Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Donanımlı ve rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak kalitede lisans eğitimi görmek için Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Emin adımlarla hayallerinizi süsleyen yolda ilerlemek için Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi eğitim seçenekleri arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim
Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesi

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

Siz de dünyaya değer katanlar arasında yer almak istiyorsanız Pedagoji üniversitesinde ki yerinizi mutlaka ayırtmalısınız. Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesi yıllardır birçok alanda öğretmen yetiştirmektedir. Ayrıca ÖSYM kılavuzunda yer alan bir okuldur. Öğrenciler ister üniversite giriş sınavına girerek isterlerse de hiç girmeden bu üniversitede öğrenim görebilmektedirler. ÖSYM sınavında yeterli puan alan öğrenciler bu okulu tercih ettiklerinde yine ücretli olarak öğrenim görmektedirler. Ancak bu ücretler oldukça ekonomiktir ve aile bütçesini zorlamamaktadır. ÖSYM sınavı ile tercih yapıp kazanan öğrenciler mezun olduklarında Türkiye’den mezunmuş gibi olurlar. Denklik sürecine takılmazlar.

Herhangi bir üniversite giriş sınavına girmeden burada öğrenim gören öğrenciler YÖK denklik şartlarına uyum sağlamak durumunda kalırlar. Bu da her yıl değişebilmekle birlikte genel olarak KPSS alan puanında 50 almakla çözülebilen bir durumdur. Yani herhangi bir sıralama olmadan 50 almayı başarabilen herkes denkliğe sahip olabilmektedirler.

Üniversitemizde birçok öğretmenlik alanı bulunmaktadır. İşitme Engelliler öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Biyoloji öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Tarih öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Resim öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi seçeneklerden biri tercih edilebilmektedir. Başvuru için lise mezunu olmanız yeterlidir. Lise türü önemli değildir. Yani ister meslek lisesi mezunu olun ister açıköğretim lisesi kayıt yaptırabilirsiniz. Hatta sayısal bir öğrenci sözel sözel bir öğrenci de sayısal alan tercih edebilmektedir. Böylece öğrenciler üniversite hayallerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler.

Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesi Türkiye’den öğrenim görmeye giden öğrencilere karşı son derece misafirperver bir yaklaşım sergilemekte ve onları eğitim alanında kendi çocukları gibi desteklemektedirler.  Böylece öğrenciler ülkede ki yaşamlarına daha hızlı adapte olabilirler. Eğitim sürelerince kendilerini hiç yabancı bir ülkede gibi hissetmezler. Özellikle öğretmen adaylarının yurtdışında eğitim alması ülkemize döndüklerinde önemli farklar yaratmaktadır. Farklı kültürlerle bir arada yaşamak daha geniş bir bakış açısına sahip olmalarını sağlar. Böylece ülkemizde de giderek artan çok kültürlülük ile daha efektif olabilirler. Öğretmenliğin uluslar üstü mesleklerden olduğunun daha çok farkına varırlar.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi hem lisans hem de yüksek lisans eğitimleri ile öğrencileri geleceğe taşımaktadır. Her biri etrafına ışık saçan; araştırmacı, öğretme aşkı ile yanıp tutuşan eğitimciler bu okuldan mezun olmaktadırlar. Dileyen öğrenciler Erasmus programlarından yararlanarak farklı bir ülke ve üniversiteyi de deneyimleyerek daha da fazla kültürü tanıma fırsatına sahip olabilirler. Hem kendileri daha iyi bir geleceğe, daha çok ülkede çalışma olanağına sahip olur hem de birçok farklı ülkede yaşayan öğrencilerin ışığı olabilme şansına sahip olurlar. Öğretmenler tüm dünyanın geleceğini tasarlarlar. Anne babadan sonra öğrenciye en çok etki eden kişilerdir. Bu sebeple ‘’Hz Ali Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’’ demiştir.

Azerbaycan’da eğitimin en büyük avantajlarından biri de ülkenin ekonomik yaşam koşullarıdır. Öğrenciler bir aylık ortalama 500 USd harcayarak tüm geçimlerini sağlayabilirler. Tabi bütçelerine dikkat ettikleri, tutumlu oldukları takdirde bu rakam bir miktar aşağı düşeceği gibi tam tersi durumda yukarı da çıkabilecektir. Ülke güvenlik açısından da öğrencilerimiz için tercih edilebilir durumdadır. Türkiye’nin komşu ülkesi olması ve kısa sürede gidilebilmesi de ailelerin güvende hissetmelerini sağlamaktadır. Ülkeye kapıda vize alarak rahatlıkla giriş yapılabilmektedir. Aileler 90 güne kadar öğrencileri ile kalabilmektedirler. Siz de Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesinde öğrenci olmak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bize ulaşın; eğitiminiz için hemen yola çıkın.