Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

Memnuniyet garantili tek yurtdışı eğitim danışmanlık firması olan Eurostar ile Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinde eğitim almak oldukça kolay olacak. Yurtdışı üniversite eğitimi için gerekli evrakları uzman danışmanlarımız hızlı bir şekilde hazırlayacaklardır.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

  azerbaycan bakü devlet üniversitesi

  1919 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü şehrinde kurulan Azerbaycan ın Bakü Üniversitesinde okumak yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için büyük fırsattır. Özellikle fırsatlardan ilki köklü bir eğitim sistemine sahip olan bir üniversite olması gelir. Böylece eğitim müfredatı tecrübe birikimi ile oluşturularak sağlam bir temele oturtulmuş olur. Fakat çağın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde modernize edilmesi de ihmal edilmemiştir. Bu üniversitedeki öğretim görevlilerinin ve profesörlerin alanında söz sahibi olan başarılı eğitmenler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle profesör ve doçentlerden yüksek kalitede eğitim alabilirsiniz. Üniversite eğitiminin öğrencilere sunduğu fırsatlardan bir diğeri de Haydar Aliyev ve Ebulfez Elçibey gibi ünlü siyaset ve devlet adamlarının mezun olduğu üniversite olmasıdır. Yani bireye kitleleri yönetebilecek düşünce sistemini ve sağlam fikri zemini kazandıracak eğitim sistemine sahiptir.

  Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

  Bu eğitim kurumlarında aldığınız ahlak ve donanımla siyasette söz sahibi olabilirsiniz. Paranın patronu da olabilirsiniz dijital çağın diline hakim bir mühendis de. Sonuçta yurtdışında okumanın avantajları öğrencilere Avrupa ve Asya kültürü Azerbaycan’da harmanlanarak daha renkli hale gelir. Yurtdışında üniversite okuma serüveniniz sadece eğitimle sınırlı kalmasın. Diğer şehirler olan Gence, Sumgayit, Şirvan, Nahçıvan, Hocalı ve Karabağ gibi tarihi değeri olan yerlerde  gezerek kardeş vatanın tarihine daha yakından şahitlik yapabilirsiniz.

  Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

  Özellikle eğitim kalitesi ve bölüm çeşitliliği ile göz dolduran Azerbaycan’da eğitim almak Türk öğrenciler için büyük bir ayrıcalıktır. Özellikle samimi atmosferde Avrupa standartlarında aldığınız eğitimi, uluslararası geçerliliği olan bir diplomayla taçlandırabilirsiniz. YÖK tanınırlığı olan diploma farkıyla mesleğinize önde başlamanız rakiplerinizle aranızdaki en büyük fark olacaktır….

  Bakü Azerbaycan Üniversitesinde Okumanın Avantajları

  Bakü Devlet Üniversitesi’nde okumak sizlere disiplinlerarası eğitim politikasında eğitim alma imkanı sunar. Yani istediğiniz bölümde okurken diğer programlarla da ortak çalışma imkanları bulursunuz. Sonuç olarak kendi branşınızı çağın ihtiyaçları doğrultusunda sağlam temellere oturtma şansı yakalarsınız. Vizyon sahibi olmanın başarı için ne kadar önemli olduğunu çağın eğitim koçları kabul eder. Devlet üniversitesinde kazanacağınız vizyon sizlere başarının kapılarını aralayacaktır. Lisans eğitiminin yanında yüksek lisans ve doktora programları eğitimlerinizi de Bakü Üniversitesinde alabilirsiniz. Akademik ahlakı sağlam bir anlayışla edineceğiniz bu eğitim sonrasında geleceğin bilim mirasına katkı sağlarsınız. Bu üniversitede bilim adamları sayısı oldukça fazladır. Gelecek nesillere miras olarak akademik araştırmalarını bırakanlardan biri de neden siz olmayasınız?

  Kardeş Ülkede Çok Dilli Eğitim

  Türkiye ve Azerbaycan arasında tarih birliğinden kaynaklı kültür ortaklığı ve gelenek birliği vardır. Milli amaç ve değerlerimizin aynı olduğu kardeş ülkede eğitim almanız yurtdışında eğitim almanın ortaya çıkaracağı bazı dezavantajları ortadan kaldırır. Özellikle Yemek kültürüne, konuşma adabına sosyal kurallarına yabancı olmayacağınız bu ülkede dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde eğitim alabilirsiniz. 

