Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Donanımlı ve rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak kalitede lisans eğitimi görmek için Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Emin adımlarla hayallerinizi süsleyen yolda ilerlemek için Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi eğitim seçenekleri arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

  Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

  Siz de dünyaya değer katanlar arasında yer almak istiyorsanız Pedagoji Üniversitesindeki yerinizi mutlaka ayırtmalısınız. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi yıllardır birçok alanda öğretmen yetiştirmektedir. Ayrıca ÖSYM kılavuzunda yer alan bir okuldur. Öğrenciler ister üniversite giriş sınavına girerek isterlerse de hiç girmeden bu üniversitede öğrenim görebilmektedirler. ÖSYM sınavında yeterli puan alan öğrenciler bu okulu tercih ettiklerinde yine ücretli olarak öğrenim görmektedirler. Ancak bu ücretler oldukça ekonomiktir ve aile bütçesini zorlamamaktadır. ÖSYM sınavı ile tercih yapıp kazanan öğrenciler mezun olduklarında Türkiye’den mezunmuş gibi olurlar. Denklik sürecine takılmazlar.

  Herhangi bir üniversite giriş sınavına girmeden burada öğrenim gören öğrenciler YÖK denklik şartlarına uyum sağlamak zorundadır. Bu da her yıl değişebilmekle birlikte genel olarak KPSS alan puanında 50 almakla çözülebilen bir durumdur. Yani herhangi bir sıralama olmadan 50 almayı başarabilen herkes denkliğe sahip olabilmektedirler.

  Gelişmiş Bir Üniversite!

  Üniversitemizde birçok öğretmenlik alanı bulunmaktadır. İşitme Engelliler öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Biyoloji öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Tarih öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Resim öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi seçeneklerden biri tercih edilebilmektedir. Başvuru için lise mezunu olmanız yeterlidir. Lise türü önemli değildir. Yani ister meslek lisesi mezunu olun ister açıköğretim lisesi kayıt yaptırabilirsiniz. Hatta sayısal bir öğrenci sözel sözel bir öğrenci de sayısal alan tercih edebilmektedir. Böylece öğrenciler üniversite hayallerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler.

  Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesi Türkiye’den öğrenim görmeye giden öğrencilere karşı son derece misafirperverdir. Eğitim alanında kendi çocukları gibi desteklemektedirler.  Böylece öğrenciler ülkede ki yaşamlarına daha hızlı adapte olabilirler. Eğitim sürelerince kendilerini hiç yabancı bir ülkede gibi hissetmezler. Özellikle öğretmen adaylarının yurtdışında eğitim alması ülkemize döndüklerinde önemli farklar yaratmaktadır. Farklı kültürlerle bir arada yaşamak daha geniş bir bakış açısına sahip olmalarını sağlar. Böylece ülkemizde de giderek artan çok kültürlülük ile daha efektif olabilirler. Öğretmenliğin uluslar üstü mesleklerden olduğunun daha çok farkına varırlar.

  Öğrenci ve Öğretmen Dostu

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi hem lisans hem de yüksek lisans eğitimleri ile öğrencileri geleceğe taşımaktadır. Öğretmenler tüm dünyanın geleceğini tasarlarlar. Anne babadan sonra öğrenciye en çok etki eden kişilerdir. Bu sebeple ‘’Hz Ali Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’’ demiştir.

  Azerbaycan’da eğitimin en büyük avantajlarından biri de ülkenin ekonomik yaşam koşullarıdır. Öğrenciler bir aylık ortalama 500 USD harcayarak tüm geçimlerini sağlayabilirler. Ülke güvenlik açısından da öğrencilerimiz için tercih edilebilir durumdadır. Türkiye’nin komşu ülkesi olması ve kısa sürede gidilebilmesi de ailelerin güvende hissetmelerini sağlamaktadır. Ülkeye kapıda vize alarak rahatlıkla giriş yapılabilmektedir. Aileler 90 güne kadar öğrencileri ile kalabilmektedirler. Siz de Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesinde öğrenci okumaya yakınsınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bize ulaşın; eğitiminiz için hemen yola çıkın.

  1921 yılında açılan ve Azerbaycan’ın gelecekteki eğitimcilerini yetiştirmeyi hedeflenir. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bugüne kadar 100 binin üzerinde Azerbaycan için eğitimci yetiştirmiş bir üniversitedir. Eğer hep hayalinizde öğrencileri için sınırlarının ötesini düşünen bir eğitimci olmak varsa Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi sizin için doğru adres olacaktır.

  Öğrencilerine hem lisans hem yüksek lisans ve doktora eğitimi imkanı sunan bir üniversite olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi 55 kürsü ve 800’e yakın kişiden oluşan bir eğitmen kadrosu bulunmaktadır.

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi YÖK Denklik

  YÖK denklik belgelerinin ne anlama geldiğini veya neden alınması gerektiğini bilmeyen birçok kişi vardır. Bu belgeler yurtdışında alınan eğitimlerin ve diplomaların ülkemiz de geçerli olabilmesi için mutlaka alınması gerekmektedir. Ancak bu belgeleri almak o kadar kolay olmayabilmektedir.

  Öğrenciler mezun olduktan sonra YÖK denklik kurumuna gerekli başvuruları yapmalı ve gerekli tüm belgeleri en kısa zaman içinde temin etmelidirler. Bu konular çoğu zaman yurtdışı eğitimleri konusunda deneyimleri olmayan kişilerin çok ihmal ettikleri konulardan biridir. Ancak bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm öğrencilere bu konular hakkında gerekli bilgileri veriyoruz.

