Universum Üniversitesi

Avrupa’nın en görkemli ve saygın üniversitelerine sahip Kosova’da üniversite okuma şansı öğrenciler için cezbedici olanaklar arasında yerini almayı sürdürüyor. Büyümeye ve gelişmeye devam eden Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı sayesinde Kosova’da sınav şartı olmadan hemen diplomanız ile üniversite eğitimi görmeye başlayabileceksiniz.

Kosova'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Universum Üniversitesi

  Universum Üniversitesi yurtdışında eğitim programı ile yeni bir hayata hazırlanmayı tercih ediyor. Kosova’da eğitim haklarından tam olarak yararlanarak, hayatlarının en önemli eğitim dönemine altın bilezik gibi hayatlarının en iyi standartlarını dahil etmeyi tercih ediyorlar.

  Ayrıca Universum University of Kosova‘nın en kaliteli eğitim ortamında ve bölüm tercihinde lisans seviyenizi tamamlayarak yaşam kalitenizi arttırmayı tercih edebilirsiniz. Bu süre zarfında Eurostar’ın kayıt sürecine verdiği desteği asla inkar etmeyin, hayatınızı düzene sokacaktır. Yurtdışında her zaman rehberiniz ve ışığınız olacak müşterilerinizle daha iyi bir hayat yaşayabilirsiniz. Bir üniversite olarak burada Avrupa standartlarında bir eğitim yaklaşımına, diğer ülkelerin güçlü yanlarını üniversite ortamına dahil etme fırsatına ve eğitiminiz sırasında zaman zaman Erasmus’a dahil olma ayrıcalığına sahibiz.

  Kosova Sosyal olanaklar

  Kosova, sosyal olanakları, kültürü ve yeşil özellikleri ile bir öğrenme merkezi olarak sizleri bekliyor. Konaklama sorununu çözmüş, burs almak isteyen, kariyer basamaklarında kendini görmek isteyen tüm gençler Ouxing Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Departmanında rahatlayabilirler. Sizi en iyi eğitimci, doktor, diş hekimi, doktor, öğretmen, akademisyen, araştırmacı ve doğa dostu insan olarak görmek, hayallerinizi istediğiniz gibi gerçekleştirme ayrıcalığını size verir. En iyi olmak için sunulan fırsatlardan yararlanabileceğiniz çevre koşullarını karşılama şansı istiyorsanız, acele etmelisiniz. Kayıt sırasında EuroStar müşteriniz belgelerinizi hazırlamanıza ve sizi Kosova Üniversitesi’nde lisans öğrencisi yapmanıza yardımcı olacaktır.

  aUniversum Üniversitesi (U-u), 2013 yılında Kosova’da kurulmuş özel bir üniversitedir. Üniversite, adını Romalı şair Lucretius’tan almıştır ve yedi fakültesi vardır. Her fakültenin bir idari organı ve bir fakülte konseyi vardır. Üniversitenin ayrıca beş yıllık müfredata sahip bir lisansüstü okulu vardır. Hem yerli hem de uluslararası öğrenciler için esnek derece programları sunar ve AKQA Konseyi tarafından akredite edilmiştir.

  U-u, öğrencilerine milliyetleri ne olursa olsun kaliteli eğitim vererek uluslararası bir üniversite olma hedefiyle kurulmuştur. Üniversite, 2013 yılında kabul edilen öğrencilere kapılarını açmıştır ve şu anda yedi fakültesi bulunmaktadır. Bu fakülteler işletme, bilgisayar bilimi, beşeri bilimler, hukuk, tıp ve öğretmen eğitimidir. Üniversitenin birinci sınıfı, 2017 yılında 64 öğrenci ve sekiz profesör ile mezun olmuştur. Şu anda, üniversitenin merkezi Prizren’dedir, ancak gelecekte ek kampüsler açmayı planlamaktadır.

  U-u’daki her fakültenin, öğrencilerin ilgi duydukları konularda kitaplara erişebilecekleri kendi kütüphanesi vardır. Öğretmenlerin kitlelere İngiliz dili veya tarihi gibi konularda ders verdiği konferans salonları da vardır. Öğretim üyelerinin akademik işlerini düzene sokabilecekleri ofisler de bulunmaktadır. Ayrıca her fakültede öğrencilerin uygun fiyata yiyecek ve içecek satın alabilecekleri bir kantin bulunmaktadır.

  Kosova Kültürel Etkinlikler

  U-u’da aday öğrenciler dersler dışında kültürel etkinliklere de katılabilirler. Örneğin, çeşitli sanat eserlerinin düzenli olarak sergilendiği bir sanat galerisi var. Ayrıca yerel yazarların okuyuculardan geri bildirim alabilecekleri bir edebiyat kulübü de var. Ayrıca yerel caz müzisyenlerinin yeteneklerini hevesli dinleyicilere sergileyebilecekleri bir caz kulübü de var. Esasen, aday öğrencilerinizin olumlu bir üniversite deneyimi yaşamalarını istiyorsanız, arada sırada kültürel etkinlikler düzenlemelisiniz!