  Eğitim dili Azerbaycan Türkçesi olsa da bazı bölümler için Rusça veya İngilizce eğitim verilebilmektedir. Hazırlık programında alacağınız Rusça, İngilizce ya da Azerbaycan Türkçesi eğitimi sonunda bu dilleri en üst düzeyde konuşabilme yeteneği kazanmış olacaksınız. Çok konuşulan bu dilleri ana dili seviyesinde konuşuyor olmanız sizlere Dünyayı gezme özgüveni kazandıracaksınız. Edineceğiniz yabancı öğrenci arkadaşlıkları neticesinde de farklı kültürleri yakından tanıma imkanı bulacaksınız. Diğer kültürleri yakında tanımak da öğrencilere küresel bir bakış açısı kazandıracak böylece de onlara hayatı ve tarihi daha doğru yorumlama yeteneği kazandıracaktır. 

  Europass Mavi Diploma Eki

  Azerbaycan Cumhuriyeti eğitim sistemi çağı yakından takip eden bir politikaya sahiptir. Bakü Üniversitesinde okumak denklik açısından mezun öğrencilerine bazı avantajlar sağlar. Bunlardan biri de Europass Mavi Diploma Eki’dir ki, bu diploma ile Avrupa’da ve Türkiye de belirli şartlar dahilinde mesleğinizi yapabilirsiniz. Özellikle bu diplomanın YÖK geçerliliği vardır. Avrupa eğitim kalitesinde eğitim veren fakültelerin öğrencilerine sunduğu bu diploma eki ile mesleğini birçok kıtada icra edebilir yüksek lisans ve doktora programları dahilinde üniversiteler arası araştırmalara katılabilirsiniz.

  Bakü Üniversitesi Dünya Sıralamasında İlk 1000’de 

  Dünya sıralamasında Bakü Devlet Üniversitesi 701. sırada yer alarak eğitim sisteminin başarısını ve müfredatının güncelliğini uluslararası otoritelere de kabul ettirmiştir. Özellikle çok dilli eğitimin sizlere kazandırdığı ufuk genişliğini mesleki alanınızda alacağınız eksiksiz eğitimi daha ileriye taşımakta kullanacaksınız ve mesleğinize başladığınızda iş hayatına adaptasyonda zorlanmayacaksınız.

  Akademik kadronun öğrencilerine kazandırdığı bilimsel bakış açısıyla üniversite hem dünya üniversitelerarası araştırmalara katkı sağlarken hem de eğitimde benimsedikleri disiplinle onlara zamanı doğru kullanma ve hayatlarını doğru yönetme alışkanlığı da kazandırılar. Çünkü herkes bilir ki; başarı, tesadüf değil azmin ve disiplinin bir sonucudur. 

  Sınavsız Üniversite

  Ülkemizde YKS stresiyle zaman kaybeden gençlerimiz için en iyi ihtimallerden biri de Bakü Devlet Üniversitesidir. Üniversiteye kayıt olmak için lise veya dengi bir kurumdan mezun olmanız yeterlidir. Lise diplomanızla istediğiniz puan türünde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi ÖSYM tarafından belirtilen kılavuz tercihiyle de bu üniversiteye yerleşebilirsiniz. Özellikle ÖSYM kılavuzunda yer alan üniversitelerden biri olduğu için buradan aldığınız diplomanın YÖK denkliği vardır. Yüksek Öğretim Kurumu tanınırlığı veyahut çift anadal programları hakkında en güncel bilgileri almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. 

  Yurtdışında Ekonomik Eğitim Alırsın

  Yurtdışında eğitim almanın fırsatları ekonomik maliyetlerin gölgesinde kalmasın. Kardeş ülkede ekonomik eğitim alabilirsiniz. Üniversite eğitiminizin üstün akademik düzeyde olmasının yanında ücretlerinin uygun olması hem öğrencilerin hem de ailelerin üzerinden büyük bir stres yükünü almaktadır. Eğitim ücretleri ülkemizdeki üniversite ücretleri düşünüldüğünde daha uygundur fazla olarak da yurtdışında eğitim almanın prestiji ve yabancı dil edinimini kazanırsın.

