Slovenya'da Mimarlık Eğitimi

Köklü eğitim vermeye devam eden Slovenya üniversitelerinde eğitim almak için puan zorunluluğunuz yok. İstediğiniz bölümü ve üniversiteyi seçmeniz yurt dışında eğitim almaya başlamanız için yeterli olacak. Sadece lise diplomanız ile Slovenya’da eğitim görebilmek için başvurabilmeniz mümkündür.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya’da Mimarlık Eğitimi

Slovenya eğitim ve kariyer konusunda benzersiz fırsatlar oluşturan ülkelerden bir tanesidir. Eğitim başarısı ile dünya üzerinde ilk 500 üniversite arasında olan Slovenya üniversiteleri mimarlık gibi kendinizi geliştirmeniz gereken ve kendinizi kanıtlayabileceğiniz bölümlerde en kaliteli ve en üst standartlarda eğitim imkanını sizlere sunuyor.

Eurostar danışmanlık firması tarafından talep edeceğiniz hizmet ile anlaşmalı üniversitelerde eğitim görmeye başlamanız için başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Burslu eğitim imkanından da yararlanabileceğiniz bu üniversitelerde mimarlık, mühendislik, tıp, eczacılık, mühendislik bölümlerinin birçoğunu da tercih edebilirsiniz. Üstelik Slovenya’da Türkçe destekli eğitimin bulunduğu üniversitelerde eğitim imkanı da Türkiye’den gelen öğrencilere sağlanıyor.


Slovenya’da Mimarlık Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Slovenya’da mimarlık eğitimi eğitim süresi 4 yıldır. Lisans eğitimi için 4 yıllık üniversitelerde eğitiminizi tamamlayabilir ve YÖK denkliğinin olduğu üniversiteleri tercih ederek eğitim sonrasında Türkiye’de ve Avrupa’da çalışma hakkı da elde edebilirsiniz. 4 yıllık eğitim süresi boyunca hem alanınızda kendinizi geliştirebileceğiniz projelerde yer alabilir, hem de yurtdışında yaşamanın sosyo-kültürel açıdan sizlere sağlayacak olduğu avantajları elde edebilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Slovenya üniversitelerinin birçoğu YÖK denkliğinin sağlandığı üniversitelerdir ve bu listede yer almaktadır. Sizler de Slovenya üniversitelerine başvurunuzu oluşturarak mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra hem Avrupa ülkelerinde geçerli bir diplomaya hem de Türkiye’de geçerliliği olan bir diplomaya sahip olacaksınız. YÖK denklik sınavına gerek kalmaksızın direkt sağlanan denklik ile öğrencilerle birlikte başvuru oluşturma imkanı elde edebilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Slovenya üniversiteleri YÖK denkliği olan üniversitelerdir. Ancak kimi zaman YÖK tarafından gerekli görüldüğünde denklik sınavı yapılmaktadır ve bu sınav ile öğrenciler Türkiye’de diplomalarını geçerli hale getirebilmektedirler. YÖK denklik sınavına gerek kalmaksızın eğitim alacağınız Slovenya üniversitelerinden sonra Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de kariyerinizi inşa edebilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Slovenya’da mimarlık okuyup Türkiye’de çalışabilme imkanı elde edebilirsiniz. YÖK denkliğinin bulunduğu Slovenya üniversitelerinde başarılı bir eğitim dönemi sizleri bekleyecektir. Daha sonra Türkiye’de çalışma hakkı elde ederek başarılı bir kariyere ilk adımınızı atabilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Slovenya’da bazı bölümler için farklılık gösteriyor olsa da ortalama 3.500 Euro ödeyerek eğitim alma imkanı elde edebilirsiniz. Slovenya üniversiteleri YÖK denkliğine sahip olması ve İngilizce eğitimin mümkün olması açısından değerlendirildiğinde Türkiye’deki öğrenciler için cazip bir ülke haline geliyor.


Slovenya’da Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Slovenya üniversitelerinde sınavsız eğitim mümkündür. Türkiye’de sınav stresi yaşayarak eğitim görmek yerine sınav şartsız bu ülkedeki üniversitelerde eğitim görmeye başlayabilirsiniz. Slovenya’da birçok şehirde YÖK denkliği bulunan üniversitelerde eğitim imkanından yararlanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Slovenya üniversiteleri mimarlık bölümünde birçok öğrencimize eğitim imkanı tanımaktadır. Sınavsız eğitimin mümkün olduğu üniversiteleri tercih eden öğrenci sayımız her gün artmaktadır. Kariyer konusunda da cazip fırsatları sizlere sağlayabilen üniversitelerde başarılı bir kariyer elde edebilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Slovenya’da mimarlık okuyan öğrenci sayımız her yıl biraz daha artıyor. Bu ülkede eğitim görmek için yapmanız gereken yalnızca lise diploması ile başvuru oluşturmaktır. Slovenya üniversitelerinde eğitim görmenin avantajları oldukça fazladır. Bu eğitimi alabilmek için Eurostar danışmanları ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Bu kolaylık sayesinde ülkede eğitim gören öğrenci sayımız giderek artıyor.


