Bosna Hersek'te Üniversite

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Balkanların en güzel ülkesi Bosna Hersek’te sınavsız üniversite eğitimi almak çok kolay! Yüksek yaşam standartları ve uygun harç giderleri ile Bosna Hersek’te keyifli bir öğrencilik hayatı geçirebilirsiniz. Kardeş ülkemizden mezun olduğunuzda mavi diploma sahibi olacaksınız.

Bosna Hersek'te Üniversite Eğitimi

Bosna Hersek'te Eğitim Daha Ekonomik

Aşağıdaki tabloda, Bosna Hersek’te üniversite eğitiminin toplam maliyetinin, Türkiye’ye göre çok daha avantajlı olduğunu görebilirsiniz.

Yıllık Türkiye Devlet Üniversitesi Türkiye Vakıf Üniversitesi Bosna Hersek Üniversitesi
Yaşam 8000 ₺ 15.000 ₺ 1500 €
Eğitim 0 ₺ 40.000 ₺ 1500 €
Toplam 8000 ₺ 55.000 ₺ 3000 €

Bosna Hersek Hakkında Öğrenci Görüşleri

Saray Bosna Üniversiteleri Derslik Öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Saray Bosna Üniversite Eğitimi Bosna Hersek Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi
Saray Bosna Öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi

Neden Bosna Hersek'te Üniversite?

Mezuniyet sonrası çalışma izni veriyor.

Bosna Hersek üniversitelerinden mezun olduğunuzda aldığınız diploma ile dünyanın birçok ülkesinde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Üniversite ve yaşam maliyetleri uygundur.

Bosna Hersek’te öğrenciler için eğitim, konaklama, ulaşım ve yemek masrafları uygun fiyatlardadır.

İngilizce olarak eğitim alırsınız.

Bosna Hersek üniversiteleri birçok farklı alanda ve bölümde 100% İngilizce eğitim vermektedir.

Bosna Hersek YÖK denkliğine sahiptir.

Bosna Hersek’te eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’de çalışmak isterseniz YÖK’ten diploma denkliğini alabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Avantajları

Üniversite eğitimi dönemi, kişinin kariyer hayatını ve geleceğini belirleyen en önemli dönemdir. Bu süreçte en doğru kararı verebilmeniz için size yardımcı olmak amacıyla fırsatlar hakkında bir karşılaştırma tablosu hazırladık.

Bosna Hersek'te Üniversite Eğitimi

Bosna Hersek Balkanların en güzel ülkesidir. Kültürü ile yaşam standartları ile bizlere son derece yakındırlar. Birlikte uzun bir tarihin her noktasında yolları kesişen iki dost olarak bugüne kadar geldik. Şimdi ise eğitim alanında öğrencilerimize karşılıklı fırsatlar sunmaktayız. Bu fırsatlar eğitim ve bilim alanında ilerlemeler sağlamakta ve kültürel alışverişimizi de etkilemektedir.

Öğrencilerimiz ve öğretim görevlilerimiz her iki ülkenin geleceğine önemli katkılar sağlamaktadırlar. Sizde bu fırsatları avantajınıza çevirebilir; kardeş ülke Bosna Hersek’te geleceğinizi inşa edebilirsiniz. Hayallerinize giden yolda emin adımlarla ilerlemenin en önemli yolu eğitimden geçer. Kaliteli eğitim kaliteli bir gelecek için zemin hazırlar. Meslek seçimi insan hayatının en önemli kararlarından biridir. Bu nedenle son derece dikkatli olunmalıdır. Mesleki başarının en önemli şartı yaptığımız işi sevmektir. Sevdiğimiz işi yaparsak hiç çalışmamış oluruz. Mesleki eğitimin de önemi herkesçe bilinmektedir.

