Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Merkezi bir konuma sahip eğitim kalitesi yüksek saygın akademisyenlerin görev yaptığı Azerbaycan Teknik Üniversitesi harç ücretleri ülkemize göre oldukça cazip fiyatlarla sunuluyor. Modern teknolojiye uygun dersliklerde kaliteli eğitim verilen kurum Türk öğrenciler tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Teknik Üniversitesi

  Azerbaycan TeknikGelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak istemez misin? Daha yüksek standartlarda yaşam şartlarına sahip olabileceğin, prestijli bir mesleği kim istemez ki? Böylece hayatınızı tümüyle değiştirebilir; çok iyi şartlarda çalışarak, yüksek bir kariyer yapma şansı bulabilirsiniz. ÖSYM sınavlarına girmeden yurtdışında öğrenim görmek mümkündür. Böylece sınav stresi yaşamadan kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece lise mezunu olmanız birçok ülke için yeterlidir. Bu ülkelerin başında Azerbaycan gelmektedir. Çünkü öğrencilerimiz dil öğrenimi kolaylığı açısından Azerbaycan’ı tercih etmektedirler. Azerbaycan üniversiteleri hem kaliteli eğitimleri hem de farklı dillerde öğrenim seçenekleri ile iyi bir eğitim olanağı sağlamaktadırlar. Azerbaycan Teknik Üniversitesi yabancı öğrenciler için Avrupa standartlarında çağın ilerisinde eğitim alabileceği bir kurumdur. Her üniversitenin kendi hazırlık eğitimi bulunmaktadır. Rusça, İngilizce, Azerbaycan Türkçesinde eğitim seçeneklerinden birini isteğinize bağlı olarak seçebilmektesiniz. Türkiye’den giden öğrencilerin tercihi dilimize olan yakınlığı sebebiyle Azerbaycan Türkçesi olmaktadır.

  Azerbaycan Teknik Hakkında

  Lise mezunuysanız tüm üniversitelere kayıt yaptırma olanağına sahipsiniz demektir. Sayısal alan mezunları sözel; sözel alan mezunları da sayısal eğitim alabilirler. Yani, hiçbir bölüm sınırlaması bulunmamaktadır. Teknik Üniversitesi sayısal alanda öğrenim görmek isteyen tüm öğrencilere açıktır. Lise diploması ile başvuru kabul etmekte ve herhangi bir dil şartı aramamaktadır. Öğrenciler bu okulumuzda elektronik mühendisliği, Bilgisayar mühendisliği, Elektrik mühendisliği, enerji mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme gibi birçok farklı alanda öğrenim görmek mümkündür. Üniversite yıllık harç ücretleri açısından da son derece ekonomiktir. 1200$ ile 2000$ arasında öğrenim fiyatları değişmektedir. Aile bütçelerini zorlamadan öğrenim görmek mümkündür.

  Azerbaycan Teknik Üniversitesi YÖK Denklik

  1950 yılına dayanan geçmişi ile sadece Azerbaycan’ın değil dünyanın da en önemli üniversitelerinden biridir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi için dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

  Dünya standartlarında verdiği eğitimler ile her zaman için insanların güvenlerini kazanmış olan bu başarılı eğitim kurumudur. Türk öğrenciler için her zaman takip edilen bir üniversite olmuştur. 6000 öğrencisi ve 700 bini aşkın akademik yayının yer aldığı kütüphanesi ile dev bir üniversitedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi özellikle sahip olduğu farklı fakültelere sahiptir. Bu sahiplik öğrencilerini birçok meslek için güvenle hayata hazırlamaktadır.

  Üniversitenin sahip olduğu eğitim programları Bologna kriterlerine uygun olarak verilmektedir. Doğal olarak verilmekte olan lisans ve yüksek lisans eğitimleri de uluslararası düzeyde olmaktadır. Yabancı dilden eğitim ücretlerine, konaklama olanaklarından iki ülke ilişkilerine kadar birçok önemli konu hakkında insanlar ciddi avantajlar sunuyor. Bu başarılı üniversite de eğitim almak isteyen kişiler genellikle tereddüt etmemektedirler. Uzun süreden bu yana birçok kişi yurtdışı eğitim planlarını yaparken mutlaka bu listeye Azerbaycan Teknik Üniversitesini de eklemektedir. 1999 yılında ülkemiz ile YÖK denkliği hakkını kazanmış olan bu başarılı üniversite özellikle birçok farklı bölüm de dünya standartlarında eğitimler veriyor.

