Kazakistan'da Doktora

Kazakistan’da doktora fırsatları için acele edin. Doktora için gerekli başvuru evraklarının neler olduğunu Kazakistan’da doktora programlarına nasıl başvuru yapabileceğinizi Eurostar sunduğu hizmetler sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. <

Üniversite Eğitim Rehberi

Yedi bağımsız Türk Devletleri’nden biri olan Kazakistan, dost ve kardeş ülkemizdir. Bu ülke, Orta Asya’da, Kazak Türkleri’nin kurduğu bir ülkedir ve cumhuriyettir. Orta Asya Bölgesi’nde bulunan Türk Devletleri’nden biridir. Başkenti Astana’dır. Hem başkent Astana, hem de diğer kentleri doğal özellikleri korunarak, giderek gelişen kentleri ile öne çıkmaktadır. Ülke emin adımlarla ilerlemektedir. Kazakistan’da özellikle, eğitime, üniversite eğitimlerine çok önem verilmektedir. Başkentin gözde eğitim kurumu Ahmet Yesevi Üniversitesi olmak üzere, giderek gelişen eğitim kurumları beğeni kazanmaktadır. Ülkede resmi diller, Rusça ve Kazak Dili olarak öne çıkmaktadır.
Ülkemizden öğrencilerimiz de Kazakistan Üniversiteleri’nde eğitim alabilirler ve almaktadırlar. Öğrenci danışmanlarımızla, Kazakistan Üniversiteleri hakkında bilgi alabilir ve siz de öğrenci olmak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Burs seçeneklerini değerlendirerek ücretsiz eğitim olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman yanınızdayız. Kazakistan Üniversiteleri’nde sadece lisans eğitimleri için değil, yüksek lisans ile doktora eğitimlerini de düşünebilirsiniz.


Kazakistan’da Doktora Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Kazakistan Üniversiteleri’nde doktora eğitimleri, derslerin işlendiği ilk seneden itibaren, iki ile dört sene arasında değişmektedir. Her sene doktora eğitimleri konusunda, üniversite bünyesinde toplantılar yapılarak, öğrencilere eksiksiz eğitim verilmesi için düzenlemeler yapılmaktadır. Laboratuvarlar, kaynaklara erişme kolaylığı, bilgisayar ve internet sistemlerinin öğrencilere sunulması, üniversiteler tarafından öğrencilere sunulmaktadır.


Kazakistan’da Doktora YÖK Denkliği Var Mı?

Kazakistan Üniversiteleri, giderek eğitim kalitesini artıran ve çok önemli yurtdışı üniversiteleri ve kurumlar ile işbirlikleri olan kurumlardır. Öğrenci değişim programları dahil birçok uluslararası uygulama öğrenciler için sunulmaktadır. Ülkemiz yüksek eğitim kurumları ile yakından ilişkiler bulunmaktadır. Dünya sıralamalarında giderek ilk sıralarda yer alan üniversitelerin YÖK tarafından tanınması ve diplomaların YÖK denkliği vardır.


Kazakistan da Doktora YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Kazakistan’da doktora eğitimlerinizi tamamladıktan ve diplomalarınızı almanızı takiben, YÖK denklik sınavı ile onaylatabilirsiniz. Kurum tarafından inceleme yapılarak, diploma denkliğine karar verilmektedir. Buna göre, YÖK denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.


Kazakistan’da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Kazakistan Üniversiteleri’nde hem doktora eğitimlerinizi yapıp, hem de ülkemizde çalışabilirsiniz.


Kazakistan’da Doktora Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Kazakistan Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz gerçekten uygun rakamlarla eğitim alma imkanları bulunmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinden, Avrupa Ülkeleri üniversitelerinden ve ülkemizdeki üniversitelerden son derece uygun rakamlara eğitim alabilirsiniz. Genel yaşam giderleri noktasında da zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.


Kazakistan’da Doktora Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Başta gözde eğitim kurumu Ahmed Yesevi Üniversitesi olmak üzere, bir sınav şartı olmadan öğrencilerimiz doktora eğitimi başvurularında bulunabilirler. Lisans eğitimlerinizi ve ardından yüksek lisans eğitimlerinizi tamamlamalısınız. Diploma ve transkriptleriniz eklenmelidir. Eğitim dil seviyesi yeterli değilse, öncesinde dil eğitimi almanız önemlidir. Eğitim dili ise Rusça ya da İngilizce olarak düzenlenmektedir.


Kazakistan’da Doktora TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Kazakistan Üniversiteleri, uluslararası statüleri olan kurumlardır. Bu kurumlar uluslararası sınavları da geçerli kabul etmektedir. Buna göre, öğrencilerimizin TOEFL, İELTS ve YDS sınavlarına girmeleri durumunda, belgelerini eklemeleri yerinde olacaktır. Sınav sonuçları kabul edilmektedir.


Kazakistan’da Doktora Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kazakistan Üniversiteleri’nde lisans düzeyinde, master ve doktora eğitimleri düzeyinde birçok öğrencimiz eğitim almaktadır.


Kazakistan’da Doktora Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazakistan Üniversiteleri’nde eğitim almak, doktora eğitimlerine başvurmak için öncelikle, ülkemizde, Kazakistan Üniversiteleri’nde ya da yurtdışında, lisans eğitimlerinde ve yüksek lisans eğitimlerinde eğitiminizi tamamlamanız ve diplomanızı almanız gerekmektedir. Eğitim diline iyi seviyede vakıf olmalısınız. Bu noktada,eğitiminiz yeterli değilse, dil kurslarında eğitim alabilirsiniz. Doktora eğitimlerine çalışmak istediğiniz alanı seçerek, başvuru dilekçenizde bunu belirtmelisiniz.


