Mostar Üniversitesi

Mostar üniversitesi yurtdışında eğitim alan öğrenciler Türkiye’de geçerli diplomaya sahip olmakta ve mezun olduğunda rakiplerinin önünde hayata bir adım önde başlamaktadır. Yurtdışında hak ettiğiniz konforda lisans eğitimi almak ideal ve oldukça avantajlı olacaktır.

Bosna Hersek'te Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Yurtdışında Eğitim Rehberi

  Mostar Üniversitesi Hakkında Merak Ettikleriniz

  vc_row]

  Bosna Hersek Hakkında Öğrenci Görüşleri
  [/vc_row]
  Mostar ÜniversitesiSaray Bosna Üniversiteleri Derslik Öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Saray Bosna Üniversite Eğitimi Bosna Hersek Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
  Saray Bosna Öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi

  Mostar Üniversitesinde Okumak

  Mostar Üniversitesi görmenin her gencimizin hayali olduğunu biliyoruz. Dünyanın seçkin üniversitelerinde eğitim almak isteyenler için cazip fiyat koşulları ile sınavsız üniversite olanağı sağlıyoruz. Tanıtımını yapacağımız Mostar Üniversitesi ve Mostar şehrindeki diğer üniversitelerde hayalinizdeki koşullarda öğreniminize devam ederek, kariyerinizin önündeki sınav engelini de kaldırmış olacaksınız.

  1977 yılında kurulmuş olan Mostar Üniversitesi günümüzde eğitim ve öğretim hizmetlerine kaliteli akademik kadrosu ile devam etmektedir. Ülkenin ikinci büyük devlet üniversitesi unvanına sahip olan üniversitemizde 5500 metrekare eğitim ve araştırma alanında eğitiminiz boyunca yararlanabileceğiniz çeşitli derslikler ve laboratuvar bulunmaktadır. Üniversitemiz aynı zamanda Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi olarak bilinmektedir. Mostar şehrinin harika atmosferinde bulunan üniversitenin yenilenmiş binaları, rahat ve konforlu mobilyalı yurtları, zengin içerikli kütüphanesi, modern koşullarda hizmet veren restoran ve yemekhanesi ile tercih yapmanızı kolaylaştıracak özellikleri bulunmakta.

  Mostar Üniversitesi 1993 yılından itibaren eğitim kalitesini arttırmaya yönelik bir sürece girmiştir. Eğitim veren personel sayısını arttıran üniversitemiz günümüzde 16 bin kadar öğrenciye eğitim vermektedir. Ayrıca üniversitede kolej eğitimi de verilmektedir. Ülkedeki diğer üniversiteler ile birlikte düzenlenen organizasyonlarla maddi durumu yetersiz olan öğrencilere barınma, bursa ve sağlık hizmetleri desteği de verilmektedir.

  Mostar ile Kendinizi Yenileyin

  Özellikle Mostar Üniversitesi eğitim gören öğrencilerin yararlanması için öğrenci merkezi tarafından çeşitli kültürel etkinlikler, çevre gezileri, seminerler, Wus Avurturya Proje, Proje Tempus, EUA gibi farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencilere daha kaliteli bir eğitim hizmeti verebilmek için Mostar Üniversitesi Norveç Fen Bilimleri, İspanya Madrid, Kragujevac, NoviSad, Mısır İskenderiye, Ljubjana, Jyvaskyla üniversiteleri ile işbirliği içindedir. Dolayısı ile Üniversiteler ile öğrenci ve akademik personel değişimi, ortak eğitim programlarının uygulanması konusunda işbirliği yapılmaktadır. Hatta bu eğitim olanaklarından yararlanmak isteyen Türk öğrenciler Eurostar danışmanları ile iletişime geçerek detaylar hakkında fikir alışverişinde bulunabilir.

  Mostar Üniversitesinde Türk öğrencilerimiz tarafından en fazla tercih edilen bölümler Öğretim Mühendisliği Öğretmenliği ve hatta Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümleridir. Özellikle üniversite hakkında detaylı bilgi almak isteyen her öğrencimize Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlık, başvuru, üniversiteye yerleştirilme, dil eğitimi gibi konularda profesyonel çözümler sunmaktadır.

  Mostar Üniversitesi Kaliteli Eğitimin Adresi

  Mostar Üniversitesi hazırlık bölümü dâhil lisans ve lisansüstü sınıflarda öğrencilerin aktif katılımını sağlamak için az kişilik sınıflara ağırlık vermektedir. Öğrenciler Saraybosna hazırlık enstitüsü dil merkezi bünyesinde 15-20 kişilik sınıflarda Boşnak Dil Bilimci olan ve Türkçe bilen akademisyenlerden teknik dil eğitimi almaktadır. Bölümlerde de aynı kalitede ve koşullarda eğitim olanağına sahip olduğunuzu belirtelim. Ailenizin beklentilerine, sizin hayallerinizdeki üniversite kavramına uyan en iyi tercih olacak.

  Mostar şehrinin en güzel bölgesinde eğitim veren Mostar Üniversitesinde bölüm ücretleri 1500-1750 Euro düzeyindedir. Üniversitenin doğal güzellikleri ile göz kamaştıran kampüsünde öğrencilerin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek tesislerde bulunmaktadır.

  Mostar Üniversitesi Olanakları

  Özellikle Mostar Üniversitesi Türk öğrenciler için hazırlık, lisans, master, lisans tamamlama olanağını sunan kapsamlı bir eğitim kurumudur. Ayrıca üniversiteden mezun olan öğrenciler YÖK Denklik belgesi de almaktadır. Kariyer basamaklarını kaliteli bir eğitimle taçlandırmak isteyen öğrencilerimize ısrarla önerdiğimiz üniversitelerden biri budur.

