Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Merkezi bir konuma sahip eğitim kalitesi yüksek saygın akademisyenlerin görev yaptığı Azerbaycan Teknik Üniversitesi harç ücretleri ülkemize göre oldukça cazip fiyatlarla sunuluyor. Modern teknolojiye uygun dersliklerde kaliteli eğitim verilen kurum Türk öğrenciler tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.
  Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
  Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

  Azerbaycan Teknik Üniversitesi

  Gelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak istemez misin? Daha yüksek standartlarda yaşam şartlarına sahip olabileceğin, prestijli bir mesleği kim istemez ki? Böylece hayatınızı tümüyle değiştirebilir; çok iyi şartlarda çalışarak, yüksek bir kariyer yapma şansı bulabilirsiniz. ÖSYM sınavlarına girmeden yurtdışında öğrenim görmek mümkündür. Böylece sınav stresi yaşamadan kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece lise mezunu olmanız birçok ülke için yeterlidir. Bu ülkelerin başında Azerbaycan gelmektedir. Çünkü öğrencilerimiz dil öğrenimi kolaylığı açısından Azerbaycan’ı tercih etmektedirler. Azerbaycan üniversiteleri hem kaliteli eğitimleri hem de farklı dillerde öğrenim seçenekleri ile iyi bir eğitim olanağı sağlamaktadırlar. Her üniversitenin kendi hazırlık eğitimi bulunmaktadır. Rusça, İngilizce, Azerbaycan Türkçesinde eğitim seçeneklerinden birini isteğinize bağlı olarak seçebilmektesiniz. Türkiye’den giden öğrencilerin tercihi dilimize olan yakınlığı sebebiyle Azerbaycan Türkçesi olmaktadır.

  Lise mezunu iseniz tüm üniversitelere kayıt yaptırma olanağına sahipsiniz demektir. Sayısal alan mezunları sözel; sözel alan mezunları da sayısal eğitim alabilirler. Yani, hiçbir bölüm sınırlaması bulunmamaktadır. Azerbaycan Teknik Üniversitesi sayısal alanda öğrenim görmek isteyen tüm öğrencilere açıktır. Lise diploması ile başvuru kabul etmekte ve herhangi bir dil şartı aramamaktadır. Öğrenciler bu okulumuzda elektronik mühendisliği, Bilgisayar mühendisliği, Elektrik mühendisliği, enerji mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme gibi birçok farklı alanda öğrenim görmek mümkündür. Üniversite yıllık harç ücretleri açısından da son derece ekonomiktir. 1200$ ile 2000$ arasında öğrenim fiyatları değişmektedir. Aile bütçelerini zorlamadan öğrenim görmek mümkündür.

  Azerbaycan Üniversitelerinde Denklik Var Mıdır?

  Azerbaycan üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Azerbaycan Teknik Üniversitesi tanınan okullar arasında yer almaktadır. Burada öğrenim görecek öğrenciler ülkemizde denklik alabileceklerdir. Yurtdışı eğitimde üniversiteye karar verdiğiniz zaman YÖK tanınırlık belgesi almalısınız. Artık üniversite tanınırlık belgelerine ücretsiz olarak e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. E-devlet şifrenizle giriş yaparak tanınırlık belgenizi rahatlıkla alabiliyorsunuz. Eğer eğitim almak istediğiniz üniversite burada bulunamazsa o zaman YÖK’e dilekçe ile başvuruda bulunmanız gerekiyor. Dilekçe için 50 TL ücret ödemeniz ve bunu Yükseköğretim kurumunun hesabına yatırmanız şart. Böylece tanınırlık belgesi adresinize yazılı olarak gönderiliyor.  Mezun olduktan sonra ise yine YÖK’e başvuru yapıp denklik komisyonunun incelemesine tabi tutuluyorsunuz. Bu inceleme neticesinde size STS sınavı ve ders tamamlama seçeneklerinden biri ya da her ikisi çıkabiliyor. Bunların hiçbiri olmadan direkt denklik alınması da söz konusu olabiliyor. Burada komisyonun sizin eğitiminizi bireysel olarak değerlendirmesi ile sonuç alınabiliyor. Denklik, uluslararası anlaşmalar ile korunan bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Bu şekilde yurtdışında öğrenim gören öğrenciler sorun yaşamamış oluyorlar.

  Azerbaycan’da eğitim gören öğrenciler için yaşam masraflarının da uygun olması büyük avantajlar sağlıyor. Bir aylık yaşam masrafları öğrencinin yaşam alışkanlıklarına göre değişmekle birlikte aylık 500$’dan başlıyor. Yeme içme, ev ya da yurt kiraları bu rakamın içerisinde yer alıyor. Böylece aileler de öğrenciler de zorlanmadan öğrenim hayatlarını devam ettirebiliyorlar. Ülkede güvenlik açısından da öğrenciler rahat bir yaşam sürüyorlar. Ayrıca başkent Bakü’de birçok sosyal, kültürel faaliyete katılma olanağına sahipler. Arkadaş edinmekte de herhangi bir ayrıma maruz kalmadıkları için sorun yaşamıyorlar. Azerbaycan Teknik Üniversitesi bir çok sanatsal ve spor etkinlikleri gerçekleştirerek öğrencilerin sosyo-kültürel yaşamlarına destek oluyor ayrıca kendi alanları ile ilgili uluslararası projelere de dahil olabiliyorlar. Geleceğin mühendisleri arasında yer almak istiyorsanız siz de üniversitemiz öğrencileri arasında yer alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken lise diplomanız ile Eurostar yurtdışı eğitimin uzman eğitim danışmanları ile irtibata geçmek ve üniversiteli olma yolunda ilk adımı atmak olacaktır.