  YÖK Denkliği Almanın En Kolay Yolu

  Şu an dünyanın en geçerli ve en saygın üniversite bölümlerine ev sahipliği yapmaktadır. Azerbaycan Teknik Üniversitesi özellikle ülkemiz ve dünya genelinde birçok ülke ile denklik hakkın sahiptir. Bu sebebi ile mezunlarına ciddi avantajlar sağlamaktadır. Diplomalarını yasal olarak kullanabilmek için mutlaka denklik belgelerine ihtiyaçları olan öğrenciler özellikle bu belgeleri almak için nelere dikkat etmeleri gerektiği de mutlaka bilmelidirler. Ülkemiz de bu belgeleri almak isteyen kişiler öncelikle ülkemiz ile denkliği olan bir üniversiteden mezun olmalı ve daha sonra da mezun olup ülkemize geldikleri zaman mutlaka YÖK denklik birimi ile iletişime geçmelidirler. Bu sayede insanlar meslek hayatlarına rahat bir şekilde başlayabilmektedirler.

  Uzun zamandan bu yana yurtdışında eğitim almak isteyen kişilere yardımcı olduk. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı özellikle sahip olduğu geniş bağlantılar ile her zaman için öğrencilere yurtdışında çok ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen kişiler hem bu üniversite hakkında gerekli bilgileri almak hem de bu ülkeye gittikleri zaman kayıt işlemlerinden konaklamaya kadar her türlü konu hakkında bizlerden yardım alabilmektedirler. Özellikle YÖK denkliği konusunda sorun yaşamak istemeyen kişiler bu konu hakkında kesinlikle sorun yaşamadıkları gibi aynı zamanda tüm işlemler hakkında da uzmanlarımızın destekleri ile kısa zaman içinde tamamlayabilmektedirler. Bu sayede aynı zamanda eğitim hayatları boyunca bizleri diledikleri an yanlarında bulabilmektedirler.

  Azerbaycan’da En Değerli Üniversiteler Hangileri?

  Azerbaycan Üniversitesi Azerbaycan Tıp Üniversitesi
  Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi
  Azerbaycan Teknik Üniversitesi Azerbaycan Devlet Üniversitesi

  Teknik Azerbaycan Üniversiteleri Hakkında

  Özellikle Azerbaycan üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Teknik Üniversitesi tanınan okullar arasında yer almaktadır. Burada öğrenim görecek öğrenciler ülkemizde denklik alabileceklerdir. Yurtdışı eğitimde üniversiteye karar verdiğiniz zaman YÖK tanınırlık belgesi almalısınız. Artık üniversite tanınırlık belgelerine ücretsiz olarak e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. E-devlet şifrenizle giriş yaparak tanınırlık belgenizi rahatlıkla alabiliyorsunuz. Eğer eğitim almak istediğiniz üniversite burada bulunamazsa o zaman YÖK’e dilekçe ile başvuruda bulunmanız gerekiyor. Dilekçe için 50 TL ücret ödemeniz ve bunu Yükseköğretim kurumunun hesabına yatırmanız şart. Böylece tanınırlık belgesi adresinize yazılı olarak gönderiliyor.  Mezun olduktan sonra ise yine YÖK’e başvuru yapıp denklik komisyonunun incelemesine tabi tutuluyorsunuz. İnceleme neticesinde size STS sınavı ve ders tamamlama seçeneklerinden biri ya da her ikisi çıkabiliyor. Bunların hiçbiri olmadan direkt denklik alınması da söz konusu olabiliyor. Burada komisyonun sizin eğitiminizi bireysel olarak değerlendirmesi ile sonuç alınabiliyor. Denklik, uluslararası anlaşmalar ile korunan bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Bu şekilde yurtdışında öğrenim gören öğrenciler sorun yaşamamış oluyorlar.

  Sık Sorulan Sorular

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ve Gence'de bulunan bir devlet üniversitesidir.

  Evet var. Azerbaycan üniversitelerinin birçoğu YÖK'ün resmi sitesinde tanınan üniversiteler arasında yer almaktadır.

  Lise Diploması, Transkript 1–2–3–4 Lise not ortalamalarını gösteren tek sayfalık olmalı. ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi (sınava girmemiş ise gerekli değil. 4 Adet fotoğraf, arka fon beyaz olmalı, kabul referans belgesi.

  Azerbaycan’da eğitim gören öğrenciler için yaşam masraflarının da uygun olması büyük avantajlar sağlıyor. Bir aylık yaşam masrafları öğrencinin yaşam alışkanlıklarına göre değişmekle birlikte aylık 500$’dan başlıyor. Yeme içme, ev ya da yurt kiraları bu rakamın içerisinde yer alıyor. Böylece aileler de öğrenciler de zorlanmadan öğrenim hayatlarını devam ettirebiliyorlar. Ülkede güvenlik açısından da öğrenciler rahat bir yaşam sürüyorlar. Ayrıca başkent Bakü’de birçok sosyal, kültürel faaliyete katılma olanağına sahipler. Arkadaş edinmekte de herhangi bir ayrıma maruz kalmadıkları için sorun yaşamıyorlar. Birçok sanatsal ve spor etkinlikleri gerçekleştirerek öğrencilerin sosyo-kültürel yaşamlarına destek oluyor. Ayrıca kendi alanları ile ilgili uluslararası projelere de dahil olabiliyorlar. Geleceğin mühendisleri arasında yer almak istiyorsanız siz de üniversitemiz öğrencileri arasında yer alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken lise diplomanız ile Eurostar yurtdışı eğitimin uzman eğitim danışmanları ile irtibata geçmektir.