Ülkemizde üniversite eğitimi alabilmek için TYT ve AYT isimli iki sınavdan geçmek gerekmektedir. İlk sınav Temel Yeterlilik Testi (TYT) olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkçe, Temel Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimlerden oluşan 120 soru sorulmaktadır. TYT puanın en az 150 olması gerekmektedir. Bu puanı alan öğrenci 2. Oturuma katılabilecektir. 2. Oturum Alan Yeterlilik Testi(AYT) olarak isimlendirilmektedir. Tüm bu sınavlara girerek başarılı olmak ve sıralamalarda en yukarılara yerleşmek gerekmektedir. Ancak yurtdışında eğitim alacak öğrenciler bu sınavlara girmeden lisans eğitimlerine başvurabilmektedirler.

Sağlık bölümleri sadece ülkemizde değil tüm dünyada en çok tercih edilen alanlardır. Bu alanlarda işsiz kalma gibi bir sorunla karşılaşmaz ve emeğinizin karşılığını daima alabilir hale gelirsiniz. Ayrıca insan sağlığına katkıda bulunmanın keyfini yaşayabileceğiniz bir mesleğe sahip olabilirsiniz.  Bosna Hersek’in birbirinden kaliteli okullarında tüm sağlık alanlarında eğitim imkânı mevcuttur. Tıp, diş, eczacılık, hemşirelik, fizik tedavi gibi bölümler yer almaktadır. Kaliteli eğitim almak ve kendi alanınızda en yüksek başarıyı elde etmek istiyorsanız Bosna Hersek üniversiteleri en doğru seçenek olacaktır.  Siz de sınav engeline takılmadan Bosna Hersek’te eğitim alabilirsiniz.

“Sana bir şeyi nasıl bilebileceğini öğreteyim mi? Bildiğin zaman bildiğini anla,bilmediğin zaman ise bilmediğini…” Konfüçyüs

Bosna Hersek Üniversiteleri tercih sebepleri tamamen sınavsız bir şekilde istediğiniz alanda eğitim alabilmenizdir. İster Türkçe ister İngilizce ister Boşnakça eğitimler alabilirsiniz. Sınav stresi yaşamadan Bosna’da tıp eğitimi alabilir, geleceğin doktorları arasında yer alabilirsiniz. Sağlık alanlarında kaliteli eğitimi ile bilinen üniversiteleri ile Bosna Hersek sizi bekliyor. Devlet üniversitelerinin tıp fakültelerinde birbirinden başarılı akademisyenlerin sunduğu eğitimlerle siz de iyi bir doktor, iyi bir diş hekimi olabilirsiniz. Kaldırın önünüzde ki tüm engelleri ve Bosna Hersek’e gelin. Bırakın engeller fırsata dönüşsün.  Bosna Hersek’te Diş Hekimliği eğitimleri de en çok tercih edilen bölümler arasında yer alıyor. İster genel tıp, isterseniz diş hekimliği bölümüne hemen başvuru yapabilirsiniz. Üniversiteler, uluslararası akreditasyona sahiptir. Mavi diploma olanağı sağlamaktadır. Bu diploma ile birçok Avrupa ülkesinde görev yapabilirsiniz. Ayrıca yabancı dil eğitimlerine de önem veren ülke Bosna Hersek. Eğitiminizin yanında bir de dil yeterliliği kazanacaksınız. Saraybosna – Mostar  – Zenica – Tuzla gibi birçok üniversite bu ülkede yer almaktadır. Hemen her şehirde şehirlerin isimleri ile özdeşleşmiş bu üniversiteler kaliteli eğitimleri ile uluslararası birçok farklı kültürden öğrenciye eğitim vermektedir.

Öğrenciler bu üniversitelerde Boşnakça ve İngilizce eğitimler alabilmektedirler. Ülkede uygulama ve staj olanakları bulunmaktadır. Ayrıca tüm üniversitelerde erasmus fırsatları da yer almaktadır. Bosna Hersek’te eğitim gören Türk öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Üniversite eğitiminde en çok tercih edilen üniversiteler burada yer almaktadır.