Slovenya’da Mimarlık Okumanın Avantajları

Kendinizi geliştirebileceğiniz Slovenya üniversiteleri ayrıca sizlere çalışma hakkı elde edebilmenizi sağlar. Mavi diploma imkanı sağlamak ve alanınızda mezun olduğunuzda hem Avrupa’da hem de Türkiye’de geçerli bir diplomaya sahip olma hakkı tanımaktadır.


Slovenya’da Mimarlık Bitirenler Mezunlarınız Var mı?

Slovenya üniversiteleri mimarlık, mühendislik ve tıp gibi bölümlerde eğitim gören öğrencilerimiz bulunmaktadır. Eğitim kalitesi yüksek üniversitelerde eğitimini tamamladıktan sonra mezun olan ve kariyerine devam eden öğrencilerimizin sayısı oldukça yüksektir.


Slovenya’da Mimarlık Eğitimi Bursları – Burslu Veya Ücretsiz Mimarlık Okuyabilir miyim?

Slovenya’da burslu eğitim imkânı elde edebilirsiniz. Slovenya üniversiteleri KYK bursları dışında Vakıf burslarını da öğrenciler için sağlıyor. Eurostar aracılığıyla Slovenya’da sağlayabileceğiniz burslar ile ilgili detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Slovenya’da mimarlık eğitimini tamamlayan tüm öğrencilerimiz Türkiye’de çalışma hakkı elde edebilmektedir. Türkiye’de eğitim kalitesi yüksek üniversitelerde mezun olan öğrencilere göre daha avantajlı olur ve daha hızlı iş bulma imkanı elde edebilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okumak Şartları

Slovenya üniversitelerinde mimarlık okumak için hiçbir şart aranmamaktadır. Eğitim için üniversitelere başvurunuzu gerçekleştirerek diploma ortalamanıza göre en kaliteli üniversitelerde eğitim alma imkanı elde edebilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Eğitimi Taban Puanları

Slovenya’da mimarlık eğitimi alabileceğiniz üniversiteler yalnızca teorik bilgi değil uygulamalı dersler ile projeler oluşturmanıza fırsat sunuyor. Taban puanı ve sınav şartı olmayan bu ülkede ki en başarılı üniversiteleri diploma puanınızın yüksek olması halinde kaydınızı yaptırabilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okumak İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihleri

Slovenya’da eğitimin mümkün olduğu okullarda eğitim görmek için başvuru tarihleri içerisinde başvurunuzu oluşturmalısınız. Eurostar danışmanları eksiksiz olarak bu işlemleri sizin adınıza gerçekleştirilecektir.


Slovenya’da Mimarlık Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Slovenya’da ki üniversitelerden Türkiye’deki üniversitelere geçiş yapabilmek için öncelikli olarak denkliğin sağlandığı okullara başvuru oluşturmalısınız. Geçiş için birinci sınıf ortalamanızın yüksek olması gerekiyor.


Slovenya’da Mimarlık Okumak İstiyorum

Slovenya’da YÖK denkliği olan üniversiteler de mimarlık okumak istiyorum ve Türkiye’ye gelerek çalışma hakkı elde etmek istiyorum diyen öğrencilerimiz bu ülkede YÖK denkliğinin sağlandığı üniversitelerde eğitimlerini tamamlıyorlar. Eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye gelerek yapacak olduğunuz başvuru ile çalışmaya başlayabilir ve kariyerinizi inşa ederken Türkiye’de eğitim gören öğrencilerden çok daha avantajlı olabilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Slovenya üniversitelerinde mimarlık okumanın maliyeti oldukça düşüktür. 3500 Euro gibi bir ücret ödeyerek Slovenya gibi kaliteli üniversitelere sahip bir ülkede eğitim imkanı elde edebilirsiniz. Üniversitelerden mezun olduktan sonra elde edecek olduğunuz diploma ile hem Avrupa ülkelerinde çalışmaya başlayabilir hem de Türkiye’ye gelerek diplomanız ile özel sektörde veya resmi kurumlarda çalışma hakkı elde edebilirsiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okumak Mantıklı mı?

Slovenya üniversitelerinde mimarlık eğitimi kariyeriniz için alacak olduğunuz en mantıklı karar olacaktır. Slovenya üniversitelerinde mimarlık, mühendislik gibi bölümler okuduğunuzda bu eğitim sayesinde Türkiye’de eğitim görmüş öğrencilerin üstünde tutulacak ve kolayca iş bulma imkanı elde edebileceksiniz.


Slovenya’da Mimarlık Okumak Zor mu?

Slovenya’da ilgi alanlarınıza uygun bölüm tercih ettiğinizde kolayca kavrayabileceğiniz dersler ile teorik bilginin yanında uygulamalı eğitim alarak da başarılı bir eğitim dönemi yaşayabilirsiniz. Eğitiminiz boyunca elde ettiğiniz başarı Avrupa ülkelerinde çalışma hakkını da sizlere sağlayacak. Eğitiminiz sonrasında iş olanaklarının ayağınıza gelmesine fırsat oluşturacaktır.


Slovenya’da Türkçe Mimarlık Eğitimi Veren Üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri Var mı?

Lisans eğitimi sonrasında lisansüstü eğitime devam etmek isteyen ve Slovenya’da Türkçe eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için Eurostar vasıtasıyla Türkçe eğitimin verildiği fakültelere başvuru yapabilirsiniz. Eurostar danışmanları bu üniversitelere başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için sizlere yardımcı olacaktır.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1