Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği YÖK Diploma Denkliği

Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği YÖK Diploma Denkliği

Üniversite Eğitim Rehberi

Gelişen teknoloji sebebi ile çağımızın en önemli mesleklerinden biri haline gelen ve her sene birçok öğrencinin yoğun bir şekilde ilgi gösterdikleri bilgisayar mühendisliği bölümü ülkemizde de çok ciddi bir şekilde ilgi görmektedir. Ancak bu bölümü okumak için yurtdışı üniversitelerini seçen birçok genç halen denklik işlemleri hakkında tam olarak bilgi sahibi değillerdir. Bu sebeple mezun olup ülkemize döndükleri zaman diplomalarını yasal bir hale getirme konusunda sorun yaşayabilmektedirler. Bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm öğrencilerin bu özel bölüm için yurtdışı üniversite seçimlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında gerekli bilgileri kendilerine veriyoruz.

Yurtdışında bilgisayar mühendisliği YÖK diploma denkliği  işlemleri

hakkında sorun yaşamadan diplomalarını direk olarak kullanmak isteyen gençler mutlaka üniversite seçimlerinden önce bizlerle iletişime geçmelidirler. Ülkemiz de YÖK denkliği olan tüm üniversitelerin listesini sürekli olarak öğrenciler ile paylaşan firmamız aynı zamanda denklik işlemlerine başlayacak olan öğrencilere de yardımcı olmaktadır. Kimi zaman 6 aya kadar uzayabilmekte olan bu işlemler de neler yapmalar gerektiğini bilmeyen kişiler uzmanlarımız ile iletişime geçtikleri zaman tüm işlemlerin daha kısa zaman içinde bitmesini sağlayabilmektedirler. Günümüzün en popüler mesleklerinde biri haline gelen ve artık iş alanı çok genişleyen bilgisayar mühendisliği bölümü için en doğru yurtdışı üniversite seçenekleri hakkında bilgiler almak isteyen kişiler diledikleri zaman bize ulaşabilirler.

Sorunsuz Denklik İşlemleri İle Meslek Hayatına İlk Adım

Sahip olduğu deneyim ile uzun zamandan bu yana eğitim danışmanlığı alanında hizmet vermekte olan firmamız özellikle denklik işlemleri hakkında bilgileri olmayan kişileri her zaman doğru bir şekilde yönlendirmektedir. İlk seferinde en doğru seçimleri yapmak isteyen kişiler öncelikle dünya üniversite sıralamasını incelemeleri gerektiğini bilmelidirler. Şu an ilk 1000 üniversite arasında yer alan tüm üniversitelere ülkemiz de denklik verilmektedir. Bu üniversiteler her sene dünya genelinde kabul görmüş olan bazı firmalar tarafından incelenmekte ve bu liste yeniden şekillenebilmektedir. Bunun yanında YÖK birimleri de gerekli incelemeleri yaparak bu liste de bazı değişikler yapabilmektedirler. Öğrenciler bu listenin en güncel haline bakarak üniversite seçimi yapmaları gerektiğini bilmelidirler.

Uzmanlarımız öğrencilerin denklik işlemleri hakkında sorun yaşamalarını engellemek için kendilerine gerekli tüm bilgileri vermekte ve bu konu hakkında sorun yaşatmayan üniversiteleri seçebilmeleri için doğru bir şekilde yönlendirmektedir. İş hayatlarında kendilerine her zaman saygın bir konum sağlayan ve aynı zamanda çok ciddi kazanç kapılarının da açılmasını sağlayabilen bilgisayar mühendisliği gibi özel bir mesleğe sahip olmak isteyen kişiler bu bölümü ülkemizde okumak istediklerinde çok ciddi sınavlara girmek ve yüksek puanlar ile yüksek eğitim ücretleri ile baş etmek zorunda kalmaktadırlar. Ancak yurtdışında sınavsız kayıt olanakları olması ve aynı zamanda bilgisayar mühendisliği bölümü denklik işlemlerin de sorun yaşatmayan üniversiteler olması sebebi ile son yıllarda ilgi bu alana kaymaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1