• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Yurtdışında Doktora - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Yurtdışında Doktora Eğitimi

Niteliklerinizi ve akademik yetkinliğinizi arttırmak, iş bulma konusunda diğer rakiplerinizi sollamak istiyorsanız yurtdışında doktora eğitimi alabilirsiniz. Akademik yetkinliğin en üst aşaması olan Doktora (Doktora of Psilosophy) yapan kişiler araştırma yapmaya önem verir. Doktora programının yurtdışında yapılması büyük avantajlar sağlar.

Lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerin birçoğu yurtdışında doktora yapmak istiyor. Lisans eğitimi gördüğü alanda doktora yapmak konusunda zorluk çeken ve kariyer hayatına devam edemeyen birçok öğrenci bulunuyor. Çok cazip ücretlerle doktora yapmak istiyorsanız yurtdışında doktora eğitimini tercih edebilirsiniz. Hukuk, inşaat mühendisliği, mimarlık ve işletme bölümü mezunlarına yurtdışında doktora eğitimi konusunda yardımcı olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde hayallerinize erişmeniz oldukça kolay olacak.

Eğitim, ferdin yaşama sanatını idrak edebiImesi için, rehber oImaIıdır. Ünlü A. North Whitehead’in sözü bugün birçok gencin kabul etmiş olduğu görüşü dile getirmektedir. Hayallerindeki meslek dalında üst seviye eğitim görmek isteyen gençler amaçlarına ulaşabilmek için yurtdışında eğitim almayı tercih ediyorlar.

Doktora programına yurtdışında katılarak kazanımlarınızı artırın…

Dünya çapında kalitesi ile ünlü çok sayıda üniversite ile yapılan görüşmeler sonucunda öğrenciler başta Ukrayna, Romanya, Bosna Hersek olmak üzere, Azerbaycan, Gürcistan. Çek Cumhuriyeti, Belarus, Bulgaristan ve Moldova gibi ülkelerde doktora eğitimi alabilmektedirler. Türkiye’de yada yurtdışı üniversitelerinin birinde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamış olan gençler istiyorlarsa yurtdışında doktora programlarına devam edebiliyorlar. Hukuk, inşaat mühendisliği, mimarlık ve işletme gibi bölümlerden mezunlar mesleki kariyerlerini etkileyecek ve tecrübelerini arttıracak doktora eğitimlerini yurtdışında alarak birçok fırsat elde etmektedirler. Yurtdışında yer alan binlerce farklı üniversitenin bünyesinde birbirinden farklı master programları yer almaktadır. Akademik açıdan üst dereceye yükselmek istiyorsanız yapmanız gereken Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına başvurarak doktora için kayıt işlemlerinizi başlatmak olacaktır.

Doktora eğitimi alarak çok daha prestijli bir diplomaya ve kariyere sahip olabilirsiniz. İş bulma konusuda rakipleriniz arasında öncelikli hale gelmek isteyen birçok kişi yurtdışında doktora eğitimi almaktadır. Mesleki anlamda doktorluk ünvanı elde ederek akademisyenlik yapabilirsiniz. Üstelik Avrupa ülkelerinde görevinizi yerine getirebilirsiniz.

Doktora öğrencisi olmak isteyen gençler hedeflerini gerçekleştirmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvuruyor. Başvuru şartları arasında yüksek lisans sahibi olmanız yeterli olmaktadır. Herhangi bir sınava girmenize gerek olmamaktadır. İngilizce, Ukraynaca, Rusça gibi dillerde eğitiminizi ilerletebilirsiniz. Farklı birçok alanda doktora programı yer almaktadır. Doktora eğitimlerinin süresi 3-4 yıl kadardır. Doktora eğitimleri konusunda kaliteli eğitim imkanı sunan ülkelerde ekonomik rakamlara eğitim alabilmek için siz de yurtdışında doktora eğitimini tercih edebilirsiniz.