  Hatta Mostar Üniversitesinde eğitimine devam etmeye karar veren öğrenciler kariyerlerini geliştirmek için ilk adımı atabilir. Dolayısı ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üniversitenin tek kayıt merkezidir. Hemen telefonla arayarak danışmanlarımızdan birebir bilgi alabilir, başvuru noktalarına ulaşabilirsiniz. Türk öğrencilerimiz verecekleri kararla Avrupa üniversiteleri kalitesinde eğitim alma olanağına sahip olabilir.

  Özellikle Türkiye’den Mostar Üniversitesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerimizi sınavsız kabul eden, devlet destekli bir üniversite olan Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi hukukun üstünlüğüne inanan, çağdaş ve etik değerleri benimseyen tavsiye ettiğimiz bir eğitim kurumudur. Öğrencilerini uluslararası düzeyde üretken, sosyal yönü gelişmiş, güvenilir ve doğruluk üzerine odaklı bir eğitim anlayışı ile yetiştirilmeyi hedefleyen bu üniversitede sizde okuyabilirsiniz.

  Özellikle kültürel anlamda özellikleri bakımından turist amaçlı tercih edilen ülkeler arasında olması üniversite eğitimi için ülkeye gelen öğrenciler için de geçerli olan bir duurmdur. Hatta derslerde kaliteli bir eğitimin verilmesi ve alanında uzman olan hocaların eğitimlere katkılarından ötürü öğrenciler için ilk sırada yer alıyor. İlginin artması üniversiteye sınav ve puan şartı aranmaan girilmesi de son derece etkendir. Bu öğrencilere zaman kaybı ve aynı zamanda stres yaşatmadığı için altı çizilen maddeler arasında giriyor. Bosna Hersek Mostar Üniversitesi harçları da son derece düşük fiyatlıdır.

  Bölümler Arası Değişimler Mostar Üniversitesi

  Bölümler arası ufak farklılık olsa da diğer önemli üniversiteler ile aynı kalitede eğitim verilmesine karşın fiyatlar ucuzdur. Hatta bu anlamda aileler asla sıkıntı çekmezler. Üniversiteninimkan ve olanakları da oldukça fazladır. Her türlü yenilik ve teknolojk donanım yakından takip edilerek üniversite bünyesine dahil edilmektedir. Böylece dersler sadece teoride kalmayarak uygulamalı olarak da görülür. Özellikle bu öğrencilerin gelişimi açısından da son derece önem taşıyan bir durumdur. Staj döneminde ise en iyi kurumlar ile anlaşma sağlanarak öğrencilerin eğitimlerini tamamlamalarını sağlarlar. Tıp eğitimialan bir öğrencien iyi hastanede uygulamalı eğitimini görür. Dolayısı ile sürekli olarak düzenlenen konferans ve seminerler de öğrencilerin ufkunu açmaktadır. Ayrıca hocalar da kendi birikim ve tecrübelerini aktararak öğrencilerin bakış açılarında çeşitlenme olmasını sağlarlar.

  Dersler Dışında Etkinlik Merkezleri Bulunmaktadır

  Bosna Hersek Mostar Üniversitesi kampüs içinde öğrencilerin kullanımına sunulmuş geniş spoer kompleksleri bulunmaktadır. Çok sayıda öğrenci bu alanlarda keyfli zaman geçirip stres atmaktadır. Ayrıca müziğe ilgisi olanlar ya da çizime yeteneği olan kişiler için de kulüpler bulunuyor. Laboratuvar ve geniş arşivli kütüphane de özellikle sınav dönemlerinde en çok ziyaret edilen noktalar arasında yer alır. Öğrenciler hafta sonlarını ülkedeki tarihi güzellikleri gezerek değerlendirebilir. Bu amaçlı ülkeye her yıl çok sayıda turist gelmektedir.

  Ülkede çok sayıda Türk yatırımcı bulunmaktadır. Özellikle bu yatırımcılar inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Bu nedenle konaklaa konusunda rahatlıkla kiralık ev bulabilirsiniz. Özellikle eşyalı olması daha büyük avantaj sağlamaktadır. Mobilya alma masrafı da bu şekilde ortadan kalkar. Ülkedeki evler sağlam, büyük ve ferah olduğundan rahat bir oturum sağlanabilir. Yaşanılacak herhangi bir aksilikte evler asla zarar görmez. Bu konuda herkesin içi rahat olabilir. Tümevler her türlü yasa ve yönetmeliğe bağlı olarak inşa edilmiştir.  Kira ücretleri de oldukça ucuzdur.

  Bosna Hersek Mostar Üniversitesi için okumaya gelen öğrenciler ülkeye uçak ile konforlu ve aynı zamanda kısa sürede gelebilir. Özellikle hehir içinde de minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak takis de tercih edilebilir. Kafanıza takılan her soruya Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri ayrıntılı şekilde cevap verecektir. Bölgeye hakim olan yetkili kişilerden istediğiniz konular hakkında bilgi alıp o şekilde hareket edebilirsiniz.

  Bosna Hersek Bayrağı

  2019-2020 Güncel Üniversite Lisans Ücretleri

  ÜNİVERSİTE BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ HUKUK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ ÜRÜN MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ TRAFİK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ ENERJİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İŞ GÜVENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ MEKANİK AĞAÇ İŞLEME BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ GAZETECİLİK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İŞ İLETİŞİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ TEKNOLOJİSİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ KAMU YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ TİCARİ İŞLETME YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ TASARIM BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İSLAM DİN ÖĞRETİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ SPOR SAĞLIK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  MOSTAR ÜNİVERSİTESİ MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
  Puanla
  [OY: 2 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1