 

Bosna’da Eczacılık Eğitimi almak isteyenler içinde büyük fırsatlar bulunmaktadır. Öğrenciler bu ülkede eğitim alarak çok daha uygun fiyatlara öğrenim görmektedirler. Ülkemizde sınavı kazansa bile ekonomiklik açısından Bosna Hersek’te eğitim tercih eden birçok öğrenci bulunmaktadır. Yıllık harç ücretlerinin ülkemizde yüksek olması sebebiyle Bosna Hersek’te eğitim son yıllarda en çok tercih edilen seçenek olmuştur. Siz de hayallerinize aile bütçenizi zorlamadan ulaşmak istiyorsanız Yüksek Öğretim kurumunun tanıdığı bu üniversitelerden birini seçebilirsiniz. İster ülkemizde aynı bölümün en düşük taban puanını tutturmuş olun; ister tutturmamış olun Avrupa kapılarını sizlere aralayan Bosna Hersek en iyi seçeneklerden biridir. Sınavsız ve ekonomik olmasının dışında Bosna Hersek’in Müslüman bir ülke olması da öğrenci ve özellikle ailelerin en önemli kriteridir. Ülke son derece güvenlidir.

Suç oranı düşüktür. Nüfus çok kalabalık değildir. Yeşili bol, doğası güzel bir ülkedir. Uçakla ulaşım süresi açısından 80 dakika gibi bir zamanda gidilebilmektedir. Sosyal ve kültürel olarak olanakları vardır. Özellikle kış sporlarında dünyanın en çok gitmeyi tercih ettiği ülkelerden biridir. Kayak merkezleri olimpiyatlara ev sahipliği yapmıştır.

Yazları ise doğası gereği yeşile doyacağınız bir doğa sizi kucaklar. Bosna Hersek’te öğrenci olmak huzurlu bir ortamda yaşamak demektir. Ülkede yeme içme konusunda birçok seçenek bulunmakla beraber et ağırlıklı beslenme söz konusudur. Ayrıca Türk restoranları da bulunmaktadır. Öğrenciler yeme içme konusunda başka ülkelerde olduğu gibi zorluk yaşamazlar.

Ev ve yurt seçenekleri sunulabilen ülkede kişisel seçimlerinizle doğru orantılı konaklama olanağı bulunmaktadır. Yurtlar genellikle Boşnak öğrencileri misafir etmektedir. Türkiye’den gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği ev konaklama seçeneğidir. Aylık bir öğrencinin gideri 500-600 Euro civarında olacaktır. Bu rakamlara bir öğrenci standart bir yaşamı rahatlıkla sürdürebilecektir. Bosna Hersek’te şehir içi ulaşım genellikle Tramvay ve otobüslerle yapılmaktadır. Ayrıca taksilerde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ülkede ulaşım oldukça ucuzdur.

Saraybosna – Mostar  – Zenica – Tuzla üniversitelerinde birbirinden başarılı akademisyenler görev yapmaktadır. Tüm öğrencilere eşit mesafede yaklaşan akademisyenler herhangi bir ayrımcılık asla yapmamaktadırlar. Bu nedenle öğrencilerimiz ülkede huzurlu bir eğitim alabilmektedirler. Diğer Avrupa ülkelerinde yaşanan sorunlar ile burada karşı karşıya kalmamaktadırlar. Bu da akademik başarılarının daha yukarılara çıkmasını sağlamaktadır. Bosna üniversitelerinden alacağınız diploma size tüm kariyer basamaklarını hızla tırmandıracaktır.

Hayallerinizi daha hızlı gerçekleştireceğiniz, mesleki donanıma sahip bir şekilde buradan mezun olabileceksiniz. Kariyerinize denklik alarak Türkiye’de devam edebileceğiniz gibi diplomanız ile Avrupa ülkelerinde de görev yapabileceksiniz. Bosna Hersek üniversitelerinden daha önce mezun olmuş birçok öğrenci ile görüşebilir ve siz de eğitim süreci hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Mavi diplomanız sizi ülke sınırlarının çok daha ötesine götürebilir. Kazancınız da ülke sınırlarını aşacak ve bu durumda daha rahat bir yaşam sürebileceksiniz.

Bosna Hersek’te en çok tercih edilen bölümlerin başında sağlık alanları gelmektedir. Sonrasında mühendislik eğitimleri gelmektedir. Ayrıca hukuk ve psikoloji de gençlerimizin tercihleri arasında yer almaktadır. İnşaat Mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği en popüler bölümler arasındalar. Mimarlık bölümü de eşit şekilde talep görmektedir.

