Nova Gorica Üniversitesi

Köklü eğitim vermeye devam eden Slovenya üniversitelerinde eğitim almak için puan zorunluluğunuz yok. İstediğiniz bölümü ve üniversiteyi seçmeniz yurt dışında eğitim almaya başlamanız için yeterli olacak. Sadece lise diplomanız ile Slovenya’da eğitim görebilmek için başvurabilmeniz mümkündür.

Slovenya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Nova Gorica Üniversitesi

  Nova Gorica Üniversitesi

  Slovenya birbirinden kaliteli ve özenli yüksek eğitim kurumlarına sahip bir ülke. Bunlardan biri de eğitiminden memnun kalacağınız bir Avrupa Birliği Üniversitesi olan Nova Gorica Üniversitesi’dir. Ülkenin en kapsamlı ve önemli üniversitelerinden biri olan kurum, ilk beş arasında yer almaktadır. Üç önemli kentte kampus alanları olan, teşkilatlı bir üniversitedir. Gorizia, Vipava ile Ajdovscina kentlerinde yerleşkeleri olan bir eğitim kurumudur. 1995 yılında kurulmuş bir Avrupa Üniversitesidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, sitemiz, çağrı merkezimiz ile şubelerimiz üzerinden her zaman okul hakkında bilgi alabilirsiniz. Almanızı da tavsiye ederiz, hem eğitim kalitesi, hem sistemi, hem de ekonomik avantajları bakımından memnun eden bir okuldur.

  Üniversitede 1000 civarında öğrenci eğitim almaktadır. Öğrenciler özenle kabul edilmekte, az sayılı olarak düzenlenen sınıflarda, son derece planlı şekilde eğitime alınmaktadır. Hocaların sayısı ve kaliteli özenli eğitim için son derece yeterlidir. Öğrencilerini tanırlar ve hem pratik, hem de teorik anlamda ilgilenirler. Öğrenciler de hem danışmanlarına hem de hocalarına her zaman danışabilirler. Bu seviyeli yakınlık eğitim kalitesini artırmaktadır ve öğrencilerin başarılarına olumlu şekilde yansımaktadır. Nova Gorica Üniversitesi, uluslararası statüde bir eğitim kurumudur. Buna göre, dünya üniversiteler sıralamasında, ilk 500 üniversite arasında, güncel değerlendirmeye göre 353. sırada yer almaktadır. Akreditasyonu olan üniversite bir AB üniversitesi olarak, Bologna Anlaşması’na imza atarak bu ilkelere göre eğitim vermektedir.

  Öğrencilerin mavi diploma, Europass diploma almaları söz konusu olduğundan, mezun olarak 47 ülkede kariyer yapma olanağınız bulunmaktadır. YÖK tarafından tanınan üniversite, ülkemizde yüksek eğitim kriterlerine uymaktadır ve Diploma denkliğini avantajı olduğunu da belirtelim.


  Nova Gorica Üniversitesi’nde Eğitim İçin 10 Geçerli Neden:

  Nova Gorica Üniversitesi, öğrencilerine bireysel anlamda yeteneklerini ve zekalarını, ayrıca bilgilerini ortaya çıkarabilecekleri bir eğitim verirken, bir yandan da grup çalışması deneyimi kazandırır. Yani çok yönlüdür. Dünya sıralamasında yer alan bir kurum olduğundan, üniversitede öğrenci olmak mezun olduğunuzda size dünyanın birçok ülkesinde tanınan bir eğitimi de alma şansını sunacaktır. Okul, ülkemizden ve diğer Avrupa Ülkeleri başta olmak üzere, birçok ülkeden yurtdışı öğrencileri de kabul etmektedir. Lisans eğitimleri yanında, yüksek lisans ile doktora düzeyinde eğitim verilmektedir. Üniversitede eğitim veren fakülteler olarak, çevre ve fen bilimleri fakültesi, mühendislik fakülteleri, fen fakültesi, beşeri bilimler fakülteleri, enoloji fakültesi, güzel sanatlar fakültesi  olarak ayrılmaktadır.

  Okulun donanımlı teorik eğitim sistemleri, pratik anlamda mutlaka yapılan çalışmalarla pekiştirilmektedir. Buna göre, laboratuar bölümlerini es geçmemek gerekir. Fen bilimleri laboratuarları, organik ürünler laboratuarı, mühendislik bölümleri inceleme laboratuarları, optik sistemler laboratuarı gibi detaylı analizlerin yapıldığı,en son teknik cihazlarla hazırlanan ve %100 steril alanların olduğu laboratuarlarda çalışmalar yapılmaktadır. Üniversitenin araştırma merkezleri de çok sayıda ve çok yönlüdür. Bu noktada, hem ülkenin, hem de Avrupa genelinde gerçekten önemli çalışmalara imza atılan bir kurum olduğunu belirtelim. Astroloji araştırma merkezi, atmosfer çalışmaları merkezi, teknoloji geliştirme merkezi, uygulamalı matematik araştırma merkezi, beşeri bilimler araştırma merkezi, dil bilimleri merkezi gibi birimleri aktif olarak işlevlerini yerine getirirler.