Doktora Programları Kayıt Başvurusu

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerine gelerek uluslararası alanda geçerli bir diploma için harekete geçebilirsiniz. Firmanın düzenlediği kariyer günlerine katılarak profesyonel ekipten doktora eğitimi ile ilgili genel bilgiler öğrenebilirsiniz. Mezun olan öğrencilerin diplomaları ülkemizde de tanınmaktadır. Doktora eğitimi alan gençler diplomalarına denklik alarak birçok ülkede akademisyenlik yapabilme hakkı elde edebilmektedir. Ayrıca dünyanın birçok ülkesinde iş bulabilmektedirler. Sahip olunan diplomanın uluslararası geçerliliği bulunmaktadır. Bu nedenle Avrupa ülkelerinde çalışabilme imkanı öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenci cenneti olan birçok üniversitede öğrenci bütçelerine uygun olarak doktora eğitimi almalarına fırsat tanıyan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile doktora eğitimi programlarına katılabilirsiniz. Kayıt işlemleriniz için farklı bir ülkeye gitme zorunluluğunuzu ortadan kaldıran kaliteli danışmanlık firması sayesinde birçok işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Akademik kariyerini yükseltmeye düşkün olan kişilere Türkçe destekli doktora programları da sunulmaktadır.

Kariyerinizde parlamak ve en iyi konuma ulaşmak yolunda sizlere destek olacak Eurostar danışmanları aracılığı ile üniversite, ülke ve doktora bölümü seçiminizi yaparak geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Sizin için en doğru seçimlerden birisi olacak yurtdışında doktora eğitimini alarak hayal bile edemeyeceğiniz gelirler elde edebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Doktora eğitimi ücretleri 5000 Euro’dan başlamaktadır. Gideceğiniz ülkenin imkanları, ulaşım ve kalacak yer gibi ayrıntılarla uğraşmak zorunda değilsiniz. Bu konuda uzman danışmanlar size kaliteli hizmet sunarak tüm ayrıntılarla ilgileneceklerdir.

Hiçbir sınava girmenize gerek olmadan doktora eğitimi almak artan rekabet koşullarında sizin için oldukça ideal olacaktır. Günümüzde iş bulmak oldukça zorlaştı. Uluslararası birçok firmada çalışabilmeniz için artık sadece lisans yada yüksek lisans mezunu olmanız yeterli olmuyor. Tek başına lisans mezunu olmak yeterli değil. Bu nedenle doktora ve yüksek lisans yapmak gerekli hale geldi. Akademik kariyer açısından yükselmek önem taşıyor. Doktora yapmak isteyen öğrenciler için hangi ülkede eğitimlerine devam edecekleri önemli bir karar halini taşıyor. Bu konuda en iyi imkanları yüksek lisans mezunlarına sunan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı öğrencilere doktora imkanını en uygun maliyetlerle sunuyor. Üstelik hiçbir sınava girmeniz ve yüksek puanlar almanıza gerek yok. Seçtiğiniz bir Avrupa ülkesinde hukuk, inşaat mühendisliği, mimarlık ve işletme gibi alanlarda doktora programlarına katılabiliyorsunuz. Uygun bütçeli olarak eğitimlerinize devam edebiliyorsunuz.

Sınavsız olarak en iyi Avrupa üniversitelerinde doktora eğitimi almaya kim başlamak istemez ki? Birinci sınıf kabul edilen eğitim diplomasına sahip olmak ve denkliğinin tanınmasını istiyorsanız danışmanlık bürolarımıza gelerek doktora programları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’de geçerliliği olacak diplomanız ile iş bulma konusuna zorluk çekmezsiniz. Avrupa ülkelerinde doktora yapmak isteyen öğrencilere uygun fiyatlarla doktora imkanı sunan üniversitelerden birine kayıt olmak için acele edin. Sınırlı kontenjanı kaçırmayın ve yaşam kalitesi yüksek ülkelerden birinde eğitim alma imkanı elde edin. Doktora programlarına katılmanız için birçok ülkede yabancı dil şartı aranmamaktadır. Denklik işlemleri için gerekli belgeler yüksek lisans diploması, üniversite diploması transkript üniversite ders içerikleri, yüksek lisans transkriptidir. Tezli ve tezsiz yüksek lisans yapan kişilerin başvuru ayrı olarak değerlendirilir. Doktora hakkı kazanan öğrenciler üniversite başvuru formunu doldururlar ve kontenjana katılırlar.