  Konaklama ve Temel İhtiyaç Giderleri

  Özellikle ülkenin konaklama imkanları arasında öğrenci yurtları olarak devlet yurtları ve özel yurtlar vardır. Özellikle maliyetleri ülkemizin yurt ücretlerinden daha uygundur. Kira ücretlerini arkadaşlarınızla paylaşarak kendiniz ev kiralamanız da mümkündür. Böylece de maliyeti daha da uygun hale getirmiş olabilirsiniz. Temel ihtiyaç giderleriniz de şehrin bölgelerine göre değişkenlik göstermekle birlikte ülkemizin masraflarında daha uyguna denk gelmektedir. Özellikle bu üniversitede okuyan Türk öğrenciler Azerbaycan’da üniversite okurken ekonomik anlamda zorlanmazlar.

  Ulaşım

  İstanbul esas Bakü şehri alınırsa Türkiye’ye yaklaşık olarak 2.200 km’dir. Bu da özel araçla bir gün gibi bir süreyi kapsar. Her gün uçak seferi olduğu düşünüldüğünde ulaşımın en kolay olduğu ülkelerden biri olduğu söylenebilir. Özellikle evlatlarını yurt dışına eğitime gönderen ailelerin en büyük endişelerinden biri ulaşım ve çocuklarını sık sık ziyaret edememektir. Azerbaycan’a ziyaret amaçlı sadece kimliğimizle gidip kalabilirsiniz fakat eğitim amaçlı gidişlerde pasaport zorunluluğu vardır.

  Taban Puanları, Başvuru ve Kayıt Tarihleri

  Bakü Üniversitesinde okumak için burada taban puan şartı bulunmaması sebebiyle başvuru ve kabulde zorlanmazsınız. Başvuru tarihi var mı? Kayıt için gerekli belgeler, mail adresi ya da Bakü üniversitesi ücretlerinin en güncel halini uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

  Bakü Devlet Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Puanları

  Bakü Devlet Üniversitesinde okumak için bölümleri taban puan şartı yoktur. Özellikle sınavsız kayıt olabileceğiniz üniversitede çok çeşitli bölümlerde kaliteli bir lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilirsiniz. Bölümlerin akademik çalışma alanı çok geniş ve uygulama ortamları donanımı tam olduğu için mezuniyetiniz sonrasında mesleğinizin aranan isimlerinden biri olmak sizin elinizde. Fen Fakültesi, Sosyal Bilimler ve Psikoloji Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Siyaset Bilimleri Fakültesi ve birçok bölümü kapsayan Enstitülerin bünyesinde şu bölümler vardır: 

  Bakü Devlet Üniversitesi Ücretleri

  Üniversitenin eğitim ücretleri günümüz şartlarında 3.000$ civarındadır.

  Bakü Üniversitesi Bölümleri:

  Fizik Kimya
  Biyoloji Öğretmenlik Bölümleri
  Hukuk İktisat
  İşletme Uluslararası İlişkiler
  Kamu Yönetimi Siyaset Bilimleri
  Su Bilimleri Biyoteknoloji
  Filoloji

  Bakü Devlet Üniversitesi Eczacılık Bölümü

  Üniversitede geniş yelpazede bölümler varken eczacılık,

  Bakü Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği

  Tıp Fakültesi

  Veterinerlik

  Psikoloji

  Mimarlık ve mühendislik

  bölümlerinin bazıları bu üniversitede şimdilik bulunmamaktadır. Zaman içerisinde Bakü Devlet Üniversitesi rektörlüğü kararıyla yeni program ve bölümlerin açılması muhtemeldir. Bilgi için özellikle bizi tercih etmelisiniz! zamanla değişebilecek bu bilginin en güncel halini yurtdışı danışmanlık uzmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

  Bakü Devlet Üniversitesi İletişim

  Üniversite ile iletişim sağlamak için bizi arayınız. Özellikle direkt üniversite irtibatlı danışanlarımızla en sağlıklı iletişimi sağlarsınız. Size her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

  Sıkça Sorulan Sorular

  • Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

   

  Tercih Sebepleri

  Düşük Yaşam Maliyeti

  Ucuz Ulaşım

  Etkin Güvenlik/Polis

  İyi Sağlık Sistemi

  Güzel Hava

  Turistik Yerler

  Ucuz Restoranlar

  Birçok Müze

  Uygun Fiyatlı Giyim

  Sosyal Hoşgörü

  Kamu Spor Tesisleri

  Ücretsiz Sokak WiFi’leri.

  Puanla
  [OY: 10 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1