Bakü Spor Akademisi

Uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapan Bakü Spor Akademisi’nde lisans eğitimi ayrıcalıklarından siz de yararlanmak ister misiniz? Yüksek standartlarda ve cazip fiyat avantajları ile birçok spor dalında sınavsız eğitim imkânından yararlanarak Bakü Spor Akademisi’nde üniversite okuyabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Bakü Spor Akademisi

  Spor benim hayatım, hayat kaynağım diyorsan, kültürü aynı ama memleket dışında okumak istiyorum diyorsan, Azerbaycan Spor Akademisi tam sana göre bir okul. Özellikle en önemli başarılı olimpiyat sporcularının yetiştirildiği bu okulda sen de başarılı olabilirsin. Özellikle bu başarıya sahip olmak için yalnızca biraz çaba göstermelisin. Önce gitmek istediğin okulu biraz tanıyalım. Ne dersin? Hadi öyleyse keyifle bir göz atalım okulunuza.

  Bakü Spor Akademisi Tarihi ve Bölümleri

  Ayrıca Azerbaycan Spor bilimleri Akademisi 70 yıllık bir geçmişe sahiptir. Özellikle kuruluşunda lise olan okul öğretim Azerbaycan, Rusca, Gürcüce ve Ermenice dillerinde oluşturulmuştur. Önceleri 3 yıllık iken daha sonraki zamanlarda 4 yıllık eğitime geçilmiştir. 1936 yılında Zaqafqaziyada Devlet gövde Eğitimi Enstitüsü şekilde faaliyet sergilemiştir. O zamanlarda okulda sosyal bilimler, anatomi, biyoloji, kimya, hijyen, fizik, fizyoloji, matematik, beden terbiyesi teknik öğretmenliği bu gibi bölümler açılmıştır.

  1941 yılında çıkan savaşta okulun mühim öğretim görevlileri ( Z. Rzayeva, E. Babayev, L. Baqriy, K Qəniyev, S. Aliyev, V. Litvinova, D. Qədirli ) ve öğrencileri cephede tedavi ve beden eğitimi konularında yaralı askerlere yardımcı olmuş bu manada önemli vatani görev üstlenmişlerdir. Daha sonra senelerde Azerbaycan spor alanında modern ve 1950-1960 yıllarında enstitünün öğretmenleri ve öğrencileri SSCB’de oldukça çok yarışta başarılı olmuşlardır. 1957 yılındaki voleybol müsabakalarında Azerbaycan sporcuları ilk defa SSCB’nin şampiyonu oldular.

  Bakü Spor Akademisi ve Başarının Özü

  Ayrıca dönemin başarılı sporcularından Profesör Oktay Ağayev okulun voleybol bölümünde rehberlik yapmaktadır. Olimpiyatlarda başarılı olmuş sporculardan, inna Rıskal, Refiqe Sabanova, Lüdmila Subina, ilqar Mmedov, igor Ponormaryov, Boris Koretski, Lüdmila Savkina,Valeri Belenki, Nazım Hüseynov, Meheddin Allahverdiyev, Hazar isayev, Samir ibrahimov, Rövsen Hüseynov, Aydın Niftullayev, Telman Paşayev, Refik Hacıyev, Ali Aliyev Akademinin mezunlarındandır.

  Üniversite Akademik Başarıları

  Bakü Spor Akademisi

  1969 yılında sporu yaymak ve sevdirmek ve gençleri bu yönde yönlendirmek amacıyla Haydar Aliyev’in rehberliğinde okulun yeni binası oluşturulmuş ve 1972 yılında açılmıştır. Akademide yalnızca sporcuları değil bilimsel pedagogları da yetiştirmektedir. 1997 yılındaki olimpiyat oyunlarına lisans kazanmış 23 sporcu Akademinin mezunları olmuştur. Özelliklede mezunlardan Namiq Abdullayev serbest güreş, Zemfira Meftaheddinova stand atıcılığında Sydney Olimpiyatları’nın şampiyonu olmuş, Vüqar Alekperov ise Azerbaycan boks tarihinde ilk kez şekilde bronz madalya kazanmıştır. 1998 yılında ulusal Olimpiyat Akademisi kurularak olimpiyat fikirleri, sıhhatli yaşam, adil oyun ve davranış kuralları bunun gibi konularda halk ve bilhassa gençler bilinçlendirilmiştir. 1999 yılında milli Olimpiyat Akademisi “Olimpiyatın Tarihsel ve Felsefesi” konusu üzerine konferanslar verilmiştir ve gelecekte Azerbaycan’da yapılması muhtemel olimpiyat yarışlarının temeli atılmıştır.

  Bakü Spor Akademisi

  Ayrıca üç binden fazla sınıf, monografi ve bilimsel metodik malzemeler bulunmaktadır. Azerbaycan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun kararı ile 1999 yılında okul Azerbaycan Devlet gövde Eğitimi ve Spor Akademisine dönüştürülmüştür. Özellikle kendine itimat ve azimle çalış. Kararlıysan ve ben de yapabilirim diyorsan Azerbaycan Spor Akademisine hemen kaydını yaptırabilirsin. Kim bilir hatta belki senin de senin de bir madalyonun olabilir.


  Yurt İmkanı

  • Eğitim Süresi: 1 – 4
  • Hazırlık: 1300$
  • Lisans Programları: 1000$-1500$
  • Ülke: 60$-200$
  • 4 Kişilik Evlerde Şahıs Başı Aylık: 200$-500$ (öğrenci kendisi öder.)
  • Oturum Ücreti: 150$
  • Sıhhat Raporu: 50$
  • Danışmanlık: 2250$

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1