Mesleki hayatınızda iyi bir yere gelebilmeniz için alacağınız eğitimin önemi büyüktür. Nerede nasıl bir eğitim aldığınız önem taşır. Birçok ülkede yüksek lisans mezunları sınav stresi yaşamaktadır. Fakat istediğinden çok daha az puan alan kişiler istediği bölümde doktora yapabilme hakkı elde edememekte ve zaman kaybetmektedir. Siz de sınav stresi yaşamadan doktora yapmak istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezine gelmeniz yeterli olacaktır. Doktora eğitimi alırken yurtdışı deneyimi yaşamak gençler için harika olacaktır. Rakiplerinin bir adım ötesine kolayca geçebilmenize imkan tanıyacak doktora eğitimi hakkında tüm sorularınızın cevabını uzman danışmanlık firmasından öğrenebilirsiniz. Birçok üniversite ile anlaşması bulunan kurum danışmanları gerekli tüm bilgilere sahip profesyonel eğitimli kişilerden oluşmaktadır. Donanımlı bir şekilde yerleştiğiniz üniversiteden mezun olacak ve becerilerinizi geliştirebileceksiniz.

Doktora eğitim programlarına başvuru yapmak isteyen öğrenciler danışmanlık hizmeti alabilirler. Pekçok alanda geçerli olacak lisansüstü derecesine sahip olmak ve yurtdışı tecrübesine sahip olmak öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Bir akademisyen denetiminde kendi alanlarında araştırmalar yapan kişiler eğitimlerini tamamlayarak doktora tezlerini yazarlar. Kişinin ünvanını doktora programı belirlemektedir. Master ve doktora eğitimi birleştirilerek üniversite eğitimi sonrasında direkt doktora yapılabilmesi durumu bazen söz konusu olabilmektedir. Geçmiş dönemlerde sadece uzmanlık gerektiren alanlarda doktora eğitimlerine gerek duyuluyordu. Günümüzde ise birçok alanda doktora programlarına gerek duyuluyor. Mesleğinizde rakipleriniz arasında tek olmak istiyorsanız şimdi ayrıntılı bilgi almak için yılların tecrübesine sahip Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

Doktora Eğitimi Sonrası

Yurtdışında doktora eğitimi sonrası diploma sahibi olan mezunlar birçok üniversite ve kolejde akademisyen olarak görev yapabilirler. Doktora yapan kişilere önem veren kurulaşlar arasında özel sektör ve kamu kuruluşları yer almaktadır. Özellikle yurtdışı tecrübesine sahip kişilerin doktora yapması daha fazla önem taşımaktadır. Sanayi kurumları, bankalar, üniversiteler, uluslararası firmalar, kamu kurumları, doktora eğitimi mezunlarına iş yerlerinde çok daha ayrı bir statü sağlamaktadırlar. Doktora sahibi olan kişileri bünyesine katmaya istekli birçok firma bulunmaktadır. Özellikle IT firmaları bunlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Üniversiteler ile çok yakından çalışması gereken IT firmaları araştırmaya ve geliştirmeye faydalı kişileri işe almak için büyük istek duymaktadır.

Yurtdışında doktora programları maliyetleri çok yüksek değildir. Son zamanlarda büyük önem kazanmış doktora programlarına devam eden yüksek lisans mezunu öğrencilerin sayısı giderek artmaktadır. Kendini daha da geliştirmek bilimsel araştırmalara katılmak, bilimsel uygulamaların gelişimine katkıda bulunmak isteyen kişiler rakipleri ile rekabet edebilecek seviyede olabilmek için doktora programlarına katılabilirler. Çok uluslu firmalar yurtdışında doktora yapmış kişilere büyük imkanlar sağlamaktadır.