Öğrencilerimiz Bosna’da Mimarlık eğitimi alarak uluslararası bir bakış açısına sahip olmaktadırlar. Birbirinden başarılı projelere imza atan mezunlarımızdan biri olabilmek için sen de hemen aramıza katılmalı ve geç kalmadan kayıt başvuru fırsatlarından yararlanmalısın. Bosna’da Makine mühendisliği eğitimi alan öğrenciler de çok şanslılar. Birçok uygulama olanağı ile hem teorik hem de pratik bilgi sahibi olarak mühendislik dünyasında yerlerini almaktadırlar. Hemen kayıt yaptırın ve mühendislik eğitiminizi hızla tamamlayarak hayata atılın. Projelerinizi gerçekleştirerek başarıdan başarıya koşun.

Yeni bir dünya inşa etmek çocukluk hayalinizdi. Sınav stresi yüzünden puanlarınız bir türlü hedeflediğiniz mühendislik fakültesine yetmedi. Bu durum sizi hedefinizden alı mı koydu? Elbette hayır. Siz artık dilerseniz yurtdışında eğitim alabilir ve kendinize yepyeni bir yol açabilirsiniz. Belki de puanınız yetiyor ancak yurtdışında çok daha kaliteli bir eğitim almak istiyorsunuz. Öyleyse Bosna’da inşaat mühendisliği lisans eğitimleri ile tanışarak hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Zaman kaybetmeyin hemen evraklarınızı hazırlayın ve başvuru sürecini anında başlatın.

Eğitim meşalesini yakın ve geleceğe emin adımlarla ilerleyin. Bosna’da bilgisayar Mühendisliği eğitimleri de son derece popüler. Her yıl birçok öğrenci Türkiye’den bu bölüme başvuru yapmaya devam ediyor. En son teknolojilerin yer aldığı üniversitelerde birbirinden kaliteli bilişim laboratuvarlarında eğitim alan öğrenciler mezun olduklarında kariyer olanaklarına hızla kavuşuyorlar.  Ayrıca yine Bosna’da Elektrik Mühendisliği eğitimi de yer almaktadır. Bu alanda da üniversite birçok uluslararası mezun vermektedir.

Yepyeni bir ülkede yepyeni bir yaşam şimdi sizi bekliyor. Öğrencilik yıllarınızı en verimli ve en huzurlu şekilde gerçekleştirebileceğiniz üniversiteler sizlere birbirinden başarılı fırsatlar sunuyor. Hayallerinizin ötesinde bir eğitim imkânını sunan Bosna Hersek sizleri hayata en iyi şekilde hazırlamaktadır. Geleceğiniz için daha sağlam temellerle çok daha kaliteli bir yaşam standardına sahip olabilirsiniz.

Ülkemizde yüksekokul mezunları dikey geçiş sınavına girmeden açık öğretim fakültelerine dahi yerleşememektedir. Ancak Bosna Hersek’te tüm önlisans mezunları sınav şartı olmadan diplomaları ile kayıt yaptırabilmekte ve lisans tamamlama eğitimlerini gerçekleştirebilmektedirler. Önlians mezunuyum diye üzülmeyin. Şimdi sizin için önemli bir fırsat var. Sizlerde lisans diplomanıza kavuşabilirsiniz. Öğrenciler derslerinin saydırabilmektedirler. Alttan ve üstten dersler alarak 2 yılda mezun olabilmektedirler.

YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim aldıklarından dolayı denklik başvurusunda da bulunabilmektedirler. Siz de kendi alanınızda eğitiminizi üst seviyeye taşımak istiyorsanız Bosna Hersek üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Hazırlık eğitimi olan üniversitelerde 1 yıl dil öğrenimi gerçekleşmektedir. Boşnakça latin harfleri ile yazılan bir dildir. Öğrenmek oldukça keyiflidir. Bu nedenle öğrenciler Boşnakça öğrenim görmeyi de tercihleri arasına almaktadırlar. Boşnakça eğitimlerin yıllık harç ücretleri diğer dillerde eğitimlerin yanında daha ekonomiktir. Bu sebeple son yıllarda ülkenin tüm şehirleri öğrenci akımına uğramıştır. Bugüne kadar birçok mezun vermiştir.

