Slovenya Sigorta İşlemleri

Doğu Avrupa Ülkeleri'nden biri olan Slovenya, kaliteli eğitim kurumları ve seçkin akademik isimleri ile dikkat çekmektedir. Doğu Avrupa coğrafyasına bakıldığında, Slovenya Halkı medeni, kültürlü ve yüksek eğitimli olarak dikkat çekmektedir.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya Öğrenci Sigorta İşlemleri

Doğu Avrupa Ülkeleri’nden biri olan Slovenya, kaliteli eğitim kurumları ve seçkin akademik isimleri ile dikkat çekmektedir. Doğu Avrupa coğrafyasına bakıldığında, Slovenya Halkı medeni, kültürlü ve yüksek eğitimli olarak dikkat çekmektedir. Ülke üniversitelerine öğrencilerimiz sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Bu avantajlı kullanarak, huzurlu ve medeni bir ülke olan Slovenya’da, seçkin, oturmuş meslek eğitimi alacağınızdan emin olduğunuz kurumlarda eğitimlerinizi alabilirsiniz. Slovenya, Avrupa Birliği bünyesinde olan ülkelerden biridir. Bu nedenle, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, vize ve Slovenya sigorta işlemleri nelerdir öğrenmeli, hazırlıklarınızı, başvurularınızı buna göre yapmalısınız.

Eurostar İle Slovenya’da Avantajlı Eğitim ve Eksiksiz Hazırlık:

Slovenya öğrencilerimizi bir sınav şartı olmadan ve lise diploması ile kabul etmektedir. Ancak, elbette bir AB ülkesi olmanın gereği olarak, ülkeye giriş çıkışlarda vize şartı bulunmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerimizin Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Öğrenci danışmanlarımız vize işlemleri için hazırlanması gereken belgeleri ve tüm vize başvuru sürecini sizinle takip edecektir. İbraz edilmesi gereken belgeler olarak, en az 9 ay geçerli olan pasaport aslı, istenilen ebatlarda ve şekilde vesikalık fotoğraf, 18 yaşını henüz doldurmamış gençlerimiz için ailesi tarafından verilmiş muvafakat, kimlik fotokopisi, yeni tarihli olan eğitim belgesi, öğrencimizin eğitim alacağı üniversiteden alınan kabul belgesi, banka hesap dökümleri, taşıt ve taşınmaz kayıt bilgileri, öğrencimiz ve aile bireyleri adına, bordrolu çalışanlar için aile ve gencimiz için belgeler ve olmazsa olmaz bir detay olarak, en az 30.000 EURO olacak şekilde düzenlenen ve bir sene geçerli olması gereken, tüm Avrupa Birliği Ülkeleri’nde geçerli seyahat sağlık sigortası yapılması çok önemlidir.

Seyahat sağlık sigortası mutlaka yapılmalıdır. Deneyimli kurumumuz olarak, size olan önerimiz, bu tür bir sigortayı mecbur kılmayan ülkeler için bile yapılması gerekmesidir. Yurtdışında ülkemizde olduğu gibi, hem devlet bünyesinde hastaneler, hem de özel sağlık kurumları bulunmaktadır. Bu kurumlarda tedavi alırken, yurtdışında gelenlerin ödeme yapmaları gerekir. Bu nedenle, tedavi giderleri yüksek olabilir ve bu şekilde ödeme yapmak yerine sigorta teminatından yararlanmak çok daha tasarruflu olacaktır. Slovenya sigorta işlemleri bünyesinde alacağınız ve tüm Avrupa Birliği Ülkeleri’nde geçerli olacak sigortanız ile çok rahat edeceksiniz.

Slovenya sigorta işlemleri, öğrencilerimiz için çok avantajlı olmaktadır. Bu şekilde bir sigortayı hem özel bankalar, hem de sigorta şirketleri yapmaktadır. Öğrenci danışmanlarımız her noktada size yardımcı olacaklar. En az 30.000 EURO bedelli olmak üzere, bütçenize uygun şekilde bir bedelde sigorta yaptırabilirsiniz. Daha üzerine sigorta limitini de tercih edebilirsiniz. En az bir yıl süreli olması ise, öğrencilerimizin Dışişleri Bakanlığı bünyesinde oturum izni almalarına kadar, sağlık giderleri bakımından, öğrencilerimizin teminat altında olmalarını sağlayacaktır. Slovenya sigorta işlemleri bakımından, tüm ülkeler bünyesinde geçerli olması da büyük avantajdır. Bir Avrupa Birliği ülkesine ziyarete gittiğinizde, sağlık sorunu yaşarsanız, sigortanız kapsamında o ülkedeki sağlık kurumlarından da yararlanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1