  Başarılı bir eğitim ülkesi olan Azerbaycan bugüne kadar birçok Türk öğrencinin ilgisini çekmiştir. Azerbaycan’ın en önemli ve en güvenilir üniversitelerinden biri olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi insanlara ülkemiz de veya diğer ülkeler de geçerli olan çok saygın bir diploma vermektedir. Bu sebeple insanlar sürekli olarak bu ülkede ki üniversiteler hakkında bilgi almak için bizlerden yardım istemektedirler.

  Hayal Ettiğiniz Meslek Hayatı İçin Doğru Üniversite Seçimi

  Gittikleri ülkeler de kendilerini mutlu hissetmek ve aynı zamanda herhangi bir şekilde yabancılık çekmemek isteyen kişiler kesinlikle Azerbaycan üniversiteleri hakkında bilgiler almalıdırlar. Her konu hakkında Türk öğrencilerin beklentilerini karşılamakta olan bu başarılı ve güvenilir üniversiteler arasında özel bir yeri olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi meslek hayatları boyunca hem ayrıcalık sahibi olmak hem de maddi anlamda sorun yaşamamak isteyen kişiler için en önemli seçeneklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin bir arada düzenli olarak eğitim alabildikleri bu başarılı üniversite her zaman birbirinden başarılı pedagogları mezun ederek bu mesleğe katkıda bulunmaktadır.

  Ülkemizde birçok kişi yurtdışında eğitim almak isterler. Zaman öncelikle ülkemiz ile denklik vermekte olan güvenilir üniversitelerin hangileri olduğunu bilmelidirler. Bu üniversiteler genellikle aynı olsa bile yine de her sene yapılan incelemeler ile değişebilmektedir. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi de her zaman bu listede yer alan başarılı bir üniversite olduğu için öğrenciler diledikleri gibi kayıt işlemlerini yapabilir. Meslek hayatlarında kendilerine birçok farklı kapının açılmasını sağlayacak olan son derece saygın bir diplomaya sahip olabilirler. Özellikle denklik işlemlerin de sorun yaşamamak için sizde bu üniversiteyi değerlendirmelisiniz.

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi İle Geleceğinize Sahip Çıkın!

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bünyesinde “Filoloji Fakültesi, Tarih Fakültesi, Matematik ve Enformatik Fakültesi, Fizik ve Teknoloji Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Kimya Fakültesi, Okul Öncesi Eğitim ve Psikolojik Hizmetler Fakültesi, İlköğretim Fakültesi, Müzik ve Sanat Fakültesi, Coğrafya Fakültesi ile Kalifikasyon ve Yeniden Eğitim Fakültesi” olmak üzere 11’in üzerinde fakülte bulunmaktadır. Bu fakültelerde toplam 55 bölüm bulunur. 1100 kişilik eğitmen kadrosuna sahip bir okul olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nde öğrenciler için çok çeşitli akademik imkanların yanında bir çok sosyal imkân da bulunmaktadır. Bu üniversite bünyesinde ayrınca 2007 yılında Türk edebiyatı ve tarihi hakkında araştırmalar yapmak için kurulmuştur. “Türk Araştırmaları Merkezi” faaliyetlerini sürdürmektedir.

  7 bine yakın öğrenci 730 kişilik öğretmen ve 330 kişilik yardımcı heyet tarafından eğitilmektedir. 700 binden fazla kitaba sahip bir kütüphaneye sahiptir. Üniversitede ayrıca hesaplama-bilgisayar merkezi, kıraat salonları, zooloji müzesi, onomastik laboratuvar, tıbbi hizmet merkezi de bulunmaktadır. Şamahı ve Şuşa bölümlerinde sadece Azerbaycan eğitim kadrolarına yönelik eğitmen yetiştirilmektedir. Ayrıca tüm bölümlerinde Azerice eğitim verilmektedir o yüzden “Hazırlık Fakültesi” bünyesinde eğitim gören öğrencilere Azerice eğitimi verilmektedir.

  Yurt İmkanı Gelişmişlik Düzeyi!

  Yurt imkanı bulunmayan bir üniversite olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nde okumak isterseniz kendiniz için kiralık ev tutmanız gerekmektedir. Azerbaycan’dan üniversitelerin genelindeki ücretler 2000 Dolar ile 5000 Dolar arasındadır. Ancak buradaki ücretlendirme şu şekildedir: Hazırlık Fakültesi’nde okumak isterseniz 500 Dolar civarı bir ücret ödenmelidir. Devamındaki süreçte ise ücretlendirmeler 800 Dolar ile 2000 Dolar arasında olmaktadır.

  Çok farklı imkanları bulunana bu üniversitede sizi yeni bir dünya bekliyor olacak. Ancak eğer bu dünya sizi şimdiden korkuttuysa Eurostar uzman kadrosu ile dilerseniz size yardımcı olabilir. Siz bizden randevu aldıktan sonra size ilettiğimiz evraklarla randevu gününe gelmeniz yeterli olacaktır. Ardından tüm süreç tarafımızdan yürütülecektir. Yurt imkanı olmadığı için size ev kiralamak konusunda da yardımcı olan Eurostar tüm danışanlarına A’dan Z’ye hizmet sunar. Yılların deneyimi ile bu süreci sorunsuz atlamanız ve en kısa sürede kabulünüzün olmasını sağlayacaktır. Eurostar’ı tercih ettiğinize pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken şey çok basit; hemen telefonunuzu elinize alıp. 0212 709 8 709 – 0212 244 66 00, 0507 335 12 48 – 0507 430 17 33, 0553 407 01 44 – 0553 407 01 43, 0553 407 01 36 numaralarından biri üzerinden bize ulaşın!

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1