Azerbaycan Sigorta İşlemleri

Azerbaycan sigorta işlemleri sınır kapılarında yapılmamaktadır. Azerbaycan'dan Türkiye'ye vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle sigortalarınızı Bakü Haydar Aliyev havaalanı veya Gence uluslararası Havalimanı’nda yaptırabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

Azerbaycan Sigorta İşlemleri

Azerbaycan sigorta işlemleri sınır kapılarında yapılmamaktadır. Azerbaycan’dan Türkiye’ye vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle sigortalarınızı Bakü Haydar Aliyev havaalanı veya Gence uluslararası Havalimanı’nda yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda vize işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Azerbaycan’a karayolundan gidecekseniz Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Azerbaycan’ın ülke içinde yurt dışından gelen yabancı vatandaşlar için de sigorta işlemini zorunlu kılmaktadır. Azerbaycan vize işlemlerini esnasında Azerbaycan sigorta işlemleri yaptırmanız gerekmektedir. Yoksa Azerbaycan’da meydana gelebilecek herhangi bir sağlık sorunda Azerbaycan’daki bütün masrafları siz karşılamak zorunda kalırsınız. Seyahat edenler için seyahat sigortası olması aksaklık durumunda anlık olarak karşılayabilirler. Azerbaycan’ın para birimi Türkiye para birimi arasında az fark olduğundan hastane masraflarını seyahat amacıyla giden kişiler karşılama imkanı var.

Seyahat Sigortasının Önemi

Azerbaycan sigorta işlemleri öğrenciler için aynı şekilde olduğu söylenemez. Öğrenciler sağlık sigortalarını kendileri yaptırmak zorundadırlar. Avrupa ve diğer ülkeler gibi üniversiteler zorunlu bir sigorta işlemi şartı koşmaktadırlar. Fakat sizler bu duruma karşı sağlık sigortanızı yaptırmanız öğrenciler için iyi olacaktır. Türkiye’den Azerbaycan’a giden öğrenci veya seyahat, gezi amaçlı, turist amaçlı giden vatandaşlarımız sağlık sorunları yaşayabilirler. Bu sağlık sorunlarının en az limit de karşılanması yararlarına olacaktır. Sigortası ise özellikle gezi amaçlı giden kişiler için daha yararlı olacaktır. Seyahat esnasında kaybolan/çalınan valizleriniz ve eşyalarınız seyahat esnasında meydana gelebilecek ölüm, cenaze nakli vb. imkânlar seyahat sigortası tarafından karşılanır.

Azerbaycan Sigorta Hayatınızı Kolaylaştırır

Bu sigorta vefatı olan bir yakının ulaşım ve konaklama hizmetlerini de karşılar. Azerbaycan sigorta işlemleri eğitim sigortası diğer sağlık sigortaları kalacağınız ve yapacağınız işe göre mutlaka yerine getirilmelidir. Yurtdışında zorluk çekmemeniz için seyahat ederken seyahat sigortası, öğrenci iseniz eğitim sigortası yaptırmalısınız. İşçi ve iş kurmak sanat sahibi olarak gittiyseniz Azerbaycan hükümetinin sizlere ve yanınızda çalışanlara göre yaptıracağınız sigortaları zorunlu kılmaktadır. Sigortaları işletme veya işyeri açarken sahiplerinin çözmesi gereken sorumluluk olduğu için bu konuda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. İşçi olarak giden vatandaşlarımız ise çalıştıkları işlerin kurum ve imkânlarından yararlandıkları için sigortalarını yaptırma gereklilikleri Azerbaycan sigorta işlemleri hükümet tarafından kontrol edilmektedir.

Azerbaycan sigorta işlemleri ile ilgili aklınızı kurcalayan soruları bize iletin. Coğrafi ve konumsal problemleriniz için büromuzu ziyaret etmelisiniz. Bizi aramaktan geri durmayın. Sitemizi ziyaret ederek sizlerde gerekli yardımları ayrıca alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışından kredi alabilmek için kişinin şahsen veya posta yoluyla Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvurması gerekmektedir. Başvuru süresi boyunca gerekli belgelerin eksiksiz olarak sunulması ve kredi süresinin kayıt altına alınması gerekmektedir.

Primlerden etkilenen günlük gelirin alt ve üst sınırları arasında, sigortalı veya lehdar tarafından belirlenen günlük kazancın %45'inden fazlasıdır. Hesaplama, ödünç almak istediğiniz dönemde geçerli olan primler üzerinden günlük birincil gelirinizin alt ve üst limitleri üzerinden yapılır.

Azerbaycanda Üniversiteler ve Bölümler

Azerbaycan Üniversitesi Azerbaycan Tıp Üniversitesi
Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi
Azerbaycan Teknik Üniversitesi Azerbaycan Devlet Üniversitesi
Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi
Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi
Slavyan Üniversitesi Nahçivan Üniversitesi

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1