Azerbaycan'da Pdr Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrenciler için Azerbaycan en doğru seçenek olacaktır. YÖK tarafından tanınan üniversitelerden birinde lisans eğitimi alabilir; kariyerinizi hayalleriniz doğrultusunda planlayabilirsiniz.

Azerbaycan'da Eğitim

İçindekiler

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrenciler için Azerbaycan en doğru seçenek olacaktır. YÖK tarafından tanınan üniversitelerden birinde lisans eğitimi alabilir; kariyerinizi hayalleriniz doğrultusunda planlayabilirsiniz.
Daha iyi bir gelecek, daha yüksek standartlarda bir yaşam için iyi bir eğitim şarttır. İşte bu eğitimi kardeş ülkemiz size sağlayacaktır. Uluslararası bir eğitim ile ülkemize döndüğünüzde işverenlerin tüm dikkatlerini üzerinize çekeceksiniz.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi eğitim süresi kaç yıl?

PDR bölümü, ülkemizde eşit ağırlık alanının en çok tercih edilen lisans bölümleri arasında yer almaktadır. İş olanaklarının yüksek olduğu hem ülkemizde hem de yurtdışında çalışma imkanı yaratabileceğiniz bir bölüm olması öğrencileri kendisine yöneltmektedir. Azerbaycan’da PDR lisans süresi 1 yıl hazırlık olmak üzere toplam 5 yıldır.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi YÖK Denkliği var mı?

Azerbaycan üniversitelerin YÖK tarafından tanınmaktadırlar. Eğitim almak istediğiniz üniversitenin YÖK denkliği olup olmadığını E-devlet üzerinden sorgulatabileceğiniz gibi; YÖK kurumuna dilekçe yazarak veya giderek öğrenebilirsiniz. Böylece doğru üniversite seçimini yapmış olursunuz.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi için YÖK denklik sınavı nedir?

Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi almak isteyen öğrenciler mezun olduktan sonra kendi alanları ile ilgili olarak YÖK denklik sınavına tabi tutulabilirler. Burada öğrencilerin kendi alanlarına ne kadar hakim olduğu test edilir. Sınav test şeklindedir.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi alıp Türkiye’de çalışabilir miyim?

Üniversiteniz yükseköğretim Kurumu tarafından tanındığı için ülkemizde rahatlıkla çalışabilişiniz. Denklik belgelerini alan öğrenciler ülkemizde tüm kamu ve özel kurumlarında çalışabileceği gibi kendi işini de kurabilirler. Ayrıca dileyen öğrenciler yüksek lisans ve doktora eğitimlerine de devam edebilirler. Yani, akademik eğitim alarak üniversitelerde akademisyen olma şansına da sahip olabilmektedirler.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi Kaç Para; Fiyatları nedir?

Azerbaycan’da üniversite eğitimleri oldukça ekonomiktir. Aile bütçesini sarsmadan burada bir öğrencinin eğitim hayatını sürdürebilmesi mümkündür. Yıllık harç ücretleri iki eşit taksitle ödenmektedirler. Sınavsız olması ve kaliteli eğitime rağmen uygun harç ücretleri Azerbaycan’da üniversite eğitiminin önünü açmakta ve her geçen yıl bir öncekinin çok üzerinde öğrenci kayıt yaptırmaktadır.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi sınavsız mümkün mü?

Yurtdışında yükseköğretim kurumunun tanıdığı tüm üniversitelerde sınavsız eğitim mümkündür. Yani; ÖSYM sınavlarına girmeden burada öğrenim görebilirsiniz. Eğitiminiz bittikten sonra ülkemizde kendi alanınızda çalışabilirsiniz. Sınav kaygısı yaşamadan; hayalini kurduğunuz bu bölümde kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. İstediğiniz bölümde okuyor olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi alan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Her yıl ortalama 100.000 öğrenci yurtdışına eğitim amaçlı çıkış yapmaktadır. Farklı kültürleri tanımak; uluslararası iş olanakları, dil öğrenimi yurtdışı eğitimin sağladığı en önemli avantajlar arasında yer almaktadır. Her yıl Azerbaycan’da öğrenim gören öğrenci sayımızda bu sebeplere bağlı olarak artış göstermektedir. Tüm bunların dışında ekonomik harç ücretleri ve sınavsız eğitim de elbette büyük kolaylık sağlayan faktörlerdir. Bu sebeple mezun sayısı da her geçen yıl katlanarak artmaktadır. Binlerce öğrenci Azerbaycan’da üniversite öğrencisi olmak için bizlere kayıt yaptırmaktadırlar.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi almak için ne yapmalıyım?

Azerbaycan’da üniversiteler son yıllarca çok yüksek talep almaktadırlar. Başvuru sayısı inanılmaz derecede yükselmiştir. Bu sebeple öğrencilerin atması gereken en öncelikli adım erkenden kayıt yaptırmaktır. Erken kayıt yaptırmak için Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlarına lise diplomanız ile hemen başvuru yapabilirsiniz.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi avantajları nelerdir?

