Slovenya'da Eczacılık Eğitimi

Köklü eğitim vermeye devam eden Slovenya üniversitelerinde eğitim almak için puan zorunluluğunuz yok. İstediğiniz bölümü ve üniversiteyi seçmeniz yurt dışında eğitim almaya başlamanız için yeterli olacak. Sadece lise diplomanız ile Slovenya’da eğitim görebilmek için başvurabilmeniz mümkündür.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya’da Eczacılık Eğitimi

Avrupa’nın gözde yerlerinden olan Slovenya üniversite eğitimi olarak da özel imkanları sunmaktadır. Sınavsız olarak geçişin yapılabildiği Slovenya üniversitelerinde aynı zamanda Avrupa standartlarına uygun eğitim sistemi de görülmektedir. LYS ya da YGS sınavının da stresi olmaması ile öğrenciler sorunsuz olarak lisans bölümlerini bitirebilmektedir. Her öğrencinin çalışma alanı ve konaklama bölümünün de üniversite içerisinde olması Slovenya üniversitelerini avantajlı yapmaktadır.

Ülke genelinde yapılan araştırma ile insanların % 96,6’sı okuryazar olmaktadır. Bu yüzden de ülkede öğrencilere ayrıca önem gösterilmektedir. Uygun bütçe kapsamında öğrenciler yıllık lisans eğitimlerinde 2000 ile 5000 EURO arasında gider harcamaktadır. Bu giderin yalnızca eğitim harçları olmasına ek olarak her bölümün gider durumu değişebilmektedir.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Birçok bölüme aktif olarak ev sahipliği yapan Slovenya üniversitelerinde eczacılık bölümü de tercih edilebilmektedir. Tüm lisans eğitim süresi 3 yıl olduğundan eczacılık bölümü de 3 yıl şeklinde devam etmektedir. Yurtdışı programından olan Slovenya da ilk olarak dil eğitimi ve hazırlık sınıfı okumak da gerekmektedir.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi Yök Denkliği Var Mı?

Eczacılık bölümünden mezun olan öğrenciler Türkiye’de kariyer yapmak istemektedir. Başarılı ve dünyanın sayılı 500 üniversitesi arasında yer alan Slovenya üniversiteleri de bu anlamda yök denkliğini tanımaktadır. Mezun olan öğrencilerde Türkiye’de yök denklik sınavına girerek çalışabilmektedir.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi Yök Denklik Sınavı Nedir?

Güney Avrupa kısmında bulunan Slovenya üniversiteleri dünya genelinde birçok ülkede sayılmaktadır. Bu anlamda Türkiye’de de denklik sınavı olabilmektedir. Slovenya’da alınan mezuniyet belgesinin Türkiye’de geçerli olmasını sağlayan sisteme yök denklik sınavı denmektedir. Eczacılık bölümü içinde öğrenciler mezuniyet puanı ile denklik sınavına giriş yapmaktadır.


Slovenya’da Eczacılık Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Öğrenciler için avantajlı olan bu durum maddi alanda yardım sağlayacaktır. Çünkü hem yaşama alanında hem de eğitim masraflarında giderde bu şekilde düşebilmektedir. Slovenya’da eczacılık okuyan öğrenciler ara tatillerde Türkiye ya da diğer ülkelerde bulunarak çalışabilmektedir.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Türkiye vakıf üniversitelerinin eğitim standartlarından yüksek olan ve gider durumundan düşük olan Slovenya eczacılık bölümü için yıllık gider 8000 EURO olmaktadır. Yalnızca 2000 ile 4000 EURO arasında yıllık eğitim gideri olmaktadır. Yaşam şartlarının ucuz olması öğrenciler içinde avantajlı olmaktadır.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Slovenya eğitim sisteminden kaynaklı olarak öğrencilere kariyer açısından destek olunmaktadır. Bu nedenle yurtdışından geçişi yapılan üniversitelerin tüm bölümlerine sınavsız geçiş yapılabilmektedir. Eczacılık bölümü içinde hem sınavsız hem de puan hesaplamadan geçiş yapılabilmektedir.


Slovenya’da Eczacılık Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Yurtdışında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler bu alanda Türk öğrencinin olup olmadığını da merak etmemektedir. Hem yabancılık çekmemek hem de dil konusunda sorun yaşamamak için merak edilen Türk öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Slovenya üniversitelerine yalnızca lisans eğitimi için başvurulmamaktadır. Master ve doktora eğitimleri içinde öğrencilere yurtdışında uygun harç yatırımları ile imkan verilmektedir.


Slovenya’da Eczacılık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Slovenya üniversitelerinde gelişmiş olarak bulunan bir kampüs görülmektedir. Yalnızca kampüs içerisinde öğrenciler tüm eğitim hayatlarını sürdürebilmektedir. Hem gelişmişlik hem de eğitim düzeyi olarak Slovenya üniversitelerinde başarı söz konusudur. Eczacılık bölümünde yer almak isteyen öğrenciler için bu durum erişimi kolaydır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı iletişime geçerek dilediğiniz ülkede ve bölümde yer alabilirsiniz.


Slovenya’da Eczacılık Okumanın Avantajları?

Eczacılık bölümünde bulunan öğrenciler gelecek kaygısı yaşamamaktadır. Çünkü dünyanın her yerince eczacılım bölümüne ayrıca önem verilmektedir. Slovenya’da alınan eczacılık eğitiminde de bu durum düşünüldüğünden yüksek standartta eğitim verilmektedir. Bu yüzden de öğrencilerin mezun olduktan sonraki kariyerleri de hazır olarak beklemektedir.


Slovenya’da Eczacılık Bitiren Mezunlarınız Var Mı?