Doktora Programı Süre Koşullar ve Gereklilikler

Doktora programlarına katılmanın ilk şartı lisans ve yüksek lisans diplomasına sahip olma gerekliliğidir. İlk yıllarında ders izlemeye ağırlık verilen doktora programlarında daha sonraki yıllarda araştırmaya daha fazla yer verilir. Mesleki rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız siz de doktora eğitiminizi yurtdışında seçtiğiniz bir ülkede alabilirsiniz. Mesleğinizin öncüleri arasında yer alarak birçok dünya ülkesinde akademisyenlik yapabilirsiniz.

Hedeflerine ulaşmak isteyen yüksek lisans mezunu gençler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığının anlaşmalı olduğu ülkelerdeki üniversiteleri tercih ediyorlar. Üniversite mezunu olan öğrenciler eğitim durumlarını daha ileri seviyeye taşıyabilmek için yüksek lisans yapıyorlar. Daha sonrasında doktora yapmak için başvuruda bulunuyorlar. Doktora yapmayı yurtdışında düşünen kişiler için harika bir haberimiz olacak. Yurtdışında birçok üniversitede doktora eğitim programlarına katılabilmek mümkündür. Özellikle hukuk lisans bölümü mezunları doktora eğitimleri alarak yükselebilirler. Alanında en iyi üniversitelerden mezun olan kişiler arasında siz de yerinizi almak istiyorsanız acele etmenizde fayda var. Doktora yapmak isteyen kişiler için Türkçe doktora programları da bulunmaktadır. Hangi alanlarda doktora programları bulunduğu, program detayları, doktora programları sunan üniversiteler, ülkeler hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmak istiyorsanız hemen Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasını arayabilir ve uzman danışmanlardan merak ettiğiniz sorular hakkında tüm gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bazı ülkelerde verilen doktora eğitim programlarında dil bilmeniz şartı aranmamaktadır. Eğitime önem veren yurtdışı üniversitelerinde Avrupa Birliği statüsünde geçerli bir diploma sahibi olarak mezun olabilirsiniz. Türk öğrencilere doktora imkanı sunan üniversitelerin doktora programlarına yerleşebilmeniz için yurtdışında eğitim almış olmanız şartı aranmamaktadır. Türkiye ve yurtdışında yüksek lisans eğitimi alan herkes yurtdışında seçtiği ülkede doktora avantajından yararlanabilir. Mezunlar sahip olacakları diplomaları ile Türkiye şartlarında da çok fazla avantaja sahip olacaktır. Program sonucu elde edecekleri diploma da ülkemizde tanınır olacaktır. Çok sayıda dünya ülkesinde geçerliliği olcak bir diploma sahibi olacaksınız. Ayrıca tanınan diploma sahibi biri olarak mesleğinizde daha başarılı olacak ve kolayca iş bulabileceksiniz. Kariyer hedeflerinize ulaşmanızı hızlandıracak doktora programı eğitimi ile geleceğin aranan uzmanları arasında yerinizi alabilmeniz mümkün olacaktır. Doktora proramlarına kayıt işlemlerini uzman hizmetleri ile en iyi şekilde yürüten Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması çalışmalarını titizlikle sürdürmeye devam etmektedir. Doktora eğitim programlarının maliyetlerini bilmiyorsanız endişe etmenize gerek yok. Çok cuzi ekonomik maliyetler ile doktora eğitimini yurtdışında seçtiğiniz ülkede alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Doktora Eğitimleri ile Daha İyi Bir Kariyer

Prestij sahibi olmayı isteyen öğrenciler daha iyi bir kariyer hedefi için doktora programlarına yönelmektedirler. Bu programa ekonomik bütçeler ile yurtdışı üniversitelerinde başvurabilmek mümkün olmaktadır. Yüksek standartlara sahip üniversiteler ve ülkelerde kaliteli bir doktora eğitimi almak uygun maliyetlere mümkün olmaktadır. İletişim telefolarını arayarak Eurostar profesyonel danışmanlarından destek almak doktora eğitimi için kabul işlemlerinizi başlatmanızda en doğru adım olacaktır. Hemen harekete geçerek alanında uzman kadro ile görüşmelerinizi başlatmanızda fayda olacaktır. Değişen yaşam şartlarına uyum sağlamak gerekli. Bu nedenle sadece lisans diplomasının yeterli olmadığı günümüzde öğrencilerin kendilerini daha da geliştirmelerine olanak sunan doktora programları öğretim hayatında büyük bir rol oynamaktadır.