Özellikle öğrencilere kariyer danışmanlığı yapabileceğiniz ve daha iyi yarınlarımız olsun diye onlara doğru meslekleri seçtirebileceğiniz PDR mesleği size birçok okulda rehber öğretmen olma fırsatı sunacaktır. Ayrıca; kariyer danışmanlığı firmalarında, şirketlerini İnsan Kaynakları departmanlarında çalışabileceksiniz. Azerbaycan üniversitelerinde aldığınız kaliteli eğitimin neticesinde sınırlarınız olmayacak ve farklı kültürlere de danışmanlık hizmetini profesyonelce verebilecek; onlarla empati kurabilmekte zorluk çekmeyeceksiniz.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi bitirenler; mezunlarınız var mı?

Eurostar yurtdışı eğitim köklü bir danışmanlık firması olarak yurtdışında birçok mezun vermiştir. Bu öğrenciler bugün kendi mesleklerini başarı ile Türkiye’nin dört bir yanında sürdürmektedirler. İyi bir kariyer için doğru adımları atarak siz de bu öğrencilerimiz arasında yer alabilirsiniz.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz okuyabilir miyim?

İster sayısal ister sözel mezunu olun bu alanda öğrenim görebilirsiniz. Eğitim sürecinizde de başarınıza bağlı burslar alabilme şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca KYK burslarından yararlanabilirsiniz. Yurtdışı eğitimlerde burs alabileceğiniz şirket ya da vakıfları da araştırabilirsiniz. Bu sebeple öğrenciliğiniz süresince eğitim başarınızı en üst seviyede tutmaya çalışmanızda yarar vardır. Özellikle de hazırlık yılında ki başarınız son derece önemli olacaktır.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi alıp Türkiye’de çalışmak

YÖK tarafından tanınan bu üniversitemizden mezun olup; denkliğinizi aldıktan sonra Türkiye’de hem özel hem de kamu sektöründe rahatlıkla çalışabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde de öğrenci olduğunuz sürece kendi alanınızla ilgili çalışma şansına da sahip olabilir; staj deneyimleri ile tecrübelerinizi arttırabilirsiniz.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi için gerekli şartlar

Lise mezunu herkes bu alanda üniversite eğitimi alabilir. Herhangi bir ÖSYM sınavına girmeniz de gerekmiyor. Öğrencilerimiz direkt olarak Eurostar yurtdışı eğitime başvuruda bulunarak kayıt işlemini yaptırabilmektedirler.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi taban puanları

Azerbaycan’da eğitim almak isteyen öğrenciler için herhangi bir taban puan gerekmemektedir. Azerbaycan pedagoji üniversitesinde yer alan PDR bölümüne lise diploması ile tamamen sınavsız bir şekilde kayıt yaptırılması mümkündür. Ayrıca; üniversite ÖSYM kılavuzunda da yer almaktadır. Minimum taban puanını tutturan öğrenci tercih yaparak da bu okulda öğrenim görebilmektedir. Yine de ÖSYM üzerinden gelecekler de ücret ödeyeceklerdir. Ve ÖSYM yerleştirmesinde taban puanlar yüksektir. Bu sebeple lise diploması ile kayıt yaptırmak çok daha rahat olacak ve herhangi bir sınav istenmeyecektir.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi alırken Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

YÖK yatay geçişlerde minimum PDR için gerekli ÖSYM taban puanını şart koşmaktadır. Eğer yatay geçiş yapacaksanız ÖSYM sınavına girmeniz gerekecektir. Hazırlık yılında ve 1. Sınıfta yatay geçiş yapılamaz. 2. Yıl ve 3. Yılda yatay geçiş yapılabilir. Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi başvurusu için gerekenler başvuru tarihleri


Mayıs ayı itibarı ile Eurostar yurtdışı eğitime başvurunuzu yapabilirsiniz.

Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi alanında okumak istiyorum.
Eğitimci olmak istiyorsanız; sabırlıysanız, Öğrencilerin geleceklerinde rol oynamak istiyorsanız ister sayısalcı ister sözelci olun hemen bu bölüme kayıt yaptırabilirsiniz.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi maliyeti kaç para; mantıklı mı?

Bu alanda eğitim görmek hem ekonomik hem de eğitim kaliteli. Üstelik sınav şartı da gerektirmediği için oldukça mantıklıdır.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi almak mantıklı mı?

Ekonomik yaşam koşulları burada bütçenizi zorlamadan bir eğitim alma olanağı tanıyor. Ayrıca eğitim kalitesi ve YÖK tanınırlığı da avantaj sağlıyor.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi zor mu?

Üniversitede dersler alanlarında uzman akademisyenlerce verilmektedir. Bu sebeple öğrenciler zorlanmamaktadırlar. Yeteri kadar çalışan öğrenciler dönem uzatmaksızın bitirebilmektedirler. Türkçe’ye yakın bir dilde öğrenim gördüklerinden dolayı da yabancılık çekmemiş olurlar.


Azerbaycan pdr psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi Türkçe mi?

Eğitim dili Azerbaycan Türkçesindedir. Dilimize son derece yakındır. Hazırlık eğitiminde kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Bu sebeple öğrenciler hiçbir şekilde zorluk çekmeden öğrenimlerini tamamlarlar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1