Slovenya'da Hukuk Eğitimi

Köklü eğitim vermeye devam eden Slovenya üniversitelerinde eğitim almak için puan zorunluluğunuz yok. İstediğiniz bölümü ve üniversiteyi seçmeniz yurt dışında eğitim almaya başlamanız için yeterli olacak. Sadece lise diplomanız ile Slovenya’da eğitim görebilmek için başvurabilmeniz mümkündür.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya’da Hukuk Eğitimi

Türkiye’de geçerli olan YGS, LYS ya da ÖSS gibi sınavlar olmadan hukuk eğitimi almak Slovenya’da mümkündür. Liseden mezun olan öğrenciler sorunsuz olarak lisans eğitimi almaları da Slovenya ülkesinde mümkündür. Güney Avrupa bölümünde bulunan Slovenya ülkesinde geçerli olan eğitim sistemi Avrupa standartlarına denk olarak bulunmaktadır.

Öğrencileri bu şekilde yüksek seviyede bulunan üniversitelerden eğitim alması ayrıca avantaj olmaktadır. LYS sınavına girmeden Slovenya’da hukuk eğitimi almak öğrenciler için büyük bir ayrıcalıktır. Aynı zamanda bulunan düşük harç yatırımları da Türkiye’den daha ekonomik olarak okumaya yol açmaktadır. Genel olarak tüm giderlerin toplanması ile bir öğrenci yıllık 8000 EURO harcamaktadır. Türkiye üniversiteleri ile bu durum karşılaştırıldığında Slovenya üniversiteleri daha avantajlı olmaktadır.


Slovenya’da Hukuk Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Lisan eğitim süresi 3 yıl olan Slovenya üniversitelerinde yurtdışından gelen öğrenciler için 1 yıl hazırlık ve dil eğitimi verilmektedir. Ücretsiz olarak alınan İngilizce ya da Slovence dil eğitimi ile kariyer olarak da katkı elde etmek mümkündür. Böylece 4 yılın sonunda mezun olan öğrenciler dünyanın birçok ülkesinde hukuk alanında çalışabilmektedir.


Slovenya’da Hukuk Eğitimi Yök Denkliği Var Mı?

Dünyanın sayılı üniversitelerinden olan Slovenya üniversiteleri yök denklik sınavını da tanımaktadır. Bu nedenle Slovenya’da Hukuk Eğitimi alan öğrenciler mezun olduktan sonra Türkiye’de geçerli olan yök denklik sınavına giriş yapabilmektedir.


Slovenya’da Hukuk Eğitimi Yök Denklik Sınavı Nedir?

Öğrencilerin eğitim hayatlarının sona ermesi ve kariyer olarak yükselmesi lisans eğitimi sonrasında olabilmektedir. Slovenya hukuk eğitimi öğrencileri de kariyerini Türkiye’de ilerletmek isteyebilmektedir. Bunun için Slovenya üniversitelerinden alınan diplomanın Türkiye’de geçerli olması için yök denklik sınavı belirlenmektedir. Bu sınavın başarı ile sonuçlanmasının ardından hukuk mezunları Türkiye’nin birçok yerinde iş yapabilmekte ya da iş kurabilmektedir.


Slovenya’da Hukuk Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Bütçe konusunda zorlanmaya yaşayan öğrenciler ekonomik olarak ara tatilleri değerlendirebilmektedir. Bunun için Türkiye ya da farklı ülkelere geçiş yaparak çalışmak da mümkündür. Genel anlamda öğrencilerin çalışmak istemesi de ara tatillerde sorun olmamaktadır. Bu alan hem Sloven hem de Türk öğrenci fazlaca bulunuyor.


Slovenya’da Hukuk Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Geniş kapsamlı olarak yapılan araştırmalarda Slovenya’da lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için yıllık gider 8000 EURO şeklinde bilinmektedir. Hukuk eğitiminde alındığı düşünülerek yıllık olarak harç yatırımı en fazla 4000 EURO şeklindedir. Bu şekilde harç yatırımı ve yıllık gider hesaplaması yapıldığında Türkiye’den daha ekonomik olarak yüksek seviyede eğitim almak Slovenya üniversitelerinde avantajlı olmaktadır.


Slovenya’da Hukuk Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Hem sınavsız hem de taban puanı olmadan kayıt yaptırılabilen Slovenya üniversitelerinde, öğrencilerin eğitim anlamında gelişimleri de ön planda olmaktadır. Eğitim sisteminde geçerli olan öğrencilerin kariyer edinmesi ve öğrenme uygulamaları sınav ya da puan hesaplama işlemlerini ortadan kaldırmaktadır.


Slovenya’da Hukuk Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Genel anlamda tüm dünya ülkelerinde öğrenci alan Slovenya üniversitelerinde hukuk bölümü öğrencileri arasında Türk öğrenci sayısı da fazlaca vardır. Öğrencilerin dünya genelinde hukuk eğitimi alması da hem eğitim hem de kariyer olarak avantajlıdır.


Slovenya’da Hukuk Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığında bulunan öğrencilerin daha çabuk olarak kayıt yaptırabildikleri ve kayıt sırasında gereken belgeleri daha hızlı bir araya getirmeleri mümkündür. Bu konuda tecrübeli olan danışmanlık firması her bilgiyi önceden bildirerek zamandan kazandırmaktadır. Sonuç olarak Slovenya hukuk bölümü üniversitelerine erken kayıt yaptırarak eğitime başlayabilirsiniz.


Slovenya’da Hukuk Okumanın Avantajları?

Yurtdışında hukuk eğitimi almak dünya hukukunu da öğrenmek için fırsattır. Slovenya ülkesi de güney Avrupa kısmında bulunduğunda Avrupa hukukunu da eğitimde öğrencilere vermektedir. Bu anlamda geniş bir hukuk eğitimi almak ve bunu kariyerde kullanmak Slovenya hukuk öğrencileri için büyük avantaj olmaktadır.


