Yurtdışında Psikoloji Eğitimi

Yurtdışında psikoloji eğitimi almak kesinlikle hayal değil. Üstelik, bunu son derece avantajlı şekilde yapabilirsiniz. Bir sınava hazırlanmanıza ve girmenize gerek olmadan, gerçekten seçkin üniversitelerde psikoloji eğitimi almak kesinlikle hayal değil.

Üniversite Eğitim Rehberi

Yurtdışında psikoloji eğitimi almak kesinlikle hayal değil. Üstelik, bunu son derece avantajlı şekilde yapabilirsiniz. Bir sınava hazırlanmanıza ve girmenize gerek olmadan, gerçekten seçkin üniversitelerde psikoloji eğitimi almak kesinlikle hayal değil. YÖK tarafından tanınan ve diploma denkliği noktasında avantajlar yaşayacağınız üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Lisans ve yüksek lisans ile doktora eğitimleri aşamasında öğrenci olabilirsiniz.
Avrupa Birliği Üniversiteleri’nde eğitim almak ise son derece avantajlı. Mezunların Europass niteliğinde olan mavi diplomaları ile tüm AB ülkelerinde üniversite mezunu olarak kabul edildiklerini belirtelim.


Yurtdışında Psikoloji Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Yurtdışında psikoloji eğitimi süresi dört yıl olarak belirlenmiştir. Bu süre ülkemiz lisans eğitimleri ile aynıdır. Yüksek lisans ve doktora alanında psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz ise farklı sene eğitim alacaklardır.Lisans eğitimlerine başlamadan önce, üniversitenin eğitim diline göre, yeterli seviyede olmayan öğrenciler bir senelik dil eğitimi almaktadırlar. Bu süre hazırlık sınıfı olarak tanımlanmaktadır.


Yurtdışında Psikoloji Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Yurtdışında psikoloji eğitiminin YÖK denkliği bulunduğunu belirtelim. Bu detay elbette öğrencilerimiz için önemlidir. Yurtdışında bulunan ve özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde yer alan üniversiteler YÖK tarafından tanınan yüksek öğretim kurumlarıdır. YÖK tanınan kriterlerini ve üniversitenin bu kapsamda yer alıp almadığını, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenci danışmanlarımızdan ve YÖK resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında psikoloji eğitimlerini alarak tamamlayan ve diplomalarını alan gençlerimiz, ülkemizde özellikle, kamu alanında görev almak isterlerse, bu durumda, YÖK denklik başvurularını yapabilirler. YÖK denklik şartları için hem öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilir, hem de kurumun resmi sitesinden incelemelerinizi yapabilirsiniz. Buna göre, tanınma açısından son derece avantajlı olan Avrupa Üniversiteleri’nde ve yurt dışı üniversitelerinde, denklik unsurlarının tamamlanması noktasında denklik sınavına girebilirsiniz ya da staj ile denklik unsurlarını tamamlayabilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında psikoloji eğitimi alırken, ülkemize döndüğünüz zamanlarda çalışmaya başlayabilirsiniz. Bunu tatillerde yapabilirsiniz. Öte yandan, eğitim aldığınız ülkede, öğrencilerin çalışma izinlerine uygun olarak, kampus içinde ya da dışında part time ya da full time olarak çalışabilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Avrupa Üniversiteleri dahil olmak üzere, yurtdışında üniversitelerin girişlerinde sınav şartı ve sistemi, öğrencilerimiz için uygulanmamaktadır. Hem özel üniversitelerde, hem de kamu üniversitelerinde belirli bir miktar harç ödemeleri bulunmaktadır. Bu miktarların, ülkemiz üniversiteleri ile kıyaslandığında gerçekten uygun rakamlar olduğunu belirtmek gerekir. Ödemeler iki taksitler, sömestre başlarında yapılabilir. Hem harç miktarları, hem de genel anlamda yaşam giderlerinin sizi zorlamayacağını belirtelim.


Yurtdışında Psikoloji Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ülkemizde, eğitim sistemimizin bir gereği olarak, üniversite girişlerinde belirleyici olan bir sınav sistemi bulunmaktadır. Bu durum, özellikle Avrupa ve genel anlamda yurtdışı üniversiteleri için geçerli değildir. Bir sınava hazırlanma endişesi ve stresi taşımadan, siz de istediğiniz bölüm için kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Psikoloji, günümüzde en popüler ve talep gören mesleki eğitimlerden biri olarak, siz de idealinizdeki bu meslek eğitimi alabilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Yurtdışı eğitimlerine ilgi giderek artmaktadır. Uluslararası anlamda geçerli bir meslek olan psikoloji eğitimi konusunda da büyük bir ilginin olduğunu, çok sayıda öğrencimizin de bu alanda eğitim aldığını belirtelim.


Yurtdışında Psikoloji Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında psikoloji eğitimi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, her zaman size en iyi ve güncel desteği sunacak öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Web sitemiz, şubelerimiz ve çağrı merkezlerimizden devamlı olarak iletişime geçebilirsiniz. Talep yoğun ve kontenjanlar sınırlıdır. Bu nedenle, bu kararınızın ertelemeden şubelerimizle iletişime geçiniz değerli gençler.


