Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Donanımlı ve rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak kalitede lisans eğitimi görmek için Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Emin adımlarla hayallerinizi süsleyen yolda ilerlemek için Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi eğitim seçenekleri arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.
  Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
  Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

  Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

  Siz de dünyaya değer katanlar arasında yer almak istiyorsanız Pedagoji üniversitesinde ki yerinizi mutlaka ayırtmalısınız. Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesi yıllardır birçok alanda öğretmen yetiştirmektedir. Ayrıca ÖSYM kılavuzunda yer alan bir okuldur. Öğrenciler ister üniversite giriş sınavına girerek isterlerse de hiç girmeden bu üniversitede öğrenim görebilmektedirler. ÖSYM sınavında yeterli puan alan öğrenciler bu okulu tercih ettiklerinde yine ücretli olarak öğrenim görmektedirler. Ancak bu ücretler oldukça ekonomiktir ve aile bütçesini zorlamamaktadır. ÖSYM sınavı ile tercih yapıp kazanan öğrenciler mezun olduklarında Türkiye’den mezunmuş gibi olurlar. Denklik sürecine takılmazlar.

  Herhangi bir üniversite giriş sınavına girmeden burada öğrenim gören öğrenciler YÖK denklik şartlarına uyum sağlamak durumunda kalırlar. Bu da her yıl değişebilmekle birlikte genel olarak KPSS alan puanında 50 almakla çözülebilen bir durumdur. Yani herhangi bir sıralama olmadan 50 almayı başarabilen herkes denkliğe sahip olabilmektedirler.

  Üniversitemizde birçok öğretmenlik alanı bulunmaktadır. İşitme Engelliler öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Biyoloji öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Tarih öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Resim öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi seçeneklerden biri tercih edilebilmektedir. Başvuru için lise mezunu olmanız yeterlidir. Lise türü önemli değildir. Yani ister meslek lisesi mezunu olun ister açıköğretim lisesi kayıt yaptırabilirsiniz. Hatta sayısal bir öğrenci sözel sözel bir öğrenci de sayısal alan tercih edebilmektedir. Böylece öğrenciler üniversite hayallerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler.

  Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesi Türkiye’den öğrenim görmeye giden öğrencilere karşı son derece misafirperver bir yaklaşım sergilemekte ve onları eğitim alanında kendi çocukları gibi desteklemektedirler.  Böylece öğrenciler ülkede ki yaşamlarına daha hızlı adapte olabilirler. Eğitim sürelerince kendilerini hiç yabancı bir ülkede gibi hissetmezler. Özellikle öğretmen adaylarının yurtdışında eğitim alması ülkemize döndüklerinde önemli farklar yaratmaktadır. Farklı kültürlerle bir arada yaşamak daha geniş bir bakış açısına sahip olmalarını sağlar. Böylece ülkemizde de giderek artan çok kültürlülük ile daha efektif olabilirler. Öğretmenliğin uluslar üstü mesleklerden olduğunun daha çok farkına varırlar.

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi hem lisans hem de yüksek lisans eğitimleri ile öğrencileri geleceğe taşımaktadır. Her biri etrafına ışık saçan; araştırmacı, öğretme aşkı ile yanıp tutuşan eğitimciler bu okuldan mezun olmaktadırlar. Dileyen öğrenciler Erasmus programlarından yararlanarak farklı bir ülke ve üniversiteyi de deneyimleyerek daha da fazla kültürü tanıma fırsatına sahip olabilirler. Hem kendileri daha iyi bir geleceğe, daha çok ülkede çalışma olanağına sahip olur hem de birçok farklı ülkede yaşayan öğrencilerin ışığı olabilme şansına sahip olurlar. Öğretmenler tüm dünyanın geleceğini tasarlarlar. Anne babadan sonra öğrenciye en çok etki eden kişilerdir. Bu sebeple ‘’Hz Ali Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’’ demiştir.

  Azerbaycan’da eğitimin en büyük avantajlarından biri de ülkenin ekonomik yaşam koşullarıdır. Öğrenciler bir aylık ortalama 500 USd harcayarak tüm geçimlerini sağlayabilirler. Tabi bütçelerine dikkat ettikleri, tutumlu oldukları takdirde bu rakam bir miktar aşağı düşeceği gibi tam tersi durumda yukarı da çıkabilecektir. Ülke güvenlik açısından da öğrencilerimiz için tercih edilebilir durumdadır. Türkiye’nin komşu ülkesi olması ve kısa sürede gidilebilmesi de ailelerin güvende hissetmelerini sağlamaktadır. Ülkeye kapıda vize alarak rahatlıkla giriş yapılabilmektedir. Aileler 90 güne kadar öğrencileri ile kalabilmektedirler. Siz de Azerbaycan Devlet pedagoji Üniversitesinde öğrenci olmak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bize ulaşın; eğitiminiz için hemen yola çıkın.