Slovenya’da Hukuk Bitiren Mezunlarınız Var Mı?

Hukuk alanında kariyer yapmak isteyen birçok Türk öğrenci farklı ülkelerde çalışmaya başladı. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile beraber hareket eden binlerce öğrenci mezun olarak iş hayatına atıldı. Bir kısmı Türkiye’de bulunan öğrencilerin büyük bir kısmı da farklı ülkelerde uluslararası çalışabilmektedir.


Slovenya’da Hukuk Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Hukuk Okuyabilir Miyim?

Yüksek diploma puanına sahip olan öğrenciler KYK tam burslu ya da yarı burslu olarak destek alabilmektedir. Bunun yanı sıra yurtdışı öğrencilerine sunulan KYK geri ödemeli burslarda bu alanda ekonomik olabilmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı bu konuda öğrencilere kayıt öncesinde bilgi vermektedir.


Slovenya’da Hukuk Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Mesleğinde dil sorunu yaşamak istemeyen öğrenciler Türkiye’de çalışabilmektedir. Türkiye içinde geçerli olan yök denklik sınavına girilmesi ile öğrenciler kısa sürede kariyer yaparak çalışabilir. Slovenya üniversiteleri hukuk mezunları büyük uluslararası firmalarda da rahatlıkla iş bulabilmektedir.


Slovenya’da Hukuk Okumak Şartları

Liseden mezun olduktan sonra merak edilen bu sorular arasında üniversite öğrencileri adaylarını zorlayıcı şartlar Slovenya üniversitelerinde bulunmamaktadır. Yalnızca lise mezunu olarak başvuru yapılan üniversitede kayıt işlemleri de hızlı sürebilmektedir. Her türlü imkanı sağlayan Slovenya üniversitelerinde Avrupa standartları hukuk eğitimi de mümkün olabilmektedir.


Slovenya’da Hukuk Eğitimi Taban Puanları

Yüksek diploma notuna sahip olan öğrencilerin belirli zamanlarda önceliği olabilmektedir. Bunun için lise diplomasının puan ortalamasının yüksek olması öğrencilere avantaj sağlayacaktır. Öncelik avantajı sonrasında tüm başvuruda bulunan öğrenciler Slovenya üniversiteleri hukuk fakültesi bölümünde yer alabilmektedir.


Slovenya’da Hukuk Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

1.yıl eğitim sonrasında yüksek ortalamaya sahip olan öğrenciler Türkiye üniversitelerine yatay geçiş yapabilmektedir. Öncelikle kontenjan sayısı sonrasında da puan ortalaması oranları ile Slovenya üniversiteleri hukuk bölümünden Türkiye üniversitelerine yatay geçiş yapılabilmektedir. Her iki üniversitenin rektörlüğüne yapılan başvurunun onaylanması ile yatay geçiş hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. 2. Yıl eğitimi de yatay geçiş yapılan üniversitede devam edecektir.


Slovenya’da Hukuk Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eylül ayında yapılan kayıt işlemleri öncesinde öğrencilerin vize ve pasaport işlemlerini tamamlamış olması gerekmektedir. Bunun ardından kayıt için gerekli olarak harç yatırımı da belirtilen gün içerisinde yatırılmalıdır. Bu işlemlerinin zamanında yapılması ile Slovenya üniversitelerinde kayıt işlemlerinde sorun yaşanmamaktadır.


Slovenya’da Hukuk Okumak İstiyorum

Yurtdışı eğitimlerinde bulunan Slovenya üniversitelerinin kaliteli eğitim sistemi öğrenciler için avantajdır. Sınavsız geçiş imkanı da bulunan üniversitelerin tüm bölümlerine kayıt işlemleri her yılı eylül ayında yapılmaktadır. Yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin karar verme aşaması sonrası Slovenya üniversitelerine ön kayıt yaptırması gerekmektedir.


Slovenya’da Hukuk Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Düşük harç ücretleri talep eden Slovenya üniversitelerinde öğrencilerin tüm masrafları, Türkiye’de alınan eğitimden daha uygun olmaktadır. Türkiye vakıf üniversitelerinde geçerli olan masraflara oranla Slovenya üniversitelerinde eğitim almak ekonomik açıdan da mantıklı olmaktadır.


Slovenya’da Hukuk Okumak Mantıklı Mı?

Gelecek kaygısı yaşamamak için tercih edilen hukuk bölümü Slovenya da ayrıca kazançlı olacaktır. Dünya genelindeki hukuk sisteminin daha ayrıntılı olarak eğitimin alınması Slovenya üniversitelerinde mümkündür. Bu yüzdende bu alanda bulunmak isteyen öğrenciler mezun olduktan hemen sonra iş hayatına geçiş yapabilmektedir.


Slovenya’da Hukuk Okumak Zor Mu?

Yeterli puan ya da sınav barajı stresi olmadan kayıt yaptırılabilen Slovenya üniversiteleri hukuk bölümünde öğrenciler için onlarca fırsatta bulunmaktadır. Bu yüzden yurtdışında eğitim almak hem kolay hem de sosyal açıdan gelişim sağlayan bir durumdur.


Slovenya’da Türkçe Hukuk Eğitimi Veren Üniversitelerin Hukuk Fakülteleri Var Mı?

Türkçe ya da farklı dilde eğitim almak isteyen öğrenciler içinde fakülteler belirli üniversitelerde vardır. Doğru seçimi yapmak ve ekonomik olarak kazançlı olmak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından fikir almak yararlı olacaktır. Hem puan durumu hem de harç yatırımları da bu konuda etkili olabilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1