Denkliklerini alıp iş hayatına aktif olarak katılan öğrenciler çoktur. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Özellikle adalet mezunları hukuk fakültesi tamamlama noktasında Bosna Hersek’i tercih etmektedirler. Bu alanda da son derece hızlı bir şekilde çözüm üretebilmektedirler. Ayrıca mimari restorasyon, inşaat teknikerliği, harita teknikerliği, elektrik teknikerliği, çocuk gelişimi ve daha birçok bölüm mezunları da burada lisanslarını tamamlayabilmektedirler. Önlisans diplomanızla gelin size en uygun eğitim seçeneğini birlikte belirleyelim. Eğitim standartlarınızı birlikte yükseltelim.

Bosna Hersek’te üniversite eğitimlerine başvurular lise diploması ya da lisans tamamlama öğrencileri için önlisans diploması ile gerçekleşmektedir. Herhangi bir not ortalaması ya da sınav şartı bulunmamaktadır.

Başvuru öncesi istenen evraklar: Kimlik fotokopisi, İkametgah; Lise Diploması, transkript,  Arka fonu beyaz fotoğraftır. Bu belgeler hazırlanarak kayıt işlemlerini başlatabilmekteyiz. Başvurular Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Eurostar yıllardır Bosna Hersek üniversiteleri tek yetkili kayıt ofisi olarak Türkiye’den gidecek öğrencilere hizmet vermektedir.

Öğrencilerin tüm kayıt işlemleri, oturum başvuruları, vize başvuruları bizler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ülkeye giden öğrenciler danışmanlarca havaalanında karşılanmaktadırlar. Konaklayacakları ev ya da yurtlar konusunda da Eurostar gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. Böylece öğrenciler kendi bütçelerine en uygun seçenekleri görerek karar verebilmektedirler.  Bosna Hersek diğer ülkelerde olduğu gibi imam hatip mezunlarının önünü kesmemektedir. Ülkemizde imam hatip lisesi bitiren herkes Bosna Hersek’te dilediği üniversitede eğitim alabilmektedir.

Öğrencilerimizin ülkede ev ve yurt olanakları mevcuttur. Ancak genel olarak konaklamalarda ev tercih edilmektedir. Bir ya da daha fazla öğrenci evlerde kalabilmektedirler. Bu şekilde yaşam masrafları da hafiflemektedir. Öğrenciler aile bütçelerini sarsmadan burada eğitim alabilmektedirler.

Ülkeye giden öğrenciler Eurostar danışmanları tarafından ev bulmaları konusunda yönlendirilmektedirler. Ancak öğrenci bu süreçte ülke koşullarına bağlı olarak kendi bütçelerine uygun imkanlardan faydalanabilmektedirler. Evler doğalgazlıdır. Aynı zamanda eşyalıdır. Bir öğrenci evinde olması gereken temel eşyalar hemen her evde bulunmaktadır. Bazı evlerin kira ücretlerine faturalar dahilken bazılarına dahil değildir. Bu ev sahibine bağlıdır. Evler genellikle üniversite kampüslerine oldukça yakın mesafelerde yer almaktadırlar.

Bosna Hersek ülkemize oldukça yakın mesafededir. Türkiye’de şehirlerTürkiye Uçak – Otobüs – Tren – Gemi Seferleri açısından bakıldığında uçak bu noktada ki en önemli seçenektir. 2 saatten kısa sürede 80 dakikada İstanbul’dan ulaşım mümkündür. İstanbul- Bosna uçak seferleri her gün gerçekleştirilmektedir. Ülkeye girişte vize yoktur. Her Türk vatandaşı Bosna Hersek’te 90 gün vizesiz yaşayabilir.

