Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi

Yüksek kalitede eğitimi ile ressamlık akademisi alanında fark yaratmış Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi sanat eğitimi alanında yurtdışında ilk akla gelen eğitim kurumu olmayı başarmıştır. Azerbaycan’da prestijli ve saygın bir konuma sahip olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi’nde eğitim almak için Eurostar’a başvurun.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.
  Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
  Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

  Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi

  Azerbaycan Devlet Ressamlılık Sanatlar Akademisi 2002 yılında uluslararası alanda da kaliteli eğitim anlayışıyla sanat sahasında başarılı olabilecek öğrenciler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bu okulda talebe olmak istiyorsanız şayet komisyonun bazı incelemelerine tabi olacaksınız. Komisyon belirli özelliklere sahip kişileri öğrenci olarak kabul etmektedir. Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi 2000 yılında Cumhuriyet Başkanının emri ile kurulmuş ülkenin sanat kurumlarından biridir. Akademi orta ihtisas okulları, lise ve yüksek okuldan sonraki seviyelerde olan eğitim programlarını gerçekleştiren ve yüksek resim eğitiminin ihtiyaçlarına müsait içerik ve nitelik hazırlığını sağlayan, ülkede bütün açıklamaları sanat türleri uzman kadrolar hazırlayan tek yüksek tahsil müessese olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi türkiye ve iran’la meslek birliği içindedir.
  şu anda Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi’nde 700- den çok öğrenci eğitim görüyor. aynı zamanda üniversitenin öğrencileri yurtdışında eğitimlerini sürdürüyorlar.

  Akademide lisans eğitimi için 4 sene, yüksek lisans eğitimi için 2 yıl zaman ile eğitim verilir. Dilerseniz Azerbaycan Devlet Ressam üniversitesi’nde de derslere konu olan ve ülkenin ciddi sanatçılardan bazılarını analım. Ömer Eldarov, Behlülzade Settar,Tahir Salahov, Azim Azimzade, Toğrul Nerimanbeyov, Elbey Rızaqulev, Refibeyli Esra, Aliyeva arzu, Elçin Hami Axundov, Telman Caferov bunun gibi kıymetli eserler bırakmış sanatçılar yetiştirmiştir. Eğer gerçek bir sanatçı olmak istiyorsan hayallerini dışavurmanın tek adresi Azerbaycan Devlet Ressamlık üniversitesi…

  Azerbaycan’da sanat eğitimi almak Point Yurtdışı Eğitim’in deneyimli çalışma anlayışıyla bundan sonra çok kolay… Merkez ofise gelip kayıt yaptırarak Azerbaycan’a doğru yola çıkıyorsunuz. Azerbaycan’daki çok sayıda üniversiteyle anlaşması olan Point güvencesiyle içiniz sorunsuz bir şekilde eğitim hayatınıza başlayacaksınız. Point Azerbaycan temsilci yetkilileri size her zaman destekçi olacak ve rahat bir eğitim almanızı sağlayacak. Süre kaybetme, Eğitim için aceleye kıymet. Azerbaycan Devlet Ressamlık üniversitesi içindeki sanat gücünü ortaya çıkarıp yansıtmak için seni bekliyor.


  Öğrenim Ücreti

  • Eğitim ücreti 500-900 ABD Dolarıdır.

  Hazırlık Programı

  • Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 450 ABD Dolarıdır.

  Yurt İmkanı

  • Üniversitede yurt imkanı vardır. Ücreti aylik 150 ABD Dolarıdır.

  Galeri


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1