  Nova Gorica Üniversitesi Puanları:

  Günümüzde yedi adet fakültesi ile eğitim hayatına aktif şekilde devam eden kurum, elbette öğrencilerimizi de kabul etmektedir. Lise eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz, lisans eğitimlerine bu kaliteli okulda devam edebilirler. Öğrencilerimiz ayrıca, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için de kabul edilmektedir. Lise eğitiminiz devam ederken ya da tamamlamanızla birlikte, öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz. Bu şekilde, üniversite hakkında bilgi alıp, eğitim konusunda en doğru adımları atabilirsiniz. Bu okula kaydolmak için mutlaka ülkemizde üniversite sınavlarına girmeniz ya da bir bölümü kazanmış olmanız gerekmemektedir. Okulun kabul sistemi ülkemiz eğitim sisteminden bağımsızdır. Ancak liseyi bitirmeniz ve diplomanızı almanız gerekir.

  Üniversite kabul için bir sınava girmek, yani ülkemizdeki gibi genel bir sınavda puan almak durumu bulunmamaktadır. Puan sistemi, not ortalaması uygulaması bulunmaz. Başvurunuzu sizden istenen belgelerle birlikte yapabilirsiniz. Puan alma sorunu olmadan, sınava girme şeklinde bir stres yaşamadan, siz de kaliteli bir üniversite, Avrupa standartlarında eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Amaçladığınız eğitimi fazlasıyla alacaksınız.


  Başvuru Şartları ve Kayıt:

  Nova Gorica Üniversitesi şartları, Avrupa Ülkeleri Üniversitesi tarafından aranan şartlardan çok farklı değildir. Öğrencilerimizin lise eğitimlerini tamamlayarak, resmi diplomalarını almaları gerekmektedir. Ayrıca, 18 yaşından küçük öğrencilerin de mutlaka ailelerinden izin belgeleri almaları gerekir. Başvuru dilekçesi, diploma, transkript, sabıka kaydı, referanslar, pasaport, vize ve oturma izni gibi işlemlerin yapılması önem taşımaktadır. Bu hazırlıklarınızı, eksiksiz olarak öğrenci danışmanlarımızla birlikte yapabilirsiniz. Süresi içinde, rehberliğimizle tüm başvurularınızı yapabilirsiniz. Kayıtlar Ocak ayında ve Mayıs aylarında yapılmaktadır. Kayıt ile ara kayıt işlemleriyle eğitiminize başlayabilirsiniz. Kontenjanların dolması gibi bir durumu yaşamamak için de ön kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Nova Gorica Üniversitesi yüksek lisans eğitimlerine de cevap vermektedir. Buna göre, lisans diplomanızı alarak ve referanslarınızla birlikte başvurarak master programlarına kabul edilebilirsiniz.


  Nova Gorica Üniversitesi Fiyatları Ücretleri:

  Nova Gorica Üniversitesi ülkenin ve çevre coğrafyanın en etkili üniversitelerinden biridir. Bilimsel incelemeleri ve bu alanda hizmet veren tesisleri gerçekten önemli hizmetler sunmaktadır. Siz de bu seçkin kurumda, gerçekten uygun rakamlarla öğrenci olabilirsiniz. Lisans bölümlerinde ücretler, mühendislik bölümleri ile işletme fakültesinde 2.800 Euro, Slovance dil eğitimi bölümünde 2.800 Euro, çevre fakültesi ile fizik ve astronomi, bağcılık ve enoloji ile dijital sanatlar ile uygulamalar bölümlerinde ise 3.500 Euro olarak düzenlenmektedir. Lisans bölümleri 3 ya da 4 sene sürmektedir. Yüksek lisans eğitimleri ise 2 yıldır. Ücretler ise, mühendislik ve işletme fakültelerinde 5.000 Euro, Slovence dil eğitimlerinde 5.000 Euro, dijital beşeri bilimler üzerine 2.500 Euro ile diğer programlarda ise 5.000 Euro olarak belirlenmektedir. Rakamlar eğitim dönemlerinde değişse bile, kesinlikle öğrencilerin bütçelerini sarsacak rakamlar olmamaktadır.

  Ülkemizde özel üniversitelerin, hatta birçok etüt merkezlerinin eğitim rakamları da bu rakamlardan fazladır. Ayrıca, Slovenya uygun yaşam standartlarının olduğu bir ülkedir. Kampus içinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için spor alanları ile kapalı açık spor salonları bulunmaktadır. Çeşitli spor dallarında öğrenci takımları başarılara imza atarlar. Kampus içinde bulunan sağlık merkezinden faydalanabilir, ayrıca seyahat sağlık sigortanızı tedavilerinize kullanabilirsiniz. Kampus alanında yemekhane, kafe, kantin ve restoranlar bulunmaktadır. Bu alanlarda uygun fiyatlarla yeme içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Öte yandan, uygun fiyatlı marketler ile semt pazarlarından ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

  Barınma için hem yurtlar, hem de kiralık daireler ile odalar uygundur. Bütçenize ve konaklama tercihlerinize göre, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak değerlendirebilirsiniz. Yurtlar bakımlı ve temiz, güvenlidir. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacakları şekilde düzenlenmektedir. Bir kişilik, 2, 3 ya da 4 kişilik odalarından seçim yapmanız mümkündür. Arkadaşlarınızla ya da tek başınıza konut kiralayabilirsiniz. Güvenli kentlerde, ülkede ister kız, ister erkek öğrenci olun, sıkıntı yaşamadan kalacaksınız. Günün her saati istediğiniz şekilde tek başınıza sokağa çıkabilirsiniz. Arkadaşlar edinecek, kaliteli bir çevre yapacaksınız, bu da sizin için son derece avantajlı olacak.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1