Öğrenci aileleri yılda 90 gün öğrencisinin yanında kalabilir. Bu da velilerin Bosna Hersek’i tercih etme nedenlerinin başında gelmektedir.  Karayolu ile Bosna Hersek’e giderken AB ülkelerinden geçmek gerektiğinden Shengen vizesine ihtiyaç vardır. Dileyen shengen vizesi alarak bu ülkelerden geçerek Bosna Hersek’e gidebilir. İstanbul- Bosna Hersek arası 1355 km’dir. Yaklaşık 16 saatlik bir sürüş sonunda ulaşılabilmektedir. Bulgaristan’dan geçerek karayolu ile Bosna Hersek’e ulaşılabilmektedir.

Üniversitelerimize yılın her dönemi kayıtlar gerçekleştirilebilmektedir. Eğitimler Ekim ayı içerisinde başlamaktadır. Öğrenciler diledikleri sürede ön kayıt yaptırabilmektedirler. Bosna Hersek üniversiteleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak için ofislerimize ulaşabilir ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak bizlerle görüşebilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız, bölüm ve üniversite seçimlerinde sizlere rehberlik edecek ve size en uygun seçimi yapabilmenizi sağlayacaklardır. Bizlerle hemen iletişim kurun ve geleceğinizi ertelemeyin.

Üniversitelere erken kayıt avantajlarından hemen yararlanmaya başlayın. Uzman danışmanlarımızın desteği ile kısa sürede kayıt işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz. İşlemleriniz hatasız bir şekilde yapılacaktır. Bosna Hersek ekibimiz yıllardır burada ki üniversitelere öğrenci yerleştiren en profesyonel kişilerden oluşmaktadır.  Gecikmeden kayıt işlemlerinizi başlatmak üzere bizlerle iletişime geçin. Sınırlı sayıda kontenjanları kaçırmadan üniversite öğrencisi olma yolunda ilk adımlarınızı hemen atın.

Saraybosna – Mostar  – Zenica – Tuzla üniversitelerinden size en uygun olanı birlikte seçelim ve kayıt işlemlerinizi hemen başlatalım. Yurtdışında öğrenci olmanın getireceği kariyer fırsatları ile siz de çok iyi bir geleceğe sahip olacaksınız. Hayallerinizi ertelemeyin, imkansız demeyin. Çünkü her şey tahmin ettiğinizden çok daha kolay bir süreçten ibarettir. Siz kararınızı verin gerisini uzmanlarımız halletsin. Başarınıza başarı katmak ve üniversite öğrencisi olabilmek için hazırsanız sizleri bekliyoruz. Dilediğiniz bölümde, dilediğiniz dilde eğitim fırsatları buradayız.


Orta Avrupa’nın en modern kampüslerinin bulunduğu Bosna Hersek’de eğitim sistemi daha aşırı araştırma ve geliştirme üzerine kurulmuştur. basit uygulamalı eğitime titizlikle önem sağlayan sistem bu anlamda uluslararası alanda da Türk öğrenciler başta olmak üzere yabancı öğrencilerinde rağbet ettiği bir yurt konumuna kısa sürede gelmiştir.

Mimarlık, Hukuk, inşaat Mühendisliği, Psikoloji, Eczacılık, Fizik Tedavi, Diş Hekimliği bu gibi teknik ve sağlık bölümlerinde eğitim imkanı sunmaktadır.

Bosna Hersek Devlet üniversitelerinde Eğitim Boşnakça olarak verilir. Vize derdi yaşamayacağınız Bosna Hersek’de öğrenciler için barınma imkanları mevcuttur. üniversite ve Vakıf yurtları bununla beraber 1 1, 2 1, üç 1 evlerde kalabilirsiniz. Evlerin kira ücretleri epey bir makul olup Türk öğrencilere bu konu hakkında kolaylıklar sağlanmaktadır. ülkenin ekonomisi Türk ekonomisiyle yakın oluğu için de maddi açıdan zorluk yaşamayacağınız bir ülkedir Bosna Hersek. ilk 3 ay arasında oturum izninizi rahatlıkla alabilecek, eğitim-sosyal-kültürel hayatınızı rahatlıkla yaşayabileceksiniz.