  Universum University’de uluslararası bir öğrenci olarak okumakla ilgileniyorsanız, lisans derecesine sahip olmalısınız. Akredite bir kurumdan mezun olmuş veya AKQA tarafından akredite edilmiş başka bir kurumda bir lisans programına kayıtlı.

  Lisans başvuru sahipleri ayrıca akredite bir lisede lise derslerini tamamlamış veya lise diploma denkliğine (ebacc) sahip olmalıdır. Yüksek lisans veya doktora derecesi almak isteyen öğrenciler, U-u tarafından sunulan herhangi bir lisans programına başvururken en az 4.0 not ortalamasına (4.0 ölçeği) sahip olmalıdır.

  Universium University’deki tüm akademik programlar İngilizce olarak öğretilse de, bazı programlar öğrencilerin ana dillerinde sınavlara girmelerine veya İngilizce çevirilere yardımcı olma ayrıcalığına sahip olmalarına izin verir.

  U-u programına giriş için dil şartı Orta Düzey İngilizce’dir veya yükseköğretim kurumunuzun program gereksinimlerinde Orta Düzey İngilizce yoksa, zorunlu tüm derslerin çeviri yardımı ayrıcalıkları ile İngilizce olarak yürütülmesi gerekir.

  Yükseköğretim kurumunuzun İngilizce dil yeterlilik puanlarını çevrimiçi yetenek test sistemimize göndermek için çevrimiçi TOEFL ve ITPAS sınavına hazırlık kurslarımızı kullanın, böylece herhangi bir program Orta Düzey İngilizce yeterlilik derecesi için gerekli becerilerle yükseköğretim kurumlarından daha kolay mezun olabilirsiniz. Universium Üniversitesi tarafından sunulan herhangi bir kursun 1 ila 4. Seviyeleri.

  Bölüm Ücretleri

  BÖLÜMÜCRET
  Diş Hekimliği4000 €
  Eczacılık4000 €
  Elektrik Mühendisliği4000 €
  Hukuk3000 €
  İnşaat Mühendisliği3500 €
  Makine Mühendisliği3500 €
  Mimarlık4000 €
  Psikoloji4000 €
  Tıp4000 €
  Bilgisayar Mühendisliği3000 €

  Kosova Üniversitesi Sizlere Nasıl Bir Değer Sunuyor?

  Kosova Üniversitesi, Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1991 yılında kurulmuştur. Üniversitenin yaklaşık 20.000 öğrencisi vardır. Sanat, bilim ve sosyal bilimler alanlarında eğitim programları sunmaktadır. Ayrıca, uluslararası öğrenciler için İngilizce Yüksek Lisans programı sunmaktadır.

  Universum Üniversite, sosyal bilimler konusundaki bilginizi ve anlayışınızı geliştiren farklı kurslar sunarak size insani değerleri öğretir. Çalışmak için 100’den fazla lisans ve lisansüstü ders arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, kariyer fırsatlarınızı geliştirmek için Arnavutça veya İngilizce dil kursları arasından seçim yapabilirsiniz. Kurslarınızı yüksek notlarla geçmek için yeterince iyi Arnavutça veya İngilizce konuşmayı öğrenerek başkalarıyla nasıl iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz.

  Üniversite size kütüphaneler, oditoryumlar, öğrenci birliği binaları ve yemekhaneler gibi son teknoloji olanaklar sağlayarak kültürel zenginlik sunar. Ayrıca üniversitedeki eğitiminiz sırasında ekstra teşvik için 50’den fazla sosyal ve kültürel kulübe katılabilirsiniz. Ayrıca, müzik festivalleri veya spor yarışmaları gibi öğrencilerin katılabileceği çok sayıda ders dışı etkinlik vardır. Bunun dışında, bazı üniversitelerin, personelin toplumla ilgili konularda dersler verdiği kendi radyo istasyonları vardır. Bu sayede üniversite öğrencilerini güncel olaylar hakkında bilgilendirir ve öğrenme deneyimlerini geliştirir.

  Kosovalı öğrenciler de 100 yılı aşkın eğitim mirasına sahip oldukları önemli geçmişleri sayesinde ulusal bir gurur duygusuyla üniversiteye gidiyorlar. 1912’den beri, Priştine Üniversitesi, birkaç eski başbakan da dahil olmak üzere nesiller boyu Kosovalılar üretti. Buna ek olarak, Surroj Ali Rexha gibi ünlü şairler üniversiteye ilk yıllarında katıldı ve şimdiki Başbakan Ramuş Haradinay üniversiteden onlarca yıl önce mezun oldu! Bu prestijli üniversiteye devam eden çağdaş Kosovalılar, tıpkı selefleri gibi mezun olduktan sonra da ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edecekler!