  1921 yılında açılan ve Azerbaycan’ın gelecekteki eğitimcilerini yetiştirmeyi hedefleyen Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bugüne kadar 100 bin’in üzerinde Azerbaycan için eğitimci yetiştirmiş bir üniversitedir. Eğer hep hayalinizde öğrencileri için sınırlarının ötesini düşünen bir eğitimci olmak varsa Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi sizin için doğru adres olacaktır.

  Öğrencilerine hem lisans hem yüksek lisans ve doktora eğitimi imkanı sunan bir üniversite olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi 55 kürsü ve 800’e yakın kişiden oluşan bir eğitmen kadrosu bulunmaktadır.

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi İle Geleceğinize Sahip Çıkın!

  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bünyesinde “Filoloji Fakültesi, Tarih Fakültesi, Matematik ve Enformatik Fakültesi, Fizik ve Teknoloji Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Kimya Fakültesi, Okul Öncesi Eğitim ve Psikolojik Hizmetler Fakültesi, İlköğretim Fakültesi, Müzik ve Sanat Fakültesi, Coğrafya Fakültesi ile Kalifikasyon ve Yeniden Eğitim Fakültesi” olmak üzere 11’in üzerinde fakülte bulunmaktadır. Bu fakültelerde toplam 55 bölüm bulunur. 1100 kişilik eğitmen kadrosuna sahip bir okul olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nde öğrenciler için çok çeşitli akademik imkanların yanında bir çok sosyal imkân da bulunmaktadır. Bu üniversite bünyesinde ayrınca 2007 yılında Türk edebiyatı ve tarihi hakkında araştırmalar yapmak için kurulan Türk Araştırmaları merkezi faaliyetlerini sürdürmektedir.

  7 bine yakın öğrenci 730 kişilik öğretmen ve 330 kişilik yardımcı heyet tarafından eğitilmektedir. 700 binden fazla kitaba sahip bir kütüphanesi olan üniversitede ayrıca hesaplama-bilgisayar merkezi, kıraat salonları, zooloji müzesi, onomastik laboratuvar, tıbbi hizmet merkezi de bulunmaktadır. Şamahı ve Şuşa bölümlerinde sadece Azerbaycan eğitim kadrolarına yönelik eğitmen yetiştirilmektedir. Ayrıca tüm bölümlerinde Azerice eğitim verilmektedir o yüzden “Hazırlık Fakültesi” bünyesinde eğitim gören öğrencilere Azerice eğitimi verilmektedir.

  Yurt imkanı bulunmayan bir üniversite olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nde okumak isterseniz kendiniz için kiralık ev tutmanız gerekmektedir. Azerbaycan’dan üniversitelerin genelindeki ücretler 2000 Dolar ile 5000 Dolar arasındadır. Ancak buradaki ücretlendirme şu şekildedir: Hazırlık Fakültesi’nde okumak isterseniz 500 Dolar civarı bir ücret ödenmelidir. Devamındaki süreçte ise ücretlendirmeler 800 Dolar ile 2000 Dolar arasında olmaktadır.

  Çok farklı imkanları bulunana bu üniversitede sizi yeni bir dünya bekliyor olacak. Ancak eğer bu dünya sizi şimdiden korkuttuysa Eurostar uzman kadrosu ile dilerseniz size yardımcı olabilir. Siz bizden randevu aldıktan sonra size ilettiğimiz evraklarla randevu gününe gelmeniz yeterli olacaktır. Ardından tüm süreç tarafımızdan yürütülecektir. Yurt imkanı olmadığı için size ev kiralamak konusunda da yardımcı olan Eurostar tüm danışanlarına A’dan Z’ye hizmet sunar. Yılların deneyimi ile bu süreci sorunsuz atlamanız ve en kısa sürede kabulünüzün olmasını sağlayacak olan Eurostar’ı tercih ettiğinize pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken şey çok basit; hemen telefonunuzu elinize alıp 0212 709 8 709 – 0212 244 66 00, 0507 335 12 48 – 0507 430 17 33, 0553 407 01 44 – 0553 407 01 43, 0553 407 01 36 numaralarından biri üzerinden bize ulaşın!


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1