Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi

Yüksek kalitede eğitimi ile ressamlık akademisi alanında fark yaratmış Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi sanat eğitimi alanında yurtdışında ilk akla gelen eğitim kurumu olmayı başarmıştır. Azerbaycan’da prestijli ve saygın bir konuma sahip olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi’nde eğitim almak için Eurostar’a başvurun.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi

  Özellikle bu okulda talebe olmak istiyorsanız şayet komisyonun bazı incelemelerine tabi olacaksınız. Komisyon belirli özelliklere sahip kişileri öğrenci olarak kabul etmektedir. Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi 2000 yılında Cumhuriyet Başkanının emri ile kurulmuş ülkenin sanat kurumlarından biridir. Akademi orta ihtisas okulları, lise ve yüksek okuldan sonraki seviyelerde olan eğitim programlarını gerçekleştiren ve yüksek resim eğitiminin ihtiyaçlarına müsait içerik ve nitelik hazırlığını sağlayan, ülkede bütün açıklamaları sanat türleri uzman kadrolar hazırlayan tek yüksek tahsil müessese olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi türkiye ve iran’la meslek birliği içindedir.

  Şu anda Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi’nde 700- den çok öğrenci eğitim görüyor. Aynı zamanda üniversitenin öğrencileri yurtdışında eğitimlerini sürdürüyorlar. Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi 2002 yılında uluslararası alanda da kaliteli eğitim anlayışıyla sanat sahasında başarılı olabilecek öğrenciler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

  Özellikle Akademide lisans eğitimi için 4 sene, yüksek lisans eğitimi için 2 yıl zaman ile eğitim verilir. Dilerseniz Azerbaycan Devlet Ressam üniversitesi’nde de derslere konu olan ve ülkenin ciddi sanatçılardan bazılarını analım. Ömer Eldarov, Behlülzade Settar,Tahir Salahov, Azim Azimzade, Toğrul Nerimanbeyov, Elbey Rızaqulev, Refibeyli Esra, Aliyeva arzu kıymetli eserler bırakmış sanatçılar yetiştirmiştir. Eğer gerçek bir sanatçı olmak istiyorsan hayallerini dışavurmanın tek adresi Azerbaycan Devlet Ressamlık üniversitesi…

  Azerbaycan Bakü Ressamlık ve Point Yurtdışı Eğitim

  Azerbaycan’da sanat eğitimi almak Point Yurtdışı Eğitim’in deneyimli çalışma anlayışıyla bundan sonra çok kolay… Merkez ofise gelip kayıt yaptırarak Azerbaycan’a doğru yola çıkıyorsunuz. Azerbaycan’daki çok sayıda üniversiteyle anlaşması olan Point güvencesiyle içiniz sorunsuz bir şekilde eğitim hayatınıza başlayacaksınız. Özellikle Point Azerbaycan temsilci yetkilileri size her zaman destekçi olacak ve rahat bir eğitim almanızı sağlayacak. Süre kaybetme, Eğitim için aceleye kıymet. Azerbaycan Devlet Ressamlık üniversitesi içindeki sanat gücünü ortaya çıkarıp yansıtmak için seni bekliyor.

  Azerbaycan Bakü Ressamlık Üniversitesi YÖK Denklik

  Özellikle ressamlık bölümünde eğitim almak isteyen kişilerin en çok sordukları soruların başında Azerbaycan Bakü Ressamlık yök denklik konusu gelmektedir.

  Diplomayı kullanmak için denklik belgesinin olması gerekir. Aynı zamanda bu üniversitelerin tüm AB ülkeleri ile olan denklik anlaşmaları da öğrencilere mesleklerini uluslararası olarak yapabilme olanağı da vermektedir. Bu sebeple Azerbaycan üniversiteleri her zaman yoğun ilgi çeken eğitim kurumlarıdır.

  Azerbaycan Bakü Ressamlık da Okuma Hayalleriniz Gerçek Oluyor

  Özellikle bu eğitim yurtdışında alınacaksa mutlaka denklik işlemleri hakkında beklentileri karşılayan üniversitelerin seçilmesi gerekmektedir. Dünya genelinde ilk 1000 sırada yer alan üniversitelerin ülkemiz ile direk olarak denklik vermeleri sebebi ile bizler genellikle bu listenin incelenmesini öneriyoruz. Bu sayede öğrenciler meslek hayatlarına atılma konusunda kesinlikle sorun yaşamamaktadırlar. Özellikle denklik işlemlerinin önemini bilen kişiler bu konular hakkında kesinlikle risk almamalıdırlar.

  Bakü'ye uçmak isteyen sporseverler Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na gidebilirler. İstanbul-Bakü uçuş süresi 2 saat 45 dakika, Ankara-Bakü arası yolculuk süresi ise 2 saattir. İstanbul'dan Bakü'ye otobüsle de seyahat etmek mümkündür. Bu şekilde yolculuk yaklaşık 34 saat sürmektedir.

  Bakü pahalı bir şehir mi? Bakü'de ortalama fiyatlar Türkiye'den daha yüksektir. Alışverişinizin maliyeti Bakü, Türkiye'dekinden 1,11 kat daha fazladır. Bakü'de ortalama kalış süresi: 238 TL (22 AZN) otellerde 697 TL (64 AZN) 3 yıldızlı otellerde.

  Azerbaycan Bakü Ressamlık ve Gelişim

  Aynı zamanda sınavsız kayıt olanaklarından uygun eğitim ve yaşam bütçelerine kadar birçok farklı konuda insanların beklentilerini tam olarak karşılamakta olan bu başarılı üniversiteler aynı zamanda hem ülkemiz hem de diğer ülkeler ile olan denklik anlaşmaları sebebi ile bizlere de çok sık sorulmaktadırlar.


  Öğrenim Ücreti

  • Eğitim ücreti 500-900 ABD Dolarıdır.

  Hazırlık Programı

  • Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 450 ABD Dolarıdır.

  Yurt İmkanı

  • Üniversitede yurt imkanı vardır. Ücreti aylik 150 ABD Dolarıdır.

  Azerbaycanda Üniversiteler ve Bölümler

  Azerbaycan Üniversitesi Azerbaycan Tıp Üniversitesi
  Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi
  Azerbaycan Teknik Üniversitesi Azerbaycan Devlet Üniversitesi
  Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi
  Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi
  Slavyan Üniversitesi Nahçivan Üniversitesi

  Tercih Sebepleri

  Şehiriçi Lokasyon

  Uzaktan Eğitim (Yok)

  Sosyal Hoşgörü

  Güvenlik

  Uygun Yıllık Ücret

  Yüksek Lisans & Doktora

  Kütüphane & Laboratuvar

  Sektörel Bağlantılar

  Akademik Kadro

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1