Slovenya Öğrenci Konaklama

Yurtdışında eğitim almak isteyen bir öğrencinin aklında birtakım soruların olması elbette normaldir. Bunların başında konaklama gelmektedir. Slovenya öğrenci konaklaması seçeneklerini en güncel şekilde öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Yurtdışında bulunmak, özellikle eğitim gibi bir nedenle uzun süreli konaklama yapmak demek, konaklama yapılacak yerinden doğru seçilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Slovenya, gençlerimizin yurtdışı eğitimlerinde tercih edebilecekleri ülkelerden biridir. Slovenya, ülkemize yakın bir coğrafyada bulunmaktadır. Ülke, İtalya, Avusturya, Macaristan ve Hırvatistan ile komşudur. Ülkemizle Slovenya arasında düzenli olarak uçuşlar bulunmakta olup, birkaç saatlik bir yolculuk ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca daha uzun sürmekle birlikte, karayolu seçeneği de bulunmaktadır. Slovenya Avrupa Kıtası’nda bulunmaktadır ve bir Avrupa Ülkesidir. Bu noktada, önemle belirtelim, ülke aynı zamanda Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer alan eğitim kurumları ile de dikkat çekmektedir. Bu kurumlarda, sınavsız şekilde başvurularınızı yaparak kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Alacağınız özenli eğitimle meslek eğitiminizi tamamlamış şekilde mezun olabilirsiniz.

Slovenya genel anlamda, öğrencilerimizin rahat edecekleri bir ülkedir. Huzurlu, suç oranının az olduğu ve medeni insanların yaşadığı bir ülkedir. Avrupa’nın diğer ülkelerinden gelen yani yabancı ülkelerden gelen farkı öğrencilerle de bir arada eğitim görme şansını yakalayacaksınız. Eğitim şartları ve özellikleri açısından, beklentileri karşılayan kurumlar Türk öğrencilerimize kapılarını açmıştır. Bu noktada, eğitim alma şanslarını elde edeceksiniz. Yurtdışında eğitim almak isteyen bir öğrencinin aklında birtakım soruların olması elbette normaldir. Bunların başında konaklama gelmektedir. Slovenya öğrenci konaklaması seçeneklerini en güncel şekilde öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Slovenya öğrenci konaklaması bakımından, ülkeye farklı ülkelerden gelen, yani Slovenya vatandaşı olmayan öğrencilerin devlet yurtlarında kalma imkanı bulunmamaktadır. Sadece ülke vatandaşı olan öğrenciler kamuya ait yurtlarda konaklayabilirler. Ancak, yabancı öğrencilerin konaklaması için, fakültelerin hemen yanında özel statüde öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bunlar temiz ve güvenlidir. Odanızda rahatlıkla konaklayabilir, eşyalarınızı yerleştirebilir ve etüt amaçlı derslerinizi çalışabilirsiniz. Odalar tek kişilik, iki kişilik ya da daha üzeri öğrenciler için düzenlenmektedir. Seçimlerinizi fiyat aralıklarına göre yapabilirsiniz. Okula yakınlık gibi kriterleriniz de olabilir. Ayrıca, gerçekten iyi durumda olan stüdyo tipinde daireler de bulunmaktadır. Yalnız olarak ya da bir arkadaşınızla bu şekilde bir daire kiralayabilirsiniz.

Slovenya öğrenci konaklaması noktasında ne kadar ödeme yapacağınız elbette merak ettiğiniz bir nokta olacaktır. Özel yurtlarda tek kişilik odaların fiyatları, 250 EURO ile 350 EURO arasında değişmektedir. Bu rakam yurtların aylık rakamıdır. Odaların kişi sayısına göre rakam da azalmaktadır. Çift kişilik odalar ise, 150 EURO ile 200 EURO arasında değişmektedir. Bu rakamların Avrupa’da birçok yurt dikkate alındığında ekonomik olduğu aşikardır. Stüdyo tipi dairelerin aylık kira rakamları ise, 250 EURO ile 300 EURO rakam aralığında başlamaktadır. Elbette okulların yakın çevrelerinden uzakta ve çok yeni durumda olmayacak şekilde, daha ekonomik rakamlara konaklama rakamlarını da alabilirsiniz. Okul ücretleri ile birlikte, konaklama ve yaşam giderleri bakımından birçok Avrupa Ülkesi’nden çok daha ekonomik rakamlara yıllarınızı geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1