  Birçoğu üniversiteyi bir ayrıcalıktan çok bir fırsat olarak görürken, üniversiteye giden öğrenciler hayatın her alanında kendilerine fayda sağlayan birçok yaşam becerisi kazanırlar! Bu, daha iyi iletişim becerileri ve bilgi eğitimi yoluyla geliştirilmiş kişisel ilişkileri ve daha iyi istihdam fırsatlarını içerir.

  Kosova Universum Üniversitesi Sizler İçin Geleceğinizi En Profesyonel Şekilde İnşa Eder

  Kosova Üniversitesi, Kosova’da bir kamu yüksek öğrenim kurumudur. 1940 yılında kurulan üniversite, şu anda dünyanın her yerinden öğrencilere lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Öğrenciler hukuk, bilgisayar bilimi veya fizik gibi ilgi alanlarına göre programlar seçebilirler. Üniversitenin ana kampüsü başkent Priştine’de bulunmaktadır. Aynı zamanda Mitrovica ve Yakova’da uydu kampüslerinin yanı sıra Almanya, Sırbistan ve Bulgaristan’da uluslararası öğrenci merkezlerine sahiptir. Kosova Üniversitesi, öğretim ve araştırma faaliyetleriyle öğrencilerine fırsatlar sunuyor.

  Birçok çok uluslu şirket, BT ve müşteri hizmetleri görevlerini dışarıdan temin etmek için Kosova’da kendi departmanlarını kurmuştur. Bunlara Microsoft Corporation, Google LLC ve Amazon Web Services LLC dahildir. içerir. Teknik çalışmalara ek olarak, bu şirketler yerel BT uzmanları tarafından geliştirilen yazılımları kullanarak onlar için web siteleri oluşturmak için yerel işletmelerle ortaklık kurar. Bu model, bu şirketler için çok iyi çalışıyor çünkü makul bir fiyata yüksek eğitimli bir işgücüne erişimleri var. Ayrıca şirketler, Kosova’da çalışırken ailelerinden ayrılmak zorunda kalmamaları için çalışanları için sosyal yardım programları geliştirmiştir. Şu anda dünya çapında 2 milyondan fazla insan uluslararası şirketler tarafından istihdam edilmektedir; çoğu, bu şirketlerin küresel çağrı merkezleri ve BT departmanları işlettiği diğer ülkelere kıyasla yaşam maliyetlerinin daha düşük olması nedeniyle Kosova’da bulunmaktadır.

  Kosova, vatandaşlarına yüksek bir yaşam standardı sunar ve popüler bir turizm merkezidir. Orada birçok farklı millet yaşıyor. Kosova, 150 farklı milletten yaklaşık 2 milyon vatandaşa sahip çok etnikli bir bölgedir ve eğitim sistemi sayesinde Kosova çoğulcu bir eğitim için ideal bir ortam sağlamaktad

  Kosova Üniversitesi sadece mevcut öğrencileri için değil, aynı zamanda öğrenciler için de fırsatlar sunar. Priştine dışında faaliyet gösteren küresel şirketler aracılığıyla dünya çapında birçok istihdam fırsatı sağladıktan sonra derecelerini alacaklar.

  Universum Üniversitesi Sıkça Sorulan Sorular

  Kolegji Universum denklik var mı?

  Universum College, YÖK tarafından akredite ve tanınmaktadır. Bu sayede Türkiye’den gelen öğrenciler mezun olduktan sonra kolaylıkla Universum Diploma’yı tamamlayabilir ve döndüklerinde YÖK’te Diploma sertifikasının eşdeğerini alabilirler.

  Priştine Üniversitesi denklik var mı?

  Kosova Üniversitesi eşdeğer niteliklere sahip üniversitelerden biridir ve ülkenin en iyi üniversitesi olduğu için Türkiye’den öğrenci kabul etmektedir.

  Kosova’da hukuk okuyan var mı?

  Kosova Üniversitesi, modern teknik ve hukuk eğitimi ile birçok üniversite ve kolejde Türk öğrencilere Avrupa kalitesinde eğitim vermektedir.Kosova’da hukuk okumak için tek yapmanız gereken kaliteli bir üniversite seçmek.

  Kosova diploması hangi ülkelerde geçerli?

  Sınavlara veya devamsızlıklara ilişkin kararlar YÖK öğretim üyelerinden oluşan bir kurul tarafından verilir. Kosova Üniversitesinden alınan diploma hem ülkemizde hem de Avrupa ülkelerinde geçerlidir.

  Puanla
  [OY: 7 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1