Zenica Üniversitesi

Düzenli bir akademik yaşamınız olsun istiyorsanız ve sınav kaygılarınıza son vermek istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Zenica üniversitesi eğitim almak istediğiniz bölümde yurtdışında üniversite eğitimi alma seçenekleri arasında en iyisi olarak en fazla tercih edilen olarak yer alıyor. Kariyer basamaklarını hızlı adımlarla tırmanmak istersen Zenica üniversitesini seçebilirsin.

Bosna Hersek'te Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.
  Bosna Hersek Hakkında Öğrenci Görüşleri

  Zenica Üniversitesi

  Bosna Hersek’in en eski üniversitelerinen olan Zenica Üniversitesi çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Verdiği eğitimin kalitesi nedeniyle yurt dışından binlerce öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Zenica Üniversitesi bünyesinde alanında uzman hocalar bulunduğu için öğrenciler donanımlı bir şekilde yetişiyor. Hocalar öğrencileri sadece akademik anlamda değil hayata dair de geliştirerek mesleki yaşamlarına katkıda bulunuyor. Derslerde teorik eğitimin dışında pratik yani uygulamalı olarak da öğrencilerin algısını genişletiyorlar. Bunun için her türlü imkan ve donanıma sahip olmaları üniversitenin en büyük avantajları arasında yer alıyor. Okul laboratuvarı ve geniş arşivli kütüphanesi ders çalışma dönemlerinde oldukça işe yaramaktadır. Ders dışında boş zamanlarda öğrencilerin kafasını dağıtacak olan spor kompleksleri, aktivite kulüpleri yer almaktadır. Sınırsız bir şekilde hiç bir ücret ödemeden bu imkanlardan yararlanabilirler. Böylece zaman geçirecekleri kaliteli bir ortam da oluşturmuş olurlar.

  Zenica Üniversitesinin harç ücretleri de son derece uygundur. Ailelerin bütçeleri zorlanmadan rahat bir şekilde harçları ödeyebilirler. Bunun dışında öğrencilerden hiç bir ücret talep edilmez. Sadece seçilen bölümlerin arasında ufak farklılıklar olmaktadır. Yaşam şartları ve tarzı olarak da Türkiye ile benzerlik gösteren ülkede bu anlamda asla zorluk yaşamazsınız. İnsanları adet, gelenek ve göreneklerine son derece bağlı kişiler olduklarından herkese son derece saygı göstermektedir. Dini anlamda da görevlrinizi rahat bir şekilde yerine getirebilirsiniz. İletişim ve diyaloglar da zaman içinde çok daha iyi şekle dönüşecektir. Öğrenciler için konaklama en önemli olan konular arasında yer alır. Bunun için de otel, eşyalı kiralık ev ve yurt seçenekleri ilk olarak gündeme gelir. Sonrasında yeni kayıt yaptıran kişiler hem alışma sürecinden ötürü yurt alternatifi üzerinde durur. Her şey hazır olacağı için avantajlı gelmektedir. Belirli bir süre sonra ev ortamı huzurunu isteyen kişiler kiralık ev aramaya başlar.

  Bir kaç arkadaş masrafları bölüşeceği için bu seçenek fayda sağlar. Bölgeler arası farklılık gösteren kira fiyatları genel anlamda son derece uygundur. Geniş, temiz ve ferah olan evler de konforlu bir eğitim dönemi geçirilir. Evin su, elektrik ve doğalgaz masrafları da son derece uygun fiyatlıdır. Alışveriş konusunda da marketler ve semt pazarları en uygun fiyatlı olan yerlerdir. Özellikle ev yaşamını tercih eden öğrenciler için gıda alışverişi büyük önem taşır. Sebze ve meyve fiyatları da asla uç fiyatlı değildir. Dışarında yemek ihtiyacını görmek isteyen öğrenciler için de farklı alternatiflerin olduğu mekanlar bulunuyor. Damak tadınıza uygun olarak seçim yaparak aynı zamanda sosyalleşmiş olursunuz. Arkadaşlarınız ile eğlenceli zamanlar geçirerek evinize güvenilir bir şekilde dönebilirsiniz. Ülke bu anlamda asla tehlikeli değildir. Aksine huzurlu ve rahat bir yaşam sürülecek olan ülkeler arasında yer almaktadır.

  Öğrenciler hafta sonlarını ülkenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfederek değerlendirebilir. Uygun fiyatlı olan kiralık arabalar bu geziler için son derece uygundur. Grup olarak yapılan bu geziler hem eğlenceli hem de maddi olarak bütçeleri asla zorlamaz. Ülkeye uçak ile kısa sürede rahat bir şekilde giriş yapılmaktadır. Şehir içi ulaşım için de halkın da çoğunlukla kullandığı toplu taşıma araçları tercih edilmektedir. Hem uygun fiyatlı hem de ülkedeki şehirlerde yer alan önemli noktalardan geçiş yaparlar. Ev ve üniversite arası bu şekilde çok rahat bir şekilde geçilir. Sık sık seferlerinin olması da bekleme sorununu ortadan kaldırır. Zenica Üniversitesi ve ülke ile ilgili sorun yaşayan ya da kafasına bir şey takılan olursa Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri yardımcı olmaktadır.