Kazakistan’da Doktora Okumanın Avantajları?

Öncelikle, Türk kardeşlerimizin ülkesinde, alışmanızın son derece kolay olacağı bir ülkede eğitim alacaksınız. Yıllarınızı geçirirken, kesinlikle yabancılık hissetmeyeceksiniz. Üniversitede, kaliteli Türk hocalardan ve Kazak hocalarımızdan eğitim alacaksınız. Rusça ve Kazak dilini eğitim yıllarında öğrenme şansını da elde edeceksiniz. Ülkemizde geçerli olan diplomanızla, denklik açısından avantajlarınız olacak. Çalışmalarınızı yapmak için gerekli kampus olanaklarını bulacaksınız.


Kazakistan’da Doktora Mezunlarınız Var Mı?

Hem lisans ile master, hem de doktora eğitimleri kapsamında birçok öğrencimiz eğitim almaktadır ve mezunlarımız bulunmaktadır.


Kazakistan’da Doktora Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Doktora Okuyabilir Miyim?

Kazakistan Üniversiteleri’nde hem devlet ya da üniversite bünyesinde, hem de ülkemiz tarafından burslar için başvurabilirsiniz. Öğrencimiz bu ülkede eğitimlerinde, burslar noktasında gerçekten avantajlıdır. Hem ülkemiz hem de Kazakistan eğitim kurumları tarafından olanaklar sunulmaktadır. Hem tam, hem de yarı kapsamlı bursları alabilirsiniz. Bu noktada notları yüksek olan öğrencilerimizin daha avantajlı olduklarını belirtelim.


Kazakistan ‘da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Kazakistan Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerinizi tamamladıktan sonra, bu ülkede kalabilir ve çalışabilirsiniz. Ülkemize dönerek, kariyerinizi bu şekilde sürdürebilirsiniz. Özel kurumlarda ya da kamu kurumlarında da çalışabilirsiniz. Akademik kariyerinize devam edebilirsiniz.


Kazakistan’da Doktora Okumanın Şartları

Kazakistan Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerini almak için master eğitiminizi tamamladıktan sonra başvurabilirsiniz. Dil seviyenizi de yeterli duruma getirmelisiniz. Referanslarınızı ekleyerek, eserleriniz ya da yayınlanmış makaleleriniz varsa bunları da ekleyiniz.


Kazakistan’da Doktora Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Ales, Kazakistan Üniversiteleri’nde geçerli ve şart olarak zorunlu değildir.


Kazakistan ‘da Doktora Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Kazakistan Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerinizi alırken, derslerinizi almanızın ardından, bundan sonra tez çalışmalarınız aşamasında, notlarınızın da belirli bir ortalamanın üzerinde olması ile yatay geçiş başvurusunu yapabilirsiniz.


Kazakistan’da Doktora İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Kazakistan Üniversiteleri’nde doktora eğitimleriniz için başvurmak için Haziran ayından, yeni ders yılının başlamasına kadar,Eylül ayı ortalarında kadar başvurular yapılmaktadır Bu süreçte öğrenci danışmanlarımızın her zaman size destek ve yardımcı olacaklarını belirtelim. Master ile lisans diplomalarınız, notlarınızı gösteren transkriptler, hocalarınızdan aldığınız referanslarınız, eserleriniz ve yayınlana makaleleriniz, dil seviyenizi gösteren belgeniz varsa bunları eklemelisiniz. Başvuru dilekçesinde de doktora araştırma amacınız da olmalıdır.


Kazakistan’da Doktora Okumak İstiyorum

Ekonomik anlamda zorlanmayacağınız, hem uygun yaşam giderleri, hem de okul ücretleri bakımından bütçenizi sarsmayacak rakamlarla eğitim alabilirsiniz. Bir Türk ülkesinde olmak, seçkin üniversitelerde ve fakültelerde eğitim almak hedeflerinize ulaşmanızda avantajlı olacak.


Kazakistan’da Doktora Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Kazakistan Üniversiteleri’nde uygun okul harçları ve yaşam giderleri ile doktora eğitimlerinizi yapabilirsiniz. Burs olanaklarından yararlanmak da sizi rahatlatacak. Okul ve çevresinde olan yurtlarda,temiz ve güvenli şekilde kalabilirsiniz. Kiralık daireler de son derece uygun rakamlıdır. Yalnız ya da arkadaşlarınızla birlikte ev kiralayabilirsiniz. Kampus içinde öğrencilerin uygun şekilde yararlanacakları,yemekhane ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Çalışmalarınızı etüt salonlarında ve kütüphanelerde yapabilirsiniz. Kaynaklara ve laboratuar gibi gerekli ortamlarda bilimsel çalışmalara ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olacak tez danışmanları da çalışmalarınızda size yardımcı olacaktır. Bilgisayar kullanımları ve internet ile de çalışmalarınızı başarılı şekilde geliştirebilirsiniz. Kampus genelinde sıkça seminer ve etkinlikler düzenlenmektedir, bunları da takip edebilirsiniz.


Kazakistan’da Türkçe Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Türkçe eğitim konusunda bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Hem telefonlarımız ve web sitemiz üzerinden, hem de yüzyüze merkezlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1