Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi

İyi bir denizcilik eğitimi alarak mesleki anlamda rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak kalitede lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan Azerbaycan Denizcilik Akademisi ile yurtdışında prestijli bir üniversiteden mezun olma şansı elde edebilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

KAYIT FORMU

Ad & Soyad

E-Posta

Okumak İstediğiniz Bölüm

Telefon

Lise Diploması

Lise Transkript

Pasaport Fotokopisi

Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

Azerbaycan Hakkında Öğrenci Görüşleri
Azerbaycan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Azerbaycanda Eğitim Dekan Röportaj Eurostar
Azerbaycan Üniversiteleri Öğrenci Görüşleri

Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi

Uzak yol gemi kaptanlığı halk arasında iyi geliri olan işlerden kabul edilmektedir. Yanlış da sayılmaz. Gemi kaptanlığı maaşları oldukça yüksektir ve genel olarak döviz üzerinden kazançlar söz konusu olmaktır. Uçsuz bucaksız maviliklerde aylar sürecek yolculuğun sonunda karaya ulaşmak tam bir maceradır. Tabi ki kısa seferler ve uzun seferler bulunmakta ve talebe göre değişmektedir. Ruhsal ve fiziksel dayanıklılık gerekmektedir. Soğukkanlı ve işini iyi bilen biri olmak gerekmektedir. Öncelikli olarak üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmak gerekmektedir. Ardından bir gemide stajyer olarak çalışmaya başlanır ve bu esnada açılan sınavlara girilerek kademe kademe yükselme sağlanır. Zabit, 1. Zabit ve en sonunda da kaptan olunabilir. Gemi stajları 12 ay sürmektedir.  Siz de gemi kaptanı olmak istiyorsanız kardeş ülkemiz Azerbaycan’da öğrenim görmeyi seçebilirsiniz. Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi 1881 yılından bugüne hizmet vermekte ve öğrenci yetiştirmektedir. İlk aşamada gemilerde çalışacak personel yetiştiren üniversite günümüzde denizciliğin her alanında hizmet vermeye başlamışlardır. Ayrıca uzak yol gemi kaptanı da yetiştirilmektedir.

Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisinde Denklik Var mıdır?

Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi yükseköğretim kurumumuz tarafından tanınmaktadır. Dünyayı gezmek ve gezerken binlerce dolar aylık maaşlar kazanabilmek isteyen herkesin ilk tercihi kaptanlıktır. Ülkemizde de büyük oranda bu bölümde öğrenim görmek isteyen öğrenciler mevcuttur. Öğrenciler herhangi bir sınava girmeden Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi kaydı yaptırabilirler. Siz de durgun denizler yetenekli denizciler yetiştirmez. Ben uzak yol kaptanı olup okyanuslara yol almak istiyorum diyorsanız hemen kayıt işlemleri ile ilgili olarak Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçmelisiniz. Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi YÖK tarafından tanınmaktadır. Yani diplomanıza ülkemizde denklik başvurusu yapabilirsiniz. Bireysel başarınıza bağlı olarak da denkliğinizi alabilirsiniz. Okulumuzda öğrenim görebileceğiniz alanlar aşağıda ki gibidir.

Uygulamalı Mekanik

Beşeri Bilimler

Gemi Mühendisliği ve Taşımacılık

Gemi Kaptanlığı

Gemi Yapımı ve Onarımı

Gemi Elektrik Mühendisliği

Gemi Telsiz ve Otomasyonu

Deniz Ulaştırma Ekonomisi

Gemi Elektrik Ekipmanları

Deniz Coğrafyası ve Hidroteknolojik cihazlar

Tüm bölümler Azerbaycan Türkçesi ya da Rusça’dır. Öğrenciler diledikleri dilde öğrenim görebilmektedirler. Seçtiğiniz dilde bir yıl hazırlık eğitimi mevcuttur. Lisans eğitimleri hazırlık+4 yıl sürmektedir. Dileyen öğrenciler lisans öğrenimlerinden sonra yüksek lisans ve doktora öğretimine dahil olabilirler. Üniversite Uluslararası Denizcilik Örgütü ve UNC üyesidir. Üniversite de eğitim ücretleri de yıllık 3000$’dır. Yurtdışı eğitim alacak öğrenciler bu fiyatlarda zorlanmadan eğitimlerini sürdürebilmektedirler. İdealinizde ki bölümü kazanamadıysanız Azerbaycan’da eğitim sizin için en doğru seçenek olacak ve herhangi bir giriş sınavı koşulu olmadıkça burada öğrenim görebileceksiniz. Sonuç olarak Türkiye’den bile daha ekonomik koşullarda burada eğitim almış oluyorsunuz.

Azerbaycan yaşam masrafları konusunda da aileleri ve öğrencileri üzmüyor. Aylık ortalama 500$ ile ülkede geçiminizi sağlayabiliyorsunuz. ‘’Cennet düşlerin gerçekleştiği yerdir’’(Düşler Tarlası) Bu sebeple düşlediklerinizi gerçekleştirme yolunda tüm mesafeleri kat etmeniz gerekmektedir. Doğru motivasyon ve bardağa dolu tarafından bakarak düşlerinize giden yolda cesur adımlar atmanız gerekmektedir. Başarı sadece yola çıkma cesaretini gösterenlerin olmaktadır. Her yıl 100 binin üzerinde öğrenci yurtdışında eğitim almak üzere farklı ülkelere gitmektedirler. Mezun olduklarında da kaliteli bir hayat yaşayabilecekleri ve daima mutlu olacakları mesleğe kavuşmuş olmaktadırlar. Sayısız ülke ve bölüm seçeneğine sahipken arzu etmediğiniz bir alanda ihtisas yapmak size maddi manevi kazanç sağlamayacaktır. Maviliklere aşık olmayan biri nasıl bir kaptan olabilir ki?

Eğer derin maviliklerde yol almaya hazırsan Eurostar yurtdışı eğitim seni yola çıkartmak için bekliyor. Tek yapman gereken bizlere ulaşmak.

Galeri


Hemen Danışmanlık Alın

Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.whatsapp1