaliteli eğitim anlayışıyla seni bekliyor. Point Yurtdışı Eğitim’in aracılığıyla müzik eğitimine Azerbaycan’da başlayabilirsin. Daha ne duruyorsun mükemmel Azerbaycan kültür müziğinin etkileyici melodileri seni bekliyor…

  Azerbaycan'a/Türkiye Cumhuriyeti'ne seyahat edecek olan Türk vatandaşları, Azerbaycan'daki kara sınır kapılarında Dışişleri Bakanlığı'nın vize başvurusu olmadığının bilincindedir. Azerbaycan'a gelen vatandaşlarımız Bakü Haydar Aliyev Havalimanı veya Gence Uluslararası Havalimanı'nda 1 aylık vize alabilirler.

  Azerbaycan, özellikle Bakü'de, evlerin kiraları yaklaşık olarak 150 ile 250 euro arasında değişmektedir.

  Azerbaycanda Üniversiteler ve Bölümler

  Azerbaycan Üniversitesi Azerbaycan Tıp Üniversitesi
  Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi
  Azerbaycan Teknik Üniversitesi Azerbaycan Devlet Üniversitesi
  Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi
  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi
  Slavyan Üniversitesi Nahçivan Üniversitesi

  Tercih Sebepleri

  Şehiriçi Lokasyon

  Uzaktan Eğitim (Yok)

  Sosyal Hoşgörü

  Güvenlik

  Uygun Yıllık Ücret

  Yüksek Lisans & Doktora

  Kütüphane & Laboratuvar

  Sektörel Bağlantılar

  Akademik Kadro

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1