Gerek Türkiye’de gerekse Avrupa ülkelerinde kariyer fırsatı yakalamak istiyorsanız Bosna Hersek’de bulunan Tuzla üniversitesi, Mostar üniversitesi, Zenica üniversitesi, Saraybosna üniversitesi , Saraybosna Teknoloji üniversitesi ve Amerikan üniversitesi bu gibi güzide üniversitelerinde eğitim hayatına merhaba diyebileceksiniz.

Eğitim kalitesinin Avrupa standartlarında oluğu bir ülkede kariyer adımlarınızı atarken, ideallerinizdeki geleceğe rahatlıkla kısa sürede kavuşabileceksiniz.

Karar sizin…

İşte Benim üniversitem Detaylar için Tıklayınız …

Neden Eurostar’ı Tercih Etmelisiniz?

Profesyonel Hizmet

Kaliteli ve güvenilir hizmet veren ekibimiz sayesinde en iyi danışmanlık hizmetini sunuyoruz.

7/24 Destek

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Hızlı ve Kolayca Kayıt

Üniversitelere kolayca kayıt olabilmeniz için tüm evraklarınızı en hızlı şekilde hazırlamaktayız.

Güvenilir Akreditasyon

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Güçlü Altyapı

Üstün teknolojilerle güçlendirdiğimiz danışmanlık hizmetlerimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Başarılı referanslar

Öğrencilerimizin memnuniyetlerini referanslarımız sayfasındaki yorumlardan okuyarak anlayabilirsiniz.

Öğrenci memnuniyet Takibi

Memnuniyet garantili hizmet veren tek eğitim danışmanlığı firmasıyız. Takip sisteminden eğitim gören öğrencilerimize verilen hizmetleri takip etmekteyiz.

YÖK Denkliği

Denkliği Türkiye’de tanınan üniversiteler ile iş birliği anlaşmaları yapmaktayız.

Mavi Diploma

Lisans eğitiminizi yurtdışında alarak tüm dünyada geçerli mavi diploma sahibi olabilirsiniz.

Sınavsız Üniversiteye Yerleşme Kolaylığı

Keyifle eğitim alacağınız kaliteli üniversitelerde istediğiniz bölümü seçerek okuma özgürlüğüne sahipsiniz.

Yurtiçinde Sunduğumuz Hizmetler

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak yurtdışında eğitime karar veren kişiler için araştırmalar yaparak destek sağlamaktayız. Eğitim hayatı boyunca tecrübeli ve güvenilir ekibimiz öğrencilerin ve ailelerin memnuniyeti odaklı olarak hizmet sağlamaktadır. En iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri için doğru adrestesiniz.

 • Size en uygun ülke, şehir ve üniversiteyi belirleyebilmenizi sağlıyoruz.
 • Okula kayıt işlemlerinizi yapıyoruz.
 • Vize danışmanlığı hizmeti veriyoruz.
 • Ekonomik uçak bileti organize ediyoruz.
 • Havaalanında karşılama ve transfer ayarlıyoruz.
 • Sağlık Sigortanızı ayarlıyoruz.
 • Konaklamanızı ayarlıyoruz.
 • Üniversite kayıt işlemlerinde yardımcı oluyoruz.
 • Şehir ve üniversite oryantasyonu yapıyoruz.
 • İkamet izni ve diğer resmi başvurularda yardımcı oluyoruz.
 • Acil durumlarda destek veriyoruz.

Sizin Başarınız Bizim Başarımızdır. Mutluluğunuz için Çalışıyoruz!

Sizin Adınıza Her Şeyin En İyisini Düşünürüz. Kararınızı Hemen Verin, Hayallerinize Geç Kalmayın!

Bosna Hersek'te Üniversite Akreditasyonlarımız

saraybosna-devlet-universitesi-logo
travnik-universitesi-logo
tuzla-universitesi-logo
zenica-universitesi-logo

20

Yıllık Tecrübe

2026

Toplam Öğrenci

332

Resmi Temsilcilik

96

Vize Onayı

whatsapp1