Prizren Üniversitesi

Avrupa’nın en görkemli ve saygın üniversitelerine sahip Kosova’da üniversite okuma şansı öğrenciler için cezbedici olanaklar arasında yerini almayı sürdürüyor. Büyümeye ve gelişmeye devam eden Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı sayesinde Kosova’da sınav şartı olmadan hemen diplomanız ile üniversite eğitimi görmeye başlayabileceksiniz.

Kosova'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Prizren Üniversitesi

  Verdiği kaliteli ve düzgün eğitim ile son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Prizren Üniversitesi her yıl çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu ilginin en önemli nedenlerinden bir tanesi de verilen eğitim seviyesinin yüksek olmasına karşın düşük olan harç ücretleridir. Bölümler arası ufak farklılıklar gösteren harçlar genel anlamda son derece uygun fiyatlıdır. Üniversite içinde alanında uzman olan çok sayıda akademisyen bulunmaktadır. Onlar ile dersler oldukça verimli ve keyifli geçmektedir. Sadece teorik değil aynı zamanda pratik yani uygulamalı şekilde eğitim vermektedirler.

  Üniversitenin İmkanları Çok İyi!

  Prizren Üniversitesi her türlü teknolojik donanımı ullanarak bu şekilde eğitim veren okullar arasındadır. Böylece dersler hem daha keyifli hem de anlaşılır şekilde geçmektedir. Üniversitenin olanakları sınırsız olduğundan öğrenciler bu anlamda şanslı bir süreçten geçer. Derslere katkı sağlaması açısında laboratuvar ve teknik cihazların olduğu alanlar kampüs içinde öğrencilerin kullanımına açıktır. Ayrıca sınav dönemlerinde ağırlıklı olarak tercih edilen ve ziyaretçisinin fazla olduğu geniş arşivli bir kütüphane bulunmaktadır. Belirli dönemlerde düzenlenen konferans ve seminerler de öğrencilerin kariyerleri için olumlu yansımalar sunar. Ders ve sınav stresinden uzaklaşıp kafa dağıtmak istene kişiler için de spor kompleksleri, müzik kulüpleri ve bunun gibi yerler de yine aynı şekilde üniversite içinde ve sınırlama olmadan kullanılmaktadır. Böylece hem sosyalleşip, aynı zamanda da eğlenceli zaman geçirmek mümkün oluyor.

  Öğrencilerin barınma konusunda en fazla tercih ettiği alternatif kuşkusuz eşyalı kiralık evlerdir. Bu evlerin kiraları da oldukça düşükfiyatlı olduğundan bir kaç arkadaş masrafları bölüşerek ekonomik olarak sorunu ortadan kaldırıyor. Ülkede elektrik, su ve doğalgaz tarifeleri de uygun olduğundan bu anlamda bütçeleri zora sokacak durumlar yaşanmamış oluyor. Evler geniş, ferah ve temiz olduğundan rahat bir süreç geçirilmiş olunur. Evlerde ısınma ile ilgili sorun da yaşanmaz. Zaten ülkede ılıman bir iklim hakimdir. Güvenilirliğe zarar verecek tehlikeli olaylar da kesinlikle olmaz. bu anlamda öğrenciler ve aileleri rahat olabilirler. Kosova halkı son derece sevecen ve sakin yapıda insanlardır. İletişim kurarken diyaloglarda asla zorlanma yaşamazsınız. Prizren Üniversitesi öğrencleri yaşam koşulları bakımından da kesinlikle zorluk çekmezler. Her türlü ihtiyaçlarını giderecek alışveriş alanları oldukça fazladır. Özellikle en önemli olan gıda alışverişi için semt pazarları ve marketler tercih edilir. O yerlerde hem ucuz hem de taze sebze ya da meyve bulmak mümkündür. Dışarıda yemek ihitiyacını görmek isteyen kişiler için de farklı fiyat diliminde ve konseptte mekanlar şehirde yer almaktadır. Bu yerlerde ayrıca sınırsız internet de kullanabilirler. Bölgeye hakimolan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması yetkililerinden her bilgiyi detayları ile birlikte alabilirsiniz. böylece kafanıza takılan sorulara da cevap bulmuş olursunuz. İstediğiniz her konuda size en gerçek bilgileri vereceklerine emin olabilirsiniz.


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1