Yurtdışında Psikoloji Okumanın Avantajları?

Bir sınav şartı olmadan, lise diplomanızla seçkin okullarda öğrenci olabilirsiniz. Alanlarında uzman olan ve önemli eserler veren akademisyenlerden ders alma ayrıcalıklarını sizde yaşayabilirsiniz. Avrupa Üniversiteleri’nde mezun olduğunuzda ise, mavi diplomanızla sadece ülkemizde değil, aynı zamanda kıta ülkelerinde de kariyer olanaklarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizle de devam edebilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yılların deneyimi ile gençlerimizin yurtdışında avantajlı şekilde eğitim almalarını sağladık. Hem psikoloji eğitimi alan ve şu anda kariyerlerine odaklanan, hem de farklı bölümlerde eğitim alan birçok gencimizin olduğunu belirtelim. Siz de uluslararası anlamda geçerli bir eğitimi yurtdışında alarak, ufkunuzu genişletebilirsiniz.


Yurtdışı Psikoloji eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Yurtdışında öğrencilerin başarılarına önem verilmektedir ve birçok burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede, burslu bir öğrenci olarak, maddi anlamda çok daha rahat şekilde eğitim alabilirsiniz. Bun burslardan yararlanmak için ilk sınıfta notlarınızı yüksek tutmanızı öneririz. Bu burs olanaklarından yararlanmanız için çok daha avantaj sağlayacaktır. Öte yandan, burs olanakları, tam ya da yarı burslu, ya da kredi şeklinde geri ödemeli olarak sağlanabilmektedir.


Yurtdışında Psikoloji okuyup Türkiye’de çalışmak:

Yurtdışında psikoloji eğitimi almak için YÖK tarafından tanınan üniversitelerde öğrenci olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, YÖK tarafından tanınan yüksek eğitim kurumlarını öğrencilerimizle buluşturmaktadır. Mezun olduktan sonra, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek, diploma denkliği başvurularınızı da yapabilirsiniz. Bu konuda kurum nezdinden avantajlarınızın olacağının altını çizelim. Diploma denklik işlemlerinizi tamamlayarak, hem özel sektörde, hem de kamu alanında çalışabilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji Okumak Şartları:

Yurtdışında psikoloji okuma noktasında, bir sınav şartı ya da puan şartı söz konusu değildir. Öğrencilerimizin mutlaka lise mezunu olmaları ve resmi lise diplomalarının olması, bunun da kayıt başvurusu için ibraz edilmesi gerekmektedir. Okuldan alınacak transkript belgesi de eklenmelidir. Bunun dışında,eklenmesi gereken, hazırlanması lazım olan belgelerin neler olduğunu öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz ve size yardımcı olacaklarından emin olabilirsiniz.


Yurtdışı Psikoloji Eğitimi Taban Puanları:

Yurtdışında üniversitelere kabul edilme noktasında, öğrencilerimize belirli bir taban puan uygulaması bulunmamaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken detay, diploma denkliği noktasında ortaya çıkmaktadır. Diploma denkliği için, ülkemizde üniversite sınavlarına girişte uygulanan en düşük puan oranı ile aynı olmalıdır.


Yurtdışı Psikoloji Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Öğrencilerimiz, yurtdışında eğitim aldıkları bölümlerden, uygun not ortalamalarını yakalamaları halinde, yatay geçiş yapabilirler. Notlarınızın yüksek olması, bu noktada çok önemlidir. Dil eğitimi verilen hazırlık sınıfından yatay geçiş uygulaması olmamaktadır. Birinci sınıftan itibaren ise yatay geçiş işlemlerini yapabilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Psikoloji eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz,15 Mayıs tarihinden sonra kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu nedenle, seçimlerinizi yapmak için bu tarihten önce, öğrenci danışmanlarımızdan rehberlik alabilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji okumak istiyorum:

Yurtdışında, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte, seçkin akademisyenlerden sizi gerçek anlamda geliştirecek eğitim alabilirsiniz. Mezun olduğunuzda, hem ülkemizde, hem de yurtdışında kariyer adımlarınıza başlayabilirsiniz.


Yurtdışında Psikoloji Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ülkemizdeki eğitim kurumlarına oranla, çok daha ekonomik harç rakamları ile seçkin bir eğitim almak gerçekten mantıklıdır. Bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.


Yurtdışında Psikoloji okumak mantıklı mı?

Tarihi özellikleri ve modern eğitimi ile dikkat çeken, yurtdışı üniversitelerinde sizde şanslı birer öğrenci olabilirsiniz.


Yurtdışında psikoloji okumak zor mu?

Yurtdışında psikoloji eğitimi almak asla zor değildir. Öğrenci ve akademisyenler, birebir olarak, öğrencilerin derslere aktif olarak katılmaları söz konusu olarak uygulanmaktadır. Zorlandığınız her noktada sizinle yakından ilgilenecek akademisyenlerden yardım alabilirsiniz.


Yurtdışında Türkçe psikoloji eğitimi veren üniversitelerin psikoloji fakülteleri var mı?

Yurtdışında Türkçe psikoloji eğitim veren üniversiteler hakkında en güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1