  Son yıllarda adından sıkça bahsettiren Bosna Hersek Zenica Üniversitesi her yıl farklı ülkelerden öğrencilere kapılarını açmaktadır. Verdiği kaliteli ve düzgün eğitim ile öğrencilerin geleceği için önemli bir adım olan bu üniversitede alanında uzman olan hocalar bulunmaktadır. Öğrencileri sadece akademik olarak değil aynı zamanda hayata hazırlamak konusunda da özverili bir şekilde eğitim vermektedirler. Sınav ve puan şartı olmadan üniversitenin istenilen bölümüne kayıt yaptırılabilir. Alınan diplomanın da geçerliliği olması avantaj sağlayan diğer etkenler arasındadır. Mezun olan öğrenciler istedikleri yere iş başvurusu yaparak sıkıntısız bir şekilde çalışmalarını sürdürebilirler. Sadece teorik değil aynı zamanda uygulamalı olarak da derslere takviye sağlanır. Bu anlamda her türlü teknik ve teknolojik cihaz donanımı mevcuttur. Üniversitenin imkan ve olanakları da oldukça iyi seviyededir. Laoravuvar çalışmaları için farklı mazmelerin bulunduğu alanlar bunların başında gelmektedir. Ayrıca ders çalışma dönemlerinde yoğun bir şekilde kullanılan geniş arşive sahip kütüphanesi de bulunuyor. Tüm bu imanlardan sınırlama olmadan yararlanılabilinir.

  Dersler Dışında Faaliyet Alanları Mevcuttur

  Öğrencilerin bunaldığı ve nefes almak istedikleri zamanlarda kafalarını dağıtmalarını sağlayan spor alanları,enstürman çalmalarını öğrenmeyi sağlayan müzik kulüpleri bulunmatadır. Hiçbir ücret vermeden bu tarz aktivite merkezlerinden faydalanabilirsiniz. Şehrün güzelliklerini keşfedeceğiniz turistik geziler ile hafta sonları da bu şekilde değerlendirilebilir. Böylece hem yeni yerler görüp sosyal anlamda da kendinizi rahatlatabilirsiniz. Aynı zamanda hem yemek ihityacınızı giderip hem de arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz mekanlar da keyifli zaman geçirmeniz için yeterli olmaktadır. Farklı konseptlerde ve internet kullanmanızı sağlayan yerler şehrin en işlek noktalarında yer alır.

  Bosna Hersek Zenica Üniversitesi harç fiyatları son derece uygundur. Bölümler arası ufak farklılıklar olsa da genel anlamda bütçeleri asla zorlamayacak ücretlendirmeler mevcuttur. Harç dışında öğrencilerden asla para talebi olmaz.

  Ülkedek yaşam koşulları da son derece idealdir. Bosna Hersek Zenica Üniversitesi  öğrencileri konaklamak için tercih ettiği eşyalık kiralık ev ücretleri bütçeleri kesinlikle zorlamayacak şekildedir. Geniş, ferah ve temiz lan evlerde birden fazla kişi rahatlıkla kalabilir. Böylece tüm giderler bölüşüleceği için masraflar en aza inmektedir. Alışveriş anlamında özellkle gıda konusunda taze ve uygun fiyatlı olması açısından semt pazarları ve marketler terih edilir. Isınma ile ilgili evlerde problem asla olmaz. Elektrik, su ve doğalgaz tarifeleri oldukça düşüktür. Evler sağlam olduğundan yaşanacak talihsiz olaylarda tehlike oluşturacak durumlar yaşanmaz. Güvenilirbir ülke olaması ailelerin de içini rahatlatmaktadır. İçleri rahat bir şekilde yakınlarını emanet edebilirler. Ülkeye uçak ile kısa sürede ve konforlu olarak gelinebilir. Havaalanında sürekli olarak taksi bulunmaktadır. Bu bilgileri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması size detaylı olarak aktarmaktadır. Şehir içi ulaşımda da minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları kullanılmatadır. Hem istenilen noktalara güzergahı olan bu araçların ücretleri de oldukça düşük ücretlidir.

  2019-2020 Güncel Üniversite Lisans Ücretleri

  ÜNİVERSİTE BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ TIP BOŞNAKÇA 2.500 € 1.550 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.000 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ ÜRÜN TEKNOLOJİLERİ YÖNETİMİ                4 BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ ALMAN DİLİ VE EDEBİYATI BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ METROLOJİ VE OTOMASYON BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ BHS DİLİ VE EDEBİYATI BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK VE ENFORMATİK BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ EKONOMİ YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ HUKUK BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ PAZARLAMA BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ OKUL ÖNCESİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL PEDAGOJİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ FİNANS BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ MUHASEBE BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ İSTATİSTİK BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ METAL MALZEME MÜHENDİSLİĞİ                3 BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM DONANIMI BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ ÜRÜN TASARIM MÜHENDİSLİĞİ                  4 BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ WEB TASARIM VE BAKIMI BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM SİSTEMLERİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ METALÜRJİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİYEL TASARIM BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  ZENİCA ÜNİVERSİTESİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 500 €
  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1