Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Eğitimi

Sevgili gençlerimiz, yurtdışında eğitimin giderek çok daha avantajlı ve ekonomik olduğunu belirtelim. Bu avantajlardan bilgi sahibi olmak ve kullanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Üniversite Eğitim Rehberi

Sevgili gençlerimiz, yurtdışında eğitimin giderek çok daha avantajlı ve ekonomik olduğunu belirtelim. Bu avantajlardan bilgi sahibi olmak ve kullanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en doğru bilgileri ve desteği, yirmi yılı aşkın tecrübe ile vereceğiz. Son yılların en yüksek kazançlı ve geçerli mesleklerinden biri olan gemi inşaat mühendisliği de yurtdışında eğitim alabileceğiniz bölümler arasında.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Yurtdışında gemi inşaatı mühendisliği, ülkemizde olduğu gibi dört sene sürmektedir. Lisans seneleri dört sene olup, staj dönemi ve hazırlık sınıfında eğitim alındığında bu süre de eklenebilir. Eğitim diline göre, öğrencilerimiz lisans senelerine hazır olmak için hazırlık sınıfında dil eğitimi almaktadır.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği YÖK denkliği var mı?

Eurostar olarak, her zaman öğrencilerimiz için, kaliteli ve uluslararası standartlara uygun eğitim veren ve YÖK tarafından tanınan üniversiteleri ile anlaşmalar yapmaktayız. Buna göre, bu okullardan mezun olan gençlerimiz de YÖK denkliği noktasında son derece avantajlı konumda olmaktadır. YÖK denkliği olan diplomalarınızla ülkemizde kariyerinizi yapabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Ülkemizde, özellikle devlete bağlı kurumlarda ve kamu alanında kariyer yapmak isteyen gençlerimiz için YÖK denkliği, diplomalarının denk olarak resmi şekilde kabul edilmesi çok önemlidir. Diplomanızla YÖK resmi sitesinden, denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğitim standartları incelenerek, denklik sınavına girilmesine ya da staj yapılmasına karar verilebilir.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında gemi inşaat mühendisliği okuduktan sonra, ülkemizde çalışabilirsiniz. Ayrıca eğitim aldığınız süre içinde de ülkemizde çalışma olanaklarınız bulunmaktadır. Bunu kış ve yaz tatillerinizde yapabilirsiniz. Hem eğitiminizi pratik anlamda geliştirme şansınız olacaktır. Ayrıca, öğrencilerin çalışma izinleri kapsamında eğitim aldığınız ülkede de çeşitli süreler için çalışma izinlerinizi kullanabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Yurtdışında gemi inşaatı mühendisliği kapsamında, gemi elektronik mühendisliği, gemi elektrik zabitliği, uzak yol gemi, kaptanlığı, gemi tamir teknolojileri, gemi mühendisliği, güverte zabitliği, deniz haberleşme zabitliği, deniz kuvvetleri mühendisliği, deniz harp zabitliği bölümlerinde eğitim alabilirsiniz. Modern eğitim donanımlarını, son derece uygun rakamlara alacaksınız. Yurtdışında hem kamu üniversiteleri, hem de özel üniversiteler gerçekten uygun harç rakamları ile eğitim vermektedir.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Yurtdışında, birçok önemli üniversite gemi inşaat mühendisliği bölümlerinde bir sınav şartı olmadan eğitim alabilirsiniz. Sınava hazırlanma stresi yaşamadan ve maddi anlamda bu hazırlık için zorlanmadan, gemi inşaatı gibi son derece geçerli bir eğitimi alma şansını yakalayacaksınız.


Yurtdışında Gemi İnşaat Mühendisliği Eğitimi okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Her biri uluslararası anlamda kariyer olanakları sunan bölümleri ile gemi inşaatı mühendisliği bölümleri yoğun olarak tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak, yurtdışında bu bölümün eğitimini alan öğrencilerimizin de gerçekten çok sayıda olduğunu belirtelim.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Eğitimi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Gemi inşaatı mühendisliği eğitimi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bir sınav şartına bağlı olmadan bu eğitimi alabilirsiniz. Avrupa üniversitelerinde ve dünyanın önemli üniversitelerinde gemi inşaatı mühendisliği eğitimini, danışmanlarımızdan rehberlik alarak almanız mümkündür. Kayıt sürelerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Not ortalaması ve taban puanı şartları da söz konusu değildir.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Yurtdışında gemi inşaatı mühendisliği okumak, uluslararası anlamda kariyer kapılarını aralamak anlamına gelmektedir. Mavi diploma ile mezun eden üniversitelerin öğrencisi olmak son derece önemlidir. Bunu, Bologna kriterlerine uygun eğitim veren okullarda gerçekleştirebilirsiniz. Mavi diploma, öğrencilerimize Avrupa Ülkeleri’nde ve dünyanın birçok yerinde çalışma olanağı sunmaktadır.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliğini bitirenler,mezunlarınız var mı?

Yirmi yılın üzerinde deneyimlerimiz ile gençlerimizin yurtdışında çok avantajlı eğitimleri almalarını sağladık. Bu nedenle, geçerli bir eğitim olan gemi inşaatı mühendisliğinden mezun olan gençlerimizin de olduğunu belirtelim.


