Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi

Yüksek kalitede eğitimi ile ressamlık akademisi alanında fark yaratmış Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi sanat eğitimi alanında yurtdışında ilk akla gelen eğitim kurumu olmayı başarmıştır. Azerbaycan’da prestijli ve saygın bir konuma sahip olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi’nde eğitim almak için Eurostar’a başvurun.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi

  Azerbaycan Bakü Ressamlık Azerbaycan’ın köklü üniversitelerinden biridir. Bu üniversite hakkında bilgi almak için makalemizi inceleyebilirsiniz.

  Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Azerbaycan Bakü Ressamlık Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Azerbaycan Bakü Ressamlık Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
  Azerbaycan Bakü Ressamlık Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

  Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi

  Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniveritesi 2002 yılında uluslararası alanda da kaliteli eğitim anlayışıyla sanat sahasında başarılı olabilecek öğrenciler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bu okulda talebe olmak istiyorsanız şayet komisyonun bazı incelemelerine tabi olacaksınız. Komisyon belirli özelliklere sahip kişileri öğrenci olarak kabul etmektedir. Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi 2000 yılında Cumhuriyet Başkanının emri ile kurulmuş ülkenin sanat kurumlarından biridir. Akademi orta ihtisas okulları, lise ve yüksek okuldan sonraki seviyelerde olan eğitim programlarını gerçekleştiren ve yüksek resim eğitiminin ihtiyaçlarına müsait içerik ve nitelik hazırlığını sağlayan, ülkede bütün açıklamaları sanat türleri uzman kadrolar hazırlayan tek yüksek tahsil müessese olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi türkiye ve iran’la meslek birliği içindedir.
  şu anda Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi’nde 700- den çok öğrenci eğitim görüyor. aynı zamanda üniversitenin öğrencileri yurtdışında eğitimlerini sürdürüyorlar.

  Akademide lisans eğitimi için 4 sene, yüksek lisans eğitimi için 2 yıl zaman ile eğitim verilir. Dilerseniz Azerbaycan Devlet Ressam üniversitesi’nde de derslere konu olan ve ülkenin ciddi sanatçılardan bazılarını analım. Ömer Eldarov, Behlülzade Settar,Tahir Salahov, Azim Azimzade, Toğrul Nerimanbeyov, Elbey Rızaqulev, Refibeyli Esra, Aliyeva arzu, Elçin Hami Axundov, Telman Caferov bunun gibi kıymetli eserler bırakmış sanatçılar yetiştirmiştir. Eğer gerçek bir sanatçı olmak istiyorsan hayallerini dışavurmanın tek adresi Azerbaycan Devlet Ressamlık üniversitesi…

  Azerbaycan’da sanat eğitimi almak Point Yurtdışı Eğitim’in deneyimli çalışma anlayışıyla bundan sonra çok kolay… Merkez ofise gelip kayıt yaptırarak Azerbaycan’a doğru yola çıkıyorsunuz. Azerbaycan’daki çok sayıda üniversiteyle anlaşması olan Point güvencesiyle içiniz sorunsuz bir şekilde eğitim hayatınıza başlayacaksınız. Point Azerbaycan temsilci yetkilileri size her zaman destekçi olacak ve rahat bir eğitim almanızı sağlayacak. Süre kaybetme, Eğitim için aceleye kıymet. Azerbaycan Devlet Ressamlık üniversitesi içindeki sanat gücünü ortaya çıkarıp yansıtmak için seni bekliyor.

  Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi YÖK Denklik

  Azerbaycan üniversiteleri her zaman için eğitim kaliteleri ile bilinen ve bu sebeple dünyanın dört bir yanından öğrenci çeken üniversitelerdir.

  Türk öğrenciler de sürekli olarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanları ile iletişime geçerek neden bu ülkede okumaları gerektiği hakkında öneriler almaktadırlar. Birçok konuda çok ciddi avantajlar sunan bu başarılı üniversiteler arasında seçim yapmakta zorlanan insanlar diledikleri zaman bize ulaşarak ülkenin eğitim sistemi veya üniversiteleri hakkında gerekli bilgileri alabilmektedirler. Özellikle ressamlık bölümünde eğitim almak isteyen kişilerin en çok sordukları soruların başında Azerbaycan Bakü Ressamlık yök denklik konusu gelmektedir.

  Aldıkları diplomaları ülkemiz de sorunsuz bir şekilde kullanabilmek isteyen kişiler bunu yapabilmek için mutlaka denklik belgelerini almaları gerektiğini de bilmektedirler. Tüm Azerbaycan üniversitelerinin ülkemiz ile denklik anlaşmalarının olması sebebi ile bu ülke de eğitim almak genellikle türk öğrenciler için ilk seçeneklerden biridir. Aynı zamanda bu üniversitelerin tüm AB ülkeleri ile olan denklik anlaşmaları da öğrencilere mesleklerini uluslararası olarak yapabilme olanağı da vermektedir. Bu sebeple Azerbaycan üniversiteleri her zaman yoğun ilgi çeken eğitim kurumlarıdır. Denklik işlemlerinin sorun olmaması için nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilen insanlar diledikleri zaman bizlerle iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilir ve dünya genelinde hangi üniversiteleri seçmeleri gerektiğini öğrenebilmektedirler.

  Azerbaycan Bakü Ressamlık da Okuma Hayalleriniz Gerçek Oluyor

  Ressamlık gibi her zaman özel ve saygın bir mesleğe sahip olmak isteyen kişiler bunun için çok kaliteli bir eğitim almaları gerektiğini de bilmelidirler. Bunun için mutlaka eğitim alınacak olan kurumların doğru seçilmeleri ve tüm hususların en ince ayrıntısına kadar incelenmesi gerekmektedir. Özellikle bu eğitim yurtdışında alınacaksa mutlaka denklik işlemleri hakkında beklentileri karşılayan üniversitelerin seçilmesi gerekmektedir. Dünya genelinde ilk 1000 sırada yer alan üniversitelerin ülkemiz ile direk olarak denklik vermeleri sebebi ile bizler genellikle bu listenin incelenmesini öneriyoruz. Bu sayede öğrenciler meslek hayatlarına atılma konusunda kesinlikle sorun yaşamamaktadırlar. Özellikle denklik işlemlerinin önemini bilen kişiler bu konular hakkında kesinlikle risk almamalıdırlar.

  Türk kültürü ile çok benzeyen bir günlük yaşama sahip olan Azerbaycan da eğitim almak her zaman için Türk öğrenciler için en önemli önceliklerden biridir. Aynı zamanda sınavsız kayıt olanaklarından uygun eğitim ve yaşam bütçelerine kadar birçok farklı konuda insanların beklentilerini tam olarak karşılamakta olan bu başarılı üniversiteler aynı zamanda hem ülkemiz hem de diğer ülkeler ile olan denklik anlaşmaları sebebi ile bizlere de çok sık sorulmaktadırlar. Bu ülke de ressamlık eğitimi almak isteyen kişiler gerek bizlerden alacakları bilgiler ile gerekse YÖK internet sitesi veya denklik biriminde yer alan bilgiler ile en doğru kararları verebilmektedirler. Bu sebeple bizler de kesinlikle bu konuda dikkatli olunmasını öneriyor ve gelecek için en doğru kararların verilmesini öneriyoruz.


  Öğrenim Ücreti

  • Eğitim ücreti 500-900 ABD Dolarıdır.

  Hazırlık Programı

  • Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 450 ABD Dolarıdır.

  Yurt İmkanı

  • Üniversitede yurt imkanı vardır. Ücreti aylik 150 ABD Dolarıdır.

  Galeri

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1