  Azerbaycan Teknik Üniversitesi Teknik Programlama

  Teknik programlara merakı olan veya gelişen teknolojiyi yakından takip etmek isteyen öğrenciler için Teknik Üniversitesi çözüm noktası oluşturmaktadır. Genellikle makine teknolojisi, otomasyon sistemleri, otomobil ve ulaşım araçları konularına aşırı duyarlılık gösteren öğrenciler için değişik bir akademik eğitim oluşturan eğitim kurumu düzeyindedir. 46 bölümü 18 araştırma laboratuvarı bulunan üniversite bünyesinde birçok araştırmacı doktor ve 400e yakın uzmanlık seviyesinde öğretim görevlisi bulunmaktadır. Üniversite birçok alanda araştırma çalışmaları yapmaktadır.

  Doktora eğitimi konusunda ciddi boyutta eğitim almak isteyenler için bu eğitim seviyesi devlet tarafından kontrol altında gerçekleştirilirken belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu bölümde doktora seviyesini tamamlamak isteyen kişiler mensup oldukları ihtisas konusunda üniversitenin kabul komisyonu belirlemesi yapılmaktadır. Doktora seviyesini almak isteyen kişiler üç ay en fazla altı ay önceden başvuru yapması gerekir. Eurostar ön kayıt sistemi ve ek kontenjan uygulamaları bunun yanında lisans tamamlama uygulaması Türkiye’den sağlanmaktadır.

  Azerbaycan Teknik Üniversitesi örgün eğitim uygulayan ve bunu 3 yıl sürdüren bir sistem oluşturmuştur. Uzaktan eğitim sistemine dâhil olacaklara 4 yıllık eğitim süresini tamamlaması gerekir. Uzaktan eğitim sistemini kullanan kaliteli bir eğitim ortamı yaratan üniversite bütün fakülte seviyesinde internet ağı oluşturulmuştur. Bilgisayar merkezleri kapsamında faaliyet göstermektedir. Eğitim ve araştırma faaliyetlerine katkıda bulunan 7 şubeli 6 bölümlü 6 okuma salonuna sahip kütüphanesi bulunmaktadır. Kütüphanenin dikkat çeken özelliklerinden birisi olan son dönemlerde elektronik katalog sisteminin kuruluyor olmasıdır.

  Azerbaycan Teknik Üniversitesinde Kaliteli Teknik Eğitim Alabilirsiniz

  Azerbaycan Üniversitelerinden teknik oluşun açısından dünya standartlarından otomasyon, otomotiv, makine, fizik ve matematik, kimya alanlarında değişik bir akademik eğitim kariyeri oluşturacaklar için geniş kapsamlı fırsat yaratmaktadır. Makine teknolojileri konusunda dünya çapında ihtiyaç duyulan ısı motorları, Radio teknik sistemler, telekomünikasyona, bilgisayar, ısı tekniği, otomotiv en önemlisi halk ekonomisi alanında ihtisas elde edebileceğiniz bir üniversite imkânı sunmaktadır.

  Bütün bu eğitimleri aldıktan sonra doktora yapabilmektedir. Yüksek lisans seviyesine ulaşabilme gibi fırsatlarında üniversite bünyesinde gerçekleştiriliyor olması üniversitenin başlangıç seviyesinden son noktaya kadar aynı alandan yararlanma imkânı yaratmaktadır.

  Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim almak isteyen öğrenciler için geniş fırsatlar vardır. Konaklama imkânı sunulurken Azerbaycan halkının desteği de açık bir şekilde hissedilmektedir. Özellikle türkü öğrenciler konuşma dili açısından yerli halk ile kolay anlaşıyor. Konaklama ihtiyacını daha kolay elde etmesini sağlamaktadır. Teknik üniversite denklik bakımından da sıkıntı oluşturmadığı için dünya çapında teknoloji alanında istihdam oluşturuyor. Teknik destekli üniversitede kimya bilimleri alanında organik kimya, materyal mühendisliği, aktarma sistemleri alanında eğitim uygulanmaktadır.

  Tercih Sebepleri

  Şehiriçi Lokasyon

  Sosyal Hoşgörü

  Kütüphane & Laboratuvar

  Güvenlik

  Akademik Kadro

  Yüksek Lisans & Doktora

  Uygun Yıllık Ücret

  Sektörel Bağlantılar

  Uzaktan Eğitim (Yok)

  • Azerbaycan Teknik Üniversitesi

   

  Puanla
  [OY: 13 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1