Yurtdışı Gemi İnşaatı Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Yurtdışında gemi inşaatı mühendisliği eğitimi alırken, maddi anlamda zorlanmamak,ailenizi ve kendi bütçenizi ferahlatmak bünyesinde, yabancı öğrenciler için uygulanan burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Tam ve yarı zamanlı burslardan not ortalamanıza uygun şekilde başvurabilirsiniz. Eğitim kredileri de başvurmanız için uygun ancak geri ödemesi olan eğitim yardımlarıdır.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Gemi İnşaatı Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi, ülkemizde de çalışabilirsiniz. Hem özel sektör, hem de kamu alanında çalışma olanakları sizleri bekliyor. YÖK diploma denklik başvurularınızı da online olarak resmi kurum sitesi üzerinden yapılabilir.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Okumak Şartları:

Ülkemizde uygulanan sınav sistemi, Avrupa Üniversiteleri ve diğer birçok yurtdışı üniversiteler için geçerli değildir. Bu nedenle, idealinizdeki gemi inşaatı mühendisliği bölümüne direk, sınav olmadan girme ayrıcalığını yaşayacaksınız. Lise diplomanızın olması mutlaka gerekmektedir. Fen lisesi, ya da lisede okuduğunuz bölümün matematik ya da fen bölümleri olup olmaması ise önem taşımamaktadır. Öğrenci danışmanlarımız ile kayıt için eklemeniz gereken, eğitim ve kişisel belgelerinizi hazırlayabilirsiniz.


Yurtdışı Gemi İnşaatı Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları:

Bir sınav şartı olmadığı gibi, bir taban puan şartının da olmadığını ekleyelim. Ne bir sınav, ne not ortalaması ne de taban puan kuralı uygulanmamaktadır.


Yurtdışı Gemi İnşaatı Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Ülkemizde, nasıl bir üniversite ile fakülteden, diğer bir üniversite ile fakülteye yatay geçiş yapılabiliyorsa, yurtdışında bir fakülteden ülkemizdeki bir fakülteye yatay geçiş yapılabilir. Değerli gençlerimiz, burada önemli olan nokta, derslerinizde başarılı olmanız ve yüksek bir not ortalamasına sahip olmanızdır. Dil eğitimi verilen hazırlık sınıflarında aldıkları notlar ile öğrencilerimizin yatay geçiş yapma imkanı olmaz. Bu ancak lisans sınıflarında olabilir. Notlarınızın gerekli yüksek ortalamayı yakalaması halinde, her sınıfta yatay geçiş başvurunuzu yapabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri:

Son derece yoğun ilgi olan gemi inşaatı mühendisliği bölümlerinde eğitim almak için başvurularınızı süresi içinde ve kontenjanlar dolmadan yapmalısınız. Bunun için öğrenci danışmanlarımız ile sürekli olarak iletişim içinde olmanızı önermekteyiz. Avrupa Üniversiteleri’nde ve birçok yurtdışı üniversitelerinde kayıtlar 15 Mayıs’ta başlamaktadır.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği okumak istiyorum:

Yurtdışında gemi inşaatı mühendisliği eğitimi almanız son derece doğru bir karar. Ülkemizde, üniversite giriş sınavlarında son derece yüksek puanlar alarak bu okullara girebileceğinizi belirtelim. Oysa, Avrupa Üniversiteleri’nde bir sınav şartı olmadan kaydınızı yaptırabilir, modern laboratuarlarda, bilgisayar donanımları ve en gelişmiş simülasyonlar ile eğitim alabilirsiniz. Mezun olduğunuzda uluslararası geçerliği olan diplomalarınızla birçok seçenek ile çalışabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Geçmişte yurtdışında üniversitelerde eğitim almak gerçekten yüksek maliyetler ile yapılabiliyordu. Ancak, bu ödemelerin yapılması günümüzde söz konusu değildir. Artık, ülkemizde dershanelere bile ödenen rakamların altında ödemeler ile eğitiminizi sürdürebilirsiniz.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Modern ve kaliteli üniversite eğitimleri, geçerli diplomaları ve ekonomik eğitim rakamları ile yurtdışında eğitim almak gerçekten mantıklıdır.


Yurtdışında Gemi İnşaatı Mühendisliği okumak zor mu?

Kaliteli ve son derece modern, teknolojik olanaklarının sonuna kadar kullanıldığı üniversitelerde gemi inşaatı mühendisliği eğitimlerini alabilirsiniz. Yurtdışında, öğrencilerin az kişi ile oluşan ve eğitmenlerin tüm öğrenciler ile yakından ilgilenebildikleri bir sistem uygulanmaktadır. En ufak bir sorunuzda hemen akademik kadrodan yardım alabilirsiniz. Bu nedenle,zorluk çekmeyeceksiniz.


Yurtdışında Türkçe Gemi İnşaatı Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin Gemi İnşaatı Mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli gemi inşaatı mühendisliği eğitimi veren fakültelerin olup olmadığını en güncel olarak öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1