Uzun yıllardır ekonomik olarak tercih edilen yurtdışı eğitim programlarından ötürü eczacılık bölümünden mezun olan ve meslek edinen binlerce öğrenci bulunmaktadır. Slovenya eczacılık fakültesinden mezun olan öğrenciler dünyanın birçok ülkesinde çalışmaktadır. Bu anlamda kariyer planlaması da yapılmaya başlanmalıdır.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Eczacılık Okuyabilir Miyim?

Öğrenciler KYK burslarından yararlanması da yurtdışı eğitim programlarında olabilmektedir. İsteğe göre KYK geri ödemeli burslardan da yararlanmak mümkündür. Yıllık ders notu puanlarına göre tam ya da yarı burslu olarak Slovenya üniversitelerinde eğitim almak da söz konusu olacaktır. Bunun için 1. Sınıf ders notu puanlarınızın yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda burs alan öğrencilerin ders notları genel olarak da yüksek olmalıdır.


Slovenya’da Eczacılık okuyup Türkiye’de Çalışmak

Slovenya üniversitelerinde 3 yıllık lisans eğitimi alarak eczacılık bölümünden mezun olabilirsiniz. Avrupa standartlarında alınan lisans eğitimi sonrasında Türkiye kariyerinize devam etmenizde mümkündür. Bunun için mezuniyet puanına göre denklik sınavına girmek ya da staj işlemlerini Türkiye’de tamamlamak yeterli olacaktır. Öğrenciler bu alanda başarı kazanması da yılsonu yüksek puana denk gelmektedir.


Slovenya’da Eczacılık Okumak Şartları

Liseden mezun olan tüm öğrenciler Slovenya’da eczacılık okuyabilmektedir. Sayısal ya da söz olarak bölüm fark etmeden öğrencilerin eczacılık okuması da mümkündür. Bunun dışında yurtdışı eğitim programlarında öğrenciler için farklı olarak herhangi bir şart aranmamaktadır.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi Taban Puanları

Slovenya üniversitelerinde geçiş yapılırken yalnızca lise diplomasına bakılmaktadır. Devlet ya da kurumlarda alınan diploma ile Slovenya’da eczacılık bölümünde yer alabilirsiniz. Öğrenciler için taban puanları ya da sınav puanları gibi durumlar söz konusu değildir. Sınavsız geçiş imkanı sunan Slovenya üniversitelerinde kayıt içinde herhangi bir yılsonu puanı aranmamaktadır.


Slovenya’da Eczacılık Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Hazırlık sınıfında bulunan öğrenciler için yatay geçiş işlemleri aktif değildir. 1. Sınıfı tamamlayan öğrenciler yılsonu notunun yüksek olması ile Türkiye üniversitelerine yatay geçişi sorunsuz olarak yapabilmektedir. Öğrencilerin geçiş yapmak istediği üniversitede kontenjanın olması ve puan ortalamasının tutması da yatay geçiş için önemlidir.


Slovenya’da Eczacılık Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Pasaport ve vize işlemlerinin önceden yapılması öğrencilerin kayıt işlemlerinde kolaylık olacaktır. Bu konuda tecrübeli olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı işlem sırasını da iyi yapmaktadır. Ön kayıt işlemlerinin ardından elde edilen pasaport ve vize sonrasında asıl üniversite kayıtları eylül ayında yapılmaktadır. Öğrencilerin eylül ayında Slovenya üniversitesinde yer alması ve zamanında kayıt yaptırması da gerekmektedir.


Slovenya’da Eczacılık Okumak İstiyorum

Geniş kapsamlı eğitim sistemi ve başarılı öğrencileri ile Slovenya üniversitelerinde eczacılık okumak avantajlıdır. Mesleki açıdan önemi büyük olan eczacılık bölümün araştırma ve geliştirme alanlarında öğrenilmesi de öğrencilere katkı sağlayacaktır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçerek bütçenize uygun olan üniversiteleri de öğrenebilirsiniz.


Slovenya’da Eczacılık Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Yıllık eğitim gideri olarak belirlenen fiyatlar arasında Slovenya üniversiteleri için 2000 ile 4000 EURO arasında bir gider olabilmektedir. Bunun yanı sıra genel olarak yurtdışında bulunan öğrencinin yıllık masrafı eğitimde dahil olmak üzere en fazla 8000 EURO şeklindedir. Öğrencilerin bu alanda ekonomik olarak zorlanmaması da ayrıcalıktır.


Slovenya’da Eczacılık Okumak Mantıklı Mı?

Eczacılık bölümden mezun olduktan sonra Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede kısa sürede iş bulmak mümkündür. Gelirinde iyi olduğu eczacılık bölümü okumak günümüz şartlarında mantıklı bir işlemdir. Slovenya üniversitesi eğitim sisteminin de avantajları eklendiğinde bu durum kariyer açısından büyük önem taşıyacaktır.


Slovenya’da Eczacılık Okumak Zor Mu?

Yeterli puan ya da sınav şartı olmadan geçişi yapılan Slovenya üniversitelerinin eğitim sistemi de zorlayıcı değildir. Eğitim kadar öğreniminde ön planda olması ile mezun olan öğrenciler direkt olarak yüksek statüde işe başlamış olacaktır.


Slovenya’da Türkçe Eczacılık Eğitimi Veren Üniversitelerin Eczacılık Fakülteleri Var Mı?

Fakültelerin ve akademik eğitim sisteminin önceden öğrenilmesi de öğrencilere rahatlık sağlayacaktır. Bu konuda bilgi sahibi olmak ve zamanında işlem yapmak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile sürekli olarak iletişim halinde olmak gerekmektedir. Böylece sorunsuz ve hızlı bir şekilde Slovenya üniversitelerinde Türkçe ya da farklı dillerde lisans eğitimine başlamış olacaksınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1