Mesleğini en iyi şekilde yerine getirmesine olanak sunan doktora programları ile öğrencilere mesleki anlamda değer kazandırılmaktadır. Öğrenilen bilgilerin uygulanması yolunda birçok araştırmaya yer verilmektedir. Dört yıl süren üniversite eğitimi sonrasında yüksek lisans programına yerleşen kişiler daha sonrasında doktora programına başvurarak mesleğinin zirvesine yani uzmanlığına ulaşabilirler.

Akademik anlamda ünvan sahibi olabilmek için doktora eğitimlerini tercih eden bireyler eğitimlerini tezli yada tezsiz olarak alabilirler. İstedikleri branşta en üst düzey eğitim ile hedeflerine uygun bir adım atmış olurlar. Akademik alanda kendini geliştirmek isteyenlerin dışında mesleki anlamda ilerlemek isteyen öğrenciler de doktora programlarına katılmayı tercih etmektedirler. Öğrendikleri bilgileri uygulamayı amaçlayan bireyler yurtdışında doktora yapmanın pekçok avantajından faydalanma fırsatı elde etmektedirler.

Alanında uzman bir kadro ve profesörler tarafından yürütülen doktora programlarına katılan öğrencilerin sayıları her yıl biraz daha artmaktadır. Öğrencilerin bireysel olarak düşüncelerinin gelişmesine yardımcı olan program ile seçilen alanda farklı bir bakış açısı kazanmak mümkün olmaktadır. Pratik olarak öğrenilen bilgilerin entelektüel olarak derinliğini daha iyi anlayan kişiler yetişir. Karşılaşılan problemlere karşı sorgulayıcı bir duruş sergileme yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan yurtdışı doktora eğitimi programları çok ekonomik maliyetlerledir. Bu eğitim sonucunda daa bilinçli ve deneyimli bireyler yetişmesi, alanında hedeflerini gerçekleştirebilmeye hazır uzmanlar yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri

Yurtdışı üniversiteleri imkan ve sunduğu avantajlar sayesinde doktora eğitim programları konusunda birçok öğrencinin gözdesi niteliğindedirler. Eğitim seviyesini üst seviyeye çekmiş en iyi üniversitelerde doktora eğitimine devam etmek istiyorsanız bu konuda ilk yardımcınız ve destekciniz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olacaktır.

Doğrudan kendinizi en iyi şekilde geliştirmenize olanak sunacak, en iyi şekilde yönlenmenizi sağlayacak eğitim programlarına katılmak için güvenilir firmaya başvuru yapabilirsiniz. Seçilen üniversite ile etkin bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı kariyer hedeflerinize yaklaşmanızı sağlamaktadır. Doktora eğitimi üniversitede seçilen yani mezun olunan bölüm ile doğru orantılıdır.

Farklı bir bölümde doktora eğitimi almak mümkün olmaz. Doktora eğitimi konusunda mesleğinize uygun doktora hocası bulunması önem taşır. İyi bir hoca bulunması iyi bir araştırma ile mümkün olmaktadır. Bu konuda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı en iyi üniversitelersitelerin doktora programlarını öğrencilerin faydalanmasına sunarak hizmet vermektedir. Doktora programlarının ücretleri yüksek lisans ücretlerine göre daha fazladır. Son yıllarda doktora programlarına talep fazladır. Bu nedenle araştırma yapmak isteyen öğrenciler avantajları fazla olduğu yurtdışı üniversitelerini tercih etmektedirler. Eğitiminizi doktora ile taçlandırmak isterseniz siz de Eurostar ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!