Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

Memnuniyet garantili tek yurtdışı eğitim danışmanlık firması olan Eurostar ile Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinde eğitim almak oldukça kolay olacak. Yurtdışı üniversite eğitimi için gerekli evrakları uzman danışmanlarımız hızlı bir şekilde hazırlayacaklardır.

Azerbaycan'da Eğitim
Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

Her yıl farklı ülkelerden çok sayıda öğrenci Azerbayca’a üniversite eğitimi için kayıt yaptırmaya gelmektedir. Bunun en önemli nedeni ise verilen Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi lisans eğitiminın çok kaliteli olmasıdır. Üniversitenin bünyesinde alanında uzman olan çok sayıda akademisyen bulunmaktadır. Öğrencilerin en iyi şekilde eğitim görerek kariyerlerini olumlu anlamda etkilemelerini sağlayan hocalar ellerinden gelen özveriyi göstermektedir. Sadece teoride değil, aynı zamanda uygulamalı şekilde verilen eğitim ile derslerin çok daha verimli bir şekilde geçmesini sağlarlar. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinin harçları da son derece uygun fiyatlıdır. Bölümler arasında ufak farklılıklar olmaktadır. Kesinlikle bütçeleri olumsuz anlamda etkilemez.

Sınav ve puan şartı aranmadan üniversiteye kayıt yaptırabiliyorsunuz. Bu öğrenciler için en cazip olan özellikler arasında yer alıyor. Zaman kaybetmeden ve sınav stresi yaşamadan üniversite öğrencisi olabilmenin keyfini bu şekilde doyasıya yaşayabilirsiniz. Mezuniyet sonrasında alınan diplomanın geçerliliği vardır. İstediğiniz yere başvuru yaparak mesleğinizi sorun yaşamadan yapabilirsiniz. Türkiye’de bu anlamda problem yaşayan kimse bulunmamaktadır.

Azerbaycan yaşam koşulları olarak da son derece ideal özellikle taşıyan bir ülkedir. Ülkede yaşamak hem maddi hem de manevi anlamda öğencileri zorlamaz. Kültürel anlamda Türkiye ile benzer özelliklerin olması öğrencilerin zorlanmamasını sağlar. Dil konusunda da Azerice Türkçe ile benzeştiği için iletişim ile ilgili rahatsızlık duyulacak bir durum asla yaşanmaz. Aksine çok sempatik diyaloglar ortaya çıkar. Dil konusunda da derslerde anlaşılmayı engelleyecek olan durumlar olmaz. bu nedenle sınavlarda da başarılı sonuçlar elde edilir. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi imkan ve olanakları son derece fazladır. Derslerin en iyi şekilde algılanmasını sağlayan pratik eğitim için her türlü donanıma sahiplerdir. Böylece dersler çok daha verimli bir şekilde geçer. Ders dışında üniversitenin her türlü faaliyetinen ücretsiz bir şekilde yararlanılıyor. Böylece ders ve sınav stresi de atılmış oluyor. Konaklama konusunda Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinin yurtları ilk yılda cazip gelen seçenekler arasında yer alıyor. Konforlu ve rahat olan öğrenci yurtları öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her şeye sahiptir. Odalar geniş ve kullanışlıdır. Ders çalışma odaları da sınav döneminde fazlasıyla işe yarar.

Belirli bir süre sonra ev ortamını isteyen kişiler bir araya gelip ev kiralama alternatifi üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bir kaç kişinin birleşerek ev kiralaması ev giderlerinin de paylaşılmasını sağlar. Böylece ekonomik şartlar altında bu sorun atlatılmış olur. Azerbaycan’daki evler son derece büyük ve temizdir. Öğrenciler için evlerin eşyalı olarak kiralanması çok daha cazip olmaktadır. Üniversitenin yakınlarında cazip kira fiyatlarına sahip çok sayıda kiralık ev bulunuyor. Güvenilir olan ülkeye  aileler yakınlarını rahat bir şekilde gönderebilir. Tehlikeli olaylar asla ülke içinde yaşanmaz.

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinde sadece lisan değil aynı zamanda yüksek lisans eğitimi için de bulunan öğrenciler vardır. Bu şekilde de üniversitede eğitim görebilirsiniz. Eğitim dili olarak Azerice ve Rusça kullanılmaktadır. Spor kompleksleri öğrencilerin tercihine göre kullanılabilir. Karşılığında hiç bir ücret talebinde bulunulmaz. Harç dışında ödeme yapacağınız bir durum asla olmaz. öğrenciler üniversitenin kütüphanesinden de yararlanarak kendilerine kaynak edinebilirler. Aynı durum laboratuvar ve diğer önemli olan yerler için de geçerlidir. Üniveristede çok sayıda fakülte ve bağlı olan bölümler bulunmaktadır. Öğrencilerin sosyalleşmesi için ülke içinde yemek yemek içim farklı konseptte mekanlar bulunmaktadır. Bu şekilde hem kafa dağıtıp hem de beslenme konusunu halletmiş olursunuz. Ulaşım asla problem değildir. Halkın da tercih ettiği toplu taşıma araçları bu konuyu sorun olmaktan çıkarmaktadır. Ülkenin en merkezi ve gerekli olan noktalarına ulaşım mevcuttur. İstediğiniz konud Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firması size yardımcı olmaktadır.

Galeri