  Teknik programlara merakı olan veya gelişen teknolojiyi yakından takip etmek isteyen öğrenciler için Azerbaycan Teknik Üniversitesi çözüm noktası oluşturmaktadır. Genellikle makine teknolojisi, otomasyon sistemleri, otomobil ve ulaşım araçları konularına aşırı duyarlılık gösteren öğrenciler için değişik bir akademik eğitim oluşturan eğitim kurumu düzeyindedir. 46 bölümü 18 araştırma laboratuvarı bulunan üniversite bünyesinde birçok araştırmacı doktor ve 400e yakın uzmanlık seviyesinde öğretim görevlisi bulunmaktadır. Üniversite birçok alanda araştırma çalışmaları yapmaktadır.

  Doktora eğitimi konusunda ciddi boyutta eğitim almak isteyenler için bu eğitim seviyesi devlet tarafından kontrol altında gerçekleştirilirken belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu bölümde doktora seviyesini tamamlamak isteyen kişiler mensup oldukları ihtisas konusunda üniversitenin kabul komisyonu belirlemesi yapılmaktadır. Doktora seviyesini almak isteyen kişiler üç ay en fazla altı ay önceden başvuru yapması gerekir. Eurostar ön kayıt sistemi ve ek kontenjan uygulamaları bunun yanında lisans tamamlama uygulaması Türkiye’den sağlanmaktadır.

  Azerbaycan Teknik Üniversitesi örgün eğitim uygulayan ve bunu 3 yıl sürdüren bir sistem oluşturmuştur. Uzaktan eğitim sistemine dâhil olacaklara 4 yıllık eğitim süresini tamamlaması gerekir. Uzaktan eğitim sistemini kullanan kaliteli bir eğitim ortamı yaratan üniversite bütün fakülte seviyesinde internet ağı oluşturulmuş bilgisayar merkezleri kapsamında faaliyet göstermektedir. Eğitim ve araştırma faaliyetlerine katkıda bulunan 7 şubeli 6 bölümlü 6 okuma salonuna sahip kütüphanesi bulunmaktadır. Kütüphanenin dikkat çeken özelliklerinden birisi olan son dönemlerde elektronik katalog sisteminin kuruluyor olmasıdır.

  Yüksek Seviyeli Teknik Eğitim Sağlayan Üniversite Fırsatı

  Azerbaycan Teknik Üniversitesi teknik oluşun açısından dünya standartlarından otomasyon, otomotiv, makine, fizik ve matematik, kimya alanlarında değişik bir akademik eğitim kariyeri oluşturacaklar için geniş kapsamlı fırsat yaratmaktadır. Makine teknolojileri konusunda dünya çapında ihtiyaç duyulan ısı motorları, Radio teknik sistemler, telekomünikasyona, bilgisayar, ısı tekniği, otomotiv en önemlisi halk ekonomisi alanında ihtisas elde edebileceğiniz bir üniversite imkânı sunmaktadır.

  Azerbaycan teknik üniversitesi elektronik ve enerji alanında elektro enerji, ısı enerjisi, elektrik gibi bölümlerde ihtisas sahibi olmanızı sağlamaktadır. Sadece teknik eğitimle sınırlı kalmayan üniversite işletme, iktisat ilimleri, ulaşım, fizik, kimya, matematik alanında da yüksek seviyeli eğitim Programı uyulmaktadır. Bütün bu eğitimleri aldıktan sonra doktora yapabilme, yüksek lisans seviyesine ulaşabilme gibi fırsatlarında üniversite bünyesinde gerçekleştiriliyor olması üniversitenin başlangıç seviyesinden son noktaya kadar aynı alandan yararlanma imkânı yaratmaktadır.

  Azerbaycan Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim almak isteyen öğrenciler için geniş fırsatı konaklama imkânı sunulurken Azerbaycan halkının desteği de açık bir şekilde hissedilmektedir. Özellikle türkü öğrenciler konuşma dili açısından yerli halk ile kolay anlaşıyor olması konaklama ihtiyacını daha kolay elde etmesini sağlamaktadır. Teknik üniversite denklik bakımından da sıkıntı oluşturmadığı için dünya çapında teknoloji alanında istihdam oluşturan kuruluşlarda iş imkânı yaratmaktadır. Teknik destekli üniversitede kimya bilimleri alanında organik kimya, materyal mühendisliği, aktarma sistemleri alanında da etkin bir eğitim uygulanmaktadır.

  Galeri


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1